Kulinarna publikacja Lasów Państwowych

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Kulinarna publikacja Lasów Państwowych

Post autor: steppenwolf »

Na stronie LP pojawiła się około 300-stu stronicowa publikacja:
"Dobre z lasu, czyli natura od kuchni".
Do pobrania m.in. w pdf-ie.
Smacznego.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Sprawdzałeś jak tam z merytoryką? żeby później nie okazało się że wygląda to jak ksiażka "100 dań z ziemniaka" w której są pozycje w stylu "kiełabasa z ziemiakami", "kotlek z ziemiankami", "ryba z ziemniakami" czyli generalnie co podać z ziemniakami. W przypadku LP boje jest ryzyko, że będzie powtórka tylko z grzybami czy owocami leśnymi.

Ostatnio dużo zmieniłem w domowej kuchni, staram się jeść możliwie blisko "rolnika", czyli kupować produkty mało przetworzone i ewentualną obróbkę przeprowadzać samodzielnie. Tak więc przepisy które są bliżej lasu jak najbardziej wpisują się w to założenie, książka pobrana, jak będzie okazja zacznę sprawdzać co tam proponują w praktyce :-)

W każdym razie dzięki za cynk!
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Czy sprawdzałem? Temat świeży i brak czasu, a więc jeszcze nie sprawdzałem. Od wiosny doskonalę nowe zagadnienie - szaszłyki. Mangał (piecyk) wykonany z posiadanych materiałów. Szampury (szpikulce) ze stali nierdzewnej zakupione w profesjonalnej firmie.
Różne mięsiwa, różne kombinacje warzyw i różne marynaty. W polecanej publikacji jest przepis na Pieczoną karkówkę z dzika. Ja, z konieczności, też"bliżej rolnika", a więc wieprzowina. Ale w ten weekend (tradycyjnie) przetestuję zalecaną marynatę.
Przy okazji: Jeden ze znajomych Ukraińców zachwalał podgardle. Przed tygodniem testowałem. Za dużo tłuszczu, co sprawiło, że skapując zaczął się palić. Dobrze, że niewiele zostało do końca, ale i tak kilkakrotnie musiałem zdejmować szaszłyki.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Publikacja wygląda ciekawie, oczywiście przetestować nie przetestowałem, ale już kilka rzeczy wpadło w oko.
Ostatnio robiłem gulasz z serca jelenia, wyszedł smakowicie, niestety jeśli chodzi o przepis, to zrobiłem miks z dwóch różnych przepisów + odrobinę inwencji własnej, czyli pełen eksperyment ...i nie zapisałem sobie tej receptury :-(

...a tak z innej beczki. Miło Was czytać panowie, Hejtyniety to od dawna się nie odzywał ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ