Łódzkie spotkania

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Taaa... Ci, co nie byli - a jeden szczególnie - żałują, jak cholera ! Ale też ten jeden MUSI być przewidywalny dla rodziny, więc nie może oświadczyć w sobotę, późnym wieczorem, albo w niedzielę od rana, że wyjeżdża na cały dzień. :-)

No, teraz już wiem dokładnie, gdzie się możecie spotkać, więc następnym razem będzie lepiej.

Z tym, że... Jeżeli chodzi o spacery po lesie, każdy las, czy lasek jest dobry. Dla mnie atrakcyjność imprezy polega na możliwości osobistego spotkania się i poznania innych uczestników forum. Więcej - na wypracowaniu formuły powtarzalnych, łatwych do zorganizowania, spotkań, a'la "grupa warszawska". Zacząć trzeba by więc od znalezienia możliwie niekrępujących miejscówek.

No i co z tymi Grotnikami ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

No myślę, że Grotniki mogą być na następny raz!
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Piszę się, jak najbardziej ! Jednak litości - nie na ostatni moment ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Wrzucam zdjęcia. W wolnej chwili napisze reckę ze spotkania. Było fajnie. Byłem co prawda pierwszy raz na takim spotkaniu ale powstało kilka pomysłów i inspiracji :mrgreen:
https://picasaweb.google.com/1047413038 ... qnViJf8xwE#


Na razie FILMIK. Recka wciąż się pisze.

[ Dodano: 2011-02-08, 11:58 ]
hmm

[ Dodano: 2011-02-08, 13:40 ]
Jest i recka. wersja taka jak na moim blogu;

Tym razem wybrałem się po przygodę do Łodzi. W ramach „Łódzkich spotkań” organizowanych za pośrednictwem portalu reconnet.pl wspólnie z kolegą z forum zorganizowaliśmy sobie wypadzik do lasu Łagiewnickiego. Mimo, że to czas odwilży i poprzedniej nocy padało, pogoda okazała się dla nas stosunkowo łaskawa. Kilka stopni powyżej zera i przelotne mżawki nie zniechęciły nas. Krótkie przywitanie na dworcu Fabrycznym i przesiadka w eMZetKę. Niedługo potem byliśmy już w lesie. Mwitek uzbrojony w GPS prowadził. Dzięki temu mogłem cieszyć się otaczającą przyrodą. W pewnym momencie dostrzegłem watahę dzików jakieś trzydzieści metrów przed nami. Również one nas dostrzegły. Dłuższą chwilę mierzyliśmy się tak wzrokiem po czym one wymiękły. Od tej chwili ostrożniej poruszaliśmy się w kierunku planowanego miejsca na biwak. Po drodze omawialiśmy wszelkie forumowo-bushcrafterskie za i przeciw. Gdy rozglądaliśmy się już za miejscem na ognisko, kilka metrów od nas wystartował młody dzik. W chwilę później zniknął w zaroślach. Tym razem to my wymiękliśmy.
Mwitek narąbał biedronkową siekierką drewna. Ja przygotowałem korę brzozy i cienkie patyczki na rozpałkę. Przy okazji znalazłem starą ramę od jakiegoś motoru. Po chwili starań dymiące ognisko zaczęło się pewnie palić. Uradowani skutecznością naszych poczynań postanowiliśmy przećwiczyć kilka patentów. Mwitek zagotował wody w menażce wiszącej nad ogniskiem. Zaparzyliśmy sobie herbatki. W moim przypadku świerkowej. Korzystając z zużytego opakowania po janosikowym zrobiłem gwizdek oraz wpadłem na pomysł wykorzystania pozostałości jako naczynia. Mwitek usmażył kiełbasę na patelni zrobionej z kija i folii aluminiowej. Dopijając herbatkę dokonaliśmy oględzin zabranego ekwipunku. Zagasiliśmy ognisko i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze natknęliśmy się na zagrodę w której trzymane były dziki. W jednej części dwa starszaki, w drugiej locha z podrostkami. Wypad zakończyliśmy piwkiem w barze Mi 2 z helikopterem w środku. Niezły widok. Było fajnie.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Zbliża się weekend - jakieś plany ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ja raczej odpadam ale możemy z wyprzedzeniem pomyśleć o przyszłym weekendzie
Obrazek
Awatar użytkownika
yoshi
Posty: 60
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:24
Lokalizacja: Zgierz, Łódź
Płeć:

Post autor: yoshi »

Jutro mam zajęcia z dzieciakami, będą uczyć się "magii ognia" :)
Kolejny weekend już sobie rezerwuję.
..
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

yoshi pisze:Jutro mam zajęcia z dzieciakami, będą uczyć się "magii ognia" :)
Kolejny weekend już sobie rezerwuję.
Tzn jesteś chętny na spotkanie i dysponujesz czasem? :D
Obrazek
sebalodz
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, 14:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: sebalodz »

jeśli to ma być pewne w następny weekend ( sobota czy niedziela czy oba te dni ), to jak w miarę szybko potwierdzimy też sobie zabukuję
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Czyli weekend 19 - 20 lutego ? Wstępnie się piszę. Tylko nie w Żurominie, przypadkiem... Ja wiem, że tam ładnie, ale z dojazdem kiepsko... :-)
Może jednak te Grotniki ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Czemuż w Żurominie :D

Więc, wstępnie mamy zadeklarowaną obecność, proponuję koło Środy-Czwartku ostatecznie potwierdzić i ustalić miejsce, ale myślę, ze Grotniki będą dobre.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Bo ładnie jest w Żurominie i Zuromin z tego słynie ? :-)

Ja też tak myślę, chociaż niektórzy twierdzą, że myślenie nie jest moją specjalnością... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
sebalodz
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, 14:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: sebalodz »

mwitek pisze:Czemuż w Żurominie :D

Więc, wstępnie mamy zadeklarowaną obecność, proponuję koło Środy-Czwartku ostatecznie potwierdzić i ustalić miejsce, ale myślę, ze Grotniki będą dobre.
no a może wcześniej konkretny dzień weekendu?? :-D
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Proponuję więc Sobotę, i to jak najwcześniej. Może w okolicach 9-10 jużw Grotnikach? No zależy jak ustalimy czy PKP czy od strony Zgierza tak jak Yoshi pisał.

Co Wy na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Mam dwa pociągi, jeden ląduje w Grotnikach o 9:34, drugi o 9:50. Mnie to pasuje. W zasadzie wolałbym wysiąść w Grotnikach, ale mogę też na stacji Zgierz Płn, czy Zgierz.
Możemy też umówić się w lesie, w konkretnym miejscu, o konkretnej godzinie. :-)
Ponieważ akurat tak się składa, że sytuację rodzinną mam bardzo skomplikowaną w tych dniach (matka w jednym szpitalu, teściowa w drugim), a zawodową napietą, prawdopodobieństwo wzięcia udziału w spotkaniu określam na 98 %. Ale stanę na uszach, żeby być... :-)

Do rzeczy więc: PKP Grotniki, PKP Zgierz Płn, PKP Zgierz, czy las ? Propozycje ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ja bym był za dworcem pkp w grotnikach, też przyjechałbym pociągiem
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

No, to nie ma sprawy... :-)
Ciekawe, czy jeszcze ktoś dołączy... Tam jest gdzie połazić. Może AB ? Fajnie by było ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

No liczę na to, że więcej osób się dołączy, przynajmniej z tych które się deklarowały.
Ja tu widzę że mam pociąg który będzie o 9.34 w Grotnikach
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ja niestety. Weekend zajęty.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Czekamy jeszcze na odpowiedź od
sebalodz, yoshi, Abscessus Perianalis,
No i mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy

[ Dodano: 2011-02-16, 16:25 ]
Jak z Sobotą?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Ja już sobie sobotę zaklepałem - mam wolną więc ew. spotkanie w Grotnikach jak najbardziej ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
sebalodz
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, 14:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: sebalodz »

mwitek pisze:Czekamy jeszcze na odpowiedź od
sebalodz, yoshi, Abscessus Perianalis,
No i mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy

[ Dodano: 2011-02-16, 16:25 ]
Jak z Sobotą?
dam znać jutro :-)
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

AP, Yoshi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Raczej kupa. Nie spałem od wczoraj, teraz się kładę bo wróciłem z ambulatorium, potem na noc do pracy, po pracy muszę napisać 2 projekty (pewnie już kończył będę na dyżurze) w dzień na 12h na dyżur, kończę o 20tej i o 21:30 znowu nocka i będę w domu przed 6tą rano w sobotę. Wątpię, abym miał siłę.

Tak czy siak, dajcie znać co i jak na PW to może jakimś cudem dołączę..
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Tak jak mówiliśmy pociąg koło 9 jedzie z kaliskiej czyli gdzieś koło 9.30 w grotnikach na pkp

[ Dodano: 2011-02-17, 15:49 ]
Tak sobie myślę, że chyba jednak nie uda nam się zrobić konkurencji warszawce.. :(
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”