Relacja z budowy canoe

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Dzięki wszystkim za dobre słowa i przede wszystkim zachęcam do próbowania własnych sił!
Red Nose pisze:Ja przymierzam sie do budowy na jesien choc troche inna technologia.
Jaka? Wood and canvas?
Zirkau pisze:Tą stewę zostawiłes taką wystającą ? Nie zrobiłes rowka dla niej?
Tak naprawdę to tu są dwie stewy- jedna wewnętrzna (ukryta, do niej przylegają wszystkie listewki), druga zewnętrzna (tą właśnie widać na zewnątrz, element ma za zadanie wzmocnić dziób). Jest ona "wpuszczona" jakieś 0,5cm pomiędzy listewki.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Znam tą technologię budowy. Ale wiem też że jest stewa zewnętrzna schowana w rowku, a to co wystaje zostaje zeszlifowane do poziomu poszycia (łagodne przejscie zrobione). - tak to wygląda patrząc na łódki wychodzące np. spod ręki Radka W.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Zirkau pisze:to co wystaje zostaje zeszlifowane do poziomu poszycia (łagodne przejscie zrobione)
Gdybym zeszlifował stewę w kształt wyoblonego trójkąta to by wyglądała podobnie. Szczerze to nie pomyślałem o takim rozwiązaniu, byłoby znacznie prościej położyć tkaninę na stewach :)
Następnym razem :mrgreen:
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

NumLock, wspaniała! Jestem pełen podziwu i szacunku dla Twojej roboty.
No to kiedy spływamy Panowie? :mrgreen: Ja planuję weekendowo Bug w najbliższych tygodniach. Ale coś dłuższego mi się marzy.....
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Numlock, canoe wyszło Ci pierwszorzędne. Gratuluję samozaparcia.

Puchal, przyjedź w końcu na ten Wel, wspólnymi siłami może sklecimy jakiś spływ. Jest jeszcze ktoś chętny?
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Gratulacje, moje kanu odjechało na dwóch kółkach. Teraz znów zbieram na budowe takiej łódki.
ODPOWIEDZ