Pierwsza noc w lesie

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Roid
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:32
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Pierwsza noc w lesie

Post autor: Roid »

Jako, że wypad w bory tucholskie spalił na panewce (bynajmniej dla mnie), postanowiłem udać się w lasy położone bliżej mego domostwa bo drogi miałem ok 15 km, było to w lasach pomiędzy Sitnem,Kobysewem i Smołodzinem.

Nic ciekawego się nie działo, nie padało, na widziałem w lesie dzikiej zwierzyny( inaczej niż na na polach, gdzie upatrzyłem sarenki...)

oczywiście obowiązkowo wypiłem pyszną herbatkę z igieł świerkowych, dziś spróbowałem w zaparzyć z sosnowych - ble...

na zdjęciu mojego "schronienia" widać jeszcze nie ukończony dołek na ognisko więc proszę mnie za to nie karcić..

Ognisko miałem przygotowane na wypadek gdyby w nocy zrobiło się bardzo zimno i nijak nie mógł bym pod śpiworem wytrzymać, a do ugotowania herbatki i podgrzania prowiantu rozpaliłem malutki płomyczek...

w nocy przespałem ok 7 godzin - o 4 nad ranem przebudziłem się i uznałem, że idę do domu ;]

Moje główne założenie na następny wypad to sprawienie sobie 70l plecaka, na mojej "wyprawie" używałem 2 (Kostkę i Magnum'a 28l), nosić się dało ale najwygodniej nie było, na pytanie po co 2 plecaki na 1 noc odpowiem że sprawdzałem "sprzęt" jego przydatność i wygodę, tu na 5 gwiazdek na 5 zasłużyła moja bluza na której przedzieranie się przez chaszcze nie robiło najmniejszego wrażenia.



zdjęcia co prawda nie są pierwszej jakości bo robione komórką i głównie z nudów

ObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazek


Obrazek

Nazwy miejscowości piszemy jaką literą :) Masz literówek trochę w tekście
Pozwoliłem sobie zedytować nazwy miasteczek i obiecuje poprawę :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, 22:23 przez Roid, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobrze, że wybrałeś się na test siebie i "sprzętu. Mam uwagę do sposobu postawienia płachty, zrobiłeś w niej dziury na kije? No i podejrzewam, że konstrukcja by nie wytrzymała sprawdzianu wiatrem
Co do plecaka, to na jedną noc na pewno nie potrzebujesz 70L. Im większy na początek będzie plecak, tym więcej niepotrzebnych gratów do niego zapakujesz :)
Jak będziesz się rozglądał za plecakiem, to lepiej od razu dobry kup.
Awatar użytkownika
Roid
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:32
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Roid »

Plecak już mam wypatrzony (f7 tytan), obecnie zbieram fundusze ;]

Co do płachty, to patyki włożyłem w oczka, jeśli by wiało bym przywiązał do nich śledzie
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Fajnie, że się zdecydowałeś wybrać, ale tak jak Valdi mówi - nie sprawiaj sobie dużego plecaka. Jeżeli śpiwór nie zajmuje ogromnej ilości miejsca to wystarczyć powinien spokojnie plecak 30-40l, będzie miejsce na wszystko, co potrzebne, a zostanie jeszcze żeby dorzucić dodatkową bluzę czy więcej jedzenia, jakbyś planował się na kilka dni wybierać.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Roid pisze:bynajmniej dla mnie
Bynajmniej?

Pozdrawiam
Maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Chwalić, chwalić i jeszcze raz chwalić. Dałeś przykład tym, którzy nadal takowej nocki sobie nie zorganizowali :) Co do plecaka to mam takie same sugestie, jak koledzy powyżej. Ja moją 40-stkę biorę spokojnie na wyjazdy "długie".
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Roid, no i gitara, tak trzymać. :-)
Roid pisze:w nocy przespałem ok 7 godzin - o 4 nad ranem przebudziłem się i uznałem, że idę do domu ;]
Teraz ( w tej c.a. połowie miesiąca) robi się ciemno ok 21.30 a szarzeje ok. 4-tej. Podziwiam, jeśli na pierwszej nocce tyle przekimałeś :-) Ja na pierwszej nocce prawie nie spałem.
Powodzenia i czekamy na dalsze recki.

Ps. mówiłem, że trójmiasto się rozrasta, ale... 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Nie bałeś się duchów i czupakabry :p ?? W 70l za dużo browarów wejdzie i ciężko Ci będzie. Jak Ci się nudzi weź się za rzeźbienie. Jak na pierwszy raz nieźle :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Roid
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:32
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Roid »

Dziękuje za pozytywne komentarze :)

BRAT_MIH pisze:Nie bałeś się duchów i czupakabry :p ??
Aż sam się dziwię...
Jedynie o 1 przebudziłem się na pół godziny..
W 70l za dużo browarów wejdzie i ciężko Ci będzie.
Od ponad pół roku przygotowuje się do dużej wyprawy (9-10 dni) w Polskie i Czeskie Sudety( Z tego powodu trafiłem na to forum ).
Więc takiego plecaka i tak będę potrzebował, potem może sobie sprawię jakąś 40-stkę...


Mam nadzieję, że nie obrazicie się, iż quote'owałem tylko ostatni post, lecz zagadnienia się powtarzały
CzarekS
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2011, 15:32
Lokalizacja: Wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: CzarekS »

No takie wydarzenie - to warto zapamiętać. Ja swoja pierwsza nockę w lesie - też czasem wspominam. Od tego się zaczyna - włóczykijostwo :-)
Gratulacje !!
Grupa Rekonstrukcji Historyczenej Mountain Men
www.mountainmen.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

BRAT_MIH pisze:Nie bałeś się duchów i czupakabry
W naszych regionach straszą "pierwiastków"

:-P
CzarekS pisze: Ja swoja pierwsza nockę w lesie
na ambonie spędziłem, nie wytrzymałem ciśnienia (dzików)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
merak
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:06
Lokalizacja: zoppot
Płeć:

Post autor: merak »

Kolega widzę ma podobne plany w tym roku.
Jakoś w drugiej połowie czerwca planuję samotny kilkudniowy wypad gdzieś na kaszuby (nie spałem wcześniej sam w lesie, więc będzie wesoło/albo mniej).
A pod koniec sierpnia/początek września, też planuję poszwędać się po sudetach (najprawdopodobniej) albo biesach. Ale na to wpływa parę czynników. Również trafiłem tutaj przygotowując się do wyprawy ;]
Propsy za samotną nockę. Fajnie, że zaczynasz w tak młodym wieku.
pozdor
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Gratuluję pierwszej nocki Roid! :-) Podepnę się pod temat bo, tak samo jak Tobie, nie udało mi się dołączyć do wyprawy w Bory i wybrałem się na pierwszą noc sprawdzić sprzęcik, a przede wszystkim siebie. :-)

Zabrałem ze sobą mój roboczy plecaczek 20l. :-P Wewnątrz był śpiworek, mata, woda 1,5l (nie wypiłem nawet połowy, a nosić trza było), skromniutki prowiant (jak się okazało - również zbyt bogaty :mrgreen: ), czapka (największe błogosławieństwo za jakie dziękowałem sobie całą noc i poranek) i drobiazgi typu papier itp. W kieszeni scyzoryk (nie przydał się), klucze z mini latarką, komóra.

Nie robiłem ogniska - chciałem być dyskretny. ;-) Nie brałem plandeki - wszelkie źródła zapowiadały bezchmurną noc. Nie wiem ile było stopni w nocy, ale trochę mną telepało, choć leżałem w rzeczach. Mam Jungle Bag'a, czyli komfort 7 - pewnie było w tych okolicach. Od ziemi było ciepło - mata spisała się na medal. :-) Ubrany byłem jak na co dzień: sztruksy, t-shirt, lekka kurtka. Sprawy techniczne omówione, przejdźmy zatem do opowiadania...

Po obiado-kolacji wyruszyłem do Oliwy, oprowadziłem koleżanki po Pachołku, co nieco opóźniło start. W las wchodziłem, gdy było już szarawo. Nie mogłem znaleźć fajnego miejsca na nocleg, a zrobiło się ciemno, więc postanowiłem brać pierwsze jako takie. W tym momencie z zamyślenia wyrwał mnie ciemny kształt obok ścieżki. Za chwilę drugi na ścieżce jakieś 20m przede mną, wraz z gromadką maluchów. Fuknął, chrumknął i uciekliśmy na swój widok. :-) Cofnąłem się kawałek i znalazłem przyjemną miejscówkę na skraju wzgórza, nieopodal ścieżki.

Stałem chyba z godzinę jak zaczarowany nasłuchując i oblekając dźwięki w kształty (całą orkiestrę szelestów, małych łapek i niuchania). Po omacku oczyściłem łoże z gałęzi i szyszek, rozłożyłem co trzeba i w kimę. Kolejna godzina zleciała mi na patrzeniu w gwiazdy i analizowaniu co tak szeleści dookoła. Strzelam, że było to stadko jeży i jakichś małych gryzoni. Zawzięcie mnie wąchały i próbowały wejść pod matę (te myszy?).

Na nogi postawił mnie powrót dzików. Mimo iż byłem święcie przekonany, że przecież nie ma się czego obawiać, kilka minut pukałem kijem w pień, żeby sobie poszły. :-P Chyba nie były szczególnie przejęte, ale w końcu chrumkanie oddaliło się. Położyłem się i w tym momencie zapadła całkowita cisza. Zasnąłem na niecałe dwie godziny.

3:30 lekko pojaśniało, obudziłem się, wstałem i wyruszyłem na podbój Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Stokrotnie dziękowałem sobie za czapkę. Zrobiłem kilkanaście kilometrów po pięknych trójmiejskich wzgórzach i spotkałem raz jeszcze czarną, kosmatą mordę. :-) Poza tym masę ptactwa - kosy, drozdy, a nawet czaplę; lisa, wiewióry, sarnę no i przede wszystkim pięknego jelenia, z którym przez dłuższą chwilę patrzeliśmy sobie w oczy. :-)
Przed ósmą dotarłem z powrotem do Oliwy, a stąd do domu na drugie śniadanie. :-)

Cały dzień lekko przysypiałem, ale byłem ze wszech miar zadowolony. ;-) Koniec.
Awatar użytkownika
Roid
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:32
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Roid »

Pozostaje mi również pogratulować tobie Wojciechu
Dość dziwne że cie w śpiworze telepało, mój (Pioneer 200 od Campusa) ma komfort 13 a było mi na tyle ciepło że się pociłem( co prawda leciutko, na tyle, że nie śmiałem zdejmować bluzy - wole tak niżeli by mnie miało telepać ;] )
Na noc przewidziałem kominiarkę, lecz było mi w niej za ciepło, a komary nie gryzły więc okazała się nie potrzebna, lecz czapka wieczorem i rano była bezcenna.
Z zwierzaków głownie obawiałem się małych gryzoni ponieważ obok mnie znajdowało się dość dużo jamek lecz na szczęście były puste.
A pod koniec sierpnia/początek września, też planuję poszwędać się po sudetach (najprawdopodobniej) albo biesach. Ale na to wpływa parę czynników
Ja planuje wyruszyć w połowie sierpnia, kto wie może spotkamy się na szlaku...
W naszych regionach straszą "pierwiastków"
Oj nasłuchać się było można, lecz głownie od rodziny która to nie rozumie i potępia moje postępowanie...
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Roid pisze:Oj nasłuchać się było można, lecz głownie od rodziny która to nie rozumie i potępia moje postępowanie...
Pukanie np. w czoło to normalne zjawisko. Nie każdy rozumie o co nam idzie. Wyobraź sobie, że tak jak za pierwszym razem srałem (przepraszam) ze strachu na każdy praktycznie odgłos tak teraz pewnikiem uruchomiłbym kamerę i użył noktowizora aby dziki sfilmować. Nawet kiedyś próbowałem na słuch podchodzić żerujące "diabły". Tylko wiesz, człowiek to taki "przyrodniczy niewypał", pewnie czarnuchy miały z tego niezły ubaw.
Adrenalinkę czułem, to było cudne uczucie, przełamać strach...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Ja swoją pierwsza nockę w lesie miałem rok temu w Sylwestra. Wybrałem zimę, bo nie znoszę robactwa, upałów i tłumów w lesie :-D

A co do planów wakacyjnych, ktos wspominał góry. Ja z dzieciakami myślę o górach (Bieszczady, Beskid Niski lub może gdzieś w Sudetach), tak na tydzień mniej więcej, pewnie druga połowa sierpnia.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

merak pisze:Jakoś w drugiej połowie czerwca planuję samotny kilkudniowy wypad gdzieś na kaszuby (nie spałem wcześniej sam w lesie, więc będzie wesoło/albo mniej).
Myślę nad jakimś spędem większej ilości ludzi z Północy, w czerwcu pewno nie wypali, ale jakiś weekend lipca?...

Wojciech Gratulacje! Kolejny włóczykij! :) Swoją drogą TPK ma mnóstwo ciekawych ścieżek i zakamarków. Służę radą, gdyż przeszłam część północną wzdłuż i wszerz robiąc mgr (za dnia i nocą) :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Mimo tego, że w lesie spędziłem nie jedną noc, lecz nie były to noce typowo turystyczne- typu karimata śpiwór,.....itd.....
Wybrałem się w okolice Tomaszowa Lubelskiego gdzie obecnie zamieszkuję, wstyd się przyznać ale mieszkam tu ok. 15lat i nie znam dokładnie całej okolicy.
Moim ambitnym planem jest to zmienić i poznać to co mam pod nosem , a następnie rozszerzać obszar wędrówek o cały kraj.

Wyprawę rozłożyłem na dwa dni(poznać sprzęt, siebie i potrzeby jakie wynikną w czasie podobnych wypraw)
29-30.kwietnia, wymarsz z TL godzina 11.00, powrót godz. 12.00 następnego dnia.
Cel do osiągnięcia, jezioro w sercu lasu-nocleg, za haczyć o miejscowość Żyłka , okolice miejscowości Bełżec- Kościowa Góra i powrót czerwonym szlakiem do TL.
Całość trasy wyniosła ok. 27km, lasy w tych okolicach są naprawdę piękne, ukształtowanie terenu zróżnicowane, sporo cieków wodnych i bagienek.
Wędrówka do jeziora przebiegła spokojnie, spotkałem tylko dwie sarny które towarzyszyły mi już przez cały dzień, w dziwny sposób nasze drobi przecinały się tego dnia wielokrotnie.
Dotarłem nad leśne jezioro, buło pięknie, w środku lasu ok. 20h wody.
Widziałem łabędzie, żeremie bobra i masę zaskrońców, padalców i kilka większych sztuk...
Stwierdziłem , że nocleg w tym miejscu to nieporozumienie ( no może w hamaku?) więc idę dalej.
Doszedłem nad rzeczkę Sołokija, kieruję się na południe, zaczynają się bagna, skaczę po kępach traw żeby wydostać się na wyższe partie terenu.
W końcu stwierdzam że idę na azymut, biorę mapę i kompas guzikowy, orientuję mapę i idę w głąb lasu. W czasie wędrówki , napotykam Łosia, początkowo go nie widzę ale słyszę tupanie ciężkich kopyt i parskanie informujące o niezadowoleniu z mojej obecności jako nieproszonego gościa.
Po jakimś czasie udaje mi się dojrzeć ciemną zwalistą postać łosia, decyduję się przekroczyć rzekę i przechodzę na drugą stronę. Słyszę w oddali platformę wiertniczą która umiejscowiona jest w pobliżu miejscowości Żyłka, przechodzę przez miejscowość i rozbijam nocleg nad rzeka.
Jest już szaro, w nogach mam ok. 18km, rozbijam obóz.
Ognia nie palę , ponieważ nie znam okolicy, więc żeby nie zdradzić swojej pozycji miejscowym , zjadam kolację przy blasku księżyca, pot z całodziennej wędrówki zmywam w odnodze rzeczki, prawdziwa ulga, ręcznik na grzbiecie i kąpiel na głębokości ok 30cm do dna.
Idę spać, do pierwszej w nocy gapię się w gwiazdy, coś łazi koło obozowiska ale mnie to już mało obchodzi, zasypiam. W nocy coś mnie łaskocze w śpiworze, macam ręką po ciemku, chwytam w dwa palce ściskam, czuję miękkie galaretowate ciało, wyrzucam na zewnątrz.
Rano okazuję się , że to pająk, spora sztuka.
Budzę się ok. 5.00 rano. Rozpalam ogień, robię śniadanie, chwilowy popas na zawiązanie sadła przed kolejną wędrówką.
Zbieram się do domu, spacer mija spokojnie, mijam kilka aut i żabę na środku polnej drogi.
Podsumowanie :
Wszystkie założenia osiągnięte, wyprawa fajna.
Zebrałem wiele nowych doświadczeń.
Straty: kilka pęcherzy na nogach ale kilka dni i już siedzę nad mapą, gdzie znowu idę!

https://picasaweb.google.com/1144639687 ... zJ_PkrT-YA#
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 12:21 przez ZEN, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

No ładnie, teraz wszyscy będą się tu rozpisywać. Pogratulować samozaparcia, jeśli miałeś kiedyś z tym problemy, żeby się przełamać czy coś. :P Mi jeszcze do pierwszej samotnej nocki zostało trochę :) Ciekawi mnie tylko, czemu ten napar z igliwia sosnowego nie smakował? Może coś źle zrobiłeś. Ma bardzo dobry smak :) Spróbuj następnym razem, ew. w domu i może Ci inaczej wyjdzie.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Apo pisze: Wojciech Gratulacje! Kolejny włóczykij! :) Swoją drogą TPK ma mnóstwo ciekawych ścieżek i zakamarków. Służę radą, gdyż przeszłam część północną wzdłuż i wszerz robiąc mgr (za dnia i nocą) :)
Dziękuję, chętnie skorzystam, gdyż zamierzam eksplorować go dalej na północ. Na razie liznąłem część od Pachołka do Łysej Góry/Polany. :-) Może w jakiś weekend da radę śmignąć tam gdzieś grupowo? W pojedynkę fajnie, ale trudno zasnąć :-D
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

ZEN pisze:Rozpalam namiot
:shock: :?:

Pozdrawiam
Maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Doświadczenia pierwszej nocy. Ten wątek mógłby się nazywać noc poślubna włóczykija haha
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

dzięki orety :p
Awatar użytkownika
merak
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:06
Lokalizacja: zoppot
Płeć:

Post autor: merak »

Apo pisze:
merak pisze:Jakoś w drugiej połowie czerwca planuję samotny kilkudniowy wypad gdzieś na kaszuby (nie spałem wcześniej sam w lesie, więc będzie wesoło/albo mniej).
Myślę nad jakimś spędem większej ilości ludzi z Północy, w czerwcu pewno nie wypali, ale jakiś weekend lipca?...
Ja będę starał się wyskoczyć gdzieś w każdy weekend na jakiś biwak. Jestem otwarty na propozycję.
Zszywacz
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:54
Lokalizacja: Krk Ck

Post autor: Zszywacz »

Hej!

Panowie, gratulację z powodu przełamania się!

Wojtek, piszesz, że w nocy obwąchiwały cię jakieś małe gryzonie i chciały wejść pod matę :shock: jesteś pewien, że to nie był sen? Ja spałem wiele razy w lesie bez namioutu i nigdy nic mnie nie obwąchiwało... tylko wiewióry buszowały wokoło, ale one trzymały się na bezpieczny dystans.

Kolega pisał też o galaertowatym pająku w śpiworze, blech... dlatego noszę przy sobie moskitierę.

Moim zdaniem podczas samotnych nocek noktowizor jest bardzo przydatnym urządzeniem, uspokaja wyobraźnię i wzburzone nerwy ;-) Yaktra, czy tryb nokto w twojej kamerze daje jakieś rezultaty bez podświetlenia, czy trzeba wspomagać się źródłem podczerwieni żeby coś zobaczyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”