Na lekko

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Wedrowiec pisze:Rzez, co sądzisz o swetrach puchowych, np. YETI Superlight ? Primaloft zamiast puchu lepiej się sprawdza jako ocieplenie pod kurtkę ?
Jeszcze jak byś mógł coś napisać o Power Dry Grid - Mec T3, byłem zdecydowany na coś z Power Stretch Pro od Kwarka-a, ale teraz mam zagwozdkę :)
W sweterek wszedłem Cumulusa - Incredilite - zadecydowały cena (420 PLN), waga i krój (relatywnie wąski, w miarę długie rękawy; w barkach mógłby być lekko szerszy, ale da się żyć - do wspaniałego kroju Mec Uplink Pullover trochę mu brakuje:).

Na początek trochę historii - początkowo używałem kurtki puchowej Yeti - model ICE. Super ciepła, ważyła ponad 700 gram etc. Fajny ciuch tylko za ciepły, nadawał się jedynie na postoje a i to dopiero jak temperatura spadała poniżej - 20... Więc go upłynniłem i nabyłem Mont-bell Alpine Down Light Parka.

Kurtka lżejsza, ilość puchu już odpowiednia, jakość wykonania na podobnym poziomie etc. Tyle że krój mógłby być trochę lepszy + kilka detali średnio mi pasowało. No i w końcu, miesiąc temu sprzedałem Mont-bella i mam Cumulusa :) Na razie śmiga się w nim ok, aczkolwiek w terenie będzie zdecydoanie pełnił rolę kurtki postojowej/biwakowej (jako dopełnienie kurtki Mec).

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "ocieplenie pod kurtkę"...? Przecież sweterek z Primaloftem (inną ociepliną syntetyczną) / puchem, jest już KURTKĄ, na to już nic się raczej nie zakłada.

Zasadniczo w zimę poruszam się w bieliźnie UA i wiatrówce Patagonii, natomiast gdy robi się chłodniej (poniżej -15) wrzucam na siebie sweterek z Mec (40gr + materiał wiatroszczelny dają na tyle izolacji, że się nie wychładzam, ale z drugiej strony też się nie przegrzewam). Sweterek Cumulusa będzie można wykorzystać w sytuacji, gdy pogoda się już mocno zdupi. Taki system ma dosyć sporą elastyczność (2 kurtki o różnych charakterystykach w wadze jednej kurtałki).

Do samego chodzenia puchu bym nie polecał - zbyt szybko go zapocisz, w przypadku syntetyka problem ten nie jest zbyt odczuwalny.

Patrzyłem na Kwarka - przymierzałem i zupełnie mi nie leżał. T3 kupiłem w ciemno i jestem mega zadowolony, pewnie wezmę drugą sztukę. Z podobnego materiału są ubrania Patagonii (Capilene® 4 Expedition). Info o materiałach znajdziesz na forum Backpackinglight.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Wedrowiec
Posty: 85
Rejestracja: 01 sty 2011, 13:47
Lokalizacja: Z krainy wilka
Płeć:

Post autor: Wedrowiec »

Mając na myśli " ocieplenie pod kurtkę " chodziło mi o sytuację kiedy silnie wieje, pada śnieg (śnieg z deszczem) i konieczności założenie na Primaloft albo sweter puchowy np. hardshella. W takiej sytuacji traktuję kurtkę z Primaloft albo sweter puchowy jako ocieplenie,normalnie są to jak pisałeś kurtki.
Mam jedną kurtkę z Primaloft i materiał zewnętrzny nie budzi mojego zaufania w razie załamania pogody.
Chyba się zdecyduję na coś z Capilene® 4 + sweter puchowy na postoje (mniejsza waga niż mój primaloftowy syntetyk).

Dzięki za rozjaśnienie tematu :)
Ciężki plecak zabija radość życia...
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Rzez - czy Mec T3 Hoodie to "od środka" taka misiowata, mięka pocięta w kwadraciki tkanina? Bo mam co takiego :
http://www.uscamo.pl./product-pol-1648- ... LUZA-.html
co jest *.* ciepłym rozwiązaniem i za niewielką kasę, do tego stopnia że ok 0st. wystarczy tylko swetr i kamizelka puchowa.

Edit by Morg : hamuj waćpan piętą z niecenzuralnym słownictwem
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 11:27 przez no_idea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

no_idea pisze:Rzez - czy Mec T3 Hoodie to "od środka" taka misiowata, mięka pocięta w kwadraciki tkanina? Bo mam co takiego :
http://www.uscamo.pl./product-pol-1648- ... LUZA-.html
co jest *.* ciepłym rozwiązaniem i za niewielką kasę, do tego stopnia że ok 0st. wystarczy tylko swetr i kamizelka puchowa.
Zgadza się, tyle że jest made by Polartec i ma trochę inna gramaturę (sporo niższą niż ECWCS GEN III L2; L2 jest super, ale przy mniejszym wysiłku).
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Znaczy się, że gdybym się szykował na większy wysiłek to lepiej abym miał Polarteca? ok rozumiem. Jak na razie widać przy aktywnym rodzaju pracy pocę się przy zerowych temp i nie mam wrażenia że za chwile przy przestoju zamarzam na plecach więc chyba ok ale kupię to co masz i sprawdzę różnicę :) Jak na razie kupiłem kilka tych Helikonów i super mi się sprawdzają przy takich zimach jak są u nas koło +/-0st. więc nie szukałem czegoś lepszego ale skoro jest to dlaczego nie spróbować :)

ps
Morg
już wyhamowałem oboma piętami :)
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

no_idea pisze:Znaczy się, że gdybym się szykował na większy wysiłek to lepiej abym miał Polarteca?
Nie. T3 - ponieważ ma niższą gramaturę niż ECWCS GEN III (ta bluza jest bardzo ciepła; w zeszłym roku na nartach w okolicach -22 stopni było w niej momentami za ciepło...).
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

aa tzn że pod mój rodzaj działalności dopasowałem dobrze bo do aktywności jak na nartach to mi daleko :) więcej mam dojścia i czekania niż dużej aktywności i stąd jest mi w niej po prostu ciepło nawet jak czekam na zewnątrz.
ODPOWIEDZ