Strona 1 z 1

Filtry do wody kuchenne

: 15 sty 2012, 19:18
autor: Qasz
Noszę się z zamiarem kupna filtra pod zlewozmywakowego do domu, mam już coś upatrzonego, za niewielkie pieniądze:
http://filtrydowody.eu/filtr-do-wody-fp-32-p-21.html
w środku tego ustrojstwa są 2 filtry mechaniczne (20 i 5 mikronów) oraz jeden węglowy (czyści z chloru) - mam zamiar wymontować 20 mikronowy filtr, 5-cio mikronowy dać na jego miejsce, a w puste środkowe miejsce dać ceramiczny filtr 0,3 mikrona http://filtrydowody.eu/wklad-antybakter ... p-239.html - i otrzymywać w miarę czystą i bezpieczną wodę (wiem że są bakterie mniejsze niż 0,3 mikrona, ale lepsze to niż pić wodę z Brity która ma tylko filtr węglowy)

I teraz pytania: czy ktoś ma takie filtry w domu, jak się to sprawdza, co ile wymienia filtr danego typu (czas faktyczny a nie "ustawowy"), jakie filtry sprawdzają się najlepiej, czy zwracać na coś uwagę, etc.
Za pomoc bardzo dziękuję.

: 15 sty 2012, 20:15
autor: taki robaczek
Wiesz ....
To zależy jaką wodę masz w w rurach.
U mnie jak trochę postoi (odkręcam rano) to zauważalnie więcej rdzawego syfu leci.
Jeśli od razu dasz gęsty filtr to może go szybko zatkać i doopa :-P
Może zrób jak piszesz ale daj jeszcze pojedynczy wstępny filtr (obudowę - http://filtrydowody.eu/obudowy-filtrow-c-43.html) i wsadź tam ten z którego chcesz zrezygnować.
Będziesz miał o jeden stopień filtracji więcej.

: 15 sty 2012, 21:01
autor: budzigniew
Jak juz bedziesz montowal, to najlepiej w pionie (tym z licznikami ;P).

Ojciec sobie w chacie zamontowal dwa: "sznurkowy", ktory wymienia co jakies 2 m-ce i "dokladny", ktory wymienia co 4 m-ce.

: 15 sty 2012, 21:34
autor: Qasz
budzigniew, niestety nie mam takiej możliwości, muszę montować na kran - tym bardziej że chodzi mi o czystość wody typowo pitnej a nie dla urządzeń domowych.
taki robaczek pisze:daj jeszcze pojedynczy wstępny filtr
Myślałem o tym ale do tego zestawu chyba się nie da dopiąć dodatkowej obudowy, chyba że się mylę :shock: bo to było by naprawdę fajne i dało by mi możliwość jak napisałeś wstępnej filtracji - potem wymienił bym filtr 20 mikronów na siatkowy o tej samej gradacji i tylko bym go przemywał.

: 15 sty 2012, 22:08
autor: taki robaczek
A czy trzeba dokręcać jeden filtr do drugiego? Po prostu muszą być szeregowo i tyle. Możesz je połączyć krótkim odcinkiem rurki (śrubunkiem) oczywiście o ile wystarczy Ci miejsca.

: 20 sty 2012, 09:49
autor: Kopek
Z tego co pamiętam z poprzedniej pracy to najlepiej zrobić najpierw badania (SANEPID) i na ich podstawie dobrać filtr.

: 03 lut 2012, 19:36
autor: Marshall
Qasz, kupiłeś ten filtr?
Myślę o zamontowaniu czegoś takiego, zastanawiam się czy warto, czy nie...

: 04 lut 2012, 05:33
autor: Qasz
Marshall, jeszcze nie, czekam na wypłatę, ale nie odpuszczę bo ceny wody butelkowanej dają mi popalić, a zwykła britka to tani badziew do uspakajania sumienia.

: 04 lut 2012, 14:02
autor: Marshall
Qasz pisze:Marshall, jeszcze nie, czekam na wypłatę, ale nie odpuszczę bo ceny wody butelkowanej dają mi popalić, a zwykła britka to tani badziew do uspakajania sumienia.
Ale jesteś zdecydowany na ten FP 3-2 ?
Zgłębiałeś i znasz temat?

Ja jestem zupełnie ciemny w tym temacie ale wiem, że taki dobrze działający filtr to duży plus.
I z pewnością m.in. pijąc chłodną herbatę nie czuć byłoby delikatnego posmaku jakiegoś syfu... :)

: 05 lut 2012, 11:51
autor: Qasz
Marshall - obliczylem ze caly zestaw tego filtra zakosztuje mnie jakies 250 zl. A to z powodu tego ze dodatkowe wymienne filtry biore. Zastosuje czyszczenie 3 stopniowe zaczynajac od filtra siatkowego 5 mikronow, nastepnie ceramik 0,3 mikrona a na koniec filtr mieszany z rudy KDF i wegla z lupin orzechow kokosowych. To powinno zapewnic mi dobry smak wody bez czesci bakterii i chloru i zelaza z wody - o ile bedzie to mozliwe to domontuje dodatkowy filtr na poczatek 20 mikronow dla zmniejszenia zanieczyszczen na pozostalych. Dam znac po montazu.

Sorry ze bez polskich znakow ale pisze z komorki.

: 05 lut 2012, 15:42
autor: Zirkau
kup niezależne korpusy 10" + szyna do ich montazu i możesz mieć ile chcesz.
nie widzę natomiast dużej potrzeby montażu 4tej sztuki.
Węglowy warto wymieniać dość często. Sznurkowe natomiast jak będziesz widział że zasyfiały już całe. Bo pewnie nawet nie zauważysz jakiejś szczególnej straty na ciśnieniu wody.

Wpisz: korpus narurowy 10". Dlaczego 10? bo to jest najpopularniejszy rozmiar i najłatwiej dostaniesz do niego wkłady. Jeśli trzeba, możesz umieścić jeszcze jonity selektywne lub nie (wtedy uzyskujesz niemal wodę demineralizowaną) lub od razu kupujesz gotowy filtr RO.
Tu niżej masz przykład pojedynczego korpusu:
http://allegro.pl/10-filtr-narurowy-obu ... 22806.html

gdybym mial to montowac, to w szafce pod kranem.