ASG

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

shi-shaq
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:45
Lokalizacja: PL
Płeć:

ASG

Post autor: shi-shaq »

jak dla mnie najbardziej survivalowym sportem jest ASG !
nocowanko na polach bitew z paroma kumplami ( heh trochę gejowsko powiedziane )
okopywanie skradanie coś pięknego 8-)
Obecnie mój kulomiot kurzy się w szafie i biorę go tylko jako wiatrówkę na działkę ( nawet daje radę przy kulkach 0,23g 50 m zasięgu ) miło się strzela do plastikowych doniczek. nie strzelam się z dwóch powodów
- do żadnej grupy mnie nie wezmą bo za młody
- w szale bojowym gdzieś wypadł mi magazynek
Ale służę radą dla chętnych poznania tego sportu/hobby
niewazne

Post autor: niewazne »

Chyba ktoś zostanie zjedzony żywcem icon_twisted
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

shi-shaq pisze:jak dla mnie najbardziej survivalowym sportem jest ASG !
Masz prawo do własnej opinii.

(Ale tak dla jasności - porównaj sobie strzelanie plastikowymi kulkami do speleologii, wspinaczki, triathlonu... Pod względem psychy, jaką trzeba mieć do tego. )

Czy przypadkiem nie chciałeś powiedzieć: "najbardziej militarystycznym sportem jest ASG!"?
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

facepalm
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
shi-shaq
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:45
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: shi-shaq »

w sumie masz rację thrackan militarystycznym z wątkami survivalu

[ Dodano: 2010-12-12, 16:53 ]
ok przyznaje się głupi temat
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Ankieter na forum przybył. ASG to sport, takie strzelanie z pistoletów na kulki tylko, że te pistolety mają "niewyobrażalną" moc i często walą ogniem ciągłym-nie tak jak te pistoleciki z bazarku:)
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ankieta "Czy w ogóle wiesz co to ASG" poszła do kosza, autor tematu sam dwa posty wyżej napisał dlaczego.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

shi-shaq pisze:nie strzelam się z dwóch powodów
- do żadnej grupy mnie nie wezmą bo za młody
- w szale bojowym gdzieś wypadł mi magazynek
A ja się nie strzelam , bo wolę strzelać do kogoś :-P
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
wattie
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Słupsk
Gadu Gadu: 1643215
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wattie »

Co do militarystyczności ASG to mogę się zgodzić, ale niedzielne strzelanki mało mają wspólnego z survivalem. Najbliżej do tego to mają chyba MilSimy.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nawet dobra kmina to jest. Jest jakiś las i dzielicie się na dwie grupy. Następnie rozbijacie obozy i musicie siebie wytropić, zaatakować a potem lota :) Szybko zmieniać miejsce obozu itp. fajna sprawa ale mało wspólnego z survivalem.
wattie
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Słupsk
Gadu Gadu: 1643215
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wattie »

To co opisałeś to większa strzelanka ze scenariuszem. To jak MilSim wygląda pod względem survivalowym zależy od MilSimu i drużyny w jakiej się znajdujesz. :D Czasem jest czas na pobranie wody ze strumyka i jej przygotowanie, a czasem nie ma czasu żeby się napić.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Kobra, wattie, różnica między survivalem zielonym a militarnym jest jak porównanie otwierania drzwi wytrychem do ich wysadzania przy pomocy środków pirotechnicznych. :-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

wolfshadow pisze:różnica między survivalem zielonym a militarnym jest jak porównanie otwierania drzwi wytrychem do ich wysadzania przy pomocy środków pirotechnicznych. :-)
... i to zwykle wtedy, gdy wystarczy po prostu nacisnąć klamkę :mrgreen:
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

thrackan, +1 :lol:
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

A niech ma i +2 na zachętę bo mnie rozbawił :mrgreen:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

Ekipa warszawska współpracuje nawet troszkę z ASG.... ostatnio rekultywowaliśmy fragment lasu w rembridż po ich działalności
A propos asg to nie można powiedzieć że jest złe :) to ludzie robią mu złą opinie :) nie wszyscy żeby nie było...
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Airsoft to fakt, ma mało wspólnego z survivalem, ale za to całe oporządzenie militarne daje sie w 100% wykorzystać do survivalu - i to jest plus - bo po czasie kiedy trochę sobie odpuściłem niedzielne strzelania to nadal mam baaardzo przydatne mi w survivalu mundury, plecak i wyposażenie owego.
Jest jeszcze jeden plus tego że sie strzelałem, mianowicie potrafię bardzo cicho poruszać sie po lesie co przydaje mi sie teraz w robieniu fotek ptactwu i zwierzakom wszelkiej maści. Co do szkodliwości tego sportu na środowisko naturalne to zgodzę się że jest ... nie kłamiąc ... wielka - niestety muszę spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać że z takich 50 kulek plastikowych była by reklamówka typu tesco, a niestety niektórzy plują na jedno strzelanie wypluć tych kulek 2000 - 3000 (mówię o tych co łażą z magazynkami bębnowymi) więc mnożąc choćby to 100 kulek na około 50 uczestników to mamy 5000 plastikowych kulek z których wychodzi nam 100 reklamówek tesco - fajnie nie... nie, nie fajnie :( - kiedyś firmy zapowiadały że zrobią kulki z prasowanej skrobi - niestety bagno, nic z tego nie wyszło bo technologia jest droższa i się nie opłaca - lepiej lać plastik. Nie wierzcie niestety w chasła że jakieś kulki sa Bio-Degradowalne, nie istnieją takie - nazywają się tak tylko z powodu tego że zamiast kilkuset lat rozkładają się w kilkadziesiąt ale i tak jest to liczone w dziesiątkach. Pamiętam że kiedyś znajomy miał prawdziwie degradowalne kulki lecz po 3 tygodniach zamieniły się już w rozłażące się śliskie gródki - znikły z rynku, nikt ich nie kupował.
Może ostatnie wynalazki z polimerami opartymi na skrobi pozyskanej z kukurydzy coś zmienią, ale na to trzeba czasu - a kulek w lasach przybywa z tygodnia na tydzień, niestety.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Zawsze można połączyć ASG z survivalem ale wtedy wychodzi Milsic. No ale na prawdziwej wojnie żołnierz zawsze idzie w parze z survivalem.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Qasz pisze: mnożąc choćby to 100 kulek na około 50 uczestników to mamy 5000 plastikowych kulek z których wychodzi nam 100 reklamówek tesco
WTF? :shock: Jedna kulka ma średnicę 6 mm. Nie wiem skąd wziąłeś taką liczbę. Może pomyliłeś się o 0 i miało być 50 000, ale to i tak nie uzbiera się 100 reklamówek, skoro ~5tys kulek mieści się w butelce o poj. ~ 1 litr.

A co do samego asg.... Jest bardzo fajnym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Niestety większość osób strzela się w miejscach do tego nie przystosowanych (np. Lasy Państwowe), niszcząc środowisko. Nikt w ferworze "walki" nie zastanawia się, czy przypadkiem nie nadepnie na rzadką roślinę, nie spłoszy zwierzyny, czy ptaków. Dlatego za takie śmiecenie kulkami powinno się częściej wlepiać kary (btw. jeszcze nie słyszałem o przypadku, żeby kogoś to spotkało), a strzelanki mogłyby być organizowane tylko w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach, które ktoś co jakiś czas posprząta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No dokładnie maxter lub po sobie posprzątają ;d ASG to jest dość drogi sport bo sama replika nie mało kosztuję a reszta wyposażenia? Większość sięga po Paintball ale ASG jest fajniejsze. Tylko z tym wyznaczeniem miejsc jest problem bo każda grupa nie będzie tłukła się w jednym miejscu. Nająć jakiś ludzi do sprzątania za drobną opłatą. Kulki pomalować na jasny czerwony czy na pomarańczowy i są widoczne z daleka na ziemi.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Tak posprzątać kulki , już to widzę. Jak dla mnie jest to nie wykonalne.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Dąb chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, aby wprowadzić zakaz organizowania strzelanek w lasach i karać tych, którzy tego nie będą przestrzegać. Wówczas takie spotkania airsoftowców mogłyby być organizowane w wyznaczonych miejscach. Np. na prywatnych działkach (tak jak paintball) do tego przystosowanych. Właściciel oczywiście pobierałby opłatę, ale miałby obowiązek sprzątać co jakiś czas miejsce gry.
Ludzie zamiast biegać po całym lesie, ganialiby po mniejszym, zamkniętym terenie, więc "zagęszczenie" kulek na ziemi byłoby większe i nie byłoby tak trudno je sprzątnąć jak w normalnych warunkach. :-P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

maxter pisze:Chodziło mi o to, aby wprowadzić zakaz organizowania strzelanek w lasach i karać tych, którzy tego nie będą przestrzegać.
To tak jak by nam zakazać biwakowania w lesie i za każdym razem wlepiać mandaty. Nierealne.
Obrazek
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Michal N pisze:To tak jak by nam zakazać biwakowania w lesie i za każdym razem wlepiać mandaty.
Ale oficjalnie jest zakaz biwakowanie w lesie poza miejscami do tego wyznaczonymi, prawda? Poza tym, my nie zostawiamy po sobie syfu na kilkaset lat.

Wiem, że z tego nic nie będzie, więc mam chociaż nadzieję, że szybko wyprodukują takie kulki, które będą rzeczywiście biodegradowalne.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Chciałbym zobaczyć jak kolesie zbierają 6mm kulki w lesie. Ktoś ma jakieś zdjęcia albo filmy? Biegają z pęsetami?
ODPOWIEDZ