Ekwipunek Dla Początkującego Survivalowca - budżet 250PLN

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wiesz. Po pierwsze w takim zestawie zwykle wyrusza się w ciepłej porze roku. Skąd ta hipotermia? NIe wyobrażam sobie ile błędów musiałbym popełnić by doprowadzić się do takiego stanu w okresie letnim.
Wszystkie wczesniejsze założenia dotyczą lasu nizinnego.
Co do zapalniczki. jak rozpalam ognisko to:
1. nie rozpalam w wysokiej trawie, miejsce musi być odpowiednie
2. nie rozpalam z wysokości dwóch metrów, podniosę.
3. nigdy nie było jeszcze tak ciemno by calkowicie nic nie widzieć, a jak pisałem światło mam w komórce.
4. Łażę po lesie nie od dziś, a jak jest ciemno jak w d...e u murzyna to po gdzieś leź. Zakładasz obóz i tyle zanim się ściemni.
5. etc. etc. i jeszcze kilka powodów dla których będac świadomym braku długoświecącej i mocnej latarki nie podejmuję się działań w których jest konieczna. Potrafię się adaptować szybko do warunków i posiadanego sprzetu, by nie popełniać błędów.

Dawno się nauczyłem, że lepiej mieć mniej a porządniejszego sprzetu niż górę badziewia.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kompletując w ten sposób sprzęt - nie oszukuj się ani innych. Ceny towaru z Allegro itp. tj. netu uwzględniaj z kosztami transportu do Ciebie.
Druga sprawa- bez sensu jest podawanie cen towarów niedostępnych dla większości - np. przypadkowy scyzoryk za 1 zł - pewnie taki, gdzie użycie korkociągu do otwarcia wina skutkuje jego wyprostowaniem i ciągle zamkniętą butelką.

Jeśli już uwzględnij ceny, przeciętne z transportem jakie można spotkać na allegro - wtedy ktokolwiek będzie chciał kupić taki zestaw bedzie miał duże szanse zmieścic się w podanej kwocie.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Zirkau pisze:Druga sprawa- bez sensu jest podawanie cen towarów niedostępnych dla większości - np. przypadkowy scyzoryk za 1 zł - pewnie taki, gdzie użycie korkociągu do otwarcia wina skutkuje jego wyprostowaniem i ciągle zamkniętą butelką.
Skiba alkoholu nie pije

pozdrawiam
maciek

edzia dół
ten też wywal, bo bez sensu się zrobił

pozdr.
m.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 20:47 przez orety, łącznie zmieniany 1 raz.
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Sorrrry Skiba, ale siadłeś do tego tematu, bez przeczytania poprzednich postów. Zauważyłeś, że ubiór nie jest omawiany w tym temacie?
A i uwagi Zirkau, Są słuszne.
Kosz...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Listę sporządziłem.
Pewnie nie wszystkim się spodoba, ale cóż, jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.
Dyskusję uważam nadal za otwartą, zawsze można coś jeszcze zmienić.

Niektóre punkty zawierają podpunkty które są możliwymi opcjami.
Jedne są tańsze, inne droższe, jednak co podajemy to maksymalną kwotę jaką na dany przedmiot możemy wydać. Czyli w rozrachunku końcowym jeśli zdecydujemy się na puszkę do gotowania i butelkę pet to zestaw może wynieść mniej niż 250zł.

Co do kosztów wysyłki. Nie podajemy ich gdyż trzeba by było to zrobić dla każdego przedmiotu z osobna. Nie każdy mieszka koło sklepu z demobilem tak samo jak i nie każdy mieszka koło marketu. Zdecydowana większość przedmiotów wymagać więc będzie opłacenia przesyłki czy ewentualnych kosztów dostania się do sklepu. To pozostaje w gestii kupującego. Pocieszeniem może być fakt iż przy wyborze najtańszych opcji można zaoszczędzić na pokrycie choć części kosztów związanych z zakupami.


NOCLEG
1. Śpiwór 40zł
a) Tak zwany czeski śpiwór (solidnie wykonany, duży i ciężki)
b) Dowolny nowy śpiwór z marketu (kiepsko wykonany, lekki, względnie niewielki)
c) Dowolny nowy śpiwór z marketu w połączeniu z wkładką z koca polarowego (jak wyżej tylko zapewne cieplej)

2. Łoże 35zł
a) Karimata BW (składana może usztywnić plecak)
b) Dowolna karimata w rolce 10mm grubości (zazwyczaj taniej aniżeli 20zł)

3. Koc NRC 10zł

3. Zadaszenie 15zł
Plandeka ogrodnicza 2x3 lub 3x3

KUCHNIA
1. Butelka na wodę 8zł
a) Butelka PET (lekka, praktycznie nic nie kosztuje)
b) Bidon rowerowy (solidny, wygodny zawór do picia)

2. Naczynie do gotowania 10zł
a) Menażka WP.
b) Duży nierdzewny kubek z marketu.
c) Puszka po owocach.

3. Niezbędnik 8zł
Spork, lub coś podobnego

NARZĘDZIA
1. Nóż Mora 30zł.

2. Latarka 15zł
a) Tania czołówka (wolne ręce, świeci tam gdzie się patrzy)
b) Dowolna ręczna latarka niewielkiej mocy będąca w stanie świecić całą noc.

3. Kompas mapowy 12zł.

4. Plecak 25 zł
a) Francuski z demobilu
b) Austriacki z demobilu

5. Piła składana ogrodnicza 12zł

6. Zapałki, zapalniczka 5zł

APTECZKA
1. Apteczka samochodowa 25zł
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 15:35 przez Offtime, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Odnośnie:
Offtime pisze:b) Dowolny nowy śpiwór z marketu (kiepsko wykonany, lekki, względnie niewielki)
Można byłoby dodać: "w połączeniu z wkładką z koca polarowego.
Spokojnie w 40,- można się zamknąć.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

wolfshadow pisze:Odnośnie:
Offtime pisze:b) Dowolny nowy śpiwór z marketu (kiepsko wykonany, lekki, względnie niewielki)
Można byłoby dodać: "w połączeniu z wkładką z koca polarowego.
Spokojnie w 40,- można się zamknąć.
Dodałem jako kolejną opcję, żeby nie było że musi być z tą wkładką tylko że może dla podniesienia komfortu.


Zmieniłem jeszcze kilka cen, wcześniej się nie mieściło przez małe niedopatrzenie w budżecie, nowe ceny sprawdziłem, da się bez większego wysiłku znaleźć produkty.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime pisze: Co do kosztów wysyłki. Nie podajemy ich gdyż trzeba by było to zrobić dla każdego przedmiotu z osobna. Nie każdy mieszka koło sklepu z demobilem tak samo jak i nie każdy mieszka koło marketu.
zgadza się, ale przecież koszty wysyłki są względnie stałe 6-25 zł, niezależnie od miejsca zamieszkania w kraju . Jakby nie patrzeć koszty wysyłki moga byc dość istotnym jednak wyznacznikiem.

kupując sprzęt przez neta, uwzględniam jednak koszt wysyłki, by nie wyszło, że jednak przepłacam, bo w sklepie obok, gdzie bez kosztów mogę zwrócić/wymienić na nowy zapłace mniej niż tani na allegro ale z drogą przesyłką.
Nie raz można znaleźć ofertę, gdy towar o atrakcyjne 5 zł jest tańszy, ale przesyłka droższa o 10 zł niż u konkurencji. Stąd też proponuję jednak je uwzględniać, co nie jest trudne.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau pisze:
Offtime pisze: Co do kosztów wysyłki. Nie podajemy ich gdyż trzeba by było to zrobić dla każdego przedmiotu z osobna. Nie każdy mieszka koło sklepu z demobilem tak samo jak i nie każdy mieszka koło marketu.
zgadza się, ale przecież koszty wysyłki są względnie stałe 6-25 zł, niezależnie od miejsca zamieszkania w kraju . Jakby nie patrzeć koszty wysyłki moga byc dość istotnym jednak wyznacznikiem.

kupując sprzęt przez neta, uwzględniam jednak koszt wysyłki, by nie wyszło, że jednak przepłacam, bo w sklepie obok, gdzie bez kosztów mogę zwrócić/wymienić na nowy zapłace mniej niż tani na allegro ale z drogą przesyłką.
Nie raz można znaleźć ofertę, gdy towar o atrakcyjne 5 zł jest tańszy, ale przesyłka droższa o 10 zł niż u konkurencji. Stąd też proponuję jednak je uwzględniać, co nie jest trudne.
Mieszkam w Katowicach, większość z tych rzeczy mogę kupić bez żadnej przesyłki, za dwie musiałbym przesyłkę tylko zapłacić. Ktoś inny może mieszkać w lesie i żeby cokolwiek kupić będzie płacił za przesyłkę albo paliwo żeby do sklepu dojechać.
Nie da się wszystkich uszczęśliwić, więc dodatkowe koszta zostają poza nawiasem.

Dodatkowo, powiedzmy że to lista nie dla baranów tylko dla ludzi, którzy potrafią sobie przeliczyć czy opłaca mu się pięć złotych drożej w lokalnym sklepie kupić bez wysyłki czy pięć złotych taniej na allegro plus wysyłka.

Samo allegro jest świetnym przykładem jak bardzo mogą się różnić koszta wysyłki tych samych produktów w obrębie kraju, sprzedawcy bardzo lubią doliczać sobie koszta manipulacyjne czy pakowania. Na szczęście nie wszyscy, więc trzeba mieć troszkę oleju w głowie i poszukać gdzie się opłaca a gdzie nie.

Dodatkowo myślę że przy odpowiednim doborze można się w tych cenach zmieścić nawet z wysyłką, oczywiście będzie to najbardziej oszczędna opcja.
Mora za 8 zł a nie 30.
Plecak za 16 a nie 25.
Jak ktoś ma pecha i musi te ekstra koszty ponieść to i tak da radę.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime pisze: Co do kosztów wysyłki. Nie podajemy ich gdyż trzeba by było to zrobić dla każdego przedmiotu z osobna. Nie każdy mieszka koło sklepu z demobilem tak samo jak i nie każdy mieszka koło marketu.


no i
Offtime pisze: Mieszkam w Katowicach, większość z tych rzeczy mogę kupić bez żadnej przesyłki, za dwie musiałbym przesyłkę tylko zapłacić. Ktoś inny może mieszkać w lesie i żeby cokolwiek kupić będzie płacił za przesyłkę albo paliwo żeby do sklepu dojechać.


No i po co w tej chwili sporzadzenie listy wg ściśle określonego budzetu? jak z góry wiadomo, że ktos taki jak ja przepłacić bedzie musiał ze 100 zł na te wszystkie przesyłki? czyli to co Ty możesz kupić za 250 zł ja wydać będę musiał do 400 zł.
Dlatego wciaż jestem zdania, że warto podawać ceny wg kalkulacji dla wiekszosci a nie dla pojedynczych osób.
Inaczej można wrócić do propozycji Mikiego, po co kupować, jak można zabrać z domu.... to co już jest. Nie trzeba nic kupować.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Zirkau, niekoniecznie. Czasem wystarczy rozpuścić wici po znajomych i znajomych znajomych. Przepatrzyć dobrze stryszek u staruszków. Można listę spokojnie potraktować jako wskazówkę czego należy szukać. Oprócz internetu i sklepu z demobilem są jeszcze targowiska gdzie można dostać "mydło i powidło". Zawsze jak małżonka ciągnie mnie na giełdę z ciuchami obowiązkowo musimy przejść po części gdzie dziadki wystawiają do sprzedaży sprzęt powyciągany z piwnic/komórek. Można tam kupić praktycznie wszystko. Od karbidowych lampek górniczych, przez turystyczne "szmiele" po przedwojenne maszyny do szycia.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau, policzyłeś już sobie dodatkowy koszt i ja też. Nie są to równe liczby, jeszcze pięć osób sobie policzy i każdemu wyjdzie coś innego. Jeden mieszka na wsi inny w miasteczku a jeszcze jeden w wielkim mieście. Jeden jest sprytny i rowerem podjedzie do miasta by kupić, inny będzie leniwy i zamówi kurierem za 25zł.
Osobiście nie uszczęśliwię każdego, jakikolwiek podam koszt dodatkowy to i tak znajdzie się ktoś kto zapłaci mniej lub więcej.
Więc po co?

W poście napisałem że kosztów wysyłki nie uwzględniam, jednak też nie ukrywam iż takowe mogą być, wszystko zależy od czynników na które wpływu nie mam i dla co drugiego próbującego zgromadzić ta listę będą inne.

Nawet jeśli podamy jakieś średnie, to i tak nie będą prawdziwe, więc po co?
W takiej formie lista nie kłamie, jak zaczniemy wymyślać koszta wysyłki to dla co drugiego czytającego będą nieprawdziwe.

Interesują mnie ceny rzeczy nie to gdzie kto mieszka, czy jak ma daleko do sklepu...

Nikt nikogo tu okłamać nie chce, nikt nie mówi że zakupy nie pociągają za sobą dodatkowych kosztów, a jakie to są koszta niech każdy sobie policzy zgodnie z własną sytuacja.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma co za problem przyjąć ceny paczki ekonomicznej ewentualnie przy drobiazgach listu poleconego priorytetowego dodając zawsze 10% do masy na opakowanie i 10% do ceny (przesyłki)(ale nie mnie niż 2zł) jako koszty pakowania. Jak ktoś nie wie jaki to gabaryt to wystarczy kliknąć na ów i pojawia się pełny opis.

Ja w ten sposób liczę przesyłkę dla moich aukcji na allegro i nigdy nie zdarzyło mi się aby koszty różniły się o więcej niż 0,50zł (różnica powstawała na pakowaniu gdyż tylko tu jest to szacowane na oko).

Mając np. Ka-bara
- długość całkowita: 305 mm
- masa: 354 g

Wybieram list polecony priorytetowy gabaryt B (gdyż ma więcej niż 3cm wysokości) z masą do 0,5 kg

Wychodzi 6,20
10% * 6,20 = 0,62 <2

Czyli dodaje 2zł (koperta) i wychodzi przesyłka za 8,20zł
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

w takim układzie, zatraca się sens ustalania budżetu w okreslonej kwocie...
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

sylwester2091 pisze:Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma [...]
Nie ma problemu z policzeniem kosztów wysyłki co nie znaczy iż sprzedawcy danego towaru będą liczyć je tak samo. Co jeśli Ty doliczysz dwa złote na pakowanie a sprzedawca na allegro 5? Okaże sie że Twoje wyliczenia to pobożne życzenie. Policzysz pocztą a dostępne w sieci będzie kurierem wyłącznie. Co wtedy? Lista będzie kłamać.

Co druga osoba będzie miała inne koszta wysyłki. Jak już wykazałem moje wyniosą maksimum 30zł bo czeski śpiwór i plecak austriacki to dwie rzeczy których nie kupię w okolicy. Jeśli jednak wybiorę śpiwór z marketu to tylko i wyłącznie plecak pozostanie z sieci. Wybiorę opcję za 14zł plus 14zł przesyłki kurierem. Trzy złote ponad limit. Starczy że bidon rowerowy w Tesco złapię za 5zł i już jestem w budżecie.

Dlaczego lista zakładająca koszty wysyłki dla każdej rzeczy miałaby być przekłamana dla mnie? Bo koniec końców jeśli 250zł będzie z wysyłkami to ja pewnie dużo mniej zapłacę, więc jaki to dla mnie budżet 250zł ?
Zirkau pisze:w takim układzie, zatraca się sens ustalania budżetu w okreslonej kwocie...
Sens byłby zatracony gdybyśmy ukrywali że dodatkowe koszta mogą być, starali się oszukać kogokolwiek kto to czyta. Ale nie oszukujemy, nie wiemy ile kto wyda dodatkowo ze względu na własny niefart miejsca zamieszkania czy braku zaradności czy jakąkolwiek inną klątwę.
W pierwszym poście wyraźnie stoi iż koszta takowe mogą być i każdy może mieć je inne.

Za to oszukiwać będziemy jeśli na wszystko koszta dodamy, koszta nieprawdziwe zresztą, tylko wymyślone przez nas a nie przez sprzedawce który to sam ustala ile jest warte pakowanie i logistyka w jego wykonaniu.

i tyle, mi się już znudziło...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

jak chcesz w to wierzyć, to wierz.
Przecietne ceny wysyłek nie ulegają gwałtownym zmianom, są niemal stałe a więc ich uznanie już w kalkulacji tworzy mniejszy błąd niż sugerujesz.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau pisze:jak chcesz w to wierzyć, to wierz.
Przecietne ceny wysyłek nie ulegają gwałtownym zmianom, są niemal stałe a więc ich uznanie już w kalkulacji tworzy mniejszy błąd niż sugerujesz.
Nie wierzysz w słuszność pierwszej części mojej wypowiedzi. Parafrazując, jak chcesz w to nie wierzyć, to nie wierz.

Z drugą częścią zakładam że się zgadzasz. Nie każdy musi wszystko wysyłkowo kupować, wiec dla Tych lista byłaby przekłamana. A wszystkich uszczęśliwić się nie da.

Powtórzę jeszcze raz, nikt nikogo nie chce oszukać, nikt nie ukrywa że w zależności od tego gdzie się mieszka czy jak mobilnym, względnie zaradnym się jest, koszta dodatkowe mogą być mniejsze czy większe. A jeśli się mieszka w mieście w którym jakieś Tesco czy Carrefour jest w okolicy to stosownie dobierając opcje można nawet z dwiema wysyłkami wszystko kupić i zmieścić się w budżecie.

A poniżej wyliczenia jak ja bym sobie poradził gdybym miał tylko osiedlowy sklep spożywczy i Allegro:
NOCLEG Z budżetu wynika że 100zł na to mam, wydam tylko 94,50 z wliczoną przesyłką.
1. Śpiwór 40zł
"SPIWÓR MUMIA APENINY 210X80/50 CM DWUSTRONNY ZAMEK" 25+12=37zł
2. Łoże 35zł
"KARIMATA LEKKA GRUBA TURYSTYCZNA 180cmx50cmx10mm !" 19+12=31zł
3. Koc NRC 10zł
"Zimowa PROMOCJA!!Folia zycia.NRC.Koc ratowniczy!!!" 3,50+6=9,50zł
4. Zadaszenie 15zł
"GRUBA plandeka ZIELONA 2x3 PLANDEKI 2 X 3" 9+8=17zł

KUCHNIA Z budżetu wynika że 26zł a mi wychodzi 18,60 z wliczoną wysyłka na jeden produkt.
1. Butelka na wodę 8zł
Butelka wody w każdym spożywczym 1,20zł a jak się uprę to nawet w lesie znajdę.
2. Naczynie do gotowania 10zł
Puszka po owocach w każdym spożywczym wraz z zawartością. 5zł
3. Niezbędnik 8zł
Spork 7,90+4,50=12,40

NARZĘDZIA Z budżetu wynika że 99zł mi by się udało za 102,32zł z wliczonymi kosztami wysyłki
1. Nóż Mora 30zł.
"Nowy ! nóż Mora ! Stal nierdzewna ! Promocja !" 15,99+5,70=21,69
2. Latarka 15zł
"CZOŁOWA LATARKA CZOŁOWKA DIODOWA 7 LED TANIA WYS" 7,44+4,50=11,94
3. Kompas mapowy 12zł.
"KOMPAS turystyczny, topograficzny, BUSOLA - płytk" 7+5=12zł
4. Plecak 25 zł
"PLECAK AUSTRIACKI OLIWKA + SZELKI 2 kategoria ! !" 14+14=28zł
5. Piła składana ogrodnicza 12zł
"PIŁA PIŁKA OGRODNICZA SKŁADANA DO DRZEWA FRA" 12.99+13=25,99
6. Zapałki, zapalniczka 5zł
Spożywczy zapalniczka i zapałki 2,70

APTECZKA możemy przeznaczyć 25zł z wysyłka byłoby 22,99
1. Apteczka samochodowa 25zł
"Apteczka - zestaw pierwszej pomocy + Ustnik (UE)" 16,99+6=22,99

Na całość wydałbym 238,41.
Czyli spokojnie mógłbym pomyśleć nad czymś deczko lepszym, może śpiwór za dychę więcej znalazłby się fajniejszy.

DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

"And the winner is.....!" :mrgreen:
To było na tyle dywagacji odnośnie czy się da czy się nie da. Jak się chce to się da.
250 zeta. Bez lansu i z minimum luksusu. Ale jednak.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Offtime pisze:DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO
DOKLADNIE.
Swietna robota. :mrgreen:
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Najfajniejsze jest to że jeśli mamy możliwość uniknąć tych całych dodatkowych kosztów to trochę fajniejsze rzeczy można kupić.

Jedni zapominają a inni nie wiedzą, survival to nie sztuka obłożenia się super sprzętem i spanie w lesie jak w hotelu. Sztuką jest nie mieć super sprzętu i również spać w lesie jak w hotelu ;-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wolfshadow pisze:"And the winner is.....!" .
Ziiiiiirkaaauuu! bo zostały podane ceny tak jak chciał.
Offtime pisze:Najfajniejsze jest to że jeśli mamy możliwość uniknąć tych całych dodatkowych kosztów to trochę fajniejsze rzeczy można kupić. Na całość wydałbym 238,41.
za pozostałą różnice kupisz baterie do latarki :). Osobiście zastanawiam się nad zasadnością w tym zestawie:
- koca NRC, piły składanej, kompasu czy latarki - bez tych elementów równie komfortowo można spędzić czas - to w przypadku okazji kupienia czegoś bardziej potrzebnego na daną chwilę - np. moskitiery
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Folia NRC powinna być w każdej apteczce - niekoniecznie po to żeby w niej spać co noc.

Co do kompasu, to też moim zdaniem się przyda na początek..
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

NRC jeśli jest w zestawie gotowej apteczki to przecież nie bedziemy jej wyrzucać.

Natomiast mało poważnym jest rezygnacja z kuchenki turystycznej - czy to gazowej, spirytusowej czy prostego Esbita. Zakładanie że początkujący będzie korzystał z ogniska, tam gdzie nie wolno czyli w lesie to namawianie do popełnienia wykroczenia. A chyba nie chcecie narażać początkującego na dzień dobry na problemy prawne ?
Jeśli uważacie że kuchenka nie jest potrzebna, to również odpadają zapałki czy naczynie do gotowania. Wystarczy picie i kanapki na 1-2 dniowe wycieczki.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Zirkau pisze:Zakładanie że początkujący będzie korzystał z ogniska, tam gdzie nie wolno czyli w lesie to namawianie do popełnienia wykroczenia.
Ja zakładam, że początkujący będzie korzystał z wyznaczonych miejsc biwakowych, lub innych wskazanych po konsultacji z podleśniczym, leśniczym, nadleśniczym, Ministerstwem Środowiska, ONZetem, lokalnym proboszczem i jego zwierzchnikiem z Watykanu. :-D

Uderzając w identyczną nutę - zakładanie, że początkującemu nie przyda się latarka lub kompas też jest bez sensu.

Właściwie to można byłoby przez miesiąc lub więcej, jeszcze szukać dziury w całym. Wg. mnie lista broni się sama.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wolfshadow pisze:
Zirkau pisze:Zakładanie że początkujący będzie korzystał z ogniska, tam gdzie nie wolno czyli w lesie to namawianie do popełnienia wykroczenia.
Ja zakładam, że początkujący będzie korzystał z wyznaczonych miejsc biwakowych, lub innych wskazanych po konsultacji z podleśniczym, leśniczym, nadleśniczym, Ministerstwem Środowiska, ONZetem, lokalnym proboszczem i jego zwierzchnikiem z Watykanu. :-D
nocleg "na lewo" to jest pikuś w porównaniu do podejścia służb w przypadku ogniska, a szczególnie w okresie zagrożenia pożarowego.
ODPOWIEDZ