Znalezione w terenie

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Konrad
Posty: 0
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:33
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: jasionewsted1988
Płeć:

Post autor: Konrad »

witam a o to co ja znalazłem w terenie http://picasaweb.google.pl/111110011773 ... 7923409730
z drugiej strony http://picasaweb.google.pl/111110011773 ... 5995179698

o ile z rozpoznaniem tego pierwszego przedmiotu nikt nie ma kłopotu,to już z tym ja mam problem i tu mam pytanie do "znawcow" co to za scyzoryk znalazl go w lesie ze mna moj niedawno zmarly dziadek i jest dla mnie cenny,jako pamiatka po nim.moze wiecie co to za firma albo cokolwiek o nim http://picasaweb.google.pl/111110011773 ... 1156367026

http://picasaweb.google.pl/111110011773 ... 3719356210


fotki wstawiam pierwsz raz wiec moge cos potentegowac z gory sorry jesli nie wyjdzie :P pozdarawiam
kup se Morę...


Krzyżacy pod Grunwaldem nie rzucili dwóch nagich mieczy...to były dwie nagie mory...
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Co do tematu.
Jeżeli idziecie na jakąś wędrówkę, to wykorzystujecie coś co znajdziecie? np. folię, albo linka, albo coś podobnego? Nie mówię o śmieciach, które są w workach, bo kto normalny by grzebał, chyba że chodziłoby o sprawę życia...
Ja ostatnio znalazłem folię i linkę i udało mi się ładnie wykorzystać.

[ Komentarz dodany przez: Abscessus Perianalis: 2010-10-16, 08:11 ]
Nie czepiam się - uprzedzam pytania. Jak udało Ci się te rzeczy wykorzystać?

Linkę wykorzystałem do zrobienia i alarmu wczesnego ostrzegania ( pierwszy raz robiłem, chciałem się nauczyć, a swojej linki z domu nie wziąłem). Folię wykorzystałem na ulepszenie(uszczelnienie) szałasu, który robiłem 3 tygodnie temu.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 15:13 przez soohy, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

soohy pisze:Nie mówię o śmieciach, które są w workach, bo kto normalny by grzebał
Jak się mocno wk...ę to czasem robię taką akcję. Często mam nawet lateksowe rękawiczki ze sobą. Czasem można znaleźć w takich śmieciach namiary na ich właścicieli, rachunki, faktury, inną korespondencję. Kiedyś w ten sposób namierzyłem wioskowego sklepikarza, szybki telefon na policję i mam nadzieję, że już więcej nie popełni takiego błędu.

W ogóle dzieciaki wychowane w kulturze "CHWDP" jakoś sobie nie radzą w kontaktach z przedstawicielami władz. Ja mam w telefonie pozapisywane i najbliższe komisariaty policji i chyba 3 numery zgłoszeniowe do Straży Miejskiej. Jak widzę w obrębie Poznania walniętą górę worków na śmieci między drzewami to zgłaszam interwencję i po kilku dniach już ich nie ma. Może nie jestem najpopularniejszą osobą dla SM ale mam to gdzieś, za to biorąkasę by takie zgłoszenia przyjmować.

A folie, linki itp. można bardzo fajnie wykorzystać umieszczając je w workach na śmieci.
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

W rowie, przy skrzyżowaniu na krajowej 2, leżało sobie takie coś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nożyk nie wyglądał najlepiej, pokryty był kurzem i osadem, ale po lekkim podczyszczeniu doszedł nieco do siebie. Dosyć ciekawa forma - ja niczego podobnego w życiu nie widziałem... Interesujące - co to jest za firma, co za stal ? Wygląda na nierdzewkę 410 lub 420 ale jak to sprawdzić ? Może ktoś się już zetknął z podobnym wyrobem ?
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

na pierwszy rzut oka, to to chyba jakiś bagnet... acz krótki coś
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Szkoda, że kiedyś nie fotografowałem bo przez te wszystkie latka trochę się tego nazbierało.
Takie sobie dość aktualne;
Obrazek

No i nie wiem co to może być, znalezione tuż obok owego pocisku;
Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Czy tylko mi ten zardzewiały kawał przypomina pocisk artyleryjski? :shock: Dość zbliżony kształt, plus ten "nosek" na końcu, no a reszta to taka zeżarta że trudno cokolwiek powiedzieć :roll:
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Góral pisze:Czy tylko mi ten zardzewiały kawał przypomina pocisk artyleryjski
Wiem co jest na pierwszej focie. Bo to pocisk na pewno. Mam na myśli drugie zdjęcie...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Konrad zdjęcie scyzoryka przypomina mi, nożyki przywożone i sprzedawane przez Rosjan lub Ukraińców na miejskich bazarkach w Polsce.
Kiedyś miałem podobny, ten widelec jest charakterystyczny, czasem zdarzały się wersje z łyżką w zestawie.
Awatar użytkownika
Miku
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2010, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Miku »

yaktra- czyżby ten pocisk znajdował się w pobliżu starego tartaku koło Ra......wa?

A o to co zobaczyliśmy na naszej ulubionej miejscówce gdy stopniał śnieg.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/U ... -exif=true

Dzik nie był zbyt leciwy co wywnioskowaliśmy po jego gabarytach i tego co pozostało z uzębienia.
Ciekawe co mu się przytrafiło? Morderca ze strzelbą? Bo wilki raczej nie ;-) ?
"Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win." Sun Tzu
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Yaktra, tą blachę z uszkami widziałem kilka lat temu (no chyba że inną bardzo podobną), o ile dobrze pamiętam w okolicach Puszczy Bukowej - co to było nie wiem do dziś :-( Można by spytać ludzi na odkrywca.pl.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Pierwsze co mi przyszło do głowy to fragment trału przeciwminowego montowanego na czołgu. Widziałem kiedyś takie konstrukcje, składały sie z obrotowego bębna mocowanego do czołgu na wysięgniku, do bębna były przyczepione właśnie takie pierścienie, a do pierścieni łańcuchy zakończone obciąznikami. W momencie gdy czołg ruszał, trał zaczynał się kręcić, a obciażniki walić w ziemię przed czołgiem i detonować miny. Teoria lepsza niż żadna ;)
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Tanto pisze: Można by spytać ludzi na odkrywca.pl.
Pytałam już, żadni znawcy wojskowości nie są w stanie określić co to za cudo. :shock:
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Ciek pisze:Pierwsze co mi przyszło do głowy to fragment trału przeciwminowego montowanego na czołgu. Widziałem kiedyś takie konstrukcje, składały sie z obrotowego bębna mocowanego do czołgu na wysięgniku, do bębna były przyczepione właśnie takie pierścienie, a do pierścieni łańcuchy zakończone obciąznikami. W momencie gdy czołg ruszał, trał zaczynał się kręcić, a obciażniki walić w ziemię przed czołgiem i detonować miny. Teoria lepsza niż żadna ;)
Tia, trał do min przeciwczołgowych, zrobiony z blachy po konserwach i 3 mm drutu :P

[ Dodano: 2011-03-29, 17:28 ]
miśka pisze:
Tanto pisze: Można by spytać ludzi na odkrywca.pl.
Pytałam już, żadni znawcy wojskowości nie są w stanie określić co to za cudo. :shock:
To ustrojstwo jest raczej cywilne
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

A może efekt skrzyżowania kolczugi ze zbroją płytową? :mrgreen: ;-)
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Znam osobę, która mogłaby wiedzieć co to takiego

Post autor: g0liath »

podeślę jej fotkę, a nóż będzie wiadomo, albo zasięgnie języka dalej
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Pojechałem dziś do pracy, a tam na dzień dobry.... no właśnie, co? Kiedyś jak było znaleźć na zdjęciu namiot w duńskim kamuflażu, to były osoby które trafiły bezbłędnie, a teraz jak będzie? Pewnie bez problemu, bo ta zgadywanka jest dużo prostsza :-)
Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

poroże?

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Śliczne. Będzie na oprawy skandynawów? :D
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Czy pójdzie na oprawy nie wiem, trochę go szkoda bo to zrzut starego byka, ewidentny 'wsteczniak' i w każdej chwili może się okazać że to jego ostatnie poroże. Druga rzecz - można by z tego oprawiać siekierę ;-) w połowie długości ma średnicę około 4,5 cm, jest co trzymać w garści (odrobinę ponad 1 kg przy praktycznie jednej długiej tyce).
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
siux
Posty: 374
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: ŚNIEŻYCOWY JAR, Wlkp
Tytuł użytkownika: Karol
Płeć:

Post autor: siux »

Tanto pisze: Druga rzecz - można by z tego oprawiać siekierę
Tanto, zamiast siekiery użytkowej, lepiej oprawić jakiś stary tomahawk (może coś ręcznie kutego) i na ścianę z nim :-D To byłby dopiero rarytas :-D
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
https://picasaweb.google.com/traper.w
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Ogólnie to jaka jego waga :566:
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Tanto pisze:(odrobinę ponad 1 kg przy praktycznie jednej długiej tyce).
pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witam!
Zważ po wyschnięciu. Tyka leży w moczarze. Namaczanie poroży to stary numer wiejskich zbieraczy, żeby zyskać na wadze.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Z ciekawości sprawdziłem - trzyma wagę mimo miesięcznego leżenia w warunkach pokojowych. Pewnie długo się nie moczyło.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ