Palenie fajki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

wolf78 pisze:Witam :-) rozsyp tytoń na kartce z bloku rozgładz go na równo i delikatnie skrop koniaczkiem mi na paczkę 50 gramowa idzie tak około 20 mililitrów
wow wolf78 fajczarz z ciebie nie lada. Polecam owy sposób...
:)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam sposób nie mój :oops: ja go tylko stosuje :mrgreen: podpowiedział mi go Fajczarz z baaaaardzo długim stażem ;-) Ciesze się ze podpasował :-)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Pamiętam, że kiedy ja zaczynałem palić fajkę to sam doszedłem do tego sposobu... Tytoń mi się wysuszył na wiór, nawet fajki się nabić nie dało... Na nowy kasy nie było, więc trzeba kombinować ;-)

Co prawda skropiłem wtedy amolem ale później już kombinowałem z alkoholami wszelakimi....

Jedyne co MUSZĘ odradzić jeżeli chodzi o rady "starych wyjadaczy" to przecieranie cybucha czy kropienie tytoniu czymkolwiek co zawiera choćby śladowe ilości cukru!! Proces jego karmelizacji to zabójstwo dla każdej fajki :!:

Jak ktoś lubi czytać to proponuję książkę "fajka mniej szkodzi" - trochę w niej historii, trochę sposobów palenie, ogólnie miła lektura :-o

Fajkę paliłem ładnych parę lat, szkoda tylko, że naprzemiennie z petami. Ostatni rok który paliłem w 95% wypełniałem fajką. Od 29 lipca 2010 w ogóle nie pale. To jest chyba najlepsza droga ;-)

...Ale dziewięciu moich fajek nie oddam :!: :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

...Ale dziewięciu moich fajek nie oddam :!: :mrgreen:
jedenaście, AMEN.
:-P
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Nie bardzo czaję, jeżeli chciałbym palić fajkę zamiast papierosów,to na wieczór przy piwku muszę mieć 6-8 fajek, bo tyle gdzieś papierosów spalam ? W sumie fajkę pali się dłużej, ale mnie żona wygania na balkon, a pół godziny jak będę stać to trochę zmarznę :-/ Powiedzmy latem przy ognisku siedzę, to jak nie mam kilku fajek to raz mogę zapalić ?
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

BRAT_MIH pisze:na wieczór przy piwku muszę mieć 6-8 fajek
Jeśli masz zamiar palić tyle samo fajek co papierosów i "sztachać" się nimi również jak papierosami to życzę powodzenia. Skończy się owy browarek sporym bólem głowy jeśli nie wymiotami czy utratą przytomności. Tytoń fajkowy (nawet ten najbardziej LIGHT-owy) ma niezłego kopa.
Pozdrawiam ziomala, Y
:-D
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

BRAT_MIH, sam odszedłem od papierosów, i zacząłem palić fajkę.
Najczęściej palę raz dziennie, kiedy idę do garażu coś tam podłubać w drewienkach. Na wypadach, przy ognisku zdarza mi się częściej, jednak nie więcej niż trzy fajki na wieczór. To już naprawdę sporo. Ale są dni kiedy wcale nie palę z braku czasu, okazji, możliwości.
Z papierosami tak się nie da. Możesz więc uważać palenie fajki, na sposób odejścia od papierosów. Ale nie zastępuj jednego drugim, z wszystkimi papierosowymi nawykami. Zrobisz sobie kuku, ja Ci yaktra napisał.
Dlatego palenie fajki na balkonie mija się z celem... no chyba że postawisz sobie tam fotel, zakutasz się w kożuszek, i medytujesz. Ale lepiej żebyś czworonoga na spacer zabrał i tak spacerując spokojnie wypalił fajkę.
Palenie fajki i papierosów dzieli przepaść. Nie uważam (abstrahując od szkodliwości dla zdrowia jednego i drugiego sposobu wchłaniania tytoniu) papierosów za gorszych od palenia fajki. Sam czasami mam ochotę na papieroska, i wiem że to po prostu głód nikotynowy.

Chociaż jeśli palenie fajki można przyrównać do picia koniaku lub dobrego wina podczas romantycznej kolacji z piękną kobietą, to szybkie zaciąganie się papierosem pod domem, w tym wypadku przypomina szybkiego kielonka w obskurnym barze, przed wizytą w sekshopie z kabinami wideo :-D
Oho! Teraz mi się dostanie :-D
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

puchalsw pisze:Chociaż jeśli palenie fajki można przyrównać do picia koniaku lub dobrego wina podczas romantycznej kolacji z piękną kobietą, to szybkie zaciąganie się papierosem pod domem, w tym wypadku przypomina szybkiego kielonka w obskurnym barze, przed wizytą w sekshopie z kabinami wideo :-D
Oho! Teraz mi się dostanie :-D
+10 :-) Ale Ci się dostało ;-)
Mam małe doświadczenie z fajką, ponieważ posiadam tylko jedną - Mr. Bróg z gruszy i dwa rodzaje tytoniu: Alsbo Cherry i Mc Baren Navy Flake ( i kilka eksperymentów z aromatyzowaniem ich koniakiem i skórką pomarańczy), lecz paląc wyznaję jedną prawdę opisaną wcześniej: ma to być relaks, chwila wolnego, bez przymusu, że trzeba szybko aż język pali.
Nie da się papierochów zastąpić fajką dosłownie. Niektórzy palą małe fajki tzw. liliputy, które wypala się w dziesięć minut. Ja swoją jak nabiję do 3/4-tych, palę średnio ok 30-50 min, z przerwami. Idąc na piwko (tam gdzie można jarać), można z powodzeniem pykać sobie takową, a jak przygaśnie odstawić na chwilę.

Ps. Co sądzicie o tytoniu Mc Baren Seven Seas regular, bo bym sobie jakiś nie za drogi kupił?
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Ode mnie puchalsw nie oberwiesz bo mądrze prawisz.
Natomiast tego za groma nie rozumiem :?:
puchalsw pisze:zakutasz się w kożuszek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnie tytoni; nie mam potrzeby palić drogich tytoni. Spokojnie wystarczy mi mieszanka Poniatowskiego. Co do fajek Mr. Bróg z gruszy spokojnie dają radę. Kiedy złapiesz bakcyla kupisz see coś droższego. Mam i ja taką fajkę ale to raczej na lepsze wizyty. Na wypady "gruszka" jest zawsze OK.
Kiedy ograniczałem palenie to właśnie wspomagałem się fajką. Papierosy paliłem tylko w pracy i to z racji tego, że czas nie pozwalał na fajkę. Fajkę paliłem w domu i na dokładkę przy piwie. Świetne jest takie połączenie. Potrafię na jednym cybuchu obalić dwa browarki. Nooo ale trochę wprawy trzeba już mieć.
puchalsw pisze:lepiej żebyś czworonoga na spacer zabrał i tak spacerując spokojnie wypalił fajkę.

Jak najbardziej polecam owy sposób.
Na samotnych wyprawach kiedy to odpoczywasz przy ognisku fajka relaksuje zaj***.
Zlekceważ palenie poprzez ograniczenia typu;
nie zapalę w samochodzie, zapalę za godzinę, wytrzymam aż do kolacji, zapalę kiedy rozbiję obóz itp to działa wierz mi...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

BRAT_MIH pisze:W sumie fajkę pali się dłużej, ale mnie żona wygania na balkon,
tzn. wygania Cię jak palisz papierosy rozumiem? Nie dziwię się. Natomiast fajka.... to zupełnie inny aromat potrafi być, jak kadzidełko. Dobre tytonie mają piękny aromat, nie śmierdzą, pachną.
Osobiście fajke palę ... zwykle max 2 razy w roku. A najczęściej jest to Szisza.
Kolega który palił zwykłą fajkę, często był zapraszany do towarzystwa - ze względu na cudowny, głęboki aromat, piękny, męska wiśnia, drzewo sandałowe itp.
( czyli nie jakieś tam babskie kwiatki, cukierki czy cytrynki).
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Puchalsw, ale te trzy fajki na wieczór to z jednej fajki, czy z trzech ?? Czy w terenie są jakieś rośliny, które można spalić z fajki zamiast tytoniu, nie licząc konopi 8-) ? Musze sobie kupić fajkę jednak sam spróbuję i ocenię.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Michal N pisze:Ps. Co sądzicie o tytoniu Mc Baren Seven Seas regular, bo bym sobie jakiś nie za drogi kupił?

Bardzo light'owy tytoń, jeśli lubisz lekkie, słodkie klimaty, to tytek jest w sam raz.
Czasem nawet jest tak delikatny, że zastanawiasz się czy jeszcze się pali, czy już zgasł.
I bardzo mało dymu robi. Ogólnie polecam początkującym i niepalącym papierosów,
bo "tytoniarze" i bardziej wymagający palacze raczej go nie poczują.


Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Chodziła za mną ta fajka i chodziła, aż do wczoraj. Przejeżdżałem akurat obok Trafiki, nawet było gdzie zaparkować, więc stałem się posiadaczem fajeczki z gruszy, kupiłem na oko, jaka mi się podobała. Po porównaniu ze sklepami w necie wychodzi, że jest to Bróg nr 53. Do tego tytoń Mac Baren Regular Blend, niezbędnik, filtry i wyciory. Przepaliłem ze trzy razy, bo nie mogłem się powstrzymać. Najbardziej podobało mi się pykanie na wieczornym spacerze z psem, nie jarałem dwóch papierosów jeden za drugim tylko spokojnie pykałem fajeczkę. Chyba fajka będzie mi towarzyszyć na dłużej.

Obrazek
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

BRAT_MIH, Bąbel (mój pies) kiedy widzi, że zaczynam nabijać fajkę, od razu szykuje się do spaceru :-)
Skubaniec nauczył się, że podczas spacerów palę fajkę. A i spacery wtedy nie są pośpieszne, ale dłuższe i zrelaksowane. Więcej dziur może nakopać.

Odkrywam teraz Green Velvet. Wspaniały zapach, ale jak dla mnie tytoń ciut za bardzo wilgotny. Lubie nieco bardziej przesuszony.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Jeśli to Mr. Bróg to na cybuchu będzie jej nazwa i numer.
A raczej musi być!!!
Obrazek

Sory jeśli pouczam ale początkujący fajczarz może nie wiedzieć gdzie producent "stawia swój znak".
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

yaktra pisze:Jeśli to Mr. Bróg to na cybuchu będzie jej nazwa i numer.
Poszukałem i znalazłem, jest faktycznie, dobrze rozpoznałem, chyba oczy mi się psują, bo wcześniej nie zauważyłem tego napisu :)

Czekać tylko, aż mój Misiek się tego nauczy :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Na "prawobrzeżnym Realu" niedawno ją oglądałem tam kwota była całkiem dostępna bo 50 PLN-ów. Podobała mi się, bo jej pękatość sugeruje mocny i trwały komin. Nie poci się tak szybko jak te bardziej "anorektyczne" :mrgreen: Ta właśnie jest na filtr 9mm nie na skraplacz. Tu już producent (choć z gruszy) stawia na jakość.
Proponuję koledze trzymać się reguły przepalania, 1/3 komina, 2/3 i cała. Inaczej to ją zniszczysz :!:
Daj jej odpocząć choć dobę. Wyczyść kiedy już przestygnie i rozłożoną tak zostaw na odpoczynek. Pozycja to - komin powinien być nieco niżej od cybucha.
puchalsw pisze:jak dla mnie tytoń ciut za bardzo wilgotny
to rozłóż tytoń na gazetę ale nie za bardzo rozwlekle bo zrobi się pył. Sprawdzaj wierzchem dłoni (tak jak prąd czy nie kopnie) i nie zostawiaj dłużej jak na godzinkę. Na odwrót kiedy tytoń jest zbyt suchy można dodać do opakowania plasterek jabłka aby zwilgotniał :-)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Na przeciwko mojego domu budują szkołę... na 1000 dzieciaków. Wcześniej w tym miejscu stały budynki małej szkoły wielskiej (tereny Zielonej Białołęki to dawniej wieś Kąty Grodziskie).
Do rzeczy. Cała szkoła była otoczona przepięknym wysokim żywopłotem swobodnym - szpalerem z mirabelki. Teraz, kiedy cały teren przypomina krajobraz księżycowy, z żywopłotu mirabelkowego nic nie postało... no może pojedyncze krzaki bądź drzewa biednie wystające spod zwałów ziemi, worków po cemencie i resztek drewna budowlanego.
Wczoraj spacerując z psem w pobliżu pozostałości po wspaniałym żywopłocie, przyszło mi na myśl, że może z drzewa mirabelkowego - w końcu to odmiana wiśni - można wystrugać jakieś fajne rzeczy... Na przykład główkę i cybuch fajki. Drzewa są dość spore. Gałęzie bez sęków mają swobodnie grubość przedramienia.
Nie namyślając się więc, morka poszła w ruch i wróciłem z całkiem sporym kawałem gałęzi, która wylądowała w drewutni i będzie się suszyć do jesieni.
Jeśli ktoś jest zainteresowany materiałem, dajcie mi znać. Wkrótce i te resztki żywopłotu pójdą pod piłę, lub zginą pod gąsienicami buldożera.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

puchalsw pisze:Nie namyślając się więc, morka poszła w ruch
gdzieś ktoś tu powiedział, że powinno robić się fajki z korzenia drzewa.
Mój kawałek z gruszy suszy się już ponad rok więc chyba spróbuję.
Z czego masz zamiar zrobić ustnik Puchalsw :?:
bo ja mam ze starej fajki którą niegdyś zniszczyłem...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

yaktra pisze:Z czego masz zamiar zrobić ustnik Puchalsw
Z gałęzi dzikiego bzu. "Pobrałem" już odpowiedni materiał, i też się suszy. Raczej za gruba, ale będę zbierał drewno, aż wyprofiluję odpowiedni ustnik. Środek oczyszczę z miąższu drutem, i wyciorami.
Z tym korzeniem, to mi podpowiedziałeś pomysł, aby zwrócić uwagę na wiatrołomy. Tuszę jednak, że iglaste się nie nadają.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

wolf78 pisze:zakupiłem paczkę tytoniu od MacBaren 7 Seas Regular.
Zuch chłopak! Właśnie taką kończę. Przywiozłem dwie 7Seas. Ta druga ma w smaku czekoladę z wanilią. Polecam. No i to co lubię w McBaren'ie - jest wilgotny. Chociaż fajki się syfią od tego niesamowicie, i wyciorów całą masę zużywam.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Cześć :-) ja osobiście troszku wczoraj go podsuszyłem ale dosłownie przez 10 minut na ciepłym kaloryferze :-P mniej bulgocze w fajce .Tytoń mi podpasywał ale opinie o nim w necie są nieciekawe :cry: ze budyń ze słaby ze bulga i masa kondensatu ale mi osobiście pod pasował :-) .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Dzisiaj jadę do trafiki na Kruczej. Dostałem tam kiedyś 7Seas który coś tropikalnego miał w nazwie. Po prostu odjazd. Jak "zanabędę", to podrzucę Ci zdjęcie.
A opinii to ja nie czytam. Nie jestem wykwalifikowany fajczarz, i trzymam się z daleka od "wysublimowanych opisów" zapalonych fajczarzy, które do mnie tak przemawiają jak recenzje od audiofila testującego nowe kable za 2KPLN.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Też nie uważam si,e za zapaleńca :-) ot czasem lubię sobie pyknąć dymka dla klimatu :-) czekam na fotkę z niecierpliwością bo tytonie od alsbo mi się przejadły i także szukam jakiegoś smacznego tytoniu , w Kołobrzegu są tylko 2 trafiki a jakość obsługi i brak wiedzy w temacie jest porażająca
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Alsbo to dno IMHO. Ich wanilia wietrzeje po tygodniu. Nie wspominając o paleniu. Tylko pierwsze pyki są aromatyczne. Jak chcę kupić budżetową wanilię, to kupuję Poniatowskiego.
Cherry od Alsbo jest ciut lepsze.

Przeniosę te nasze posty o fajkach do odpowiedniego tematu, bo się "Łoftop" zrobił.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ