Pochwal się nowym nożem.. (CUSTOM KNIVES)

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Dzięki puchalsw :)
Masz rację , obok nessmuczka na pasie zawsze mam etui victorinoxa na duży scyzoryk lub tool w którym mieści się stosunkowo niewielki camper i jest jeszcze miejsce na latareczkę ITP A3 EOS Upgradet :) taki mój zestaw sarwajwalowy wypracowany przez lata , nessmuk ma zaledwie 9,5 cm ostrza 4 mm grubości , ok. 1/2 convex ostrzony na 20st. , 18,5 cm całość , więc camper doskonale go uzupełnia a bez EOSa nie potrafię się już obejść ;-) mały nessmuk to mój grall którego szukałem przez parę ładnych lat :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Takie ostatnio powstały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robiłem je na zlot knives.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Kubek pisze:Takie ostatnio powstały.
paskudne jak zwykle...

:cry:
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Co Ty gadasz!? Ładne. Zwłaszcza klon :)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Teraz napisze jak słońcem w głowę poparzony:

Kubek, każdy z pokazanych powyżej przez Ciebie noży jest ładny, świetnie wykonany, i naprawdę podoba mi się....
Ale jest coś takiego w tym drugim, co powoduje, że nie mogę od niego oderwać wzroku. W sumie wydaje się być najskromniejszym (tylko pin i drewienko), jednak proporcje, linia, powoduje że ten bardzo mi się podoba.
Tak jak skromny, mały ale piękny brylant na kobiecej dłoni, zamiast "sytej kolekcji" dźwięczącej biżuterii na palcach nuworyszki...
Wiem, że zaczynam gadać jak koledzy z knivesów.pl, ale urzekł mnie. Zrób mu proszę ładną pochewkę, bo na taka zasługuje. I koniecznie z czerwonym slamem :D
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 16:24 przez puchalsw, łącznie zmieniany 1 raz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Tak z ciekawości spytam po ile sprzedajesz takie noże ? Ten drugi naprawdę ładny :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

birken1 pisze:
Kubek pisze:Takie ostatnio powstały.
paskudne jak zwykle...

:cry:
Łeee ... paskudne naprawdę ;-) :)
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Mi się podoba Kubkowy nr 2,4,5. NIe wiem który ładniejszy a wszystkie bardzo ładne i praktyczne.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

BRAT_MIH pisze:Tak z ciekawości spytam po ile sprzedajesz takie noże ? Ten drugi naprawdę ładny :)
Cena takiego noża to u mnie circa 300pln, ale wiele zależy od materiałów. Gdyby taki nóż zrobić z prostej węglówki, a na rękojeść położyć klepkę podłogową z Castoramy, zapomnieć o ręcznym szlifowaniu i polerowaniu głowni, to można zejść z ceny o połowę.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Kubek Twoje noże są naprawdę zacne :) wykonane z przednich materiałów i w bdb cenie . Nie posiadam jeszcze twojego noża tylko dlatego że preferuję nieco inne kształty głowni . Jeżeli twoje noże wykonane np. z NZ3 , NC6 , 50HF w takim wykonaniu były by jeszcze tańsze to myślę że wielu ludz z tego forum powinno się zastanowić przed zakupem swojego pierwszego ,czy kolejnego noża czy nie powinien to być właśnie nóż od Kubka; czego ci życzę ;-)
Może puść serię FG taką jak Tlim :-> ze 3-4 wzory z prostych stali bez "wodotrysków" z porządną OC ;-) sam bym coś zamówił ;-) jakiegoś małego nessmuczka "natenprzykład" :)
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, 20:36 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Rzeczywiście 300 zł to za taki nożyk to nie dużo :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

borsukwacław pisze:Witam!
Kubek Twoje noże są naprawdę zacne :) wykonane z przednich materiałów i w bdb cenie . Nie posiadam jeszcze twojego noża tylko dlatego że preferuję nieco inne kształty głowni . Jeżeli twoje noże wykonane np. z NZ3 , NC6 , 50HF w takim wykonaniu były by jeszcze tańsze to myślę że wielu ludz z tego forum powinno się zastanowić przed zakupem swojego pierwszego ,czy kolejnego noża czy nie powinien to być właśnie nóż od Kubka; czego ci życzę ;-)
Może puść serię FG taką jak Tlim :-> ze 3-4 wzory z prostych stali bez "wodotrysków" z porządną OC ;-) sam bym coś zamówił ;-) jakiegoś małego nessmuczka "natenprzykład" :)
Pzdr.
Nie jestem w stanie produkować noży typu FG seryjnie.
Tlim ma zupełnie inną sytuację i robi noże takie by mieć jak największą liczbę klientów.
Ja nie mam takich mocy przerobowych i nie mam dość czasu by bawić się w noże FG. Jestem amatorem i robię noże takie, które mnie się podobają, nie muszę liczyć się z rynkiem, bo sprzedaż nie jest dla mnie priorytetem. Nie liczę też na większy zarobek (przynajmniej na razie) wystarczy, że zwracają mi się koszty wytworzenia.
Czasem zdarza mi się zrobić taki "surowy" nóż, ale tylko dla tego, że ktoś znajomy mnie o to poprosił. Staram się na razie doskonalić warsztat, doskonalić umiejętności i zdobywać doświadczenie.
Pozdrawiam.
Piotr.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Kubek to jak bardzo znajomym Ci trzeba być byś zrobił dla mnie samą głownię noża o zadanych parametrach :P ??
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Qasz pisze:Kubek to jak bardzo znajomym Ci trzeba być byś zrobił dla mnie samą głownię noża o zadanych parametrach :P ??
Zwykle w takich sytuacjach mam bardzo wielu znajomych.
Na chwilę obecną, to nie ma szans. Jestem zawalony rozpoczętymi projektami. Za chwilę jest wystawa w Gembolux gdzie mam się wystawiać, mam 3 noże do zrobienia na zamówienie i kilka własnych projektów do zrobienia.
Biorąc pod uwagę, że robię te noże po pracy, to parę miesięcy się zejdzie.
Muszę chyba zrobić sobie tabelkę w której będzie zaznaczona kolejność prac.
Podeślij mi parametry i szkic. Zawsze można obgadać sprawę.
Pozdrawiam.
Piotr.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Kubek pisze:
borsukwacław pisze:Witam!
Kubek Twoje noże są naprawdę zacne :) wykonane z przednich materiałów i w bdb cenie . Nie posiadam jeszcze twojego noża tylko dlatego że preferuję nieco inne kształty głowni . Jeżeli twoje noże wykonane np. z NZ3 , NC6 , 50HF w takim wykonaniu były by jeszcze tańsze to myślę że wielu ludz z tego forum powinno się zastanowić przed zakupem swojego pierwszego ,czy kolejnego noża czy nie powinien to być właśnie nóż od Kubka; czego ci życzę ;-)
Może puść serię FG taką jak Tlim :-> ze 3-4 wzory z prostych stali bez "wodotrysków" z porządną OC ;-) sam bym coś zamówił ;-) jakiegoś małego nessmuczka "natenprzykład" :)
Pzdr.
Nie jestem w stanie produkować noży typu FG seryjnie.
Tlim ma zupełnie inną sytuację i robi noże takie by mieć jak największą liczbę klientów.
Ja nie mam takich mocy przerobowych i nie mam dość czasu by bawić się w noże FG. Jestem amatorem i robię noże takie, które mnie się podobają, nie muszę liczyć się z rynkiem, bo sprzedaż nie jest dla mnie priorytetem. Nie liczę też na większy zarobek (przynajmniej na razie) wystarczy, że zwracają mi się koszty wytworzenia.
Czasem zdarza mi się zrobić taki "surowy" nóż, ale tylko dla tego, że ktoś znajomy mnie o to poprosił. Staram się na razie doskonalić warsztat, doskonalić umiejętności i zdobywać doświadczenie.
Pozdrawiam.
Piotr.
Witam!
Rozumiem :) w każdym razie jak byś miał jakiegoś budżetowego małego nessmuczka z NZ3 naprzykład ze 20 cm całości i 4-5mm gr. z conwexem lub płaskim na3/4 oprawionego w dąb z pinami igiełkowymi itp... itd.... :mrgreen: ... to daj znać , przygarnę :)

Pzdr . borsukw.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Powstało kilka noży znowu.

NZ3 + róg bawoli + skóra +jakieś australijskie drewno.
Obrazek

50HF + bambus prasowany
Obrazek

50HF + czarny dąb
Obrazek

Wszystkie mają twardość w okolicach 57HRC i grubość 5mm.
Ten czarny dąb fajny się trafił. Ma bardzo ciekawy wygląd, poskręcane włókna i sporo przebarwień i smug.

Obrazek
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Zrobiłem sobie parę nessmuczków ;-)
Obrazek
Ten skończony to blank kupiony na aukcji na knivsach od mariaczi , blank wycięty przez Tlima , hartowany przez Trollskiego, oprawa moja ;-) stal 50HF ,58 HRC , szlif płaski convex , jesion ,piny rurkowe mosiężne . W święta był podstawowym nożem kuchennym mojej żony , spisał się doskonale :)
Ten na dole to mój blank z NC6 jeszcze przed hartowaniem .
Czary mary ;-)
Obrazek
I po hartowaniu , wyciągnołem chyba wszystko co sie da z tej NC6 :) grubo ponad 60HRC
po odpuszczeniu koło 60 HRC .
Obrazek
Zaolejowane i zawoskowane ,ten z NC6 oprawiony w jesion ,piny ze stali HSS czyli wiertełka 2mm ;-) szlif scandi convex .
Obrazek
Jeszcze tylko pochewka i już nastepny projekt :)
Obrazek
Pochewka ze świńskiej skórki 1,5mm zawoskowana ,zawieszka z rzemyka bo lubię jak nóż swobodnie wisi na pasie tak jak skandynaw.Ten górny to też NC6 ,szlif niepełny płaski convex .
Obrazek
I jeszcze słaba fotka w łapce ;-)
Obrazek

Pzdr.
Edyt. chyba sie "jornołem" i napisałem nie w tym dziale co trzeba :-| ew. proszę o przeniesienie .
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

pasikonik pisze:ps zdjęć nie wrzycam jak będe gdzies w terenie to cykne
pasikoniku, mój Ty drogi...
Jak nie poprawisz interpunkcji i nie ogarniesz tego postu, to Ci go zaraz "wyrzyce" do Kosza, i nawet nie będzie czego przesuwać.
A przesunąć należy, bo CRKT to noże produkowane masowo, a nie customy.
F..k it, I'll Do It Myself!
Tlim
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:49
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tlim »

Bushcraft teakowy...
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2012-01-27, 09:24 ]
Hej!
Nowy Bushcraft FG.
Ostrze wysokowęglowa stal narzędziowa NC6 (1,4C; 1Cr, 1Mn) ~3mm hartowana na bainit
Szlif na zero, micro bevel.
Rękojeść piaskowana micarta.
Ostrze ~10,5cm całość ~22cm.

ObrazekObrazekObrazek
www.tlim.net - noże myśliwskie i bushcraft

i
"NOWA" strona
TLIM KNIVES na FaceBook
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Pierwszy w nowym roku.
Stal RWL34, hartowana w IMP, 61HRC.
Wymiary klingi 115 x 33 x 4mm.
Na rękojeści Arizona Desert Ironwood.
Wymiar rękojeści 110mm.
Piny igłowe i tuleja mosiężne.
Mozaika kombinowana z mosiądzu i stali nierdzewnej.
Pochewka skórzana, barwiona, woskowana, szyta czerwonym slamem.
Krzesiwo 8mm oprawione w ADI, tulejowane mosiądzem.
Tak wygląda

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ładnie pięknie się komponuje :)
killrathi
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2008, 09:59
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: killrathi »

wieki mnie nie było :)
Ale udało się coś wystrugać w tym roku:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Ładny , taki mini Roach Belly ;-)
Jakieś " technikalia" może zapodaj :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
killrathi
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2008, 09:59
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: killrathi »

słuszna uwaga :)
nóż to kurdupel, idealny przykład gospodarki odpadami materiałowymi.
Zrobiony z nc6 3mm, polerowanej na lustro, okładziny z czeczoty olchowej. Barwionej i woskowanej na gorąco. Do tego troszkę fibry i pręciki mosiężne fi 3m..

[ Dodano: 2012-03-03, 22:12 ]
Wykonany z AEB-L, 3,5mm grubości.
długość całkowita ok 20cm
Rękojeść to czeczota wiązu i piny mozaikowe.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Nie bardzo wiem, gdzie to wrzucić.
Nóż już wykonałem jakiś czas temu. Do "skórzanych wypociń" średnio pasuje, ponieważ więcej w pochwie drewna niż skóry.

W końcu ukończyłem ten projekt. Ciągnął się jak gingle z nosa.
Zrobić nożyk to pestka. Dla mnie zrobić pochwę to wyzwanie.
Podchodziłem 3x. Dopiero za 4tym razem udało się.
Pierwszy raz, to była pełna skórzana pochwa. Jednak prawie na zakończeniu ją spierniczyłem, kombinując z postarzaniem skóry.
2gi, i 3ci raz, to eksperymenty z drewnianymi wkładkami do pochew.
Jak widać, 4te podejście, to już typowo skórzano-drewniano-rogowa hybryda.
Materiały w nożu, jak i pochwie takie same... Renifer, czeczota brzozy, czerwona fibra, mosiądz, piny, i skóra wyprawiana roślinnie (tylko w pochwie).
Ufff. Teraz odpoczywam od takich głupot. Ale czeka mnie jeszcze pochwa, dla siostrzanego leuku.
Reszta zdjęć tutaj:
https://picasaweb.google.com/1158936345 ... 4185348994

Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ