obniżka Snugpak

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Offtime pisze:Chińskie śpiwory markowane brytyjską firmą ze sklepu który tanio nie sprzedaje.
To bardzo trafna uwaga. Snugpak to nieco niższa półka niż produkty typowych firm turystycznych jak Hannah, FN itp. Cena jest tak wysoka bo są to produkty, o zgrozo, TAKTYCZNE. Kilka misiaczków z balonikami albo myszka miki tu i tam i spokojnie mogłyby być o 40% tańsze :)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Arizzon Shop pisze:W śpiworach typu koperta po złączeniu zyskujesz jedną dużą przestrzeń.
A jak jest z otworem przy dole zamków w przypadku spięcia tych dwóch śpiworów kopertowych (też mieści się tam stopa lub dłoń)?

[ Dodano: 2011-04-29, 16:34 ]
Miałem nadzieję na odpowiedź jeszcze dziś, no ale może jutro chociaż...
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ja odebrałem dzis swój.
Straszna tandeta, nitki wystające co się prują, zamek zacinający się strasznie.
A co mnie najbardziej wkurzyło....
Na zdjęciu moskitiera "stoi", a w rzeczywistości nie ma tam żadnego usztywnienia, ot szmata leży na twarzy. Że niby jaka to ma być ochrona i przed czym?
Obrazek
A tu jeszcze lepsze zdjęcie sugerujące że jakieś usztywnienie tam winno być:
http://www.arizzon.com/shop/?kat=spiwor ... _bag_olive

Poważnie zastanawiam się czy nie odesłać, aż takiej tandety się nie spodziewałem...
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011, 21:01 przez Offtime, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Też dzisiaj odebrałem swój. Wizualnie nie widzę jakiś defektów. Zamek to ja mam lepszy w spodniach :lol: W niedzielę pierwszy terenowy test, więc wtedy powiem coś więcej na temat tego worka.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Zamek faktycznie lipa, ciezko zapiac za jednym razem bez przycinania.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Mój jeszcze terenowego testu nie przeszedł. Oto moje uwagi wstępne:
Tactical 2 (prawy, oliv)
- zamek się nie wcina. OK. To lubię.
- wnętrze śpiwora wyszyte jest miłym w dotyku "miśkowatym" materiałem. Trochę odmiany po pertexie. Pewnie dodaje z 1-2 stopnie w odczuciu ciepła.
- stopy siedzą w kieszonce. Zamek nie rozpina śpiwora do samego dołu. To dobrze jak dla mnie. Często marzną mi stopy. A brak zamka w tej części spowoduje mniejszą ucieczkę ciepła.
- śpiwór jest pakowany do przyzwoitego worka kompresyjnego. Po skompresowaniu zajmuje tyle miejsca co samopompa Thermarest Prolite plus. Objętość około 4 litry.
- Waga wg. producenta: 1100gramów. Zważyłem na mojej wadze elektronicznej kuchennej, wraz z workiem kompresyjnym. Waga 1164gramy. Zakładam że te 64g to worek.
- prujące się szwy, nitki, niedoróbki - nie zauważyłem.
- w poprzednich wątkach mowa była o jakiejś chińszczyźnie. Mo śpiwór ma oznaczenia UK made.
Tyle na początek. Z zakupu jestem zadowolony. Więcej będę mógł powiedzieć po pierwszej nocce przy temp. 0.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

puchalsw pisze:- w poprzednich wątkach mowa była o jakiejś chińszczyźnie. Mo śpiwór ma oznaczenia UK made.
Chinszczyzna to napewno nie jest, najbardziej sie chwala wlasnie tym ze wszystko jest z Yoo Kay.

Snugpak are based in a listed mill built in the 1800's on the edge of the beautiful Yorkshire Dales. We are very proud to be one of the last manufacturers of quality sleeping bags and insulated clothing not only in the UK but across Europe.
We have a dedicated workforce at our West Yorkshire factory in the North of England who are trained to use state of the art machinery and traditional sewing techniques to bring our ideas to life.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

A nie jest czasem tak że są wersje szyte w chinach i są wersje szyte w UK?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Faktycznie.
Na stronie snugpak.pl Tactical 2 ma obrazek:
Obrazek
Jungle Bag go niema. :D
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

W UK są produkowane wersje mające nazwy ptakow w nazwie (Kestrel, Osprey etc.) + kilka innych, reszta - daleki wschód.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Jeden grzybek gdzie produkują te Jungle Bagi, człowiek chce tanio to trza w chinach robić.
Ale, takiego tandetnego wykonania to nawet w śpiworach z Tesco nie widziałem.
Przy nieistniejącej kontroli jakości ten worek winien kosztować 50zł...
Przez weekend się zastanowię czy go nie odesłać i nie kupić sobie chińskiego spiwora bez kosztownej metki snugpaka...

A taką szmatławą moskitierę to sobie sam doszyję...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

SmileOn pisze:A nie jest czasem tak że są wersje szyte w chinach i są wersje szyte w UK?
Chyba właśnie tak jest. Na moim Jungle Bagu jest napis - "Designed by Snugpak UK, Made in China"

Z mojego śpiwora jedyne nitki jakie odeszły to przy otwarciu. Nie za bardzo wiem skąd bo otwierał i rozpakowywał rob30, a ja się jakoś specjalnie nie przyglądałem co on tam rozrywa :-D Przespałem się w nim w domu i stwierdzam, że daje więcej ciepła niż mój koc. Ciekawe tylko czy przetrzyma w dobrej kondycji równie długo co on. W moskitierę da się wpleść jakiś drut, albo od zewnątrz linką do czegoś przywiązać. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.
Wady i niedociągnięcia rekompensuje mała waga i objętość. Mam jeszcze nadzieję, że w lato spokojnie będzie się dało pod nim wyspać.

Edyta:
Hmm chyba trochę za wolno piszę :mrgreen: Ten post miał się znaleźć 3 miejsca wyżej.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

kalyk3 pisze: Mam jeszcze nadzieję, że w lato spokojnie będzie się dało pod nim wyspać.
Wstałem właśnie 8-)
Spałem we rzeczonym śpiworze w domu - wrażenia mieszane 8-)
Zamek ok nic się nie zacina.
Wyruszam za niebawem na bagna, zatem zobaczymy jak się będzie sprawował w terenie.
Myślę jednak, że podpinka pod poncho US - jest jednak cieplejsza. :mrgreen:
Od paru lat służy mi za szeroko rozumiany "letni śpiwór" i wraz z bivi skutecznie mi się sprawdzała nawet w dość niskich temperaturach.
Najwyżej się z nią przeproszę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Toście interes życia zrobili, na tyle postów raptem 4 w miarę pozytywne a reszta :mrgreen: co niektórzy chcą nawet zwracać
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

skandal

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

A ja odebrałem wczoraj i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony jak na razie. Żadnych nitek, wykonanie przyzwoite, nic się nie pruje, nie odpada. Owszem, 170 to nie jest warte, za 130 wziąłbym jeszcze raz. No i dostałem upragnione kwiatki ;-)

Z wad powtórzę tylko dwie:
-moskitiera nie jest usztywniona, co IMHO jest nieuczciwe ze strony producenta
-zamek moskitiery się nieprzyjemnie przycina, co na pewno będzie wkurzające

Miałem krótkie postanowienie noworoczne: nie narzekać. Więc nie narzekam :-P Dzięki za śpiwory!


ed:
Właśnie zważyłem śpiwory: 873 i 838 gram. To skandal, dostałem 89g śpiwora mniej! :-P
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Wróciłem z bagien.
Po testach nocnych jestem zadowolony.
Pierwsza noc - luzik.
Drugiej nocy temperatura spadła do ok 2-3*
Ze wsparciem w postaci podpinki do spodni - było mi ciepło.
Zatem tak jak chciałem i planowałem śpiwór jest w miarę ok 8-)
Moskitiera bez wsparcia "czemkolwiek" do niczego się nie nadaje.
Pierwszej nocy spałem w kapeluszu, więc jakiś dystans był między twarzą a siatką 8-)
Drugiej nocy spałem w czapce, i japę mi komary pogryzły :-?
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Panowie, w kwestii ciepła to tylko kufajka dodatkowo podrasowana wkładem z Gazety Wybiórczej, bo to i tani i można sobie poczytać w wolnej chwili ;) Jeśli chodzi o moskitierę to powinna działać w miarę okej jeśli kaptur się naciągnie mocno na głowę tak, że z jednolitego materiału zrobi się coś w stylu daszka, a siatka nie będzie skierowana do góry leżąc na paszczy tylko zrobi się w niej taka jakby zasłonka w stronę nóg, ewentualnie czapka z daszkiem.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Na dworze jeszcze nie testowałem, za to w wychłodzonym domku na odludziu się sprawdził. Ludziom pod kołdrami było zimno, niektórzy grzali się przy kominku, a my zaś spokojniutko się wyspaliśmy pod rozłożonym śpiworkiem i było nam za ciepło. Z tego co zauważyłem, to ładnie rzeczone ciepło trzyma.

Jak na razie, to jedynym minusem śpiwora jest moskitiera, bo trzeba będzie troszkę podrasować. Zamki mi się nie przycinają, nitek wystających nie uświadczyłem i jest cudownie malutki.

Jak ktoś z niezadowolonych posiada lewego Jungle Baga, to chętnie odkupię.

Pozdrawiam :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witam!
To może i ja dołożę trochę od siebie. Prawdą jest, że te śpiwory są dedykowane taktyce. I jak cały sprzęt taktyczny są dość drogie. Dlatego była obniżka sprzętu zrobiona pod nabywców i to jest duży plus dal firmy. Ja niestety nabyłem Jungle Bag, bez promocji dawno temu. Ja nie mam problemów z wystającymi nitkami czy leżącą moskitierom. Kupiłem go z premedytacją ponieważ posiada właśnie moskitierę i to zwiększa skuteczność ochrony przed insektami. Nic nie zapewni nam 100% ochrony przed robactwem w terenie poza tym jest bardzo lekki. A jeśli chodzi o temperatury minimalne to w końcu jest to śpiwór do dżungli i trzeba o tym pamiętać. Co do spinania śpiworów razem widziałem parę modeli różnych firm typu mumia i prawie wszystkie miały zamki nie do końca. Trzeba sobie zadać pytanie – co ma nam zapewnić spięcie dwóch śpiworów? Możliwość pomiziania stopy partnera /partnerki czy też podniesienie wartości termicznej śpiwora po przez wspólne grzanie się na wzajem. Myślę, że żołnierzom bardziej będzie zależało na tym drugim wariancie. Przycinanie zamka może zdążyć się w każdym śpiworze. Mi się czasami przycina ale nie robię z tego tragedii. Ja cenię ten śpiwór za jego wagę i za to, że szybko schnie, daje osłonę przed owadami.
SmileOn jeżeli chciałeś mieć śpiwór / śpiwory do komfortowego spania z dziewczyną to trzeba było kupić śpiwór kopertę. Moja żona też nie lubi śpiworów typu mumia i do wspólnych wypraw rowerowych czy też spływów używamy spiętych śpiworów typu koperta.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Niestety nie udało się wykonać terenowego testu śpiwora... ale... Dziś w nocy temp w moim pokoju wynosiła 5 C więc postanowiłem go przetestować. Szybkie rozłożenie karimaty oraz śpiwora i wpakowanie się do niego...Cała noc spędzona w przyjemnym ciepełku. Do tej pory jestem zadowolony.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Młody pisze: Dziś w nocy temp w moim pokoju wynosiła 5 C
Mały OT:
Uważaj Bracie, bo sobie zagrzybisz pomieszczenie. A to już nie przelewki. Zarodniki grzybów w powietrzu to już problemy ze zdrowiem.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Temp została obniżona celowo, kaloryfery pozakręcane, okno otwarte, a za oknem leciały płatki śniegu :shock: tak 3 maja i płatki śniegu :mrgreen:.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

W końcu miałem czas by porobić zdjęcia zamienionym śpiworom, tym razem Sleeper Lite Square Foot.
Pierwsze co rzuca się w oczy jeszcze przed wyjęciem ich z worków to waga:
na jednej z karteczek widnieje 1800g
waga I
na drugiej 1600g
waga II
następnie kolorystyka tkanin:
kolor I
kolor II
kolor III
A teraz długości zamków:
spód:
zamek spód I
zamek spód II
no i góra:
zamek góra
na koniec worek kompresyjny:
worek

Podsumowując nigdy więcej i za żadne pieniądze Snugpak produkowany w chinach (mam nadzieję że brytyjskie wersje mają lepsze normy produkcyjne). Z takim chłamem dawno nie spotkałem się nawet w markecie.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

SmileOn pisze:W końcu miałem czas by porobić zdjęcia zamienionym śpiworom, tym razem Sleeper Lite Square Foot.
Pierwsze co rzuca się w oczy jeszcze przed wyjęciem ich z worków to waga:
na jednej z karteczek widnieje 1800g
waga I
na drugiej 1600g
waga II
następnie kolorystyka tkanin:
kolor I
kolor II
kolor III
A teraz długości zamków:
spód:
zamek spód I
zamek spód II
no i góra:
zamek góra
na koniec worek kompresyjny:
worek
:lol:
Pozwolisz że będę się śmiał z Twojego zakupu :lol:
Ze swojego zakupu nie będę, nie było mi do śmiechu jak nie mogłem się z niego wydostać, zamek się zaciął na tasiemce którą jest podszyty a która gdyby śpiwór był projektowany z głową, byłaby o pół centymetra szersza.... Byłem bliski sięgnięcia po nóż i wprowadzenia kilku "poprawek krawieckich" :evil:
Tandeta nie warta swojej ceny nawet w promocji.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Zablokowany