Telefon z GPS

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Telefon z GPS

Post autor: shiwax »

Szukam telefonu z GPS, nawigacja będzie dodatkiem, jeśli będzie. Klawiatura ma być standardowa QWERTY- Ma ktoś jakieś typy?
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Hehe, problem znam z pierwszej ręki, bo stoję przed podobnym dylematem. Również rozglądam się już od jakiegoś czasu za jakimś przyzwoitym telefonem z wbudowanym modułem GPS i wybór padł na Sony Ericsson Xperia Neo V - m.in. właśnie ze względu na wbudowany moduł GPS i kilka innych fajnych bajerów.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Nokia E71, można kupić za niewiele, wbudowany GPS, mapy darmowe nokia, wprawdzie wektorowe, ale odnaleźć się w naszym kraju pozwolą bez problemu.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

Telefon z gps i QWERTY to ciężka sprawa... Patrz też na system jaki ma telefon. Bo na androida to i automape możesz mieć albo dużo, dużo innych ciekawych programów do ustalania pozycji. Na symbianie masz już wybór mniejszy ale możesz zainstalować garmina... I w sumie jak masz garmina to niczego więcej nie potrzebujesz.
Snajp
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Płeć:

Post autor: Snajp »

Ja mam nokię 5230 i mapa turystyczna garmina, do tego mapa samochodowa sygic jakbyś potrzebował.
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

Snajp pisze:Ja mam nokię 5230 i mapa turystyczna garmina, do tego mapa samochodowa sygic jakbyś potrzebował.
Mam taki sam. Jestem zadowolony ze względu na możliwość wgrania garmina.

shiwax

Jeśli chcesz telefon z QWERTY i gps to może nokia C6? Gps ma klawiaturę wysuwaną do tego fifi-rifi

EDZIA: No i jest na symbianie więc garmin będzie hulał aż miło
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

A do czego ten telefon będzie Ci potrzebny? może sprecyzuj co chcesz z nim robić. Biuro? Miasto? Wyprawy? Terenowa nawigacja? No cokolwiek więcej napisz bo z gps to możesz mieć iphona jak i solida.
Obrazek
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Telefon jest mi potrzebny przede wszystkim do komunikacji, pracuje jako magazynier, kierowca i sprzedawca w jednym w branży motoryzacyjnej dlatego telefon z dotykowym i dużym ekranem sądzę nie przetrwa nawet tygodnia, nie wspominając o obsłudze umazanymi dłońmi wszelaką "chemią samochodową" i wygodą noszenia go w kieszeni. Gps jest mi potrzebny na wypady do lasu nie tylko na grzyby, bo kilka razy "zgubiłem wątek" w środku lasu i gdyby nie odgłosy pracujących w tym lesie drwali to bym chyba jeszcze kilka godzin szukał drogi do auta. Teraz korzystam z elektronicznego kompasu http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... s:37,i:228 od kolegi jm48 ale trudno za jego pomocą dotrzeć bezpośrednio do auta.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Nokia E71, będzie pan zadowolony. Powtarzam - QWERTY i gps masz w nim, żałuję że sprzedałem i kupiłem badziewie z dotykowym wyświetlaczem.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

shiwax pisze:Telefon jest mi potrzebny przede wszystkim do komunikacji, pracuje jako magazynier, kierowca i sprzedawca w jednym w branży motoryzacyjnej dlatego telefon z dotykowym i dużym ekranem sądzę nie przetrwa nawet tygodnia, nie wspominając o obsłudze umazanymi dłońmi wszelaką "chemią samochodową" i wygodą noszenia go w kieszeni. Gps jest mi potrzebny na wypady do lasu nie tylko na grzyby, bo kilka razy "zgubiłem wątek" w środku lasu i gdyby nie odgłosy pracujących w tym lesie drwali to bym chyba jeszcze kilka godzin szukał drogi do auta. Teraz korzystam z elektronicznego kompasu http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... s:37,i:228 od kolegi jm48 ale trudno za jego pomocą dotrzeć bezpośrednio do auta.
No to jeśli tak się sprawa ma to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie samsung z seri SOLID i jakiś mały gps np garmin etrex
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mam Solida GT-B2710 i jeśli chodzi o dotarcie do auta, to sam powinien spokojnie wystarczyć. (ma odbiornik GPS) Jeśli chodzi o wytrzymałość, baterię etc. jest świetny. Niestety na co dzień zmuszony jestem używać czegoś z dotykowym ekranem (dostęp do maila, netu i paru aplikacji) i jest to bardzo irytujący telefon, ale już do lasu zabieram Solida i jeszcze się nie zawiodłem.

Jeśli już chciałbyś zakupić jakiegoś GPSa, to polecałbym jednak kupić lepszego - może się przydać na przyszłość.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
piotr.k
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Gadu Gadu: 10341089
Płeć:

Post autor: piotr.k »

Jak już wybierzesz telefon to bardzo polecam zainstalowanie programu trekbuddy, jest to program do nawigacji głównie turystycznej i nie wymaga połączenia z netem. Mapy zgrywasz na pamięć telefonu lub kartę pamięci. Sam program jest bardzo zaawansowany możesz zaznaczać punkty/ciekawe miejsca itp. zapisywać "obraz" zrobionej trasy.
Kilka razy uratował mi tyłek jak byliśmy na nieznanym terenie :mrgreen:
Mapy są zupełnie darmowe i rożne, tak samo jak wersje programu na jave, androida, symbiana itp.
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Właśnie o taki "trop" mi chodziło. Solid chyba jest tym czego szukam, ma Gps, budzi zaufanie pancernym wyglądem, i jeśli bateria faktycznie "trzyma dobrze" jak piszesz AP, to właśnie tego potrzebuje. Teraz korzystam z Sony Ericsson G502 i przetrwał naprawdę wiele nie licząc wad wrodzonych tego modelu, pytanie tylko jakie wady ma Solid GT-B2710?
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

shiwax, poza tym, że nie jest dostosowany do bajerów - używanie netu trochę męczy :P - to nie widzę ich za dużo. Właściwie to jeszcze nie miałem sytuacji w której w jakiś sposób by mnie zawiódł, a mam go od czerwca i używałem co najmniej połowę czasu odkąd go dostałem.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Na bajerach mi nie zależy, jak potrzebuje zrobić przelew to dam sobie jakoś rade na Solidzie a jak nie to telefon do żony i załatwione, byle tylko się nie wieszał i nie gubił zasięgu, bateria dobrze trzymała i miał ten magiczny GPS. Także chyba decyzja podjęta.
Bardzo dziękuje Panowie za konkrety.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

shiwax, chyba coś mieszasz, bo pytasz o telefon z klawiaturą standardową qwerty. Czyli chodzi o zwykłą taką jaką ma solid czy pełna qwerty ? Bo solid nie ma klawiatury qwerty tylko taką jak w starych komórkach, pisanie na niej to duży problem.

Telefony w klawiaturą qwerty to takie:

http://komorkomania.pl/kategoria/telefo ... telefony-2
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Racja sorka zamotałem się, myślałem o klawiaturze standardowej a nie o tych wzorowanych na tradycyjnych do kompa. Przepraszam za zmyłkę. Kupiłem Solida

[ Dodano: 2012-09-15, 09:13 ]
No i mam Solida B2710, posiada ktoś jakieś aplikacje do niego?
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

shiwax pisze:Racja sorka zamotałem się, myślałem o klawiaturze standardowej a nie o tych wzorowanych na tradycyjnych do kompa. Przepraszam za zmyłkę. Kupiłem Solida

[ Dodano: 2012-09-15, 09:13 ]
No i mam Solida B2710, posiada ktoś jakieś aplikacje do niego?
No i bardzo dobrze! Będzie Pan zadowolony. Trackbuddiego Mwitek instalował na Solidzie... chyba.. Albo Parthagas... :?:
F..k it, I'll Do It Myself!
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Albo może inaczej zapytam, z jakich aplikacji korzystacie poruszając się po lesie? Pytam oczywiście użytkowników solida.
outlaw1974
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:49
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: outlaw1974 »

Oczywiście TB a mapy robione Mobac'iem
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Przelew spokojnie zrobisz. Mój się raz przywiesił, gdy tuż po włączeniu zacząłem dzwonić (padła mi motka, a byłem 'in the middle of something'), dostałem 2smsy z ustawieniami i ze 3 informujące o tym, że ktoś się do mnie dobija. Powisiał parę sek, w końcu zaczął łączyć i było już ok, więc w porównaniu z telefonem, który jak już się zawiesi to trzeba wyjmować baterię, a czasami sam się resetuje jak go przeciążysz (np. milestone, htc desire z) to jest totalnie bezawaryjny. Miałem go na obstawie medycznej trwającej 3 tygodnie, w lesie, gdzie dostęp do prądu był mocno utrudniony, a musiałem być pod telefonem cały czas, jak i mieć możliwość wykonywania połączeń, i nie zawiódł mnie. Jak sam wiesz, magiczny GPS jest w stanie go zabić w stosunkowo krótkim czasie (nie sprawdzałem, ale ktoś mi mówił, że 4h ciągłego używania), ale w żadnym wypadku nie ma potrzeby używania go tak długo (powrót do auta nie potrwa więcej niż 2h, a mając wizję dłuższej drogi sprawdzasz położenie, wyznaczasz azymut przy pomocy wbudowanego kompasu i 'jedziesz z koksem' bez elektroniki, za godzinkę poprawki i tak w kółko). Sprawdzając kiedyś jego wytrzymałość, udało mi się go zabić w półtora dnia (tu parę godzin słuchania muzyki, tu zabawa gpsem, tam jakiś internet), więc jest naprawdę dobrze.

EDIT: bo się postów naroiło - trekbuddy, ew. wbudowane google maps (chociaż to nieprofesjonalne :P).
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Mały odkop. Szukam telefonu,jest tego tyle że się gubię :-| .Doradzi ktoś? Warunki:
Duży ekran ( co by normalnie można było coś przeczytać), gps ,reszta bajerów jak mp3 itp. Dobrze jakby można było podłączyć jakieś fajne słuchawki które nie wypadają z uszu ( jazda rowerem) używany głównie w mieście, może czasem wzięty w terem. Cena, nie wiem koło 100 funtów (500zł) dostępny w UK albo ebay.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Z takich nowszych, to ostatnio mam kontakt z sony xperia p i wydaje się być sensowny (tutaj ok 900zł za nowy, więc w UK już w okolicach Twojej ceny by się znalazł zapewne). Ja też niestety ostatnio odpadłem, bo przerzuciłem się na solida i tak mi zostało.. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Abscessus Perianalis pisze:z sony xperia p
Dąb, sprawdź, czy ta Xperia P ma lepszą baterię od poprzedniczki, czyli Xperi Active, której byłem przez jakiś czas użytkownikiem... Niestety po kilku "padach" zasilania w terenie, pokornie wróciłem do Solida 2710.
Pewnie jak bym posłuchał Docza, i kupił Motorolę Defy, to by nie było takich problemów.
Dlatego, powinieneś się zainteresować Motorolą.
Sam zresztą popatrz:
http://www.phonearena.com/phones/compar ... ,5728,6965
Pojemność akumulatora Motki to 1650 mAh, vs. 1305mAh
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

puchalsw, tego telefonu nie proponuję w teren - proponuję go do codziennego użytku - Margola ma go jako służbowy i nie narzeka na baterię. Jeśli chodzi o teren, to ciężko mi będzie zaproponować coś innego niż solid - po pierwsze - bajery Ci w lesie są zbędne - po drugie - wytrzymałość baterii i samego telefonu mówi sama za siebie. W terenie z nowym, szałowym telefonem jest spoko, pod warunkiem, że wyłączysz co możesz i masz zapasową baterię - sam telefon masz natomiast w dobrym pokrowcu.

Najlepiej skocz sobie do jakiegoś salonu i obadaj wszystkie te telefony proponowane (albo do jakiejś sieci, albo do sklepu z używanymi grami/tel/konsolami - tego jest w UK pełno afair) - jak obmacasz, to z pewnością sam stwierdzisz co Ci bardziej pasuje. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ