jakie vicki macie i który jest wasz ulubiony?

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

Victorinox Huntsman PLUS - jest dla mnie idealny do codziennego noszenia. Ma wszystko czego wymagam od scyzoryka... a nawet więcej. :-D
A w kuchni szaleje... PIKUTEK!
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

Znalazłem parę zdjęć moich Vicków, które dawno temu na stare forum chyba dawałem:
Midnite Manager i jego poprzednik, który sprzedałem na Allegro (teraz bym pewnie odpuścił sobie jakieś 2 dychy i zostawił :D):
Obrazek
Mountainer (wie ktoś do kiedy robiono tę wersję bez haka?)
Obrazek
A tu ówczesny mój ekwipunek, w tym kabura SOS kit a poza Vickami mój pierwszy Gerlach:
Obrazek
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

MaciekK84 - tą piłkę na WZ.55 sam robiłeś?
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

a to moje vicki:
Obrazek

M3 z wymienionym wkrętakiem na korkociąg 8-)
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

erwinw, jak się spisuję Vicki kuchenne? Bo widziałem na Allegro i nawet myślałem, czy matce nie zamówić, ale jak zobaczyła co mogą moje i 1 malutki Rambler ojca (dostał ode mnie w prezencie :D) boi się, że sobie palce poucina... :D
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

Pikutki, czy raczej jak je niektórzy nazywają:pomidorki to hit w mojej rodzinie, co najmniej 40szt. już się przez moje ręce przewinęło do ludzi którzy po jednym użyciu prosili mnie o zakup takowego cuda- niech to Ci posłuży za jego rekomendację. Pierwsze spojżenie jest zawsze pogardliwe, bo co może byc takiego niezwykłego w nożu który wygląda jak bazarowe/marketowe g..no, jakiego pełno wszędzie, ale mina delikwenta po użyciu w/w nożyka-bezcenna!!

Obieraczka także jest dobrej jakości, w zasadzie nic jej zarzucic nie można. Nie wzbudza aż takich emocji jak pikutki, ale każdą "zleconą" pracę wykonuje poprawnie. Cena jest także przystępna.

Bardzo miło mnie zaskoczyła serracja M3. Mimo początkowo sceptycznego nastawienia do ząbkowanych ostrzy z Victorinoxa jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Rysiek92
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2009, 17:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Rysiek92 »

Ja mam dwa vicki
Jeden to Victorninox Swisslite(wiem, to tylko breloczek w sumie, ale i tak warto miec go przy sobie ;-) )
A drugi to wybitnie prosty Victorinox Bantam, ktory nosze na co dzień przy pasku(dostałem go ładnych pare lat temu i jeszcze mnie nei zawiódł)
Przymierzałem sie niedawno do Sentinela, ale dzisiaj dostałem Hilti (nie vicek, ale całkiem fajny nożyk)
Kommt die Kunde, daß ich bin gefallen,
Daß ich schlafe in der Meeresflut
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

aaaaa nienawidzę was ! ;) zawsze gdy zaglądam do tego tematu mam ochotę kupić tego małego vicka z szarotką alpejską, ale studencki budżet mi nie pozwala !
Lupinek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2007, 18:00
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lupinek »

Ja mam tylko Campera. W sumie, to dla mnie jest idealny. Aż chce się drzewa ścinać :D
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

cyntelfuga pisze:aaaaa nienawidzę was ! ;) zawsze gdy zaglądam do tego tematu mam ochotę kupić tego małego vicka z szarotką alpejską, ale studencki budżet mi nie pozwala !
A po co z szarotką nowy za prawie 4 dychy bodajże? ;) Jeśli potrzebujesz takiego scyzoryka, może pomyśl o kupnie używki za nieduże pieniądze, z kosztami ok. 20 zł. Aktualnie są takie aukcje na Allegro, przy czym zaznaczam, że sprzedawcy nie znam, więc nie reklamuję ani nie gwarantuję za niego a jedynie informuję o takiej opcji :)
http://www.allegro.pl/item572985564_vic ... kazja.html
http://www.allegro.pl/item572985594_vic ... kazja.html
Do wyboru są także Wengery, czym się te małe różnią od Vicków? I na moje jakby z takiej aukcji brać, to poprosić o wersję ze śrubokrętem a nie szpikulcem na końcu pilniczka.
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Kod: Zaznacz cały

 [quote]A po co z szarotką nowy za prawie 4 dychy bodajże? [/quote] 
A dlatego, że bardzo mi się podoba od kiedy go pierwszy raz zobaczyłem i nie chce ze zwykłymi okładzinami, tylko właśnie ten. I mimo, że nie jest tani, to będzie miał dla mnie wiekszą wartość powiedzmy że kolekcjonerską.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 17:46 przez cyntelfuga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

No poniekąd rozumiem... jako okaz kolekcjonerski jak się może tyle wydać to ma sens ;) Ale chciałem pomóc podsuwając alternatywne rozwiązanie, szczególnie że dla mnie scyzoryk to sprzęt użytkowy a za drogiego i ładnego potem człowiekowi żal ostro używać :D W sumie żałuję, że jak miałem okazję na zlocie w Darłowie kupić Classic'i po 3 zł nabyłem tylko 2-było kupić więcej i poupychać w aucie, apteczce, przy kluczach itd :)
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

erwinw pisze:Bardzo miło mnie zaskoczyła serracja M3. Mimo początkowo sceptycznego nastawienia do ząbkowanych ostrzy z Victorinoxa jestem bardzo zadowolony.
Ja też! :)
cypis
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: kraków
Płeć:

Post autor: cypis »

mam spartana, służy mi dzielnie.
Awatar użytkownika
.C.Z.
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, 00:20
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: .C.Z. »

Miałem spartana przez lata i nie narzekałem na niego nigdy. Niestety zaginął kiedyś w niewyjaśnionych okolicznościach i do teraz mam tylko taki maleńki brelok Vica (gadget CocaColi ;-) ) z ostrzem, pilniczkiem i nożyczkami. Nie wiem jaki to model, ale do delikatnych i precyzyjnych prac sprawdza się nieźle :-) Teraz planuje kupić sobie Huntsmana :-)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

Mój nowy faworyt wśród Vicków, czyli 0.8461.MWCH one-hand green :mrgreen: Gumopochodna substancja, którą powleczone jest 5 występów na każdej okładzinie, oraz którą oblany jest rant rękojeści sprawia, że SAK trzyma się w łapie wygodniej od BW 8-) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

ale pewnie wciąż ma ten krzyżakowy śrubełek w lesie nie przydatny? ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

Jak ktoś musi koniecznie napić się w lesie wina to przecież zawsze może wymienić "krzyżaka" na korkociąg... ;-)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

nie chodzi o "koniecznie" - tylko np. aby zrobić pannie romantyczną niespodziankę na wycieczce terenowej ;), a wymiana....wiesz, że to już nie to samo i serwis sam to odradza, dla producenta to pikuś wytworzyć dwa, trzy rodzaje tego scyzoryka zmieniając kilka funkcji.....wydaje mi się że Vick jako firma niestety spoczeła na laurach i nie słucha klientów. :(
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

Liczba wersji modelu Sentinel nie potwierdza raczej Twojej tezy ;-) wymiana, o której mowa nie też jest zbyt trudna, np. na knives.pl znajdziesz m.in. zdjęcia takiego moda modelu BW 8-) (user Adiblue)
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Fredi pisze:nie chodzi o "koniecznie" - tylko np. aby zrobić pannie romantyczną niespodziankę na wycieczce terenowej
bardziej mi się przyda możliwość dokręcenia tarczy z przerzutkami, terkoczącej półeczki w pociągu, rozkręcenia karabinu (pardą "repliki"). Wszystko oczywiście zależy od konkretnych sytuacji, ale ja w swoim scyzoryku mam śrubokręt i jestem o wiele szczęśliwszy niż kiedy miałem wersje z korkociągiem. Ale to może dlatego że nie jeżdżę do lasu z winem :P

Oczywiście najczęściej można dokręcić śrubkę otwieraczem, ale czasem można nadziać się na bardzo słabe (np. z plastiku) egzemplarze śrubek, poza tym i wino można ostrzem otworzyć
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

sęk w tym, że ten śrubełek jest źle umiejscowiony i ma bardzo wąskie zastosowanie, a przy próbie odkręcania - lubi się składać....

ale serio mogliby troszkę poeksperymentować i co nieco zmienić....kto teraz butelki kapslowe otwiera... ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Zgadzam się z Yoggim. Gdzieś tutaj pojawiło się stwierdzenie, że otwieracz do butelegk w Vickach jest zbędny bo w dzisiejszej dobie większość sporzywanych płynów jest zaklęta w aluminowe puszki, do których nie potrzebujemy otwieracza. Zaznaczam jednak, że taki patologiczny stan spotykamy jedynie w Polsce. W większości krajów gdzie piwo jest popularne sprzedawane jest w szkiełku a nie w alu.

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 09 12:04 ]
Fredi pisze:sęk w tym, że ten śrubełek jest źle umiejscowiony i ma bardzo wąskie zastosowanie, a przy próbie odkręcania - lubi się składać....
Korzystam często, nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

@u99
ten 0.8461.MWCH jest fenomenalny... widze też, że ma nieco zmieniony otworek w dużym ostrzu. masz porównanie do BW, łatwiej się otwiera? jaka jest blokada ostrza? gdzieś tam widziałem napis "press"...

----------------
Listening to: Pink Floyd - Interstellar Overdrive
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 12:46 przez palowski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ