pomoc w wyborze noża

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

trumpor113 pisze:Znaczy koledzy mi powiedzieli żeby finki nie brać i lepiej nóż typu rambo kupić a są starsi około 20/24 lat.Używają noża typu rambo więc się pytam który jest lepszy bo połowa ma tamten a druga tamten :-x i nie wiem który wybrać .
Czyli wybierasz nóż bardziej pod kątem... hmm... społecznym, akceptacji w grupie?... Hmm... Czy skoro koledzy doradzają, to biorą też na siebie odpowiedzialność za to doradztwo? Bo ja Ci żadnego z wymienionych przez Ciebie nie polecę.
trumpor113 pisze:w tamtych nożach boję ze ostrze odpadnie od rękojeści.
W tych, do których linki zamieściłeś? Słusznie. Są niemałe szanse, że tak się kiedyś stanie przy cięższych pracach. Między innymi dlatego obchodziłbym je szerokim łukiem na Twoim miejscu.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Aha dzięki za pomoc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

trumpor113 pisze:Bo sprawdzałem w temacie ale żaden mi się nie podoba.
Ech... co poradzić... ja wymiękam.
Może ktoś inny będzie się czuł na siłach...

Edit: No właśnie. Ciężko jest z Tobą rozmawiać, kiedy opcją "edytuj" co chwila zmieniasz treść swoich postów. Takie coś nie nie jest mile widziane na forum internetowym.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Tak mam w nocy :-x dobra ja sobie jakiegoś poszukam. :-) :-)
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

trumpor113 pisze:A nóż tego typu
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8464.html
To jest chyba nóż typu rambo.Warto go kupić ??
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8494.html
ewentualnie ten który lepszy ??
Przepraszam za spam.
Natej samej stronie jest bardzo fajny nóż Cobra ze stali 440 z pochewką skórzaną ,bardzo podobny do Polskiego wojskowego noża szturmowego i kosztuje nie całe 70,-zł ;-) nawet fajny :) wolałbym tego od tych sarwajwalowych ramboidów :lol:
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 00:28 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8916.html
o ten ci chodzi ???? ;-) ;-) Lub może panu ;-)
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

trumpor113 pisze:http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8916.html
o ten ci chodzi ???? ;-) ;-) Lub może panu ;-)
Dokładnie ten ;-) naprawdę nie wygląda źle i z pewnością jest to fulltang z rękojeścią chyba dębową albo jesionową (?) i pochewka wygląda na skórzaną ,nawet nieźle się prezentuje ;-) A PANOWIE to wygineli na wojnie :) borsukwacław jestem ;-)

Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Aha :-D :-D dzięki ale nie wiem jak z drewnianą rączką bo jak zamoknie a potem będę chciał ją wysuszyć to może popękać ja myślałem nad tym nożem http://www.naostrzu.pl/detale.html?id=56
Ale mnie niska cena odstraszyła czy to dobry nóż ??? :-D
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8903.html
lub ten ale patrząc na cenę to musi być słabej jakości
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 10:59 przez trumpor113, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

trumpor113, słuchaj, tutaj nikt Ci tego typu noża nie poleci.
A drewniana rączka na pewno jest zaimpregnowana i zalakierowana. Chociaż.. nigdy nic nie wiadomo. Ale powiem Ci to, co w końcu byś usłyszał. Kup se Morę. Może nie wygląda jak te siekiery w których się lubujesz, ale spełnia swoje zadanie. Do wspomnianych przez Ciebie prac na pewno wystarczy.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Hehehe ;-) raczej zrobię tak że będę używać kuchennego a potem wybiorę jakiś nóż :-) :-)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Kup sobie Morę Clipper za 3 dychy i kilka metrów paracordu. Jak już obcykasz co i jak ze sznurkiem to wywierć dziurę z tyłu i zrób sobie zawieszkę. Będziesz miał tani, ładny i funkcjonalny nożyk.

Kilka pomysłów widać tutaj:
http://www.knives.pl/forum/index.php?to ... Btopicseen
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Niegłupi pomysł ale raczej wezmę nóż typu rambo i zobaczę jak działa a jak się nie spodoba to sprzedam ;-) ;-) ;-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

trumpor113 pisze:no i ja chce w sumie finkę bo jak widzę te scyzoryki,motylki i noże w stylu rambo to niezbyt mi się podobają.

(...)
trumpor113 pisze:Niegłupi pomysł ale raczej wezmę nóż typu rambo
Hmm...
Pytałeś o pomoc w wyborze noża, chłopaki Ci podpowiedzieli co brać, ale skoro postawiłeś na swoim, to przynajmniej potem napisz recenzję jak się użytkowało nim się rozdupcył.
Pewnie niedługo się recka pojawi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

trumpor113 pisze:Niegłupi pomysł ale raczej wezmę nóż typu rambo i zobaczę jak działa a jak się nie spodoba to sprzedam ;-) ;-) ;-)
I jak grochem o ścianę. Już teraz mówię Ci, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Przekonasz się o tym prędzej czy później. Nim wcześniej tym lepiej dla Ciebie, a najlepiej jakbyś się o tym przekonał zanim dokonasz zakupu, ale najwyraźniej nie chcesz. Jeśli chcesz kupić nóż za nie więcej niż 50zł to może być to tylko i wyłącznie mora. Cała reszta tego co pokazałeś jak to raz Przeszczep kiedyś skomentował
czarna kupa
Poza tym te noże rambo to nawet nie są full tangi tak jak o nich piszą. Do głowni przyspawany jest jedynie z 3mm pręcik nagwintowany na końcu który wkłada się do gównianej, plasticzanej rękojeści i zakręca dupką. Uderzysz kilka razy w drzewo i zrobi się taki luz że głownia będzie latała w rękojeści i tego nie naprawisz, kosa na złom.
Ale jaka Twoja wola, taka Twoja wola. Wiem, że kiedyś i tak przyznasz wszystkim rację z tego wątku i jak dorośniesz sam będziesz się naśmiewał z tego kto będzie chciał sobie taki nóż kupić.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Ok teraz to mi ten nóż z głowy wybiliście :-D wezmę raczej ten http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8916.html .
tylko mam pytanie do tego noża mianowicie,czy trzeba rękojeść pokryć lakierem czy raczej nie??
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Panowie nie wysilajcie się w tłumaczeniu i przekonywaniu trumpora bo on już decyzje podjął tylko liczył na przy klask dla swojego wyboru. A jak takiego poparcia nie otrzymał to robi wszystko ,żeby ktoś napisał wiesz te noże w sumie nie są takie złe kupuj. I wówczas będzie dumny z siebie, swojego wyboru ,ba nawet spece od surfifalu z surfifalowego forum mu ten nóż polecili :D
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Tak już jest i tak będzie, że każdy nowy nie zaufa temu co już napisano tylko będzie pytał raz jeszcze.
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nie wiem do czego konkretnie zamierzasz używać noża oprócz pokazywania go kolegom ale ten z linku jakoś nieciekawie mi wygląda. Drewno to nie najfajniejszy materiał na rękojeść. Łatwo łapie zapachy i albo fatalnie się trzyma w dłoni gdy jest mocno polakierowane albo namaka gdy jest polakierowane mniej. Podobnie się rzecz ma ze skórą na pochwę. Jeśli np. tak jak ja łapiesz ryby to raczej szukaj czegoś z gumową/plastykową rękojeścią z wyraźnym żłobieniem i plastykową pochwą.

Zanim coś kupisz musisz zrozumieć, że nóż to narzędzie i nic więcej. Ma służyć do określonych celów w określonych warunkach. Podstawowym parametrem noża jest funkcjonalność, nie wygląd.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Dobra sorry jeśli zawracam d*pe,nóż już wybrałem własnie tamten.Tylko mi koledzy du*e zawracają,żebym nie brał tamtego i kupił tamten typu rambo.Po drugie wchodzą mi na konto ;/ więc się nie irytujcie jak edytuję lub usuwam.
Do Prowler nie liczę na żaden poklask ani nic tylko poczytałem i wiecie raz piszą że tamte posty bo widzę ze ,koledzy chcą ze mnie dziecko neo zrobić :-x :-x .
Do Ciek tamten nóż ma służyć jako narzędzie a nie do pokazywania kolegą jakbym miał się chwalić to bym kupił maczetę lub nóż bojowy :D
Dobrze już wiem z tym lakierowaniem .Już w tym temacie się o więcej nie zapytam.Będę tylko odpowiadać na pytania :) :) :)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 12:48 przez trumpor113, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

trumpor113 pisze:Do Ciek tamten nóż ma służyć jako narzędzie a nie do pokazywania kolegą jakbym miał się chwalić to bym kupił maczetę lub nóż bojowy :D
Ale ten nóż który chcesz kupić to kopia polskiego noża szturmowego wz.55 więc nadal brniesz w ten sam ślepy zaułek. Nie wiem kim są i co robią Twoi koledzy, ale przykro mi, że nie chcesz posłuchać ludzi bardziej doświadczonych w tej materii, z których większość nosi w kieszeni nóż na co dzień. Za te pieniądze masz dwie mory: http://allegro.pl/noz-mora-stainless-st ... 22336.html które posłużą Ci bardzo długi i jak będziesz dbał, zawsze będą ostre jak brzytwa i nigdy nie zardzewieją. Problem z ludźmi którzy chcą kupić swój pierwszy nóż jest taki, że nie mają kompletnie żadnego odniesienia i sugerują się na początku tylko wyglądem. Założę się, że gdyby ktoś dał Ci popracować w drewnie tymi nożami, które sam zaproponowałeś, czy nawet tą kopią wz.55 i morą, potem kazał je naostrzyć, bez wahania wybrał byś morę.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Własnie koledzy studiują.Jedzą też na wyprawy survivalowe.I gdybym miał ich słuchać to bym się tu nie pytał.Sprawdziłem ten nóż i jest zaje**** jeszcze poszukam ale jak nie znajdę lepszego to biorę ten.Tylko ostrze za krótkie :(
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

trumpor113 pisze:Tylko mi koledzy du*e zawracają,żebym nie brał tamtego i kupił tamten typu rambo.Po drugie wchodzą mi na konto ;/ więc się nie irytujcie jak edytuję lub usuwam.
Uważaj na wchodzenie przez kolegów na Twoje konto, bo wcale nie tak dawno była na forum afera (nie pamiętam, kto miał ten problem) ale nic dobrego z tego nie wyszło.

Też kiedyś (w twoim wieku) chciałem mieć wielki nóż myśliwski, coś a la rambo bo był mega fajnie wielki i w ogóle. Nawet neta wtedy nie miałem więc nie było gdzie zapytać. Ty masz ten przywilej, pytasz, więc odpowiadamy. Nóż kupujesz dla siebie, nie dla kolegów.

Ps. Kupiłem sobie wtedy Muelkę i mam ją do dziś w bdb stanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

trumpor113 pisze:Tylko ostrze za krótkie :(
A do czego ci dłuższe? Każdy kto zaczyna swoją przygodę z "surwajwolem" myśli że potrzebna jest mu do tego mega kosa. Dopiero z doświadczeniem które przychodzi wraz z użytkowaniem noża w terenie uświadomisz sobie, że więcej niż te 10cm tak naprawdę Ci nie potrzeba. Do ciecia grubszych gałęzi są piły lub siekiery, do okopywania się saperka. Nóż ma ciąć i zawsze być ostry.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Może scyzoryk sobie jakiś kup, takim najłatwiej się otwiera piwo 8-)
ODPOWIEDZ