Impregnacja butów z tworzywa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Impregnacja butów z tworzywa

Post autor: Mazazel »

Co prawda jest już temat o impregnacji, ale dotyczy on skóry i tłuszczy.
A ja chciałabym się dowiedzieć, czym impregnować buty które mają wierzch mieszany: trochę zamszu trochę (więcej) tworzywa. Czy można to wszystko pociągnąć taka woskowa pasta do siodeł? wiem, że po tym buty mogą słabo oddychać; ale o tej porze roku to może nie będzie przeszkadzać? A na letnie wyjazdy bym tę warstwę zmyła?

W ogóle sprzedawczyni zaczęła mnie namawiać na impregnat ale jakoś tak to tłumaczyła że to sól, używana do posypywania śniegu w mieście, przeszkadza i zrozumiałam, ze jak nie będę ich używać w mieście tylko w górach, to nie potrzeba impregnować...a chyba jednak trzeba, tak? zawsze, czy jak często?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Jak buty nie mają membrany i nie zależy Ci na wyglądzie to spokojnie możesz pociągnąć skórę tą pastą do siodeł i psiknąć jakimś impregnatem do namiotów materiał (rozumiem, że to jakaś tkanina), a jak mają membranę to lepiej zainwestować w impregnat typu skóra i tkanina (np. nikwax). Albo w przypadku gdy zależy na wyglądzie zamszu to dwa oddzielne jeden do zamszu a drugi do syntetyku.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

impregnować trzeba wszystkie butki co jakiś czas (w zależności od warunków i częstotliwości używania).
Jeśli zależy ci na oodychalności a butki mają dużo tkanin różniastych - nie stosuj tłuszczy - nie wymyjesz tego tak łatwo jak się zdaje.

Niestety na nowoczesne technologie trzeba stosować nowoczesne technologie...czyli jak masz butki z tkaniną, a jak jest tkanina to i pewnie jakieś "texy" to używasz przeznaczonych do tego impregnatów (najpopularniejsze to firm: nikwax i wollysport).

Jeśli to skórzane butki z texami - j.w.

Jeśli skórzane bez texów - wszelkie metody od dziadkowych, przez wojskowe po nowoczesne....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Butki maja i membranę (hydrotex) i tkaninę sztuczną i zamsz. Czyli kupie coś do impregnacji, dzięki za rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skarpety, konserwacja, higiena”