obniżka Snugpak

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Offtime pisze: No chyba że będę się trzymał tego co już kiedyś sam pisałeś (chyba Ty), że zapłaciłem 50zł za zielony kolorek.
Tak, to ja to pisałem i dalej tak myślę. Estetyka również ma swoją wartość. Skoro można płacić ekstra za lakier metalic w samochodzie, tapicerkę ze skóry, alu felgi albo nawet za samą estetykę w postaci sztuki to nie widzę powodów, dla których nie płacić ekstra za kolorek i styl "militarny" :)
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ciek pisze:
Offtime pisze: No chyba że będę się trzymał tego co już kiedyś sam pisałeś (chyba Ty), że zapłaciłem 50zł za zielony kolorek.
Tak, to ja to pisałem i dalej tak myślę. Estetyka również ma swoją wartość. Skoro można płacić ekstra za lakier metalic w samochodzie, tapicerkę ze skóry, alu felgi albo nawet za samą estetykę w postaci sztuki to nie widzę powodów, dla których nie płacić ekstra za kolorek i styl "militarny" :)
Przykład nie do końca adekwatny. Skórzana tapicerka kontra szmatka, to nie różnica w kolorze. Każdy z podanych przykładów to inne materiały których wytworzenie czy pozyskanie może kosztować więcej.
Tutaj różnica jest jak między czarnym skórzanym fotelem a kremowym skórzanym fotelem. Jak niebieskim metalic czy czerwonym metalic. Czyli żadna.
We wszystkich Twoich przykładach nie płaci się za kolor, tylko inne materiały.

Co do estetyki w postaci sztuki, tutaj nie ma miejsca na to, nie w przypadku militarnych rzeczy. Żadnych zdobień, haftów, naszywek, prasowanek, malunków, niczego takiego.

Tutaj samo słowo military kosztuje najwidoczniej...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Arizzon Shop pisze:
SmileOn pisze:A swoją drogą Arizzon Shop nie odniósł się do różnic w długości zamków? To norma że u tych śpiworów zamki różnią się długością?
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Zazwyczaj nie wypakowujemy śpiworów u siebie, więc ich nie porównujemy. Wysłaliśmy maila do Snugpaka z prośbą o ustosunkowanie się do tego problemu.
Jestem ciekaw czy Snugpak ustosunkował się "do problemu"? Tyle czasu minęło, w kolejnych śpiworach ten sam problem (porównywałem wersję mumia i wersję kopertową w obu przypadkach zamki są różnej i do tego znacznej długości). Zastanawiam się kto nie chce udzielić odpowiedzi S czy A?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Potestowalem swojego Jungle Baga w ten weekend.
Moskitiera jak najbardziej mi pasuje. Leze na boku, albo troche glebiej w spiworze i mi nie lezy na twarzy. Komfort cieplny taki se, ale skoro to Jungle (gdzie w dzungli latem jest +30C, a zima +30C :lol: ), to nie narzekam.
Duzy minus to zamki, rzadko kiedy sie nie zacinaja.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ja ostatnio sypiam na balkonie w hamaku i szczerze przyznam, że w samej bieliźnie to mnie zdrowo potrafi wytelepać nad ranem, a sadełko to mam tak na cztery palce przynajmniej ;)
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Jaki hamak?
Sam hamak bez karimaty, spiwora, kocyka, misia przytulasia, itp?
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Hamak + jungle bag + miś przytulasek.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Armat pisze:Jaki hamak?
Ciek pisze:Hamak
:-|
Ciek pisze:Ja ostatnio sypiam na balkonie w hamaku i szczerze przyznam, że w samej bieliźnie to mnie zdrowo potrafi wytelepać nad ranem, a sadełko to mam tak na cztery palce przynajmniej ;)
Moze karimata pod spod, albo koc welniany?
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Armat pisze:Komfort cieplny taki se, ale skoro to Jungle (gdzie w dzungli latem jest +30C, a zima +30C :lol: ), to nie narzekam.
Jeżeli by myśleć w tym kierunku (Jungle więc śpiwór nie musi być ciepły) to czemu producent podaje komfort do 7 stC. Przecież jak Jungle to komfort powinien być na 20 stC (i chyb taki jest faktycznie)? Nazewnictwo tego śpiwora to raczej od moskitiery pochodzi. Śmieszne to jest, Jungle w nazwie - ergo nie jest przeznaczony na chłodne noce (mimo iż producent sugeruje inny komfort cieplny).
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Zgadza sie, nawet nie chce go testowac w warunkach okolo 7 stopni. Jakos nie wierze, ze bedzie cieplo.
Dla mnie to spiwor na cieple dni, wiec spelnia moje wymagania.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Armat pisze:
Armat pisze:Jaki hamak?
Ciek pisze:Hamak
:-|
Oj, no nie bądź już takim sprzęciarzem, DD Frontline.
Armat pisze:
Ciek pisze:Ja ostatnio sypiam na balkonie w hamaku i szczerze przyznam, że w samej bieliźnie to mnie zdrowo potrafi wytelepać nad ranem, a sadełko to mam tak na cztery palce przynajmniej ;)
Moze karimata pod spod, albo koc welniany?
Nie po to się ma hamak żeby jeszcze tam montować w środku lata karimatę i nie po to jest śpiwór żeby dodatkowo targać koc. Chciałem tylko zauważyć, że ten zakres temperatur dla JB był robiony przez jakiegoś wyjątkowo zahartowanego Chinola albo ja już zupełnie jestem rozpieszczony :)
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

SmileOn pisze:[...]
Jestem ciekaw czy Snugpak ustosunkował się "do problemu"? Tyle czasu minęło, w kolejnych śpiworach ten sam problem (porównywałem wersję mumia i wersję kopertową w obu przypadkach zamki są różnej i do tego znacznej długości). Zastanawiam się kto nie chce udzielić odpowiedzi S czy A?
Ktoś Ci coś odpowiedział może poza forum? Tu cisza jakby Cie zlewali... Wątpię aby nie czytali tego tematu...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Nikt mi nigdzie nie odpowiedział. Zdecydowanie czuję ciepło moczu płynącego ze strony Arizzon Shop.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ups...
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

SmileOn pisze:Nikt mi nigdzie nie odpowiedział. Zdecydowanie czuję ciepło moczu płynącego ze strony Arizzon Shop.
Snugpak zle uszyl, ale dobrze by bylo jakby ktos z Arizzona oficjalnie sie ich spytal o co kaman.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ponoć się spytali drogą mailową, ponoć...
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Arizzon Shop
Posty: 0
Rejestracja: 28 sie 2009, 08:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tytuł użytkownika: Agnieszka
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Arizzon Shop »

SmileOn pisze:Ponoć się spytali drogą mailową, ponoć...
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, bynajmniej nie jest to wynikiem olewania.

Snugpak odpowiedział, że lewe śpiwory sprzedają się rzadziej, w związku z tym istnieje ryzyko, że lewy śpiwór będzie pochodził z innej partii produkcyjnej. Jedynym rozwiązaniem problemu byłoby zaprzestanie oferowania dwóch opcji zamka w produktach azjatyckich, a pozostawienie takiej możliwości w śpiworach brytyjskich. Tak też najprawdopodobniej się stanie.
Best Brands, Best Quality.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

No to SmileOn teraz pewnie jesteś zadowolony? :P
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ponoć mail do Snugpaka wyszedł 29 kwietnia, więc czekaliście na odpowiedź ponad miesiąc? Jeśli tak to ja nazywam to "olewaniem". Nie wiem gdzie swoje śpiwory szyje FN ale są w podobnych cenach i nie ma takich problemów z jakością. Widać Snugpak uznał że Polakom wepchnie się każdą szmirę bo skoro nasi sprzedawcy robią nas na lewo i prawo i nie dbają o naszą satysfakcję to i oni mogą.
Nie, nie jestem zadowolony, jestem zdegustowany.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

SmileOn pisze:Widać Snugpak uznał że Polakom wepchnie się każdą szmirę
...I znowu nas Polaków robią w bambuko, a my im przecież i husarie pod Wiedniem... i Dywizjon 303, a oni nas bohaterów... :-/
Wybaczcie nie mogłem się powstrzymać...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

puchalsw pisze:
SmileOn pisze:Widać Snugpak uznał że Polakom wepchnie się każdą szmirę
...I znowu nas Polaków robią w bambuko, a my im przecież i husarie pod Wiedniem... i Dywizjon 303, a oni nas bohaterów... :-/
Wybaczcie nie mogłem się powstrzymać...
Ja osobiście miałbym w "głębokim poszanowaniu" kto to wyprodukował i jakie pobudki mu przyświecały przy wprowadzaniu tego na rynek. Żale kierowałbym do tego kto mi to sprzedał.
AS kupił od Snugpaka więc niech się z nimi biją, SmileOn kupił od AS i z nimi powinien rozmawiać.

Odpowiedz Snugpaka w tym momencie nie ma żadnego znaczenia, przynajmniej dla SmileOn'a bo on nie od nich bubel kupił.... Przynajmniej ja to tak widzę, może jemu umywanie rąk przez AS nie przeszkadza.

Osobiście po zakupie Jungle Baga wyrobiłem sobie zdanie o Arizzon Shop, oni mi ten bubel w zawyżonej cenie sprzedali a nie Snugpak. Sami sobie markę psują sprzedając tandetę w takich cenach...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Osobiście nie mam pretensji do Agnieszki tylko do firmy Arizzon. W Polsce zwykle nie szanuje się potencjalnego konsumenta (w szczególności już po zakupie) i nie jest to zwykle podyktowane złą wolą szeregowych pracowników a polityką firmy i cięciem kosztów. Ja rozumiem że mogą być drobne różnice w szyciu, różne materiały, ale ok 8 cm na długości zamka to już chyba przesada.
P.S. Offtime - po prostu nie chce mi się już użerać z negocjacjami i wymianami, mam wrażenie że i tak niczego już nie wywalczę a tylko stracę na wysyłki. Gdyby firma X chciała mieć zadowolonych klientów to znając ich problem, mogli by sami zaproponować rozwiązanie.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

SmileOn pisze:[...]
P.S. Offtime - po prostu nie chce mi się już użerać z negocjacjami i wymianami, mam wrażenie że i tak niczego już nie wywalczę a tylko stracę na wysyłki. Gdyby firma X chciała mieć zadowolonych klientów to znając ich problem, mogli by sami zaproponować rozwiązanie.
Z tego samego powodu nie odesłałem śpiwora, po co ponosić dodatkowy koszt wysyłki zwrotu. Nie wspominając o tym że jak się siedzi tyle w pracy co ja to wycieczka na pocztę staje się nieco problematyczna.
Ot naukę o AS pobrałem i tyle mojego...
Nauka ta zniechęciła mnie do zakupu pokrowca na plecak, za połowę tych pieniędzy kupię bubel w Decathlonie, nie muszę bubla kupować w AS i płacić nie wiem za co...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Arizzon Shop
Posty: 0
Rejestracja: 28 sie 2009, 08:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tytuł użytkownika: Agnieszka
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Arizzon Shop »

Offtime pisze: Odpowiedz Snugpaka w tym momencie nie ma żadnego znaczenia, przynajmniej dla SmileOn'a bo on nie od nich bubel kupił.... Przynajmniej ja to tak widzę, może jemu umywanie rąk przez AS nie przeszkadza.
Chwila! O umywaniu rąk moglibyśmy mówić wtedy kiedy ktoś chciał odesłać śpiwór, a ma na to w świetle prawa 10 dni od daty odebrania paczki, a my byśmy się na niego wypięli. Umywaniem rąk byłoby również, gdybyśmy olali temat i nie wracali więcej do dyskusji. Tymczasem, nadal tu jestem i nie otrzymałam od żadnego z was informacji o chęci zwrotu śpiwora. Żaden taki mail, nie wpłyną również na naszą sklepową skrzynkę.

Rozumiem, że ktoś może być niezadowolony z zakupu z takiego czy innego powodu (sama mam Jungle'a i będę bronić tego śpiwora), ale "umywanie rąk" to określenie trochę na wyrost.
Best Brands, Best Quality.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Arizzon Shop pisze:Tymczasem, nadal tu jestem i nie otrzymałam od żadnego z was informacji o chęci zwrotu śpiwora. Żaden taki mail, nie wpłyną również na naszą sklepową skrzynkę.
Czyli wychodzi na to, ze niektorzy tylko narzekaja i nic z tym nie zrobili :D
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Zablokowany