Rybnik - Szczejkowice 17-18 mar 2012

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Rybnik - Szczejkowice 17-18 mar 2012

Post autor: kamykus »

W ten weekend planowałem wypad w góry, ale ostatecznie wybrałem się do lasów ciągnących się od Rybnika w stronę A1.
W pierwszy dzień zrobiliśmy nieco ponad 10km, szliśmy pomału nie obyło się bez niespodzianek, przeskakując przez rzekę brat wpadł w świetne zamaskowane grzęzawisko które prawie pochłonęło mu buta, zaraz za nim w to samo miejsce wpadł pies, po szyję w błocie :/

Natknęliśmy się na całkiem ładne jeziorka, jedno z ładniejszych bagien jakie kiedykolwiek widziałem, ze zwierzątek spotkaliśmy tylko parę saren i całe stadko - około 10 jeleni.

Obóz planowaliśmy rozbić gdzieś na drugim końcu lasu w okolicach autostrady A1, na mapie wybrałem miejsce ze źródłem rzeki, ale po dotarciu na miejsce okazało się że rzeka jest wyschnięta, niedaleko wypatrzyłem na GPS źródła innej rzeki, i udaliśmy się w tamto miejsce, tam rozbiliśmy obóz.

Nocka minęła bardzo spokojnie, o 3:00 obudziły mnie 2 wojskowe myśliwce przelatujące nad lasem, a koło 6:20 chrumkanie dzika. Niestety już nie zasnąłem.

Powrót był zaplanowany na około 9km, ale w trakcie nieco zmieniliśmy trasę, i szliśmy na skróty.

W nawigacji pomagała Nokia C6 z TrekBuddy i mapą z Geoportalu.
Temperatura dopisała, w pierwszy dzień było 16 stopni, w nocy około 1. Na drugi dzień było 22 stopnie.
Kończąc całą wycieczkę, na ostatnich metrach trasy, przeprawialiśmy się przez rzeczkę, do której oczywiście musiałem wpaść, miękkie dno i ciężki plecak uniemożliwiały mi wyjście z rzeki, pewnie do teraz bym w niej siedział gdyby nie brat. :mrgreen:

A fotki dostępna na:
https://picasaweb.google.com/1075390507 ... 1718032012

GPS:
Do obozu - http://www.navime.pl/trasa/9594/20120317-104438
Powrót - http://www.navime.pl/trasa/9595/20120318-095613
Awatar użytkownika
Craigwood
Posty: 43
Rejestracja: 11 gru 2010, 12:45
Lokalizacja: Silesia
Płeć:

Post autor: Craigwood »

Moje okolice i też tam się łaziłem w weekend :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

No panowie widzę, że wykorzystaliście piękny weekend. Super. Cóż to za leśny dziad? Skąd się tam wziął?
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

Hej Kamykus fajny wypad pozazdrościć (zmieniłeś plecak?)
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Na "leśnego dziada" natknęliśmy się przechodząc obok obok tego wyschniętego jeziora. Stał sobie obok ścieżki. Nieopodal była jakaś chata myśliwska, więc prawdopodobnie leśny dziad jej pilnuje :)

Paskikonik,
Hej,
Mam kilka plecaków, akurat zabrałem EYE, gdyż posiada pełno kieszonek i zakamarków, a miałem sporo szpeju, do Campusa bym chyba nie upchnął.

Ogólnie polecam wszystkim miejscówkę, trasa którą szliśmy do obozu jest super ciekawa, a teren bardzo łatwy do przejścia.
rafiksx
Posty: 13
Rejestracja: 12 gru 2011, 17:15
Lokalizacja: Żory
Płeć:

Post autor: rafiksx »

O.. Widzę moje okolice ;-) W tych lasach jeszcze nie byłem, ale pewnie niedługo tam zagoszczę :-) Wypadzik fajny ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”