Sprawy fizjologiczne

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

rumak pisze:Zresztą bez przesady to nie Syberia, tu nie ma wiecznej zmarzliny :mrgreen: No wiesz, zawsze możesz się podcierać śniegiem hehehe.
I takie artefakty oglądać wiosną :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Lepsze to niż wczesnowiosenne psie stolce na chodnikach i trawnikach heh;)
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Nie mogłem tego nie wstawić - książka dla najmłodszych odnośnie tematu :mrgreen: http://www.chamsko.pl/7910/kupa
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Ja pitolę ale gówniany temat :619:
JanŚmiały
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2012, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć:

Post autor: JanŚmiały »

Przyznam, że przeczytałem tylko pierwszy post, bo temat wydał mi się z przysłowiowej d**y.
Autor znalazł się w prawdziwej sytuacji walki o przetrwanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Grunt to dzika frajda :D

http://salamandrabushcraft.blog.pl/

Wszyscy blogują, to ja nie bedę gorszy :D
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

wystarczyły 3 deszczułki i kilka gwoździ :-) a ile radości ;-)
Obrazek
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

trzeba bylo dol wykopac:) widac piekna kupke:)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

to ilość w metrowym dołku po 4 dniach, wiec możesz sobie uświadomić jak czesto go odwiedzano ;-D
dechy ważyły około 0,5 kilo, kilka gwoździ - nie wiem czy jest sens kupywania shit-boxu ktory nie wytrzymuje wagi większej niż 80 kilka kilo. Poza tym deski można wyrwać za darmo.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Bym to ulepszył - owinął folią przynajmniej w kierunku nóg, żeby po nich nie sikać i żeby nie było piegów w przypadku rzadszej formy kupy :) I moskitiera by się zdała, żeby komary nie gryzły :D A tak w ogóle to bardzo mi się podoba :p
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Przyznam, że nie chciało mi się brnąć przez 6 stron..ale :-)
Mój sposób na higienę na wyjazdach jest banalnie prosty: genialny wynalazek nawilżanych chusteczek do dupki niemowlaczka. Nie dość, że masz się czym podetrzeć to jeszcze myjesz sobie zadek, a i do innych upaćkanych rzeczy mogą się okazać przydatne. :mrgreen: Wielkość opakowania można dobrać do potrzeb wyjazdu.
Paniom polecam też plik wkładek higienicznych.
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Karuda pisze:genialny wynalazek nawilżanych chusteczek do dupki niemowlaczka. Nie dość, że masz się czym podetrzeć to jeszcze myjesz sobie zadek, a i do innych upaćkanych rzeczy mogą się okazać przydatne.
Hmmm... a co robisz później ze zużytą chusteczką? :roll:
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Np. wynoszę w worku z innymi śmieciami? Niby to celuloza, ale nie rozłoży się tak szybko, więc traktuję jak śmieci plastikowe.
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

A jakby tak mchem upę podetrzeć, nie będzie dobrze? Jest wilgotny, antyseptyczny, miękki, gąbczasty, a dołek i tak trzeba wykopać i później zakopać.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Karuda pisze:(...) genialny wynalazek nawilżanych chusteczek do dupki niemowlaczka. (...)
Wiem, jeden z najpopularniejszych akcesoriów turysty, super hiper, czyści, myje, ładnie pachnie....
Ale nie doprowadza Was do szału pozostawiany nalot na skórze? Okropność, czuję się zapaćkany po użyciu, aż do zmycia tego świństwa. A próbowałem wielu producentów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ja miałem małe dziecko.... dziś nie umyją tym rąk. Czuję wieczny zapach kupy..... :D
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Ja tam nie czuję żeby mi cokolwiek gdziekolwiek zostawiało, a kupuję te zupełnie najtańsze ;-)
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

naprawdę nie czujesz zapachu chusteczek po umyciu?
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Zapach mi nie przeszkadza, zazwyczaj jest miły albo neutralny. Mowa była o jakiejś warstwie na skórze - tego nie zauważyłam.
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

dla mnie, zapach zostaje na skórze i lekko ją nawilżają. A sam zapach utrwalony przy podcieraniu dziecięcej pupy obecnie z tym jednym mi się kojarzy :p .

Kremujesz na odzień ręce? Może stąd to uczucie "naturalności", że nic nie zostawia ? Wiele kobiet wiecznie coś w siebie wciera :D
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Nie używam takich wynalazków jak kremiki i makijaż ;-) Ew. w zimie zwykła wazelina kosmetyczna.
Chyba, że po wypadzie do miejsca, po którym skóra jest naprawdę przesuszona i pęka...
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
viragolo
Posty: 123
Rejestracja: 29 wrz 2014, 03:52
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Gadu Gadu: 1466772
Tytuł użytkownika: viragolo
Płeć:

Post autor: viragolo »

Q_x pisze:A jakby tak mchem upę podetrzeć, nie będzie dobrze? Jest wilgotny, antyseptyczny, miękki, gąbczasty, a dołek i tak trzeba wykopać i później zakopać.
W sumie ludzie w europie przez dłuuugie wieki używali właśnie mchu (lub siana). Papier toaletowy znamy od niedawna :)
Carpe Diem
glynu
Posty: 22
Rejestracja: 03 mar 2013, 13:06
Lokalizacja: Płochocin
Płeć:

Post autor: glynu »

Temat przycichł, a mi się przypomniało... kiedyś czytałem, że Kowboje na dzikim zachodzie używali kamyczków. Oczywiście gradacja musiała być odpowiednia, powierzchnia lekko szorstka :oops:
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Bonusowo: demonstracja zaczyna się koło 4:30:
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Ktos tu się chyba zgubił w internecie o_O Nawet nie pytam jak to znalazłeś...
Muszę się nauczyć w końcu otwierać linki przez was wrzucane na prywatnej karcie...
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Birken, na zapytanie "How to wipe your butt in the wild" to był drugi wynik w YT, o wiele ciekawszy od pierwszego.

O kamieniach już było, musiało, bo to popularny sposób, pdobnie jak lewa ręka i butelka z wodą w prawej. Mądra rada z widzianego kiedyś filmiku: wyrzucać daleko zużyte kamienie.

Jak ktoś ma problem żeby wykombinować jak przykucnąć, zrobić co trzeba i się podetrzeć czymś, co jest pod ręką, to nie powinien być sam w lesie.

Zaczynam się zastanawiać nad topologią tego tematu, wyłaniają się pewne grupy problemów i rozwiązań, np.:

- co zrobić, żeby usiąść jak w domu
- co zrobić, żeby się nie przewrócić jak nie ma na czym usiąść
- czym się podetrzeć, kiedy nie ma papieru jak w domu
- jak to robią ludzie, którzy w domu nie mają toalet z sedesem, papierem i bieżącą wodą

Albo level wyżej, ale jeszcze nie guru:
- jak przytrzymać odzież, żeby jej nie zafajdać
- czy można wycierać się X, Y albo Z
itd.

I to w momencie kiedy wszystko wiadomo od zawsze: jak da radę, to wykopać dołek, można byle czym, w ostateczności butem, kucnąć, załatwić się, podetrzeć czymkolwiek, zakopać, ew. zredukować zniszczenia do minimum.
ODPOWIEDZ