Nanoimpregnat - jaki wybrać?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Nanoimpregnat - jaki wybrać?

Post autor: kubush »

Czy ktoś z was ma doświadczenie z nanoimpregnatem i jest w stanie polecić jakiś konkretny produkt?
Chcę zaimpregnować buty górskie ze skóry z membraną goretex a niestety z tego typu impregnatem nie miałem jeszcze do czynienia.
Będę wdzięczny za pomoc.

Takie buty:
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Dobrego nie polecę ale ten ODRADZAM!!!
Nikwax zostawia plamy. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem w instrukcji. Mało tego, spotkałem się z opinią ( tematyka wypadów w góry - fora) że nie sposób tego nanieść w domowych warunkach. Tym samym zniszczyłem stare buty HD, choć przyznać trzeba wody nie przepuścił a warunki (wówczas) były tragiczne. Ponad 12 godzin w śniegu...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Nikwax jest dobry w wersji do prania, tzn kupujesz koncentrat wlewasz do miski z wodą i wrzucasz kurtkę lub inny ciuch, a ten w wersji z atomizerem faktycznie zostawia plamy i bardzo nierównomiernie się nanosi (i w zasadzie po kilku użyciach w newralgicznych miejscach jak by się wycierał i normalnie puszcza wodę).

Po Nikwaxie kupiłem coś takiego:
http://sklep.proclean.net.pl/55-nanoimp ... kanin.html
można go dostać w kilku sklepach sieciowych i na allegro, i wg mnie działa lepiej niż nikwax ale przyznać muszę że raz na kurtce zostawił mi jaśniejszą plamę (z mojej winy bo źle go rozprowadziłem i przy wciąganiu impregnatu została w jednym miejscu większa ilość). Używam go też ze spodniami NyCo (impregnuje doły nogawek przed okresem pluchy) i bardzo fajnie radzi sobie z chlapą na chodnikach.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Dodam jeszcze, że po wejściu do domu oczyściłem buty lekko nawilżoną w wodzie szmatką. Delikatnie aby tylko zdjąć impregnat. Kiedy wyschły (naturalne warunki + 18) ponownie naniosłem impregnat. W pierwszym momencie nic nie zauważyłem. Na następny dzień byłem w szoku, świeciły się tak jakbym użył zwykłej pasty do butów i mocno je wyglancował. Tego k****twa nie dało się zmyć. Kupiłem zwykły impregnat z serii W - 5 (w Lidl- u) mimo to przebarwienia zostały.
Do nowych butów HD (powtórzyłem markę) stosuję polecany przez producenta Palmerston, choć na wypady w śniegu po kostki, raczej nie spróbuję, woda, błoto, daje radę, nie przebarwia, zachowuje na bucie naturalny kolor czyli ten jaki nadał jej producent...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

polecam forum www.wbutach.pl
ludomir
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:25
Lokalizacja: Antoninów
Płeć:

Post autor: ludomir »

Ja używam do większości butów impregnatu zalecanego przez producenta Haix (nie pamiętam nazwy, kupiłem na krismark.pl). Nie zostawia plam, a buty nie przemakają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skarpety, konserwacja, higiena”