Combat Desert Jacket

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Combat Desert Jacket

Post autor: Kłobuch »

Użyłem opcji Szukaj, jeśli nieuważnie, proszę nie bić.

Zastanawiam się nad lekką kurtałą, co by przy lekkim chłodzie dała radę sama, jak i jako soft na polar zimą. Mam softshella Helikona (ten zwykły, cienki) i sobie myślę, że przydałoby się coś nieco grubszego, a konstrukcja CDJ daję nadzieję, że będzie to przy tym jeszcze w miarę oddychać.
Pytanie: ktoś ma, używa, albo wie skądinąd jak to się sprawuje?

Przy czym nie zanosi się, żebym w bliższej perspektywie (w sumie dalszej też nie) był gotów wydać na oryginał, więc pytanie dotyczy raczej helikonowskiej podróby, acz bardzo ciekaw jestem różnicy.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Nie wiele rozumiem z tego co napisałeś :roll: Potrzebujesz przeciwwietrznej kurtki w kamuflażu pustynnym? To chyba smock brytyjski windproof powinien się nadać, ale nie wiem jak w porównaniu z grubością do helikona
http://allegro.pl/kurtka-smock-combat-w ... 76077.html
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Pytanie odnosi się do konkretnego modelu, ten CDJ to nie kategoria, tylko konkretny ciuch, kolor w sumie jest drugorzędny, helikon robi też czarne kopie.
Ciekaw jestem opinii użytkowników, no z wiadomych względów głównie kopii, ale porównanie z pierwowzorem też mile widziane.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Pierwowzór był projektowany do użytku z kamizelką balistyczną, stąd też dość specyficzna (i dopasowana, choć nie da się jej nie nosić z kurtką ocieplaczem z systemu APECS)konstrukcja z kilku materiałów różniących się właściwościami:
-Trójwarstwowy laminat gore-tex na barkach i z tyłu na dole pleców
-maksymalnie oddychający gore freedom plus z przodu kurtki i w środkowej części pleców
-elastyczne wstawki po bokach (mówią na mieście, że ostro ucieka przez nie ciepło, ale w końcu kurtka miała być noszona pod kamizelką).
-Rękawy z polarteca powershield, który jako jedyny z użytych do uszycia kurtki posiada izolację.
No więc właśnie musisz wziąć pod uwagę, że w przypadku takiego samego polaru jakiego używasz w przypadku kopii kurtki lvl.5 z ECWCS gen.III będziesz miał lepszą izolacje termiczną tylko w przypadku rąk. A na dodatek w przypadku kopii dostaniesz kurtkę niemal w całości z materiałów z membraną o parametrach worka foliowego, zatem o takiej oddychalności jak przy lvl.5 nie masz nawet co marzyć.

A co do dylematu kupić kopię czy oryginał. W tym konkretnym przypadku mądrzej i rozsądniej będzie kupić oryginał, sporo ich jest na ebayu i czasem na allegro, a różnica w cenie która będzie maksymalnie dwukrotna nie jest moim zdaniem duża biorąc pod uwagę, że zamiast helikonowskiej ceraty dostaniemy kurtkę z oryginalnych materiałów, które będą miały kilkukrotnie lepsze parametry.
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Ta konstrukcja z różnych materiałów jest mi mniej-więcej znana, chciałem się dowiedzieć jak to praktycznie działa.

Dzięki za odpowiedź.

[ Dodano: 2012-02-25, 20:46 ]
@birken1 - i chodź Twoja odpowiedź była nie na temat, to właśnie tak zrobiłem :-P , olałem temat, zapomniałem, a potem coś mnie tknęło i kupiłem smocka w DDPMie.

I powiem tak: smock rządzi :mrgreen:
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
ODPOWIEDZ