Diamenty w Lidlu od 28.03.

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Deflegmator pisze:
Ciek pisze:Ta ostrzałka z ręki to lipa bo małe to i łatwo samego siebie dziabnąć. Warto dorobić jakiś stojak z deski albo przynajmniej uchwyt by leżało na płasko i trzymało się jako tako stołu.
Ano właśnie. Macie może jakieś patenty na bezpieczne i pewne ostrzenie tymi płytkami? Na stole tego nie położę, bo zacznie jeździć wraz z nożem. Ręką wolę nie przytrzymywać, bo cenię sobie integralność peryferiów mojego ciała. ;) Jak sobie z tym radzicie?
Najprościej ... trzy paski taśmy dwóstronnej , przyklejasz do stołu i "jedziesz" :mrgreen:
Nie klej całej płytki tylko dwoma trzema wąskimi paskami bo przy odklejaniu zerwiesz politurę ze stołu albo powyginasz płytkę ;-)

Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
88roman
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2010, 23:32
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 88roman »

Warto tez kupić jeśli ktoś nie ma komplet szczypiec - za 39,90 - są naprawdę nieźle wykonane
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

I ja mam komplecik :D
icon_twisted
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Tez mam od wczoraj komplecik 8-)
Dziś naostrzyłem nóż do masła tak, ze można nim pomidory kroić.
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

"Dziś naostrzyłem nóż do masła tak, ze można nim pomidory kroić."

Kurcze ja też... trudno się było powstrzymać... :-D
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

No, to rodzinę ostrzegajcie, że wszystko bardzo ostre - bo się mogą pokaleczyć.

Przy okazji - w Irlandii też są te diamenty w Lidlu :)
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Nie mam tych diamentów na własność, ale wyprowadzam na nich krawędzie tnące.
Gradacja jest mocno gruba do wyprowadzenia KT w D2 hartowanej na 60HRC (mierzone) o grubości 0,5mm to 30 pociągnięć na stronę.
Uzyskana KT pod lupą ma wygląd piły. Trzeba równać drobniejszymi diamentami a potem marmurem.
Do ostrzenia noży, to się średnio nadaje, ale muszę sobie takie kupić, bo świetnie metal zbierają, a wygładzenie KT, to tylko parę chwil na marmurze, lub trianglu.
Pozdrawiam.
Piotr.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ale niespodzianka. Czwartek dziś 31. marca a w pobliskim lidlu jeszcze likanascie opakowań :)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

Kopek pisze:Ale niespodzianka. Czwartek dziś 31. marca a w pobliskim lidlu jeszcze likanascie opakowań :)
dlatego ze juz wiekszosc userow z knives.pl zakupila je w poprzednich latach :P
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Odgrzebuję nieco temat chociaż moje pytanie dotyczy innej ostrzałki (tyle, że też z Lidla).
Od czwartku (29.09.2011) ma się tam pokazać: takie coś .
Czy ktoś miał z nią do czynienia i czy jest sens zakupu?
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Tego akurat wcześniej nie widziałem nigdy ale ja używam pręta do ostrzenia i jest okej. Z prętem jest mniej zabawy niż z płaską osełką, bierze się w rękę, z 5 pociągnięć na stronę i już goli włosy na ramieniu, nie ma ryzyka obcięcia palca, nie ma problemów z trzymaniem itp. Jedyna wada jest taka, że się na nim nie wyprowadzi krawędzi tnącej, czy jak to się tam nazywa więc jak się coś wyszczerbi to i tak trzeba mieć inny sprzęt.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Takich osełek używa wiele osób, z bardziej znanych np Dave Canterbury takie polecał jako sprzęt do ostrzenia w terenie. :) Czy jest sens zakupu to nie wiem, zależy od jakości, choć jak za tą cenę to chyba się opłaca :D pytanie, jaką toto gradację ma :P
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Mam 2 takie ostrzałki brandowane przez pewną firmę wędkarską w kolorze srebrnym kupione po 15,- zł za szt.(polecałem je kiedyś , w jakimś temacie o ostrzałkach ) Przypuszczam że robią je te same małe Chińskie rączki .
W każdym razie ostrzałeczki są doskonałe ;-) Lidl ma zawsze dobry towar i jak się tylko pojawią to biorę z 10 szt. w tej cenie :) Te dwie które mam są naprawdę doskonałym uzupełnieniem do diamentowych płytek z Lidla i można nimi zrobić wiele rzeczy przy nożu których nie da się zrobić szeroką płytką , doskonałe w teren ;-)przerabiałem już wiele małych ostrzałek tzw. "terenowych" ale ten typ ostrzałki bije na głowę wszystkie inne a w tej cenie to już naprawdę nie ma się co zastanawiać ;-) widziałem dosłownie takie same sprzedawane przez znane firmy po 60-80 zł. Jak nabędę to napiszę coś o nich ;-)
Gradacja w tych co mam tak na moje oko to chyba 600 :-> należy tylko pamiętać o "ułożeniu" ostrzałki żeby nie zerwać diamentowego posypu przy pierwszym ostrzeniu :!:
Dzięki za cenne info .
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

borsukwacław pisze:w tej cenie to już naprawdę nie ma się co zastanawiać
Też tak uważam. Przecież to taniej niż paczka "fajek" (których zresztą nie palę i dzięki temu mam na różne inne zachcianki jak kolejny nożyk czy właśnie taka ostrzałka ;) )
borsukwacław pisze:należy tylko pamiętać o "ułożeniu" ostrzałki żeby nie zerwać diamentowego posypu przy pierwszym ostrzeniu
Czy mógłbyś coś więcej na ten temat napisać lub skierować w odpowiednie miejsce (link) ?
Ja chyba przez brak wiedzy dosyć mocno ściorałem dwie "płytki" Fallknivena :(
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

To proste :) pierwsze 2-3 ostrzenia należy wykonywać bardzo delikatnie dosłowni "głaskać " nożem powierzchnię ostrzałki i wtedy stosunkowo ostry na początku posyp ułoży się i nie będzie już taki agresywny ale będzie idealnie ostrzył , jeżeli masz nową ostrzałkę i będziesz mocno szorował ostrzem po powierzchni to powyrywasz diamentowy pył z powierzchni i zostanie ci goła blacha albo pręt ;-)
polecam zwilżenie wodą , ja robię to zawsze przy każdym ostrzeniu ;-)
generalnie na diamentach zawsze trzeba używać mniejszej siły i ostrzyć delikatnie przeciągając ostrze po powierzchni ostrzałki ;-) ostrzenie z ręki na diamentach to żadna filozofia ale... trzeba nabrać wprawy i wyczucia , nie spieszyć się , nie cisnąć i skupić się na precyzji ostrzenia , przyzwyczaić rękę do danego kąta jaki chcemy uzyskać :)
Po ostrzenu wypłukać ostrzałkę pod wodą i wysuszyć papierem , ręcznikiem , mankietem od koszuli , czymkolwiek :) "ruda" i tak się pojawi na ostrzałce ale nie przejmować się tym ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Wielkie dzięki.

No cóż .... miałem ci ja dwie fajne ostrzałki :evil:
Zabiorę je pewnie na zlot to może ktoś oceni czy da się nimi jeszcze sensownie ostrzyć.
Może przesadzam i są jeszcze całkiem OK ?

A tą lidlową na 100% kupię (od przybytku głowa nie boli) :)
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Jak gradacja nie będzie podobna do płyty chodnikowej, to też biorę jedną. Przyda się w kuchni do ostrzenia zaokrąglonych noży :D

A miałem pytać, czy ktoś by mi ich nie naostrzył... Dzięki za info taki robaczek :D
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

robaczek wpadnij 6tego do sceny gugalander w Katowicach, to sprawdzimy co tam zaczyniłeś :-P

ogólnie diamenty nie tak łatwo zepsuć ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Tak wyglądają moje dwie ostrzałki z wędkarskiego , myślę że niczym się nie różnią od tych co pokazał" taki robaczek "Obrazek
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Te same chińskie :D Na serio wielkiej różnicy nie uświadczysz.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Pytanie do Warszawiaków. W który Lidlu można dostać ostrzałki? Byłem wczoraj na Grochowie (sklep przy Grochowskiej) i nic nie znalazłem.
F..k it, I'll Do It Myself!
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

taki robaczek napisał, że to dopiero od czwartku.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Ja też byłem wczoraj, jeszcze ich nie ma :) cierpliwości, puchalsw, cierpliwości :D
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Panowie.
Te ostrzałki, które wynalazł taki robaczek:

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _21595.htm
...będę kupował jutro po pracy.

Jeśli ktoś z JESIENNYCH ZLOTOWICZÓW nie ma dostępu do Lidla, mogę zanabyć dla takiego delikwenta, i dostarczyć na ZLOT.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

No nie byłbym sobą gdybym nie wpadł do Lidla po drodze do pracy (nie odbijam zegara) i ..... tadam!!!:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I nawet działa :)
ODPOWIEDZ