Arizzon Wolverine

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Nie wiem o co chodzi z tymi uwierającymi szelkami, przeszedłem z Woodpeckerem bardzo dużo i często z dość ciężko załadowanym, i nic mnie nie uwierało. Po prostu po 15 latach używania zaczął się sypać na wszystkich frontach - każda rzecz z osobna byłaby do naprawienia, ale wszystko razem to sygnał że czas na zmianę (rozwalający się zamek w klapie, pęknięcie klamry w pasie głównym, przetarcia na szelkach, złuszczająca się warstwa impregnacyjna od wewnątrz).

Co do Monolitha to jednak potrzebna jest mi 70. Mam kolejne pytanie - czy kieszenie są produkowane też w multicamie? czy tylko oliwka i czerń?
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

nordwest pisze:Nie wiem o co chodzi z tymi uwierającymi szelkami, przeszedłem z Woodpeckerem bardzo dużo i często z dość ciężko załadowanym, i nic mnie nie uwierało. Po prostu po 15 latach używania zaczął się sypać na wszystkich frontach - każda rzecz z osobna byłaby do naprawienia, ale wszystko razem to sygnał że czas na zmianę (rozwalający się zamek w klapie, pęknięcie klamry w pasie głównym, przetarcia na szelkach, złuszczająca się warstwa impregnacyjna od wewnątrz).

Co do Monolitha to jednak potrzebna jest mi 70. Mam kolejne pytanie - czy kieszenie są produkowane też w multicamie? czy tylko oliwka i czerń?
może jeden kmplet kieszenie w mc jeszcze się znajdzie.
Jak bedziesz zdecydowany to daj znać na priva.
mnowi
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2009, 10:48
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mnowi »

nordwest pisze:Dzięki za tak szybką odpowiedź! Rozważam właśnie zakup nowego plecaka bo mój kilkunastuletni Woodpecker się zaczyna rozsypywać. Myślę poważnie o Arizzonie, choć troszkę mnie hamuje cena... Ale moze jednak się skuszę...
a nie taniej wyjdzie wisport Raccoon czy Reindeer? Solidne wykonanie, podobna konstrukcja a cena niższa.

m
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Taaak... niższa o 3 zł.
mnowi
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2009, 10:48
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mnowi »

nordwest pisze:Taaak... niższa o 3 zł.
ja za Reindeera dałem w sklepie jakieś 270 zł, tzn cena była 290 ale dostałem 20 zł upustu, a w50 koztuje 700 zł, jak dla mnie to jest różnica warta uwagi.

m
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

A kiedy kupowałeś i gdzie, jeśli można spytać?
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Mnowi, w Lublinie cena Reindeera była chyba jedną z najniższych w Polsce to raz, a dwa że teraz te placaki troszkę zdrożały :-| ( Aktualna cena w Lbn to chyba 320zł czy 350)

Niemniej jednak nadal warto kupić Reindeera. Sam uzytkuje i polecam.
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Reindeera nie można do końca porównać z Wolverinem.
Odpowiednikiem Wolverine'a jets Raccoon, a jego cena jest zbliżona do wyrobów Arizzona.
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

nordwest pisze:Dzięki za tak szybką odpowiedź! Rozważam właśnie zakup nowego plecaka bo mój kilkunastuletni Woodpecker się zaczyna rozsypywać. Myślę poważnie o Arizzonie, choć troszkę mnie hamuje cena... Ale moze jednak się skuszę...
Witaj!
Owszem cena tych plecaków jest spora. Ale w porównaniu do jakości jak najbardziej odpowiednia. Podobne produkty innych firm (mówie o dobrych firmach i sprawdzonych) mają o wiele wyższe ceny.
Ja sam mam dwa plecaki Volveriina 32 i 90monolit.
Musze przyznać , że 32 ciągam ze sobą przez ok 3 lata i nic się nie zniszczył. Co do 90 to olbrzymi wór transportowy o niesamowicie wygodnycm systemie nośnym i mocnych szwach. Teraz przygotowuję się finansowo do zakupu50 monolit.
Osobiście uważam, że nie stać mnie na zamienniki. Bo za słaby towar trzeba zapłacić podwujnie.
Poza tym plecak jest mi nieodzowny z pewnych względów osobistych (noszę w nim..... kanapki do pracy i parę innych drobiazgów :mrgreen: )
Ja osobiście jestem z wyrobów Arizzon bardzo zadowolony.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Jestem już posiadaczem Wolverine'a 70 - plecak przeszedł już 1-szy test: trasa 9 km, dość ciężko wypakowany (oprócz osobistych rzeczy miałem w nim laptopa i duży album ze zdjęciami ;-). Pierwsze wrażenia pozytywne:
- wygodny system nośny, choć jeszcze muszę się z nim oswoić
- "geodetyczny" kształt - łatwo się pakuje. Zachowuje estetykę nawet jak załadowany jest rzeczami o nietypowych kształtach
- niestety odczuwalnie cięższy od Alpinusa o podobnej wielkości
Nie padało, nie był na razie narażony na żadne większe perypetie. Wygląda solidnie i budzi zaufanie :-)
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

nordwest pisze:....- niestety odczuwalnie cięższy od Alpinusa o podobnej wielkości
.....
To jestem zaskoczony , bo uważałem i do tej pory uważam że mamy jeden z najlżejszych plecaków militarnych ( porównując pojemnośc do wagi) . Co prawda nie znam żadnego plecak wojskowego plecaka Alpinusa , poza kiedys robionym zasobnikiem piechoty, ale ten jest o ok 1,5kg cięższy od naszego więc chyba nie o tym plecaku Alpinusa wspominasz.
Możesz podać model Alpinusa, który miałes na myśli, i konkretną jego wagę?
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Oczywiście to porównanie plecaka militarnego do turystycznego, więc nie do końca adekwatne. Do tej pory używałem Alpinusa Woodpeckera 75. W wolnej chwili zważę oba, ale tak intuicyjnie "w ręce" i "na plecach" Wolverine wydaje się cięższy. Ale to nie znaczy że go krytykuję - bardzo mi się podoba :-)
ODPOWIEDZ