Strona 1 z 1

Worek na leśne skarby

: 27 lut 2011, 23:22
autor: elrond33
Uszyłem sobie wczoraj taki worek.
Materiał - ortalion ripstop, impregnowany. Zamknięcie rolowane, zapinane na klamrę. Torba w zasadzie nieprzemakalna, poza szwami, ale na szczelności specjalnie mi nie zależy. Przewidziana jako zasobnik na skarby lasu, itp. znaleziska.
To moje pierwsze zetknięcie z maszyną do szycia, więc chociaż wewnątrz nie wszystkie szwy wyglądają popisowo, to i tak jestem zadowolony z efektu.

Obrazek Obrazek Obrazek

: 28 lut 2011, 07:52
autor: Klayman
Wrzuć jeszcze fotkę od góry otwartego worka.

Poza tym to gratki. Daj znać jak się sprawdza w terenie!

: 28 lut 2011, 11:08
autor: Kopek
Uprzedziłeś mnie. Ostatnio wpadłem na podobny pomysł ;-) . Fajnie to wygląda. W zastosowaniu może posłużyć też jako pakunek na jakiś różnoraki szpej związany z jednym tematem. Np. wyjście do lasu i przetestowanie technik ogniowych. Wszystko ładujesz do wora i masz łatwy i wygodny dostęp.

: 28 lut 2011, 14:10
autor: Armat
Świetna torba. :-)
Jakie są jej wymiary?

: 28 lut 2011, 14:55
autor: Prowler
gdzieś już to widziałem ;)

: 28 lut 2011, 16:37
autor: NumLock
elrond33, czym impregnowałeś ortalion? Walają mi się po domu kawałki i myślę, coby sobie stuptuty uszyć :)

: 28 lut 2011, 17:36
autor: Michal N
NumLock pisze:elrond33, czym impregnowałeś ortalion?
elrond33 pisze:Materiał - ortalion ripstop, impregnowany
Mam pytanko bo z podobnego ortalionu zrobiłem tarpa, i czy dobrze radzą chłopaki tu i na Tacticalu, żeby podkleić szwy butaprenem?

: 28 lut 2011, 18:56
autor: birken1
Butapren jest elastyczny i dobrze tkaniny trzyma więc powinno być OK.
Musze sobie taką na żarcie wykonać.
Hmmm... już pytałem gdzie indziej ;-) ale takiego koloru w rip-stopie na alledrogo nie widzę :-/

: 28 lut 2011, 19:08
autor: wilk
Ja również kilka takich uszyłem. Używam ich głównie jako dodatkowy worek na rzeczy gdy w plecaku miejsca już nie mam - przywiązuję je zazwyczaj jakimś paskiem lub sznurkiem w dolnej części bo nie lubię jak mi się coś majta na plecaku:P