Strona 1 z 1

Bractwo Stali - Ścieżka Przeznaczenia EP

: 22 paź 2011, 15:41
autor: Abscessus Perianalis
Chciałbym przedstawić wam mały projekcik, który ostatnio z kolegą nagraliśmy. Chociaż, może lepiej zacznę od początku.
Na początku roku 2010, odezwał się do mnie mailowo jakiś człowiek ze śląska - napisał, że ma pewien projekt, który chciałby zrealizować we współpracy m.in. ze mną. Ucieszyłem się niezmiernie, ale podszedłem do tego z dużym dystansem - nie znam człowieka, nie wiem co potrafi, co tam ciekawego napisał, etc. Spotkać się udało dopiero w okolicach wakacji - wtedy też uzmysłowiłem sobie, że muzyka jest niezła, w dodatku tekstowo nieco odbiega od standardowego "true heavy metalu", bo nie ogranicza się do "macham mieczem w skórzanej przepasce, klękajcie niewierni przed mocą staaaaaaaliiii". :) (i tak jestem wielkim fanem Manowar :P) Plan był prosty: zebrać muzyków, którzy od wielu lat siedzą w temacie i wspólnymi siłami nagrać fajny materiał. Wszystko odbywało się przez internet, nie było prób, więc każda nagrywająca osoba dodała cząstkę siebie w materiale.
Od maila do maila, spotkania do spotkania, udało się wreszcie skończyć nagrania we wrześniu br. (dało się wcześniej, ale niestety nieudana próba współpracy z jednym z muzyków, spowodowała niebotyczne opóźnienie), zaś autora muzyki, Adama, można było zobaczyć na zdjęciach z Beskidu Żywieckiego, w który to udaliśmy się niemalże prosto ze studia.
Całość jest niejako ukłonem dla muzyki, która wiele lat temu wryła się w nasze serca i pomimo wielu zmian jakie zaszły w naszym życiu, nadal tam twardo siedzi. :)
Z kolegą rzeczonym mamy teraz w planach (pewnie ku uciesze Puchala :P) uderzyć w nieco inną nutę, bo obaj mamy już skrzywienie w kierunku progresji, ale cokolwiek nagrać uda się pewnie dopiero w następne wakacje.

EPka składa się z 6ciu utworów - trzech pełnych, trzech krótkich z czego dwóch instrumentalnych.
Teraz pozwolę sobie bezczelnie przekopiować pewne informacje z innej strony:

Członkowie i goście:
Peter "Abscessus" Bilnicki - wokal, wszystkie chóry męskie
Adam "Tabor" Taborowski - gitary, klawisze
Mateusz "Gajdek" Gajdzik - solówki
Kel`Thuz - bas
Sandra Ślepaczuk - głosy żeńskie
Mateusz "Novy" Nowak - perkusja

Może komuś się spodoba, może nie. Tak czy siak, chciałbym się tym z wami podzielić. :)

BRACTWO STALI - Rozdział IV - Wichry Zapomnienia

I ostatni utwór, który chyba najbardziej mi się podoba:

BRACTWO STALI - Rozdział VI - Na skraju światów - w krainie mgieł

Całość jest możliwa do przesłuchania w dziale 'BandPage' na FB:
https://www.facebook.com/bractwostali

Poza tym, widziałem do ściągnięcia na 'DarkWarez' no i mogę wysłać na maila w paczce, jeśli ktoś byłby zainteresowany.

Miłego słuchania życzę i chętnie poczytam konstruktywną krytykę z waszej strony. :D
[przynajmniej część uczestniczących w projekcie ma świadomość tego, że jeszcze masa roboty przed nami jeśli chodzi o warsztat muzyczny, więc nie ma się co krępować :P ]

EDZIA: Link do paczki z pytką, okładkami, moimi porno fotkami etc:
https://rapidshare.com/files/2632024068/BS.rar

: 22 paź 2011, 22:56
autor: Offtime
spoko, podeślesz link do ściągnięcia na pw?

: 23 paź 2011, 07:28
autor: sylwester2091
Wysłuchałem dopiero "Wichry Zapomnienia", ale już proszę plik z całością... genialne.

Edzia: "Ostatnie nadziei tchnienie" bardzo mi się podoba (generalnie jak wszystkie partie instrumentalne), natomiast "samotna droga przez las" miód dla uszu (jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;) ).

: 23 paź 2011, 15:23
autor: puchalsw
Abscessus Perianalis pisze:Z kolegą rzeczonym mamy teraz w planach (pewnie ku uciesze Puchala ) uderzyć w nieco inną nutę, bo obaj mamy już skrzywienie w kierunku progresji, ale cokolwiek nagrać uda się pewnie dopiero w następne wakacje.
:one: Czekam, czekam, czekam z niecierpliwością. Ale bardzie Dream Theater, Syphony X, czy może raczej Collage?

Poproszę o link do paczki, Chciałbym sobie na odtwarzacz mp3 wrzucić całą Ep'kę.
Warto by też "po-like'ować" na FB coby jakiś "buzz marketingowy" się wokół Was porobił :-)

: 23 paź 2011, 15:28
autor: vladek
No więc i ja poproszę o link do pobrania :-)

: 24 paź 2011, 04:07
autor: Abscessus Perianalis
Miło, że się komuś podoba. Jutro zajmę się zrobieniem paczuchy, bo jak się okazuje okładki mam w bardzo miejscożernych pdfach w których leciały do drukarni, a i sam materiał zdało by się zgrać ponownie, bo jest zgrany w różnych jakościach nie wiedzieć czemu.

Paczka pewnie będzie za duża jak na maila, więc wszyscy, od których dostałem pw dostaną link do jakiegoś rapida jak się z tym uporam. Tutaj również wrzucę.

Pozdrawiam :)

: 24 paź 2011, 11:28
autor: Michal N
Świetne, dopiero zacząłem słuchać, a już mi się podoba :-)

: 24 paź 2011, 12:37
autor: Jaca
No kurka Pietrze. Szacun normalnie. :oops: Jako że ja w dużej mierze na reggae i pan kroku wychowany to utwory powyżej 3min zwyczajnie mnie męczą :-P , ale dajecie radę. A no i widzę, że tam mgły, bagna, mrok. Jakbyście potrzebowali dogrania odgłosów rannego łosia to walcie jak w dym :mrgreen:

: 24 paź 2011, 14:13
autor: MlKl
Tylko nie mówcie, że na następny zlot mam targać kolumny, wzmacniacz, mikser i agregat prądotwórczy :P

: 24 paź 2011, 17:59
autor: Abscessus Perianalis
Link podklejony pod pierwszego posta. :)

ED: Trzy linki. Żaden mi nie działa, ale np. Armatowi działa ten z rapida, więc chwilowo nie rozsyłam wam na PW. Jak jakiś będzie działał na pewno, to roześle - chwilowo możecie próbować te. Pozdr.

Edziunia2: Jeszcze 4ty doleciał. Definitywnie zdechło mi FF, a linki trybią. :P

: 24 paź 2011, 18:51
autor: Armat
Good stuff. :mrgreen:
MlKl pisze:Tylko nie mówcie, że na następny zlot mam targać kolumny, wzmacniacz, mikser i agregat prądotwórczy :P
Bierz! To ja zalatwie Lexicona :D
Albo Lexicona w wersji budzetowej, czyli metalowa beczke.
AP wklada tam glowe i mamy reverb 8-)

: 24 paź 2011, 19:08
autor: kalyk3
Abscessus Perianalis, z megaupload śmiga aż miło ;)

: 24 paź 2011, 19:19
autor: vladek
kalyk3 pisze:Abscessus Perianalis, z megaupload śmiga aż miło ;)
Potwierdzam, właśnie zassałem

: 25 paź 2011, 02:04
autor: sajmon
Abscessus Perianalis bardzo fajna muza, miło sie tego słucha ;-) icon_twisted

: 26 paź 2011, 12:21
autor: MlKl
Po zapodaniu tego przez uczciwe 2x100 Watt z telewizora zjechała miniaturka wieży Eiffla - znaczy muza git :) Sąsiedzi jakby nieco mniej zachwyceni...

Moja córa walczy z sąsiadem zza ściany - tenże ją atakuje jakimś disco polo zapuszczanym na sporym bumboksie. Ale odkąd dostała wzmiankowane 2x100 wychodzi z pojedynków zwycięsko... A raczej wygrywa Rysiek Riedel, czyli jej ukochany szansonista :) A że blok drży od tej walki w posadach, to już insza inszość :)

: 26 paź 2011, 13:06
autor: Jaca
Tak się zasłuchuję odkąd dałeś AP do zassania i normalnie dreszcze mnie przechodzą, a chyba nie ma lepszej rekomendacji jeśli chodzi o muzykę. Fajnie nagrane, dobrze brzmi.

: 26 paź 2011, 21:45
autor: Młody
Podoba mi się, chociaż nie mój typ muzyki.

: 26 paź 2011, 21:53
autor: kalyk3
"Wichry zapomnienia" są za*ebiste :-D Słucham w wolnych chwilach już od kilku dni :mrgreen:

: 27 paź 2011, 15:22
autor: vladek
A mnie urzekł rozdział I - Strumienie Istnienia - ku czci SŁOŃCA icon_twisted

: 30 lis 2011, 22:03
autor: Apo
Bardzo dobrze się słucha. Brawo!

: 06 gru 2011, 00:28
autor: Grzymek
Bardzo Panie w pytkę.


Mój klimat i brzmi dobrze i wokal cacy.