Folder RECONNET-u na dropboxie

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Folder RECONNET-u na dropboxie

Post autor: mwitek »

Idąc za pomysłem puchalsw zakładamy grupowy folder reconnetowy na dropboxie- każdy chętny będzie miał dostęp do materiałów tam zgromadzonych oraz możliwość współtworzenia dorzucając materiały od siebie.

Na początek, zakładacie konto W pierwszym poście opis i link i podajecie na PW (mnie lub puchalowi) maila do wysłania wam zaproszenia.
Zapoznajcie się też z tutorialem dropboxa na temat korzystania z programu.

Następnie folder reconnetu sam pojawi się w waszych dropboxach na waszych komputerach.
Od tej chwili macie dostęp do materiałów- są na waszym komputerze, nie trzeba ich nigdzie przenosić ani nic. Będą tam nawet jak komputer będzie offline gdyż automatycznie pobierane są na dysk.

Kolejny krok to przeczytanie krótkiej instrukcji w folderku- plik o nazwie !Przeczytaj mnie!

I to wszystko, macie dostęp do zebranych plików oraz możliwość uzupełniania folderu poprzez skopiowanie do niego plików i wpisanie do logu. Pliki automatycznie pojawią się w folderze u innych użytkowników. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na czas kopiowania (zależny od szybkości łącza) i po skopiowaniu upewnić się że pliki zostały uploadowane na serwer.
Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i folderek będzie kopalnią wiedzy.

Folder dopiero rusza, więc proszę wszystkich zainteresowanych o wrzucanie przydatnych plików!!

W razie pytań oraz wszystkich spraw organizacyjnych związanych z folderem Reconnet zapraszam do tego tematu.

edit:

Mamy już 700mb materiałów.

Jeśli mój komputer to wytrzyma to przerobię podreczniki w formie zdjęć do pdf-ów to zawsze trochę zmniejszy ich wagę

Co do ZumiBuddy to proszę przed skorzystaniem skopiować go gdzieś indziej, bo on ściąga fragmęty map do swojego folderu i będzie niepotrzebnie zapychał dropboxa

Jeśli to możliwe to prosiłbym o podpięcie tematu, by każdemu rzucał się w oczy i żeby każdy mógł skorzystać z Folderu Recona
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 20:49 przez mwitek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Dzisiaj wieczorem wrzucę pierwszy "kontent" (są jeszcze osoby w tym kraju co używają słowa "zawartość" sic! :mrgreen: )
Pozdrawiam
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Już trochę treści jest wrzucone, zapraszamy
Obrazek
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Ja jako niegodny :mrgreen: zwracam się z prośbą o jako takie uporządkowanie materiałów.

Tzn. np.
Wszystkie książki po angielsku do jednego folderu i upakowane w podfolderach.
Książki o siekierach do jednego folderu, o łukach do łuków, topografia do topografii.
Całe (pełne wersje) książek do folderu książki.

Coś w tym stylu.
Nie narzucam się, ale moim zdaniem robi się tam mały bałagan i kłopot z nawigacją.

P.S. Fajnie uporządkowany jest folder "recon_archiwum". Może coś w tym stylu?

P.S.2. Projekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Chyba jeszcze długo nie wyrobię się z czytaniem ;-)
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

kalyk3, Jako niegodny acz z dostępem do folderu Reconnet, masz takie same uprawnienia jak wszyscy. Sam możesz przystąpić do porządkowania, tak długo jak nie zaczniesz kasować jakiś plików. Ta czynność, niech pozostanie w gestii mwitka
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

puchalsw pisze:Sam możesz przystąpić do porządkowania, tak długo jak nie zaczniesz kasować jakiś plików.
Tylko ten kto zacznie machlaczyć z plikami musi nanieść odpowiednie poprawki w pliku "wrzutki.txt". Coby spis treści nie prowadził w siną dal.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Zgadzam się.
Ważne by porządek był i w plikach i na liście wrzutek.

[ Dodano: 2010-10-09, 15:23 ]
badrohn pisze:Dodałem do folderu reconnet podfolder Wojskowe mapy topograficzne, ponieważ waga paczki map to prawie 2GBznajduje się tam plik .png ze skorowidzem map. Jeśli kogoś interesuje konkretna mapa proszę o PW. Mapy wydanę są w 1984 ze stanem 1981


[ Dodano: 2010-10-09, 15:28 ]
NumLock pisze:Chętnie wstawiłbym krótki poradnik pierwszej pomocy (wersja kieszonkowa) stworzony z moich notatek prowadzonych podczas kursu PP, tylko ktoś kompetentny musiałby to sprawdzić pod kątem merytorycznym. Są chętni? Pisać na PW.
Obrazek
Awatar użytkownika
badrohn
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2009, 18:44
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Gadu Gadu: 5192748
Płeć:

Post autor: badrohn »

Dodałem do folderu reconnet podfolder Wojskowe mapy topograficzne, ponieważ waga paczki map to prawie 2GBznajduje się tam plik .png ze skorowidzem map. Jeśli kogoś interesuje konkretna mapa proszę o PW. Mapy wydanę są w 1984 ze stanem 1981
Kiedy wstajesz rano Podziękuj za poranne światło, za to, że żyjesz i jesteś silny.
Podziękuj za jedzenie i radość życia.
Jeśli nie widzisz powodu aby dziękować, wina tkwi w Tobie.
Tecumseh
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Chętnie wstawiłbym krótki poradnik pierwszej pomocy (wersja kieszonkowa) stworzony z moich notatek prowadzonych podczas kursu PP, tylko ktoś kompetentny musiałby to sprawdzić pod kątem merytorycznym. Są chętni? Pisać na PW.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Panowie! Który to oszczędza na antywirusie!!! icon_twisted icon_twisted
Właśnie McAfie mnie zaalarmował że jakiś zawirusowany plik się pojawił w folderze RECONNA!
Przecież AVS jest za darmochę. To jest tak jak z myciem zębów! Nic nie kosztuje! A jak przyjemnie!
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ja.
Niestety, mój komputer pozbawiony jest syfów.
Nie pytaj skąd wiem. :P
Sprawdź który plik i kto wrzucił. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Nie da rady. Nie mam wejścia do konsoli, tylko Admin. Ja tylko dostałem maila o akcji usunięcia w Dropboxie.
Ja już jestem czysty, ale polecam Wam sprawdzenie swoich kompów
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jakiś malware w kilku plikach z katalogu kampinos ( w plikach .png) wrzucone przez dragonfly.

Tymczasowo usunę, a do DragonFly prośba o sprawdzenie i re-up oczyszczonego i kompletnego materiału.

P.S. puchalsw proponuję przenieść rozmowy o sprawach folderu do tematu o nim w dziale pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Abscessus Perianalis: 2010-10-10, 14:40 ]
Załatwione. I ten dział nazywa się porady. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Panowie
B...del zaczął się robić w folderze Dropboxa. I dziwić się że niektórym zabrakło miejsca na darmowym koncie (foldery własne + RECONNET).

- Podręcznik przetrwania kaca - 5.7Kilo - Żart!? Nawet nikt nie wpisał tego pliku do !!Wrzutek.
:-o Do kosza!
- Mapa "Borne_Sulinowo" - dlaczego w GIFie? Przecież to waży 7Kilo! Krzeszecie Panowie ogień z łuków ogniowych, a nie wiecie, że GIF jest 3-4 razy większy od JPG?.
Zmienione!
- atlatl-miotacz oszczepow - wszystko w GIFie! Ale zwracam honor. Tutaj konwersja nie pomogła.
- Medycyna_ratunkowa.doc - po zmianie na ZIP 3kilo mniej!

Nie mam już czasu na przeglądanie całego folderu, ale wydaje mi się żę dość nieefektywnie wykorzystujemy to narzędzie.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

puchalsw pisze:B...del zaczął się robić w folderze Dropboxa. I dziwić się że niektórym zabrakło miejsca na darmowym koncie (foldery własne + RECONNET).
No od porządku są opiekuni DB. Co nie? Możesz wyedytować "!Przeczytaj mnie!.txt" Zasadniczo zawartość tego pliku powinna wędrować przez PW lub mail do każdego kto zgłosi access do DB. Bo ludziska tego nie czytają po prostu.
Przed wrzuceniem czegokolwiek warto też zrobić sobie CTRL+F na "wrzutki.txt".
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Re: Folder RECONNET-u na dropboxie

Post autor: pastyl »

mwitek pisze:Idąc za pomysłem puchalsw zakładamy grupowy folder reconnetowy na dropboxie- każdy chętny będzie miał dostęp do materiałów tam zgromadzonych oraz możliwość współtworzenia dorzucając materiały od siebie.
Super, ale ja juz mam dropboxa. jak dowiedziec sie o login i haslo?
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Re: Folder RECONNET-u na dropboxie

Post autor: Armat »

pastyl pisze:
mwitek pisze:Idąc za pomysłem puchalsw zakładamy grupowy folder reconnetowy na dropboxie- każdy chętny będzie miał dostęp do materiałów tam zgromadzonych oraz możliwość współtworzenia dorzucając materiały od siebie.
Super, ale ja juz mam dropboxa. jak dowiedziec sie o login i haslo?
mwitek pisze:I podajecie na PW (mnie lub puchalowi) maila do wysłania wam zaproszenia.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ma ktoś kopię plików z dropboxa? bo zostało niecałe 300 mb chyba z prawie 2 gb :(
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Cała idea zaczyna mnie irytować. A to dlatego, że w DB trzymałem materiały dla mnie bardzo ważne, bez robienia kopi w innym folderze.
:roll:
Teraz jakiś kolega (koleżanka?) uznał za stosowne skasować zawartość, nie przejmując się tym (myślenie nie boli), że jednocześnie rzeźbi po naszych dyskach.
icon_twisted icon_twisted
Tak sobie Pany myślę, czy nie powinniśmy przerzucić się na google docs, gdzie można nadawać atrybuty Read-Only.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

puchalsw pisze:Cała idea zaczyna mnie irytować. A to dlatego, że w DB trzymałem materiały dla mnie bardzo ważne, bez robienia kopi w innym folderze.
:roll:
Ja mam podobnie, z początku po prostu przeciągałem pliki, dopiero po jakimś czasie zacząłem stosować kopiuj/wklej. Tym samym slaq :mrgreen: trafił kilka plików - głównie map.
Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Nom niestety.
Winowajczyni jest mi znana, podejrzewam przypadek ale...
Możemy zorganizować coś na google.docs, tylko jak tam z pdf'ami?
Obrazek
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Powiedzmy, że mam zarchiwizowane 1,32 GB z całości. Mogę na noc zarzucić wrzucanie do jednego katalogu DB coby nie zrobić zamieszania. MW sobie później poukłada. OK?
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Wrzucę wszystkie e-booki jakie mam- nieco ponad 1 GB. Bądźcie cierpliwi, bo trochę zejdzie zanim mój Internet to przetrawi...
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Spoko uploadujcie jakos sie uporzadkuje

a ja odpinam AgeBabajage od DB
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

mwitek pisze:a ja odpinam AgeBabajage od DB
Przeklęty seksista. A może Kopernik też była mężczyzną? :mrgreen:
Teraz na google docs można wrzucać wszystkie pliki (prawie). Kiedyś było ograniczenie tylko do dokumentów.
Mogę założyć oddzielne konto na gmailu, i stworzyć folder w Docsach. Ale to jest chmura. DB jednak jest łatwiejsze w obsłudze...
Przeczekajmy. Jak dalej będa schody, można pokombinować z google docs.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ