Jura Krakowsko - Częstochowska

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Jura Krakowsko - Częstochowska

Post autor: Kenpei »

Miejsce poznałem na obozie survivalowym w lato 2009. Muszę przyznać, że to kawał dobrej ziemi. Niestety nie umiem określić bliżej miejsca, lecz w okolicy kompleksu "Gościniec Jurajski" mieści się pewne jezioro. Przy brzegu mieści się ulica, a za ulicą podejście na skalne góry (ostańce). Kiedy z kolegami braliśmy udział w InO, po jakiś 10 godzinach nocnego chodzenia dotarliśmy wreszcie do połowy drogi (punktu 5) właśnie przy tym jeziorze. Postanowiliśmy pójść na skróty, więc wchodziliśmy się długą doliną pomiędzy ostańcami, aż w końcu zdobyliśmy ostatnią skałkę. Dotarliśmy na sam szczyt- podejście na końcu bardzo łatwe i zobaczyłem chyba najpiękniejszy widok w moim życiu: bezchmurne niebo, dolinka pode mną, dalej jezioro... Mmm- To było piękne, nigdzie za granicą nie podobało mi się bardziej. W okolicy jest sporo pól kempingowych, a jeżeli ktoś chce spać w lesie, to proponowałbym właśnie na szczycie. Na końcu tej dolinki droga zakręca o 180` i jest niewielka polana i kawałek skał. Kiedy się wchodzi na skały (szczyt) pod sobą ma się 30 m przepaści i właśnie ten widok. Spróbuje zdobyć więcej info- w to lato być może odwiedzę Jure.

Popraw błędy.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2010, 19:42 przez Kenpei, łącznie zmieniany 3 razy.
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

Byłem na Jurze jakiś czas temu z kuzynami...
Faktycznie teren dobry :)
Dużo wody, gęste lasy, skały, górki... Świetne.
Polecam.
Awatar użytkownika
egzor
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn Jurajski
Tytuł użytkownika: naszlaku.eu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: egzor »

Kenpei pisze:lecz w okolicy kompleksu "Gościniec Jurajski" mieści się pewne jezioro
Gościniec Jurajski mieści się w Podlesicach a "jezioro" to zalew w Kostkowicach na rzece Białce - woda jest tak czysta że stojąc po pas można dojrzeć bez problemu odcisku na stopach. Niedaleko zresztą są źródła
Kenpei pisze:Przy brzegu mieści się ulica, a za ulicą podejście na skalne góry (ostańce).
Owe wzgórze to "Słupsko" miejsce w którym kiedyś znajdowało się jedno z największych grodzisk na Jurze.
Kenpei pisze:Spróbuje zdobyć więcej info- w to lato być może odwiedzę Jure.
To zapraszam na moją stronę: jurajskie.strony.pl (nowsza wersja ale jeszcze nie ukończona juratrek.com )
Walker95 pisze:(...)Dużo wody(...)
To musiałeś być w okolicach Krakowa (jura południowa), bo reszta jury ze względu na zjawiska krasowe to jedne z najbardziej suchych rejonów w Polsce.
Awatar użytkownika
Kenpei
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 16:35
Lokalizacja: Gdzie pieprz rośnie
Gadu Gadu: 5758800
Tytuł użytkownika: Samo ZuO O.o
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kenpei »

@Fredi, który poprawiał błęsy- sorry, ale pisałem, na zepsutej klawiaturze, gdzie niestety mój kuzynek coś naknoscił i nie zawsze np. "s" to "s", tylko "z"- zawiłe to...

@egzor, hmm- bogata wiedza, na stronkę zaraz wejdę :D



Popraw błedy - nie interesuje mnie jakość klawiatury, oczy masz.... :) Fredi.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 14:08 przez Kenpei, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zabierz mi życie, skoro nic innego nie potrafiłeś mi zabrać" - Prolog- "Siewca Wiatru"
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

W sobotę byłem na górze Słupsko. Miejsce naprawdę godne polecenia. Jedyny duży minus to, jak to zwykle w tym kraju tony śmieci.

Obrazek Uploaded with ImageShack.us[/img]
Bearl
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:28
Lokalizacja: Dtr
Płeć:

Post autor: Bearl »

Mam trochę głupie pytanie gdyż myślę o zorganizowaniu biwaku w tej okolicy i chciałbym was prosić o zaznaczenie jakiegoś pkt na mapie gdzie można legalnie, bezpiecznie i w dobrym otoczeniu zabiwakować żeby był w miarę łatwy dostęp do pożywienia leśnego (rośliny itp). Przyznaje że nigdy nie byłem w tych miejscach i nie posiadam za dużego doświadczenia w terenie i chciałbym sie sprawdzić.
bobone
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2011, 20:35
Lokalizacja: Olkusz
Płeć:

Post autor: bobone »

Przyłączam się do prośby Bearla'a. Również chciałbym się tam wybrać w najbliższym czasie , a zumi kieruje mnie do nikąd .
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Często jeżdżę na Słupsko na skałki, organizowałem tam nawet ostatnio szkolenie survivalowe dla SOS Tropiciel. KLIKNIJ TUTAJ (ZDJĘCIA) Okolica jest na prawdę doskonała na rekreację, w jeziorze spokojnie można się wykąpać. Skały są zróżnicowane, jeżeli chodzi o poziom trudności (coś dla każdego), posiadają wkręty, dobre miejsce na weekendowy wypad na liny, łatwy dojazd. Co do miejsc biwakowych na pewno coś jest, ja osobiście nie mogę takiego wskazać, bo za zwyczaj rozbijam się na dziko. Pozdrawiam, w razie pytań piszcie, ale mogę trochę nie odpisywać.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Na Jurze polecam na spańsko "na jedną noc" jaskinię Towarną nieopodal Olsztyna. Stosunkowo łatwo się dostać, piękne widoki o poranku i dobry punkt orientacyjny oraz (jeśli kogoś interesują dziury) można fajnie połazić :-) A tuż obok jest jaskinia Cabanowa, która (choć niewielka) jest bardzo ciekawa pod kilkoma względami (głównie meandru).

Do poczytania o dziurach:
http://www.sktj.pl/epimenides/jura/caban_p.html
http://www.sktj.pl/epimenides/jura/towar_p.html
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
ODPOWIEDZ