Pociski z poligonu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Pociski z poligonu

Post autor: Czarny mnich »

Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Kolego nie chwal sie takimi fantami bo moga odwiedzic Cie smutni panowie
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Tresor z tego co dowiedziałem się z SB to nic za to nie grozi... lecz czekam na dyskusje na ten temat.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No właśnie, mamy tutaj prawników, jak i przedstawicieli władzy, więc może ktoś wyjaśni co wolno, a czego nie wolno nam w domu trzymać? Wydaje mi się, że same pociski powinno być móc posiadać, ale jak już wspomniałem - nie znam się, a nie bardzo potrafię znaleźć informacje na ten temat..

ED:
Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.

2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.

3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego.

______________

Z tego wynika, że same pociski nie są istotną częścią amunicji, przez co nie są traktowane jako amunicja, zgodnie z ustawą.
Tak czy siak czekam, aż wypowie się ktoś mądrzejszy. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

chyba już wszystko jasne prawda ?
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

akurat to co mam ja wygląda tylko i wyłącznie na wypełnione betonem czy co to tam jest. ale musiałbym jakiś przepiłować żeby stwierdzić czy coś jest pomiędzy wypełnieniem a resztą pocisku... a przynajmniej tak mi się wydaje :P
i teraz mogę powiedzieć iż wiem że nic nie wiem.... za co bardzo przepraszam :P i też czekam na wypowiedź osoby wykwalifikowanej.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam :-) to co pokazałeś na fotkach to shitt raczej nie groźny , jedna radę dam :-) jeśli życie Tobie miłe to odpuść sobie piłowanie itp zabawy z pociskami . Wiesz miałem kiedyś kolegę :cry: całymi dniami latał z wykrywaczem po krzakach :-/ i ... osierocił 3 dzieci :cry: :evil: doczyszczał kolejne znalezisko w garażu :evil:
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Aż takiej chęci szukania klamotów nie mam. lecz te pociski wydały mi się niegroźne więc wziąłem. Czemu stwierdzasz że "raczej nie groźny" ?
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

wedle tego co widać :-) a na Twoich fotkach Mało widać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

AP, za same pociski nie ganiają. Nawet sam sobie na pytanie odpowiedziałeś. To nie stanowi żadnego zagrożenia może jak tym w kogoś rzucisz ale równie dobrze możesz rzucić kamieniem i to samo będzie. Sam posiadam pocisk z naboju od AK-47. Ukraińcy sporo sprzedają takich rzeczy, a jak dobrze się zagada to można cały pocisk zakupić.
Wielu ludzi na wsiach posiada jeszcze takie zabawki które mogą zrobić nie złe bum... Po wojnie tego masa była a teraz u niektórych leży w piwnicach.
Witam to co pokazałeś na fotkach to shitt raczej nie groźny , jedna radę dam jeśli życie Tobie miłe to odpuść sobie piłowanie itp zabawy z pociskami . Wiesz miałem kiedyś kolegę całymi dniami latał z wykrywaczem po krzakach i ... osierocił 3 dzieci doczyszczał kolejne znalezisko w garażu
I tak to jest... Jakby za znalezienie pocisków niebezpiecznych płacili to rok i już by w ziemi nic nie było :D
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

co do odwiedzin smutnych panow..znam pare przypadkow kiedy wladza odwiedzala ludzi ktorzy chwalili sie na pewnym forum swoimi kolekcjami LUSEK ! badz wystrzelonymi pociskami z Mausera czy Mosina...Smutni panowie mysle ze jak czlowiek posiada luski czy wystrzelone pociski to zapewnie ma w kolekcji bron
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Z tego co wiem są dwa rodzaje pocisków: zwykłe i smugowe (świecące). Pierwsze wypełnione ołowiem a drugie prochem świecącym zazwyczaj na czerwono. Podczas strzałów seryjnych stosowało się co piąty pocisk smugowy, oczywiście nie zawsze tylko w uzasadnionych sytuacjach.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

To co pokazują obrazy to tylko czubki pocisków i najprawdopodobniej od kałacha. Same w sobie nie są groźne kiedy pozbawione są łuski i naważki prochu w niej zawartej. Smugowe pociski mogą rzeczywiście być groźne kiedy spróbujesz je przepiłować czy wrzucisz do ogniska.
nicco pisze:Podczas strzałów seryjnych stosowało się co piąty pocisk smugowy, oczywiście nie zawsze tylko w uzasadnionych sytuacjach.
nicco dobrze prawi, prawidłowo pocisk smugowy służy do oświetlenia sobie toru lotu wystrzelonych pocisków po to tylko aby wstrzelać się w cel. Jednakże wykorzystuje się te pociski aby coś podpalić, np. sąsiadowi stodołę :mrgreen:
Kobra pisze:Sam posiadam pocisk z naboju od AK-47. Ukraińcy sporo sprzedają takich rzeczy, a jak dobrze się zagada to można cały pocisk zakupić.
Kobra Ty uważaj co piszesz, ja Ci dobrze radzę. Raz, że przetrzepie Ci ktoś kiedyś chałupę, a dwa, że możesz wylądować na przesłuchaniu, bo gdzieś Ty widział tych "Ukraińskich synów militarnego biznesu"...

i to nie będzie przesłuchanie typu bo zdejmę pasa i dupsko przetrzepię...
:D
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Kobra,
Kobra pisze:a jak dobrze się zagada to można cały pocisk zakupić.
Wtedy już nie pocisk a nabój, pocisk to sam czubek.
Polecam http://www.commando.za.pl/pocisk.htm
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Detaliści :mrgreen:

To jest pocisk z poligonu:
Obrazek
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Panowie a jeśli się posiada cały nabój tylko że prochu w środku nie ma to chyba nie mogą się przyczepić.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mogą. Przeczytaj raz jeszcze tekst ustawy który przytoczyłem.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Panowie a jeśli się posiada cały nabój tylko że prochu w środku nie ma to chyba nie mogą się przyczepić
Jeszcze gorzej, bo będziesz podejrzany o sprzedaż prochu mafii na przykład do sporządzania bomb. Chyba, że masz powiedzmy ze strzelnicy łuskę ze zbitą spłonką przez pistolet i wykopany czubek ze śladami przejścia prze lufę wtedy możesz mieć.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

dobra reasumując :
1) Wystrzelone pociski takie jak te moje na zdjęciu można posiadać i nie trzeba się bać tak ?
2) <ciach>
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 17:28 przez Czarny mnich, łącznie zmieniany 1 raz.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Z tego co nam się wydaje ze zdjęć to tak, ale sądzę, że temat schodzi na nieodpowiednie tory.
Możesz powiedzieć co chcesz - nawet, że znalazłeś przed domem. Twoja sprawa.

Musisz jednak pamiętać o tym, że jest na to paragraf i jest to w zależności od sytuacji, albo "wprowadzanie w błąd funkcjonariusza policji", albo "składanie fałszywych zeznań". Z tego co pamiętam to pierwsze jest w kodeksie wykroczeń, a drugie jest już przestępstwem. Jako, że nakłanianie do przestępstwa, bądź pomoc w przestępstwie jest karana to proponowałbym nie zadawać takich 'niemądrych' pytań na forum.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Ok Abscessus dzięki i sorki za pytanie :)
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

No to tak w temacie ciekawostka: http://www.joemonster.org/art/10944/Co_to_jest_XI
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Zasada jest prosta, jeżeli znajdziesz przedmiot który jest niewypałem lub innym przedmiotem który może stwarzać zagrożenie życia, to warto zadzwonić na Policję a oni powiadomią kogo trzeba.


A jeśli chodzi o "smutnych panów", wieści rozchodzą się szybko i nawet możemy tego nie wiedzieć a nasze dane osobowe krążą po bazach danych i są przetwarzane pod kątem ewentualnych kontaktów z grupami przestępczymi, które są zainteresowane pozyskiwaniem materiałów wybuchowych z nie wybuchów.
Jeżeli cykl kojarzenia zaczyna się powtarzać, możemy być pewnym, że domową wizytę mamy jak w banku 8-) .
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

thrackan pisze:No to tak w temacie ciekawostka
To chyba były pociski półpłaszczowe które deformują się - "grzybkują" - po uderzeniu w cel. Jeśli to człowiek lub zwierz czyni w tuszy/ ciele więcej szkód...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Zwykłe ołowiane pociski. Zgrzybkowały bo wpadły na siebie. Szansa jak w totolotku. Pogromcy mitów bodajże mieli to na tapecie. ;-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
ODPOWIEDZ