Śpiwór na wiosenne/jesienne zimne noce.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

sterpoman
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:37
Lokalizacja: Beskid Śląski
Płeć:

Śpiwór na wiosenne/jesienne zimne noce.

Post autor: sterpoman »

Szukałem po allegro jakiegoś śpiwora który wytrzyma przymrozki na poziomie -5 stopni, a podczas cieplejszych nocy +10 będzie jeszcze przydatny.
Jest tego sporo, różne dziwne firmy zapewne z centralą w Chinach.
Ale trafiłem w końcu na Campusa http://allegro.pl/spiwor-campus-adventu ... 62926.html

Czy ktoś miał ten śpiwór, faktycznie -8 to jego extremum?
Czy może polecicie jakiś śpiwór w podobnej cenie, któremu nie straszne przymrozki, które w górach są naprawdę do późnej wiosny.
Tu jest na tyle dobrze, że towar od tego użytkownika mogę odebrać osobiście, więc nie dochodzą koszty przesyłki, po prostu szukam możliwie tanio, ale tak by nie kupić jakiejś kupy.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
sterpoman
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:37
Lokalizacja: Beskid Śląski
Płeć:

Post autor: sterpoman »

Opinie o tym śpiworze przeczytałem na, http://ngt.pl/42,campus-adventure.html ale jak wiadomo im więcej opinii tym lepiej.
A co do tematu ze śpiworami, znajdują się tam modele przystosowane do innych temperatur, może ze 2-3 sa takie które by mi spasowały, jednak wszystkie są dość drogie. Stąd mój temat.
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Za te pieniądze lepiej poszukaj na demobilu, bo ten campus nie jest ani ciepły, ani lekki. 2kg przy 4st. komfortu to jakiś żart.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Ten spiwor Campusa ma komfort na +4, wiec przy -5 bedzie ci w nim troche zimno.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

chlopie jesli chcesz kupic spiwor ktory zapewni ci komfort przy -5 to musisz patrzec na temperature komfortowa a nie temp extream.Nie patrz na campusy bo to lipa jest.

Prosze oto jeden cham za male pieniadze:)

http://armyworld.pl/product-pol-1416-Ca ... ginal.html
sterpoman
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:37
Lokalizacja: Beskid Śląski
Płeć:

Post autor: sterpoman »

Całą noc spędziłem na szukaniu śpiwora, przeczytałem mnóstwo tematów na wielu forach, ale wydaje się że link który podałeś (Carinthia Holenderska Śpiwór Wojskowy), jest chyba najlepszy i najtańszy.
Śpiwory o podobnych parametrach chodzą po kilkaset złotych, a na allegro w cenie tego śpiworu jest sam chłam. Nie przeszkadza mi że to demobil, wypierze się i będzie jak nówka ;p
Złożyłem już zamówienie, dzięki za link!
emil50
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2012, 09:32
Lokalizacja: nowa huta

Post autor: emil50 »

Witam
sterpoman czy mógłbyś napisać parę słów o tym śpiworze?
Może już go testowałeś?
Jaka jakość? itp

dzięki
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Brat sobie taki kupił, nie odstaje ani trochę od 'niemieckiej' carinthii, w której już przy -15 miałem okazję się wysypiać. Trzeba pamiętać, że śpiwory mają już parę lat (mój ok 5) i parametry mogły się zmienić w zależności od użytkowania przez poprzednika.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Ja używam tego śpiwora od jakiegoś czasu, chyba nawet kupiłem go na tej samej stronie.
Spałem przy -4 st. i było ciepło, nawet czasem się odpinałem. Niestety śpiwór dość szybko ochłonie wilgoć, przez co jest po prostu mokry. Wystarczy zjechać nieco z karimaty i mamy mokry śpiwór, co przekłada się nie dyskomfort, ale ciepło trzyma nawet wtedy dość dobrze.
Ostatnio podczas mgły, na wyprawie do Kobiórskich Lasów, w nocy miałem miejscami tak mokry śpiwór że można było wykręcać. A spałem wtedy w namiocie :/
Nie będę polecał ani zniechęcał, bo za mało przerabiałem śpiworów i nie wiem czy w tej cenie kupisz coś lepszego. Pewnie nie. Trzeba uważać na materiał, bo jest bardziej delikatny od papieru do tyłka.

Mój wierząc dacie produkcji ma ponad 2 lata.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
ODPOWIEDZ