www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziki
Autor Wiadomość
steppenwolf 

Wysłany: 2012-01-30, 23:03   Dziki

W ostatnią sobotę spędziłem parę godzinek w lesie z Parthagasem. Pokazałem mu dół zakrywający mi kolana. W różnych miejscach były widoczne 'powierzchowne' ślady aktywności dzików. Niektóre wyglądały, jak to określił Parthagas, jak transzeje (za te zygzaki postawiłbym dzikowi szóstkę :-) .
Wczoraj byłem w lesie zaledwie godzinę, bo dziewczyny długo nie wytrzymały na tym mrozie ( i tak były zadowolone mogąc obserwować dość długo pasącą się sarnę i polującego lisa oraz efektowny meteor w świetle późnego dnia), ale za to przemierzyliśmy pewien obszar lasu.
Chodzę po pobliskich lasach 18 zimę. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem! :shock: Las jest niesamowicie zryty przez dziki. Przy dębach jest mnóstwo głębokich dołów. To już nie powierzchowne szukanie żołędzi, ale wkopywanie się wgłąb i przecinanie korzeni drzewa.
Czy są to zarazem schronienia na noc? Raczej nie. Zdają się mówić : "mrozy, mrozy, mrozy".
Zdjęć nie zrobiłem, bo aparat nie przedstawi widzenia trójwymiarowego, nie ukaże rzeczywistości postrzeganej przez ludzkie oko (przynajmniej ja tego nie potrafię). A szkoda :-(

Parthagas 
kumpel staffików

Wysłany: 2012-01-31, 19:14   

Potwierdzam - leje jak po bombach. Niektóre głębokości okopu do postawy klęcząc.
Znalazłeś jakąś nową miejscówkę?

Odpowiedz do tematu