Krótkofalarstwo, PMR, itd - czyli radiokomunikacja w terenie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Chłopie, jak ja Ci zazdroszczę :) Na razie tylko z koleżanką się razem ciągniemy w to hobby.
Przy każdej transmisji powinieneś wymienić się znakami :mrgreen: . No i jak jeździsz na narty gdzieś dalej, to jeszcze łamać znak. Matko, to szybciej będzie list wysłać :)
złośliwość zazdrośnika

Też się pochwalę, że na wiosnę- na koniec remontu, czeka moja radiostacja lampowa ze zaprzyjaźnionego wojska zajmująca mi pół garażu. Jak by komuś zaczęło światło w domu przygasać, to niech wie przez kogo :]
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

DOM, jak rozwiązałeś problem zasilania ? Zwykły akumulator czy zasilacz ? Jak tak to jaki ? Przymierzam się do montażu w swoim 4x4 bata na stałe, więc magnesówka będzie wolna.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
DOM
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DOM »

Młody pisze:DOM, jak rozwiązałeś problem zasilania ? Zwykły akumulator czy zasilacz ? Jak tak to jaki ? Przymierzam się do montażu w swoim 4x4 bata na stałe, więc magnesówka będzie wolna.
Zasilacz od XBoxa. Można kupić używkę za małe pieniądze. Wystarczy obciąć końcówkę kabla i zarobić gniazdo zapalniczkowe na odpowiednich kablach albo bardziej czasochłonny http://www.serwisuje.com/cb/przerobka_zasilacza_xbox.pdf (ja ten zrobiłem). Podobno jeden z lepszych zasilaczy na początek do jednego radia.
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Taki właśnie przerobiony zasilacz używam do Icom IC 207 gdzie czasem w antenę idzie 50 Wat i jest super.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Nooo, przy 50W jak wciśniesz gruchę to wszystko naokoło przysiada... :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Raczej sporadycznie, taka moc przydaje się w aucie, ja w domu zazwyczaj nie przekraczam 10 W, chociaż ostatnio mało się odzywam.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Marshall pisze:Nooo, przy 50W jak wciśniesz gruchę to wszystko naokoło przysiada... :)
nic nie przysiada poprostu blisko go słychać dobrze i wyraźnie, i dolatuje dalej
Na CB przy modulacji AM jak włączysz dopałkę 20W na 19kan to słychać scię od 18-21 a na 19 z bliska masz straszne zakłócenia
jak masz radio na 11m z dużą mocą to jest lepiej ale nadal masz modulację AM dlatego do krótkich transmisji lepiej posługiwać się FM-em

na modulacji FM zakłócenia obok są minimalne jesli w ogóle są - to bardzo dobre radyjko jest.
0,7 i 2m tyle mocy styka żeby dolecieć do dalekiego przemiennika
[center]
| Zielona Strona |[/center]
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

A i tak wszystko Wam się rozbija o antenę. Bez dużej i dobrej to tylko mało sensowne sianie zakłóceń
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Z dopałką 200 W gadałem stojąc samochodem w Rokitnie pod Warszawą z kolesiem, który z 30 W zapodawał z chłodni kominowej ~130 m nad poziomem gleby w Bałchatowie. A antenę miałem marną - z pół metra na magnesie.

Ale faktycznie jak się zapodało coś na parkingu pod blokiem, to nawet mikrofalówki i pralki odbierały :P
Spieszcie kochać moderatorów - tak szybko odchodzą...
katowicecentrum
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2022, 17:51
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: katowicecentrum
Płeć:

Post autor: katowicecentrum »

Witajcie, jest nowy bardzo ciekawy temat jeżeli chodzi o niezależną sieć łączności na czas postAPO... https://krata.waw.pl/
ODPOWIEDZ