pomoc w wyborze noża

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

SmileOn pisze:Condor ma w swej ofercie również nessmuka CTK230-4HC za 150 zł ze stali 1075 Hgh Carbon Steel. Tak jak by kolega był zainteresowany tą firmą.
Jak podawałem firmę CONDOR to napisałem że jest jeszcze parę innych nożyków do przemyślenia :) między innymi ten NESSMUK , chociaż mnie osobiście jego linia za bardzo nie odpowiada ... ale miałem go w swoich łapkach , popracowałem nim :) dla mnie na nie, komuś innemu może się spodobać , tylko jeden warunek - sprawdzić osobiście swoimi łapkami ;-) najlepiej by było :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Z Condorów mi się najbardziej podoba Nóż Condor Bushlore CTK232-10-4.3HC, cena 150 zł, zobaczyć można tutaj : http://www.military.pl/noz-condor-bushl ... 1336t.html
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Witam
Mam do was takie pytanie. A mianowicie czy nóż victorinox bw, który można dostać na allegro za 5 zł to dosyć dobry nóż. Chciałbym zrobić składkę w moim zastępie ponieważ z tych harcerzy tylko ja i dwie osoby mają nóż. Wymagania mam niewielkie, wystarczy aby można nim było wystrugać coś w drewnie, naostrzyć patyk na ognisko, czy przekroić bułkę nie tępiąc za bardzo nóż. Podaje link na allegro:
http://allegro.pl/scyzoryki-bw-oryginal ... 23246.html

obrazek zapożyczony z tej samej aukcji:

Obrazek


Ps
Te scyzoryki są w opłakanym stanie czy ktoś odnawiał już takiego bo jeśli to jest trudne to sobie daruję.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ktoś z LBN mógłby przejść się w sumie to tego sklepu i wybrać Ci jakieś mało zniszczone. Odnawianie ułamanych raczej mija się z celem.. :P

Pytanie czy ktoś by się podjął, aby je pomacać?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

scyzoryk dobry ale za taką cenę to pewnie mocno skatowane będą
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Wiem, wiem, ale na swoim blogu hejtyniety bardzo ładnie go odnowił. Choć ja bardziej myślałem o przejechaniu okładek czołgiem, bo ten ładniuśki ptaszek nie może zostać. :-/ ;-)
A tutaj link do oprawy z blogu:
http://doktorojtamojtam.blog.pl/nowe-ok ... 15151686,n
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

karol12221 pisze:Wiem, wiem, ale na swoim blogu hejtyniety bardzo ładnie go odnowił. Choć ja bardziej myślałem o przejechaniu okładek czołgiem, bo ten ładniuśki ptaszek nie może zostać. :-/ ;-)
A tutaj link do oprawy z blogu:
http://doktorojtamojtam.blog.pl/nowe-ok ... 15151686,n
Witam!
Trochę smuto mi się zrobiło jak tak czytałem twój wcześniejszy post , że polski harcerz bedzie nosił nóż z " germańską gapą " :-( na szczęście pomyślałeś o tym żeby ją zlikwidować :) chciałbym ci jakoś pomóc ;-) tylko że mieszkam w drugim końcu polski :-> gapę można zlikwidować i nie trzeba szlifować całych okładek ,to tak na marginesie.

Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

karol12221, możecie też czasem złapać na allegro nożyki Mora, które nie przeszły selekcji w fabryce. Są one o tyle lepsze, że są nowe ale z różnymi drobnymi felerami.
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Zlikwidowanie gapy to rzecz oczywista, a nawet gdybym nie był harcerzem a kupowałbym sobie ten nóż to zniszczenie jej byłoby sprawą oczywistą. Wybrałem tylko nóż, bo jest najtańszym nożem, który im się nie rozwali. Nie chciałem ich przymuszać do kupowania noży nawet tak tanich jak mora, bo któryś może oszczędza na obóz inny na wędkę czy rower, a stracenie 30 zł może zniechęcać ;-) .

Ciek spróbuje złapać te morki może się uda. :-)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Bież scyzoryk, moim zdaniem , dla harcerza lepiej się nada niż finka( Stykowski wspominał nawet o tym w swojej książce). Miałem sam kiedyś taki scyzoryk i sprawdzał się świetnie.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Jeżeli chodzi o tanie Mory, polecam kontakt z użytkownikiem Allegro o nicku "butterek". W zeszłym roku miał model Viking po 9,99zł (dokładnie taki jak ten: http://www.aukcjoner.pl/gallery/004375815-m-f.html#I6 ). W rozmowie telefonicznej zapowiedział, że będzie je sprzedawał i w tym roku w tej samej cenie.
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Dąb a w jakim one były stanie. Może poprosić o wybranie najlepiej wyglądających. A tam są noże z victorinoxa i innych firm różnią się one czymś????
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Witam jestem tu nowy i mam pytanie otóż znalazłem finkę i nie wiem
czy ją kupić.Nie chce żadnego scyzoryka,ponieważ już jeden miałem i mi się zepsuł :-(
Oto nóż http://www.naostrzu.pl/detale.html?id=65
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Może by się tak przywitać? :-P

Dobrze, że przynajmniej nie założyłeś nowego tematu, tylko wpisałeś w odpowiednim.

Osobiście, jak widzę takie kobyły u moich harcerzy to mnie krew zalewa. Do czego Ci 20cm głowni? To więcej, niż Ka-Bar! Że nie chcesz scyzoryka, to rozumiem, składane ostrze, wiecznie brudne zawiasy- to może wkurzać. Jeśli mój harcerz mnie pyta, jaki nóż kupic, żeby robił za finkę harcerską, powiem- Mora (jak 3/4 tego forum) :mrgreen:

Tak duży nóż jest ok do specyficznych prac, dla użytkownika z pewnym doswiadczeniem. Nie mogłeś poczytać, tylko 5 minut po rejestracji zapytałeś?
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

trumpor113, jaki miałeś scyzoryk (jakiej firmy)? Jakbyś uważnie czytał, zauważyłbyś że odradzamy noże sygnowane logiem Sylwestra Stalone, polecamy zaś szwedzkie wyroby firmy mora, jak np. TEN TU lub szwajcarskie scyzoryki Victorinox.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

trumpor113 pisze:Witam jestem tu nowy i mam pytanie otóż znalazłem finkę i nie wiem
czy ją kupić.Nie chce żadnego scyzoryka,ponieważ już jeden miałem i mi się zepsuł :-(
Oto nóż http://www.naostrzu.pl/detale.html?id=65
Szanowny Pan się myli. Finka to jest coś takiego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Finka
A to coś, co śmiałeś Pan nazwać finką, koło prawdziwej finki nawet nie leżało. :-P

Odpowiedź na postawione pytanie: nie polecam. Poszukaj na początek noży Mora, Frosts lub Hultafors.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 22:30 przez thrackan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Do thrackan było napisane finka.
Dalej to nie wiem czy to nie była podróbka ale i tak nie chce scyzoryka
no i ja chce w sumie finkę bo jak widzę te scyzoryki,motylki i noże w stylu rambo to niezbyt mi się podobają. Chce finkę zwykły nóż mógłbym używać kuchennego ale wiecie jak podróżuję z grupą to niezbyt :-D
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Spokojnie, nikt Cię nie zmusza do kupowania scyzoryka, ale jak będziesz miał okazję, to pobaw się dowolnym oryginalnym Victorinoxem lub Wengerem. Może wtedy dasz im jeszcze szansę.
trumpor113 pisze:jak widzę te scyzoryki,motylki i noże w stylu rambo to niezbyt mi się podobają.
No, jak tak, to tym bardziej zerknij na noże firm Hultafors, Mora i Frosts. :-D Tanie i dobre.
Poza tym polecam wątek viewtopic.php?t=2382 . Przynajmniej do podziwiania. ;-)

[ Dodano: 2011-02-09, 22:26 ]
thrackan pisze:Do thrackan było napisane finka.
Faktycznie. Minus dla sklepu, który takiego kloca wrzucił do kategorii "finki". :roll:
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Ale ja chciałem wiedzieć czy to warto kupić ?? :-D :-D
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ale ja chciałem wiedzieć czy to warto kupić ?? :-D :-D
To z linka? Nie bardzo. Zależy jeszcze do czego.
Do zwykłych prac w drewnie, przygotowywania posiłków - może okazać się zupełnie niepraktyczny. I jest ze stali, która nie zbiera pozytywnych recenzji w produktach kategorii Low End z Azji...
Poza tym, skoro Rambonoże Ci się nie podobają, to czemu się zainteresowałeś tym potworkiem?
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

A nóż tego typu
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8464.html
To jest chyba nóż typu rambo.Warto go kupić ??
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -8494.html
ewentualnie ten który lepszy ??
Przepraszam za spam.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

trumpor113 pisze:no i ja chce w sumie finkę bo jak widzę te scyzoryki,motylki i noże w stylu rambo to niezbyt mi się podobają. Chce finkę zwykły nóż mógłbym używać kuchennego
trumpor113 pisze:To jest chyba nóż typu rambo.Warto go kupić ??
Nie.
Jeszcze raz - po co się pytasz czy warto kupić nóż, który "niezbyt Ci się podoba"?
Kogoś chcesz zamordować lub zastraszyć?
Chcesz mieć nóż użyteczny na codzień, czy do podbudowania własnego ego? Do czego ma Ci on służyć?

Edit: ten drugi też jest raczej do szpanowania. Unikaj wszystkich noży ze schowkami w rękojeści.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 23:47 przez thrackan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Znaczy koledzy mi powiedzieli żeby finki nie brać i lepiej nóż typu rambo kupić a są starsi około 20/24 lat.Używają noża typu rambo więc się pytam który jest lepszy bo połowa ma tamten a druga tamten :-x i nie wiem który wybrać . Nie chce nikogo zamordować ani zastraszyć ale wole mieć większy nóż.Chce nóż użytkowy,jakbym miał podbudować własne ego to bym się pytał o maczete :-P i się w tamtych nożach boję ze ostrze odpadnie od rękojeści.
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Odpowiedz na pytanie, które zadał thrackan:
thrackan pisze: Do czego ma Ci on służyć?
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Do cięcia gałęzi.robienia dzid i oprawianie ryb.
ODPOWIEDZ