Podszewka do kurtki

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Podszewka do kurtki

Post autor: birken1 »

Jako iż nie miałem pojęcia gdzie spytać, to chyba dobry moment by założyć własny temat ;-)

Jestem w trakcie przerabiania parki BW. Ot kilka kieszeni dodatkowych, tu skrócić tu coś doszyć itp. Problem polega na tym, iż kurtka ta to starszy model który rożni się nieco kamuflażem ale co bardziej istotne składem materiału. O co chodzi? A no właśnie: Pi... znaczy wieje strasznie :-/ Kurtka stanowi bardzo mizerną ochronę od wiatru. Postanowiłem dodać jej podszewkę z jakiegoś w miarę nieprzewiewnego, ale jak najlepiej oddychającego materiału. Problem w tym, że nie mam bladego pojęcia czego użyć. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Poszukaj w necie, wydaje mi się że były dostępne oryginalne podpinki do tych kurtek, ewentualnie można pokombinować z podpinką do kurtki BW z membraną.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Tanto, były były. tylko że to badziewie ma za zadanie zapewnić ciepło. Mi chodzi o coś cienkiego chroniącego jedynie od wiatru. Izolacje termiczną mam dopracowaną.
Tanto pisze:ewentualnie można pokombinować z podpinką do kurtki BW z membraną.
o tym przyznam nie wiem nic.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ta do kurtki z 'goretexem' ;-) chyba nie będzie się różnić zbytnio od tej normalnej. Jeśli to ma być tylko wiatrochron to spróbował bym z jakimś ortalionem. Lekkie, zajmuje mało miejsca i wiatr powinno zatrzymać w rozsądnym zakresie. Oczywiście ma swoje wady, ale spróbować można zanim pójdzie się w bardziej zaawansowane (drogie) materiały.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Jezeli to ma byc dobra ochrona przed wiatrem to bym zakladal pod spod jakiegos Soft-Shella "na cebulke". W Lidli mozna czasami znalezc cos rozsadnego za 60-70 zl w Decathlone 150- 300 zl.

Jezeli to ma byc budzetowa samorobka, to mozna robic takie podpinki z workow na smieci (nie sprawdzalem).
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Ja kiedys do swojej M65 w zime dorobilem podpinke ze starej podpinki wojskowej filcowej z kolnierzem futrzanym.Oryginalna watowana byla do dupy a w te filce jak sie zawinalem i postawilem kolnierz to moglem spac w zaspie sniegu.

Moim zdaniem taka stara kurtka z kolnierzem,gumofilce,i uszanka to najlepszy zestaw na zime :)
A zimy u nas srogie :)
Obrazek
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Witam! Mam tę parkę w rozmiarze 4 : http://armyworld.pl/product-pol-51-Nowa ... rn-BW.html a że ostatnio chodząc po lesie padało i troszeczkę mi przemokła na ramionach i plecach , to dokupiłem tę podpinkę : http://armyworld.pl/product-pol-1576-Po ... obil-.html rozmiar 6080/9500 pasuje idealnie , doszyłem tylko do parki 7 czy 8 guzików (więcej nie chciało mi się) no i jest o wiele cieplej , jak na deszczu to nie wiem . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Powtarzam raz jeszcze. Ma spełniać funkcje jedynie wiatroszczelne a przy tym oddychać. Mam w codziennej kurtce coś takiego ale za nic nie wiem jak się zwie podobny materiał i gdzie go szukać.
Red Nose pisze:stara kurtka z kolnierzem,gumofilce,i uszanka to najlepszy zestaw na zime
lepsza nowa kurtka :-P , dobre gumiaki a nie to gówno, a czapka może być ostatecznie. Pod warunkiem, że nie zamierzamy dużo łazić.
Red Nose pisze:A zimy u nas srogie
nooo strasznie...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

birken1 pisze:Mam w codziennej kurtce coś takiego ale za nic nie wiem jak się zwie podobny materiał i gdzie go szukać.
Nie wiem, czy o to dokładnie chodzi, ale spróbuj poszukać pod hasłami "softshell" tudzież "windstopper", bo z opisu chyba pasuje.

[ Dodano: 2012-10-25, 18:17 ]
Hm. Bastion już o tym napisał, dopiero to wychwyciłem. W każdym razie też polecam przyjrzenie się tym materiałom.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

thrackan, weź bo mi ręce opadły :-P
ja znam te materiały doskonale. Windstopper na metry nie do kupienia :-/
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

A, to przepraszam :P
A próbowałeś pytać o jakieś z miarę znośne podróbki na metry u producentów szyjących z nich?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

thrackan pisze:
birken1 pisze:Mam w codziennej kurtce coś takiego ale za nic nie wiem jak się zwie podobny materiał i gdzie go szukać.
Nie wiem, czy o to dokładnie chodzi, ale spróbuj poszukać pod hasłami "softshell" tudzież "windstopper", bo z opisu chyba pasuje.

[ Dodano: 2012-10-25, 18:17 ]
Hm. Bastion już o tym napisał, dopiero to wychwyciłem. W każdym razie też polecam przyjrzenie się tym materiałom.
O R T A L I O N ?
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

boshmen pisze:Witam! Mam tę parkę w rozmiarze 4 : http://armyworld.pl/product-pol-51-Nowa ... rn-BW.html a że ostatnio chodząc po lesie padało i troszeczkę mi przemokła na ramionach i plecach , to dokupiłem tę podpinkę : http://armyworld.pl/product-pol-1576-Po ... obil-.html rozmiar 6080/9500 pasuje idealnie , doszyłem tylko do parki 7 czy 8 guzików (więcej nie chciało mi się) no i jest o wiele cieplej , jak na deszczu to nie wiem . Pozdrawiam.
Birken posłuchaj bosz'a, kupuj tę podpinkę, mam ją w kurtce holenderskiej, jest niezawodna i tania.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ