Śpiwór dla dziecka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Śpiwór dla dziecka

Post autor: Tanto »

Mam dylemat, muszę kupić śpiwór dla córki, coraz częściej sama, bez żadnych nacisków i namów, wspomina o tym że chciała by się wybrać ze mną na nocleg do lasu. Mi na takie pomysły gęba uśmiecha się od ucha do ucha, ale problem w tym że dziecko nie ma nic do spania :-(
Na szybko znalazłem dwa modele
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 0&prod=250
http://www.bartsport.pl/spiwory-trojsez ... ker-jr-iii

Ten Hannah był by ciekawy ale z tego co wyczytałem maksymalny wzrost to 130 cm, a dziecko ma już 140 cm.
Jeśli ktoś spotkał się z innymi śpiworami dla wzrostu 140 - 160 to będę wdzięczny za informację.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Vango produkuje śpiwory dla dzieci/osob niższego wzrostu. Przykładowo Nitestar.

Sądzę, że powinieneś kupić większy śpiwór. Będzie wtedy mógł służyć kilka lat i zmniejszasz ryzyko, że corka wyrośnie z niego za niedługi czas. Poszukaj np. takiego dla ludzi do 170 cm wzrostu, a jak będzie zbyt duży wystarczy podwinąć koniec śpiwora.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 15:26 przez Rzez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Re: Śpiwór dla dziecka

Post autor: Regent »

Śpiwór się kupuje na lata.
Nim się obejrzysz a 140-to centymetrowa córeczka zamieni się w pełnowymiarową kobietę.
IMHO kupuj "dorosły" śpiwór!
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Też byłbym za dorosłym śpiworem...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Kurczę, Wam to nawet nie mogę powiedzieć że się nie znacie i zrobię po swojemu ;-)
Jakoś nie jestem przekonany do pełnowymiarowego, ale za Waszą radą spróbuję zapakować młodą do mojej 'karyntii' i pozwiązywać nadmiar powierzchni.
...a najgorsze jest to że i tak wszystko wyląduje na moim grzbiecie ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, Zdrowie rodziny najważniejsze! :) Ale pomyśl logicznie, masz jakiś "zapasowy" śpiwór przecież, więc ona z niego skorzysta i nie będziesz musiał kupować czegoś, co po roku wywalisz! Wiem to z doświadczenia. Mam 2 synów 13 i 11 lat, starszy ma nr buta większy od mojego....Kupiłem jakoś mu porządne buty....na pół roku-wyrósł
Twoje dziecko też rośnie....
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Że rośnie to fakt, ostatnio przeglądaliśmy stare zdjęcia z przedszkola (teraz jest w 2 klasie) i dało się to zauważyć ;-)

Coś czuje że będę miał o czym myśleć w najbliższym czasie ;-) Ten dziecięcy śpiwór planowałem na 2-3 lata, przy cenie ok. 100 zł, da się to przeżyć, zakup pełnowymiarowego śpiwora to ok 400 zł, bo optymalne było by dokupienie drugiej Carinthi LITE 1000 (sprawdzony, możliwość połączenia). Nie pozostaje mi nic innego tylko kilka wyjazdów przetrwać w opakowaniu, a młodą zapakować do Carinthii i obserwować jak wytrzymuje chłody w za dużym śpiworze.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Też szukałem śpiwora dla mojego syna. Ostatecznie zdecydowałem się na wersję śpiwora dorosłego związywanego w połowie linką by nie musiał ogrzewać niewykorzystanego miejsca własnym ciałem.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

Snugpak ma taki patent że w mni-wincy 1/3 śpiwora są po bokach wszyte dwie tasiemki z d-ringami a w nogach dwie tasiemki z karabińczykami. Gdy śpi niższa osoba, luźną część "nóg" śpiwora poprostu się składa i dopina zeby sie nie odwijała. Banalne. Żadna sztuka doszyć samemu ;-)
ODPOWIEDZ