aciepkowo - w0jnowa dyskusja kamuflażowa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

O lecie wspomniałem, czyli zostały dwie.
Tutaj już łapiesz mnie za słówka.
Jeśli mi powiesz że w lesie liściastym wczesną wiosną i jesienią nie ma żółtego, brązowego, czy i tak wiesz o jakim kolorze mówię to nie wiem co zrobię.
Nie, po prostu mówię, że możesz tak zrobić.
Z wcześniejszej wypowiedzi to nie wynikało. Zdjęcia zrobię w lesie i dla porównania dam dpm, woodlanda, pantere i flectarna. Zadowolony?
W LESIE. Specjalnie wybiorę tło ale biorąc pod uwagę czas w jakim mogę otrzymać multicam i aktualną porę roku to zdjęcia mogą być za rok i całą zimę będę musiał się z tobą męczyć.. :-?
Ja czepiać? A skąd...
Tak czepiasz się dla samego czepiania i łapiesz mnie za słówka.
To chociaż porób zdjęcia w kilku lasach, a nie jednym... Bo skąd ja mam wiedzieć, że zdjęcia będziesz robić w iglastym lesie latem, a nie w liściastym zimą?
Porobię.
Już nie przesadzaj, weź se jakiś valerin mite czy coś... Porobisz zdjęcia, i ja wtedy indywidualnie ocenię działanie multichłama.
Ocenisz, oj ocenisz.
Po obejrzeniu niektórych filmów wideo można nawet przypuszczać, że zrobili to sami amerykanie w ramach spisku. Ale Chuck też mógł maczać w tym palce...
Wiedziałem że to napiszesz (jesteś przewidywalny), zresztą ja też oglądałem i widziałem błędy w tym filmie.
Pewnie chabry były na tej łące...
To była ironia i odpowiedź tez była ironiczna więc komentarz sobie odpuszczę.
Ja bym te kolory określił raczej jako odcienie beżu, bo żółte to są na przyklad te buźki:
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :-( :-| :-/ :-? :-x
Wiesz o co chodzi więc się nie czepiaj.
http://www.allegro.pl/ite...s_promocja.html
Tutaj prawie nie widać.
http://www.allegro.pl/ite..._185_80_85.html
Tu jest już trochę więcej, mniej więcej wszystkiego po równo.
http://www.allegro.pl/ite...e_pas_80cm.html
Tu jakbym widzial już mniej.
http://www.allegro.pl/ite...an_82_104_.html
Tu też trochę mniej.
http://www.allegro.pl/ite...wher_175cm.html
I tu wbrew pozorom nie widać tego koloru zbyt dużo.
I nie mów, że nie widziałem wielu kurtek, spodni i bluz...
Mam w domu, na sobie te spodnie, w szafie bluze i kurtkę i wiem i widziałem na kumplach i w sklepie na moje oczka i mi tutaj nie wmawiaj. Jest dużo FG i koniec.
To czemu nie podałeś czegoś ciekawszego, czego bym się nie czepił?
Bo tak! Bo jestem super ograniczony i w ogóle głupi! No bo do jasnej ciasnej podałem i koniec. Bo mam to kamo w domu i mam z nim dużo doświadczenia.
Jak wyżej, czemu nie podałeś tego, co ciekawsze i co wcześniej się pojawiło? Ja rozumiem, że coś jest popularne i daje się to za przykład, ale można by było skończyć w końcu z monotonią...
To samo co wyżej.
Widzę tutaj mało zielonego, ale dużo pistacjowego. Nie wiesz jak wygląda pistacjowy(Odcień zielonego, nie zielony) ? Jak nie to idź na lody i poproś o pistacjowe...
Będę jadł takie lody jakie będę chciał. Czepiasz się słówek! W lesie jest pistacjowy zielony i koniec !
A twoje, że multicam jest nawet dobrym kamo może nie jest? Mam prawo sądzić, że to co jest prostsze i jest długo używane świadczy o tym, że jest dobre.
Masz i ja tez mam prawo twierdzić tak jak napisałeś!
Ten Polski jest podróbką multichłamu i dobrze wiem o czym mówisz, niestety zdjęć multichłamu made in Poland nie ma zbyt dużo więc zamieściłem tego oryginalnego.
Wielki problem?
Tak bo ja zamieściłem zdjęcie polskiego. To jest trochę inne camo więc nie gadaj mi tutaj że to to samo.
A mnie się wydaje, że oryginalny ma więcej zieleni. A w Polskim obecność koloru pistacjowego powoduje iż wydaje się on być bardziej zielony...
Idź na lody.
Ale Cię łatwo wyprowadzić z równowagi...
Możliwe
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Ok. Skończmy już bo się ludzie przez nas gotują... Zgoda?

Ale nie zaszkodzi odpowiedzieć na parę rzeczy: :-P
w0jna pisze:Tutaj już łapiesz mnie za słówka.
Uwielbiam to robić.
w0jna pisze:Jeśli mi powiesz że w lesie liściastym wczesną wiosną i jesienią nie ma żółtego, brązowego, czy i tak wiesz o jakim kolorze mówię to nie wiem co zrobię.
Nima, przecież każdy to wie... ;-)
w0jna pisze:Z wcześniejszej wypowiedzi to nie wynikało. Zdjęcia zrobię w lesie i dla porównania dam dpm, woodlanda, pantere i flectarna. Zadowolony?
Nie za bardzo... Zamiast woodlanda dałbym CADPAT'a, albo M/84, DPM i woodland są za bardzo podobne kolorystycznie.
w0jna pisze:Specjalnie wybiorę tło ale biorąc pod uwagę czas w jakim mogę otrzymać multicam i aktualną porę roku to zdjęcia mogą być za rok i całą zimę będę musiał się z tobą męczyć.. :-?
Niekoniecznie jeżeli znów będzie taka sytuacja jak ostatniej zimy...
w0jna pisze:Tak czepiasz się dla samego czepiania i łapiesz mnie za słówka.
Już wspominałem, że to lubię...
w0jna pisze:Wiedziałem że to napiszesz (jesteś przewidywalny),
Każdy by tak napisał, zresztą wydaje mi się, że nie powinieneś sobie robić w sumie jaj z wydarzenia w którym jednorazowo zginęło ponad 2000 istnień ludzkich...
w0jna pisze:zresztą ja też oglądałem i widziałem błędy w tym filmie.
Błędy? A brak samolotu uderzającego w pentagon? Widać samą eksplozję to jest baardzo dziwne...
w0jna pisze:Wiesz o co chodzi więc się nie czepiaj.
Sklejam modele od 11 lat więc będę się czepiał... Znam ze 50 odcieni żółtego (O innych kolorach nawet nie wspominam), a "żółty żółty" nie występuje w lasach ani na jesień ani na lato...
w0jna pisze:Jest dużo FG i koniec.
To nie jest FG tylko coś podobnego, osobiście wolałbym, żeby zamiast tego czegoś było CB...
w0jna pisze:Bo tak! Bo jestem super ograniczony i w ogóle głupi!
Nie zaprzeczam...
w0jna pisze:Bo mam to kamo w domu i mam z nim dużo doświadczenia.
A ja się czepam bo nie lubię monotonii...
w0jna pisze:Będę jadł takie lody jakie będę chciał.
Nie lubisz pistacjowych?
w0jna pisze:Czepiasz się słówek!
That's the way I like it !!! Czy jak to tam szło...
w0jna pisze:W lesie jest pistacjowy zielony i koniec !
Nie powiedziałem, że nie ma...
w0jna pisze:Tak bo ja zamieściłem zdjęcie polskiego. To jest trochę inne camo więc nie gadaj mi tutaj że to to samo.
A jednak ta sama idea, tak jak np. tutaj:
http://www.tigerstripeproducts.com/gove ... uflage.htm
w0jna pisze:Idź na lody.
Nie za bardzo mogę, bo przeziębiony jestem...


TomaSH pisze:Dobra, koniec off topu, tylko rzeczowa dyskusja, ok? :-P
Sry TomaSH... Musialem...
Ale jeżeli chcesz dyskusję na temat to może wyraź co myślisz o zmianie barw forum na kolory składające się na MARPAT'y pustynnego i leśnego...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ok. Skończmy już bo się ludzie przez nas gotują... Zgoda?
Zgoda jeśli mój post będzie ostatnim.
Uwielbiam to robić.
Widze.
Nie za bardzo... Zamiast woodlanda dałbym CADPAT'a, albo M/84, DPM i woodland są za bardzo podobne kolorystycznie.
1.Nie mam takich camo
2.Moim zdaniem DPM ma dużo więcej czarnego i ciemno brązowego niż woodland.
Niekoniecznie jeżeli znów będzie taka sytuacja jak ostatniej zimy...
Jeśli się będzie dało to zrobię.
To nie jest FG tylko coś podobnego, osobiście wolałbym, żeby zamiast tego czegoś było CB...
Ale nie jest i jest FG i nie wmówisz mi że jest inaczej.
A ja się czepam bo nie lubię monotonii...
Więc się nie czepiaj. Wziąłem to camo bop mam z nim duuuzo doświadczenia i tak mi sie podobało, a ci nic do tego.
Nie powiedziałem, że nie ma...
Jak jest to się ciesze że się zgadzamy bo jeśli jest i camo taki ma to dobrze.
A jednak ta sama idea, tak jak np. tutaj:
http://www.tigerstripepro...tcamouflage.htm
Zrobię zdjęcia i będę miał dowody i spróbujesz mi w tedy dyskutować!
Nie za bardzo mogę, bo przeziębiony jestem...
Mięczak jesteś.




PS Znawco kolorów, z tego co widzę twierdzisz ze woodland nie jest złym camo prawda?
ZIELONY w woodlandzie jest taki zielony że na pewno taki odcień znajdziesz w lesie że ho ho.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Zgoda jeśli mój post będzie ostatnim.
A du... :evil:
w0jna pisze:2.Moim zdaniem DPM ma dużo więcej czarnego i ciemno brązowego niż woodland.
Różnią się też kształtem plam ble ble ble... Ale kolorystyka jest mniej więcej podobna...
w0jna pisze:Ale nie jest i jest FG i nie wmówisz mi że jest inaczej.
To nie jest FG tylko co najwyżej FG było na owym kolorku wzorowane...
w0jna pisze:Więc się nie czepiaj. Wziąłem to camo bop mam z nim duuuzo doświadczenia i tak mi sie podobało, a ci nic do tego.
Aight.
w0jna pisze:Zrobię zdjęcia i będę miał dowody i spróbujesz mi w tedy dyskutować!
Będę dyskutować, bo i to i to jest multchłamem... Tylko to coś zapodał jest jego nieudolną podrobką, zresztą już nie pierwszy raz Polacy próbowali podrobić coś z USA...
w0jna pisze:Mięczak jesteś.
Tak się składa, że mam szkielet wewnętrzny wieloczęściowy (Żebyś nie wyskoczył z głowonogami)... Więc mięczakiem nie jestem. :-P
w0jna pisze:PS Znawco kolorów, z tego co widzę twierdzisz ze woodland nie jest złym camo prawda?
Ja? Ja nawet nie śmiem tak twierdzić...
w0jna pisze:ZIELONY w woodlandzie jest taki zielony że na pewno taki odcień znajdziesz w lesie że ho ho.
No z tym się zgadzam... Bo woodland wywodzi się od ERDL'a, który wydaje się być (Przynajmniej dla mnie) świetny do użytkowania dżungli, gdzie przeważa taka soczysta zieleń... Ale ta zieleń z woodlanda jest taka jakby trochę bardziej mdła i w lesie raczej trudno byłoby ją znaleźć.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Różnią się też kształtem plam ble ble ble... Ale kolorystyka jest mniej więcej podobna...
Jest podobna ale widzę że dla ciebie kamuflaż jest głownie doborek kolorów o znawco kolorów a wzór nie ma nic do rzeczy. Dla mnie ma.
DPM jest różne od woodlanda.
To nie jest FG tylko co najwyżej FG było na owym kolorku wzorowane...
Dobrze o wielki znawco kolorów to nie jest idealnie FG tylko coś co wymaga od twojego mózgu skojarzenia z zielenią nie naturalną. Jak ją nazwać cementowa zieleń??? Mieści się w normach kolorowych?
Aight.
Wszyscy jesteśmy polakami i nasz rząd wydaje dużo kasy na naukę kolejnych pokoleń więc proszę posługiwać się polskim słownictwem.
Tak się składa, że mam szkielet wewnętrzny wieloczęściowy (Żebyś nie wyskoczył z głowonogami)... Więc mięczakiem nie jestem. :-P
Tak się składa że dla mnie możesz mieć hitynowy pancerzyk jeśli już tak bardzo wielce uwielbiasz się łapać słówek. Gdybyśmy tak układali zdania w naszym wspaniałym świecie aby aciepk się ich nie czepiał było by to zapewne zbawienne dla aktualnej drogi naszej ewolucji.
Ja? Ja nawet nie śmiem tak twierdzić...
Woodland jest dobry na polskie lasy. Dobrze a kolory nie koniecznie zgrywają się z kolorami w lesie... O a cóż to może sprawiać że jednak maskuje???? Może wzór kamuflażu???? Nie to wbrew teorii konsumpcyjnej aciepka więc należy jej zaprzestać.
A du... :evil:
Zobaczymy...
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Jest podobna ale widzę że dla ciebie kamuflaż jest głownie doborek kolorów o znawco kolorów a wzór nie ma nic do rzeczy.
A co powiedziałem przed tym? Ze różni się kształtem plam, a potem było bla bla bla, aby tego nie kontynuować...
w0jna pisze:DPM jest różne od woodlanda.
Też tak uważam, jednak kolorystycznie jest podobne, plamy są inne. Do DPM'a bliżej jest ERDL'owi jeżeli chodzi o kształt plam.
w0jna pisze:Jak ją nazwać cementowa zieleń???
Może cementowa zieleń? Zresztą foliage z inglisza znaczy listowie, a co ten kolor ma wspólnego z listowiem tego nie wiem... Bliżej mu do szarego...
w0jna pisze:Wszyscy jesteśmy polakami i nasz rząd wydaje dużo kasy na naukę kolejnych pokoleń więc proszę posługiwać się polskim słownictwem.
Wydają równie dużo na naukę języków obcych. Zdałeś sobie sprawę, że jesteśmy w UE? Że świat to nie tylko Polska? Co ty masz napisane na czole, że "No English"? Wyluzuj...
Zresztą przez większość czasu posługuje się Polskim, a jak już doskonale wiesz nie lubię monotonii...
w0jna pisze:Tak się składa że dla mnie możesz mieć hitynowy pancerzyk jeśli już tak bardzo wielce uwielbiasz się łapać słówek.
POLSKIEGO UŻYWAJ !!! Pisze się chitynowy, a nie hitynowy !!! I skąd wiesz, że nie mam takiego pancerzyka? A może moja krew to kwas?
w0jna pisze:Gdybyśmy tak układali zdania w naszym wspaniałym świecie aby aciepk się ich nie czepiał było by to zapewne zbawienne dla aktualnej drogi naszej ewolucji.
Bo by wtedy nic nie ewoluowało, bo nie byłoby po co... Bo skoro aciepk nie czepia się słówek to po co się rozwijać? Jeszcze ktoś popełni błąd i aciepk bedzie miał się czego czepiać.
Na złośliwość odpowiedziałem złośliwością...
I jeszcze tylko przysłowie:
Głową muru nie przebijesz.
Dlaczego je tu umieściłem sam się domyśl.
w0jna pisze:Woodland jest dobry na polskie lasy.

Lecz DPM jest lepszy dzięki bardziej skomplikowanemu wzorowi plam...
w0jna pisze:Dobrze a kolory nie koniecznie zgrywają się z kolorami w lesie... O a cóż to może sprawiać że jednak maskuje???? Może wzór kamuflażu????
Zaczynasz przesadzać waść...
Wzór kamuflażu w kolorach różowym seledynowym i żółtym (Najlepiej by te kolory były na dodatek neonowe) będzie doskonale maskować... Niezależnie od otaczającego środowiska...
Wzór jest o wiele ważniejszy od kolorów, oto przykład:
http://www.henrikc.dk/camouflage/malays ... _front.jpg
Ale może wprowadzę nową teorię:
I wzór i kolory się liczą...

[ Dodano: 2007-09-02, 01:38 ]
szkodnik pisze:Mi sie podobał pomysł z neandertalem rozpalającym ogień, ale rysunkowy baner może kiepsko wyglądać..
Można kogoś ucharakteryzować i zrobić zdjęcie :lol:

Co do dyskusji mej i w0jny...
Jak już admina szlag trafi to to wywali, a my dostaniemy po ostrzeżeniu (Lub o zgrozo po banie).
Ja jeszcze tylko poinformuję iż żywcem mnie w0jna nie weźmie...

[ Dodano: 2007-09-02, 01:45 ]
Albo jeszcze jeden pomysł na logo:
1. Dwóch neandertali próbujących rozpalić ogień (Jeden coś tam majstruje z krzesiwem, a drugi stoi i drapie się po głowie). SURVIVAL
2. Po środku kilku żołnierzy w pełnym rynsztunku uginających się pod ciężarem. MILITARIA
3. Gostek ubrany po trapersku uciekający przed niedźwiedziem PRZYGODA
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A co powiedziałem przed tym? Ze różni się kształtem plam, a potem było bla bla bla, aby tego nie kontynuować...
Bla bla bla to jeśli nie chcę ci się czegoś kontynuować to nie zaczynaj tematu dobrze? Dam takie kamuflaże jakie mam i koniec kurde kropka i już!!!!!!
Też tak uważam, jednak kolorystycznie jest podobne, plamy są inne. Do DPM'a bliżej jest ERDL'owi jeżeli chodzi o kształt plam.
Kolory może i są podobne ale co z tego jeśli w dpm jest duuużo więcej brązu. Panie czepialski.
Może cementowa zieleń? Zresztą foliage z inglisza znaczy listowie, a co ten kolor ma wspólnego z listowiem tego nie wiem... Bliżej mu do szarego...
A co mnie obchodzi jak go nazwali i dobrze wiem co znaczy foliage! Ty zreszta wiesz jak wyglada foliage i nazwa mnie nie interesuje, ale ty już z braku czegos madrego do powiedzenia musisz sie czepiac teraz nazwy tak!
Wydają równie dużo na naukę języków obcych. Zdałeś sobie sprawę, że jesteśmy w UE? Że świat to nie tylko Polska? Co ty masz napisane na czole, że "No English"? Wyluzuj...
Zresztą przez większość czasu posługuje się Polskim, a jak już doskonale wiesz nie lubię monotonii...
Tak wiesz wczoraj dowiedziałem sie że jesteśmy w jakiejs tam Uni. I wiem ze wydaje na nauke jezyków obcych. Jak nie lubisz monotoni to do jasnej cholery idź pograć w klasy!
POLSKIEGO UŻYWAJ !!! Pisze się chitynowy, a nie hitynowy !!! I skąd wiesz, że nie mam takiego pancerzyka? A może moja krew to kwas?
Kazdy polak umie się lepiej lub gozej posługiwac jezykiem polskim więc oczekuje od ciebie abyś nie wtracał słówek z angola dobrze? A zreszta o wielki, nieomylny ty też robisz błedy więc sie nie czepiaj.
Bo by wtedy nic nie ewoluowało, bo nie byłoby po co... Bo skoro aciepk nie czepia się słówek to po co się rozwijać? Jeszcze ktoś popełni błąd i aciepk bedzie miał się czego czepiać.
Na złośliwość odpowiedziałem złośliwością...
I jeszcze tylko przysłowie:
Głową muru nie przebijesz.
Dlaczego je tu umieściłem sam się domyśl.
Nic sie nie rozwija bo jak napiszeszesz nie wprost to wielki pan aciepek będzie musiał uzyc muzgu i nic nie wymysli zatem ”edzie sie czepiał że napisałeś źle. To jest rozwój MYŚLENIE cos co ty tepisz!
Lecz DPM jest lepszy dzięki bardziej skomplikowanemu wzorowi plam...
NO DO JASNEJ CHOLERY CZŁOWIEKU IDŹ SIE LECZ ! A CO MNIE TUTAJ TERAZ OBCHODZI TWOJA WSTAWKA! JESTEŚ CHORY! I co z tego że jest lepszy? Juz nic madrego nie mogłeś wymyslic to napisałeś o dpm.
Zaczynasz przesadzać waść...
Wzór kamuflażu w kolorach różowym seledynowym i żółtym (Najlepiej by te kolory były na dodatek neonowe) będzie doskonale maskować... Niezależnie od otaczającego środowiska...
Wzór jest o wiele ważniejszy od kolorów, oto przykład:
http://www.henrikc.dk/cam...bomba_front.jpg
Ale może wprowadzę nową teorię:
I wzór i kolory się liczą...
Tak geniuszu wzór tez sie liczy. poprostu już szkoda mojego czasu na wyjaśnainie tego tobie.

Nie chce mi sie juz z toba gadać. Masz racje głowa muru nie przebijesz, tak samo jak aciepka nie przekonasz. tak samo kiedys sprawdzona teoria że ziemia jest płaska jakos nie mogła się przyjąc taki i ty nigdy nic nie zrozumiesz.

I jeśli nie masz nic madrego to powiedzenia to sie nie odzywaj. Bo jak narazie zchodzisz coraz bardziej z tematu nie mając nic mądrego do powiedzenia w starym!
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Kolory może i są podobne ale co z tego jeśli w dpm jest duuużo więcej brązu. Panie czepialski.
Zwróć uwagę, że DPM od momentu wprowadzenia do użytku ewoluował i istnieje m.in wersja bardziej jesiennie kolorystyczna i bardziej dżunglowo kolorystyczna, które być może są bardziej podobne do woodlanda.
w0jna pisze:A co mnie obchodzi jak go nazwali i dobrze wiem co znaczy foliage! Ty zreszta wiesz jak wyglada foliage i nazwa mnie nie interesuje, ale ty już z braku czegos madrego do powiedzenia musisz sie czepiac teraz nazwy tak!
To nie ja nazywam FG coś co nim nie jest...
w0jna pisze:Tak wiesz wczoraj dowiedziałem sie że jesteśmy w jakiejs tam Uni. I wiem ze wydaje na nauke jezyków obcych. Jak nie lubisz monotoni to do jasnej cholery idź pograć w klasy!
Jednak się czegoś ode mnie dowiedziałeś... A z klasami dobry pomysł, dawno nie grałem...
w0jna pisze:Kazdy polak umie się lepiej lub gozej posługiwac jezykiem polskim więc oczekuje od ciebie abyś nie wtracał słówek z angola dobrze?
Jest XX wiek, piszemy w internecie, i używam w małym stopniu slangu internetowego, który zawiera sporo skróconych słów z języka angielskiego... I nikt mi tego nie zabroni...
w0jna pisze:A zreszta o wielki, nieomylny ty też robisz błedy więc sie nie czepiaj.
Wiem, lecz raczę zauważyć iż robię ich mniej niż ty i widzę to cytując twoje wypowiedzi...
w0jna pisze:Nic sie nie rozwija bo jak napiszeszesz nie wprost to wielki pan aciepek będzie musiał uzyc muzgu i nic nie wymysli zatem ”edzie sie czepiał że napisałeś źle.
To jam mam mózg? A gdzie on jest? A co to w ogóle jest?
w0jna pisze:To jest rozwój MYŚLENIE cos co ty tepisz!
Zapewne gdy napiszę, że nie wszyscy muszą rozumieć to co napiszesz i ja probuję się podszyć pod taką osobę to zaatakujesz mnie iż teraz próbuję się w nieudolny sposób bronic... Więc zobacz! Taki jestem niemyślący, a wyręczyłem cie...
w0jna pisze:NO DO JASNEJ CHOLERY CZŁOWIEKU IDŹ SIE LECZ !
Leczę się, przecież wspominałem, że jestem przeziębiony...
w0jna pisze:A CO MNIE TUTAJ TERAZ OBCHODZI TWOJA WSTAWKA! JESTEŚ CHORY! I co z tego że jest lepszy? Juz nic madrego nie mogłeś wymyslic to napisałeś o dpm.
Może wytłumaczę Ci waćpan moją myśl:
Stwierdziłeś, że woodland jest dobry do polskich lasów, a ja wyraziłem moją opinię, że wg. mojej osoby DPM jest lepszy...
w0jna pisze:Tak geniuszu wzór tez sie liczy. poprostu już szkoda mojego czasu na wyjaśnainie tego tobie.
Przecież stwierdziłem i to. Ale podważam to, że uważasz, że jest ważniejszy od kolorystyki. Kiedyś ludzie używali jednokolorowych kamuflaży, zapewne o tym fakcie wiesz, i jakoś to maskowało...
I teraz wytłumaczenie czymś w rodzaju gry logicznej:
Gdybyś miał zaprojektować kamuflaż dla Polski dajmy na to i mógłbyś wyonać jedną z poniższych rzeczy (Tylko jedną) wiedząc, że drugą wykona kompletny debil (Czyli ku twojej uciesze ja na przykład). To co bys wybrał
1. Opracowanie wzoru kamo.
2. Dobranie kolorów odpowiednich do kolorów otoczenia.

Gdybyś nie wiedział, cały czas próbuje przekonać cię (Tak samo jak ty mnie w niektórych kwestiach), że kolorystyka kamo wydaje się być ważniejsza od wzoru kamuflażu, bo z twoich wypowiedzi zrozumiałem (O! Ja umiem rozumieć!) że wg twojej osoby ważniejszy jest wzór kamo.
w0jna pisze:Nie chce mi sie juz z toba gadać.
Bo ty cienki, w gorącej wodzie kąpany, Bolek jesteś...
w0jna pisze:Masz racje głowa muru nie przebijesz, tak samo jak aciepka nie przekonasz.
Można próbowac dalej a nie się poddawać jak żabojady...
w0jna pisze:tak samo kiedys sprawdzona teoria że ziemia jest płaska jakos nie mogła się przyjąc taki i ty nigdy nic nie zrozumiesz.
Jeżeli tak uważasz...
w0jna pisze:I jeśli nie masz nic madrego to powiedzenia to sie nie odzywaj.
Bo co? To jest wolny kraj i mogę to uczynić, a jak władzom tego forum się to nie podoba to mogą mnie uciszyć...
w0jna pisze:Bo jak narazie zchodzisz coraz bardziej z tematu nie mając nic mądrego do powiedzenia w starym!
A ty dajesz się prowokować i zamiast dać głupiemu, małemu dziecku czuć że wygrało to musisz kontynuować obrońco mulltichłamu...

[ Dodano: 2007-09-02, 13:28 ]
PROSZĘ O USUNIĘCIE TYCH MOICH BZDETNYCH NIC DO TEMATU NIE WNOSZĄCYCH POSTÓW, ABY NIE ZAŚMIECAŁY FORUM. A te posty w których jest coś na temat proszę wymoderować

Przepraszam także forumowiczów za całe zamieszanie
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2007, 13:39 przez aciepk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Posłuchaj mnie kochany acipeku. Crye Precision stworzyło kamo które z założenia miał w jakimś tam stopniu służyć wojsku. Crye wydało na ten cel duuużo dolców, na pewno nie był to ot tak sobie wzorek w photoshopie nałożony na zdjęcie (tak jak z tych zdjęć co mi pokazywałeś), tylko wzór i dobór kolorów dobrany po wielu testach w terenie. Jest to multicam ponieważ on ma działać również w trawie czy na piasku a nie tylko i wyłącznie w lesie. Ja rozumiem że ty masz więcej doświadczenia od wszystkich którzy tworzyli ten kamuflaż i w ogóle, ale proszę ciebie zachowaj to dla siebie.

A jeszcze jedno, tak na przyszłość to nie zchodź z tematu jak pijak z chodnika dobrze?

PS Jest XXI wiek, a nie XX.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Posłuchaj mnie kochany acipeku.
Więc są jednak na tym świecie ludzie którzy mnie kochają...
w0jna pisze:Crye Precision stworzyło kamo które z założenia miał w jakimś tam stopniu służyć wojsku.
I być może będzie bo chyba w komandosie przeczytałem, że ma to być kamo mundurów i innego szpeja dla programu FFC (Czy FFW? Nie pamiętam)...
w0jna pisze:Crye wydało na ten cel duuużo dolców, na pewno nie był to ot tak sobie wzorek w photoshopie nałożony na zdjęcie (tak jak z tych zdjęć co mi pokazywałeś)
Ale ci z TSP opracowali coś mniej więcej podobnego za zapewne o wiele mniejszą kapustę...
w0jna pisze:tylko wzór i dobór kolorów dobrany po wielu testach w terenie.
Ale do lasu to nadal uważam, że te wymiociny się niezbyt nadają, a że mówiłeś coś tam, że survival to głównie zieleń...
w0jna pisze:Jest to multicam ponieważ on ma działać również w trawie czy na piasku a nie tylko i wyłącznie w lesie.
A czy ja mówiłem, że będzie do kitu na piasku, suchej trawie? Ja mówiłem tylko o lesie i zieleni, z racji tego, że Polska to dość zielony kraj...
w0jna pisze:Ja rozumiem że ty masz więcej doświadczenia od wszystkich którzy tworzyli ten kamuflaż i w ogóle, ale proszę ciebie zachowaj to dla siebie.
Jeszcze raz przypomnę, że czepiałem się tylko kwestii leśnych w których mam największe doświadczenie, które wynika z tego, że nie jeżdżę dużo po świecie i nie wiem co jest np. w Mongolii, USA...
Jeszcze raz przypomnę, że nie mówiłem, że multichłam jest złym kamo na warunki panujące dajmy na to w strefie podzwrotnikowej, ale walczyć w nim w dajmy na to Szwecji bym nie pojechał...
w0jna pisze:A jeszcze jedno, tak na przyszłość to nie zchodź z tematu jak pijak z chodnika dobrze?
Przyznałem, że ja zacząłem, ale mogłeś zastosować zasadę:
"Mądry głupiemu ustępuje, a głupi się z tego raduje..."
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

I być może będzie bo chyba w komandosie przeczytałem, że ma to być kamo mundurów i innego szpeja dla programu FFC (Czy FFW? Nie pamiętam)...
Tak, coś takiego ma być.
Ale ci z TSP opracowali coś mniej więcej podobnego za zapewne o wiele mniejszą kapustę...
Takie zrobienie to i ja mogę zrobić. Wzieli zdjęcie i nałożyli wzorek w photoshopie. Nawet nie ma takiego materiału.
Ale do lasu to nadal uważam, że te wymiociny się niezbyt nadają, a że mówiłeś coś tam, że survival to głównie zieleń...
To miał być makuflaż dla wojska, a nie survivalowców.
A czy ja mówiłem, że będzie do kitu na piasku, suchej trawie? Ja mówiłem tylko o lesie i zieleni, z racji tego, że Polska to dość zielony kraj...
A ja mieszkając na równinach prerii zobaczę to duńskie camo i powiem że to jest syf-kamo. Cieszysz się?
Jeszcze raz przypomnę, że czepiałem się tylko kwestii leśnych w których mam największe doświadczenie, które wynika z tego, że nie jeżdżę dużo po świecie i nie wiem co jest np. w Mongolii, USA...
Jeszcze raz przypomnę, że nie mówiłem, że multichłam jest złym kamo na warunki panujące dajmy na to w strefie podzwrotnikowej, ale walczyć w nim w dajmy na to Szwecji bym nie pojechał...
Multicam, tak samo jak UCP, jest kamuflażem z założenia uniwersalnym i tak należy je rozpatrywać. TYLKO I WYŁĄCZNIE TAK!!!
Przyznałem, że ja zacząłem, ale mogłeś zastosować zasadę:
"Mądry głupiemu ustępuje, a głupi się z tego raduje..."
Nigdy nie ustępuje. A ty nie zchodź z tematu.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Takie zrobienie to i ja mogę zrobić. Wzieli zdjęcie i nałożyli wzorek w photoshopie. Nawet nie ma takiego materiału.
Może i nie ma, ale można zamówić...
w0jna pisze:To miał być makuflaż dla wojska, a nie survivalowców.
A ty jesteś może wojskowym, że Ci on potrzebny?
w0jna pisze:A ja mieszkając na równinach prerii zobaczę to duńskie camo i powiem że to jest syf-kamo. Cieszysz się?
Tak, bo taka jest prawda... Lecz jeżeli syfem byś nazwał camel tigera lub DPCU w takich warunkach to bym się nie cieszył... :-(
w0jna pisze:Multicam, tak samo jak UCP, jest kamuflażem z założenia uniwersalnym i tak należy je rozpatrywać. TYLKO I WYŁĄCZNIE TAK!!!
Nie ma rzeczy, kamuflaży, butów, żarcia itp. uniwersalnych, mogą być co najwyżej tak nazwane (Błędnie) bo jeżeli coś jest uniwersalne to na przykładzie butów będzie grzać zimą i nie doprowadzać do przegrzania latem...
Umówmy się tak:
UCP nadaje się co najwyżej do akcji w mieście i jako kamo górskie
Multuchłam jakieś sawanny, prerie i też góry...
w0jna pisze:Nigdy nie ustępuje.
A jakby cię otoczyło dziesięciu drechów, z czego jeden by naciął Ci porządnie rękę i grzecznie by poprosił o twój telefon to byś nadal nie ustępował?
w0jna pisze:A ty nie zchodź z tematu.
To mnie do tego nie prowokuj...

[ Dodano: 2007-09-02, 20:51 ]
A w0jna, abyśmy już nie zaśmiecali forum, masz tu mój numer GG:
11909377
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Może i nie ma, ale można zamówić...
Już się czepiasz. I co z tego że można zamówić jeśli nikt tego nigdy nie widział w terenie!?! Multicam był testowany w terenie i crye wydało na ten cel duuużo środków. Multicam to kamuflaż poprzedzony testami, a nie nałożony wzorek na zdjęcie.
A ty jesteś może wojskowym, że Ci on potrzebny?
A ty jesteś że chodzisz w jakimś tam dpm czy woodandzie? Nie jest mi potzrebny,a e jestem głupi i chcę go mieć. Potrzebne ci jakieś kamo, jakie tam masz?
A jakby cię otoczyło dziesięciu drechów, z czego jeden by naciął Ci porządnie rękę i grzecznie by poprosił o twój telefon to byś nadal nie ustępował?
1.Nie noszę telefonu przy sobie.
2.Tak próbował bym uciekać.
3.Ostatecznie zakładając że miał bym telefon to rzucił bym go o ziemie tak aby się rozwalił w cholerę.
To mnie do tego nie prowokuj...
O ja!?!?!?!? To moja wina jest że gadasz nie an temat?
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Już się czepiasz.
Ano czepiam...
w0jna pisze:I co z tego że można zamówić jeśli nikt tego nigdy nie widział w terenie!?!
Może ludzie są po prostu zbyt płytcy aby wykorzystać coś, czemu nie nadano rozgłosu... Ludzie chcą być jak inni, chcą nosić to co noszą najlepsi i to jest beznadziejne... Że nie chcą się wyróżniać...
w0jna pisze:Multicam był testowany w terenie i crye wydało na ten cel duuużo środków. Multicam to kamuflaż poprzedzony testami, a nie nałożony wzorek na zdjęcie.
Czy wzór kamuflażu ze SMOCK'a Denisona testowano? Chyba nie... Czy testowano ruskie kamuflaże z czasów II WŚ i późniejsze? Też nie, ale za to sprawdziły się w praktyce.
Ktoś wydał na coś co przypomina wymiociny kupę pieniędzy, potem jeszcze to przetestował... Ja w tym sensu nie widzę, testowali to pewnie z użyciem super duper komputerów itede. Tylko skąd wiedzą, że sprawdzi się to w praktyce?
A ja nadal będę uważał, że to co proste i tanie będzie dobre.
w0jna pisze:A ty jesteś że chodzisz w jakimś tam dpm czy woodandzie?
A chodzę...
w0jna pisze:Nie jest mi potzrebny,a e jestem głupi i chcę go mieć.
Tylko po co, skoro mogłeś załatwić sobie coś w oliwce na przykład? Pieniążków byś zaoszczędził...
w0jna pisze:Potrzebne ci jakieś kamo, jakie tam masz?
Nie, ale dla mnie nie kamuflaż się liczy tylko porządny krój i cena.
przykłady:
-Spodnie M-65 w woodlandzie, noszę dlatego, że są one wygodne i praktyczne, a są w woodlandzie, ponieważ nie dostanę kontraktów w oliwce i w moim rozmiarze.
-Kurtka CS'95 nosze ją ponieważ zamiast wydać ponad 100 na ortalionową wiatrowkę, która byłaby na mnie przymała, wydałem 60 dych na wygodną kurtkę z wieloma kieszeniami i niezwykłe przyjemnym w noszeniu, luźnym kroju i dużymi możliwościami tuningu.
-Wojskową parkę gore-texową w woodlandzie nosze dla tego, że kupiłem ją za 400 PLN, a za kurtkę turystyczną z gore-texu musialbym w czasach gdy ją kupowałem wydać grubo ponad 1000...
-Noszę też spodnie od ACU, ponieważ są w sam raz jako dlugie spodnie na rower, mają sporo kieszeni i są wygodne.
Zamówiłeś sobie uniform własnego w sumie projektu, przemyślanego tak aby odpowiadał Ci najbardziej krojem i wydałeś dużo pieniędzy bo chciałeś go mieć w multichłamie... A gdyby był dajmy na to w oliwce to mógłbyś zamówić sobie dwa komplety zamiast jednego...
w0jna pisze:1.Nie noszę telefonu przy sobie.
2.Tak próbował bym uciekać.
3.Ostatecznie zakładając że miał bym telefon to rzucił bym go o ziemie tak aby się rozwalił w cholerę.
3. Zabili by cię za to... Lepiej jest oddać...
w0jna pisze:O ja!?!?!?!?
A kto moja mama? Ja na początku tylko wypytywałem o ten twój mundurek i powiedziałeś, że będzie w multichłamie... Lecz najpierw była dyskusja o kolorystyce forum opartej na kolorach plam z marpata, która będzie lepiej pasowała do charakteru forum. Wspomniałeś, że survival kojarzy się z zielenią (Czy coś tam, że zieleń musi być). Wtedy coś we mnie pękło (Bynajmniej nie żyłka w tyłku :mrgreen: ) No to ja rzuciłem uwagę, że po co multichlam skoro zieleni tak tam dużo nie ma? Wtedy się zaczęło...

[ Dodano: 2007-09-02, 21:51 ]
A teraz odpowiedz na GG proszę, nie śmiećmy już... A jak GG nie pasuje to masz tu mojego mejla:
aciepk@gmail.com
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ano czepiam...
Właśnie...
są po prostu zbyt płytcy aby wykorzystać coś, czemu nie nadano rozgłosu... Ludzie chcą być jak inni, chcą nosić to co noszą najlepsi i to jest beznadziejne... Że nie chcą się wyróżniać...
Mozliwe że tak jest, ale spójż na to tak że zapewne nałozyli go tak z na 10 zdjęć, pomysleli and doborem kolorów, no i wzieli satry sprawdzony wzorek (sprawdzony do dźungli!). o iteraz nasuwa się pyatnie: Jak to działa w realnym świecie? Nie wiesz jak działa pod róźnym swiatłem, w ruchu itp. A tak wogóle to jest przeciez zły kamuflaz bo uniwerslany???
Ktoś wydał na coś co przypomina wymiociny kupę pieniędzy, potem jeszcze to przetestował... Ja w tym sensu nie widzę, testowali to pewnie z użyciem super duper komputerów itede. Tylko skąd wiedzą, że sprawdzi się to w praktyce?
A ja nadal będę uważał, że to co proste i tanie będzie dobre.
Twoje zdanie, ja twierdzę że jest inaczej i juz nie mówmy o tym bo widze że ja cie nie przekaonam, ani ty mnie.
A chodzę...
A jesteś wojskowym (takie pytanie zadałeś mi) ???
Tylko po co, skoro mogłeś załatwić sobie coś w oliwce na przykład? Pieniążków byś zaoszczędził...
No nie wiem. materiały na ubrania wcale nie są tanie,a dwa to ten materiał kosztuje tyle co biała bawełna jak kupowałem na kimono.
Nie, ale dla mnie nie kamuflaż się liczy tylko porządny krój i cena.
przykłady:
-Spodnie M-65 w woodlandzie, noszę dlatego, że są one wygodne i praktyczne, a są w woodlandzie, ponieważ nie dostanę kontraktów w oliwce i w moim rozmiarze.
-Kurtka CS'95 nosze ją ponieważ zamiast wydać ponad 100 na ortalionową wiatrowkę, która byłaby na mnie przymała, wydałem 60 dych na wygodną kurtkę z wieloma kieszeniami i niezwykłe przyjemnym w noszeniu, luźnym kroju i dużymi możliwościami tuningu.
-Wojskową parkę gore-texową w woodlandzie nosze dla tego, że kupiłem ją za 400 PLN, a za kurtkę turystyczną z gore-texu musialbym w czasach gdy ją kupowałem wydać grubo ponad 1000...
-Noszę też spodnie od ACU, ponieważ są w sam raz jako dlugie spodnie na rower, mają sporo kieszeni i są wygodne.
Ja lubie i to i to.
3. Zabili by cię za to... Lepiej jest oddać...
Niech śmiecie spróbują!!! Zawsze chodze z pałką! Już mam dosyc takiego ścierwa.


GG mi starczy tyle ze siedze na laptopie bo brat pisze prace i nie mam tu gg nie che mi sie bawić.

A nie odpisuj na tego posta to dla mnie sprawa honoru. :-P
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:no i wzieli satry sprawdzony wzorek (sprawdzony do dźungli!).
Już nie jest taki podobny do prawdziwego TS'a... Blizej mu do multichłamu... I do dżungli jest sprawdzony w odpowiedniej kolorystyce...
w0jna pisze:o iteraz nasuwa się pyatnie: Jak to działa w realnym świecie? Nie wiesz jak działa pod róźnym swiatłem, w ruchu itp.
No bo nie ma nań chętnych, wszyscy rzucili się na rozreklamowanego multichłama więc nie zwracają uwagi na wynalazki TSP... Ludzie znają TSP tylko z reprodukcji tzw John Wayne's TS i z tigera dla USAF... A reszta ich nie obchodzi, bo mają i multichłama i UCP...
w0jna pisze:A tak wogóle to jest przeciez zły kamuflaz bo uniwerslany???
Teraz ty się czepiasz... Ze zapomniałem wspomnieć...
w0jna pisze:A jesteś wojskowym (takie pytanie zadałeś mi) ???
A nie... Ale żem powiedział czemu nosze wojskowe rzeczy... A do lasu i w góry niekoniecznie zakładam wojskowe ciuchy... Pamiętaj, że mogę być także zbieraczem takich gratów, zakładającym od czasu do czasu takowe graty.
w0jna pisze:No nie wiem. materiały na ubrania wcale nie są tanie,a dwa to ten materiał kosztuje tyle co biała bawełna jak kupowałem na kimono.
Może to oznaczać iż szybko się zniszczy... Bo kimon nie robi się z czegoś odpowiadającego wytrzymałością do poczciwego NYCO...
w0jna pisze:Ja lubie i to i to.
A ja tylko krój, kamuflaż jest tylko dodatkiem rzucającym się w oczy na mieście i na szlaku...
w0jna pisze:Niech śmiecie spróbują!!! Zawsze chodze z pałką! Już mam dosyc takiego ścierwa.
Z pałką? Po co ci pałka skoro masz...
w0jna pisze:kimono.
? No chyba, że kimono służy do spania :mrgreen:
w0jna pisze:A nie odpisuj na tego posta to dla mnie sprawa honoru. :-P
Z bratem się założyłeś? No to brat wygrał...

[ Dodano: 2007-09-02, 23:56 ]
Tanto możesz zablokować ten temat tak abym tylko ja i w0jna mógł go czytać i w nim pisać?
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Już nie jest taki podobny do prawdziwego TS'a... Blizej mu do multichłamu... I do dżungli jest sprawdzony w odpowiedniej kolorystyce...
Wzorek też wymyślili do dżungli i był odpowiedni dopasowany.
Gdzie indziej może się dobrze sprawować, ale nie musi.
No bo nie ma nań chętnych, wszyscy rzucili się na rozreklamowanego multichłama więc nie zwracają uwagi na wynalazki TSP... Ludzie znają TSP tylko z reprodukcji tzw John Wayne's TS i z tigera dla USAF... A reszta ich nie obchodzi, bo mają i multichłama i UCP...
Bo multicam nie jest photoshopowym wzorkiem! Multicam był testowany w terenie zanim go wypuścili ,a nie jak to testowany na 10 zdjęciach.
Może to oznaczać iż szybko się zniszczy... Bo kimon nie robi się z czegoś odpowiadającego wytrzymałością do poczciwego NYCO...
Kimono szyje się ze 100 % bawełny a multicam będę miał 50/50. Jeśli twierdzisz że kimona nie szyje się z trwalszych rzeczy to jesteś w błędzie i tyle. Materiał jest o wiele wytrzymalszy od tego od dpm, bdu czy flectarna.
Z pałką? Po co ci pałka skoro masz...
Bo lubie
Z bratem się założyłeś? No to brat wygrał...
Nie nie założyłem się.
? No chyba, że kimono służy do spania :mrgreen:
Kimono służy d tego aby ładnie było widac krew na nim.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Wzorek też wymyślili do dżungli i był odpowiedni dopasowany.
Kto Crye? Czy mówisz o tych różnych wynalazkach z TSP? TSP nie wymyśliło TS'a, jeżeli o to chodzi...
w0jna pisze:Bo multicam nie jest photoshopowym wzorkiem!
A skąd wiesz, że nie został stworzony w photoshopie? Może wydali tą grubą forsę na przerobienie zdjęcia prerii na kamuflaż w tym popularnym edytorze?
Multicam był testowany w terenie zanim go wypuścili ,a nie jak to testowany na 10 zdjęciach.
No i co z tego? Nie wszystko przechodzi testy, a jest dobre. A multichłam był testowany w odpowiednich dlań kolorach otoczenia, co widać na zdjęciach ze strony crye... I był testowany przez producenta a nie przypuszczalnego odbiorcę dajmy na to...
w0jna pisze:Kimono szyje się ze 100 % bawełny
Wiem... Ale nie jest to taka dzianina bawełniana jak na przykład ta używana do szycia odzieży M-51 (Mówię o tradycyjnych kimonach)...
w0jna pisze:a multicam będę miał 50/50.
NYCO, POCO, RACO? Czy coś innego?
w0jna pisze:Jeśli twierdzisz że kimona nie szyje się z trwalszych rzeczy to jesteś w błędzie i tyle.
Kimona o ile dobrze pamiętam robi się z cienkiej, przewiewnej i lekkiej bawełny (Mówię o tradycyjnych), a nie jakiegoś kurczę brezentu na mieszoki...
Materiał jest o wiele wytrzymalszy od tego od dpm, bdu czy flectarna.
Już bez przesady... Na pewno materiał na kimono jest mocniejsze od M-65 NYCO, NYCO Rip-Stopu, NYCO używanego do szycia kurtek CS'2000... Może być co najjwyżej mocniejsze od dzianiny POCO (M.in. kurtki S’84 i S’94) Rip-stop używany do produkcji kurtek CS’95….
w0jna pisze:Kimono służy d tego aby ładnie było widac krew na nim.
Tak samo jak białe podkoszulki...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Kto Crye? Czy mówisz o tych różnych wynalazkach z TSP? TSP nie wymyśliło TS'a, jeżeli o to chodzi...
Co ty nie powiesz a ja myślałem że TS wynaleźli kosmici.
A skąd wiesz, że nie został stworzony w photoshopie? Może wydali tą grubą forsę na przerobienie zdjęcia prerii na kamuflaż w tym popularnym edytorze?
A może a może a może przestań gadać od rzeczy.
No i co z tego? Nie wszystko przechodzi testy, a jest dobre. A multichłam był testowany w odpowiednich dlań kolorach otoczenia, co widać na zdjęciach ze strony crye... I był testowany przez producenta a nie przypuszczalnego odbiorcę dajmy na to...
To że zdjęcia dla użytku komercyjnego były robione w takim terenie, to nie znaczy że był w takich warunkach testowany. A ten twój Tmulticam to nigdzie nie był testowany i to z tego.
a multicam będę miał 50/50.
nyco
Kimona o ile dobrze pamiętam robi się z cienkiej, przewiewnej i lekkiej bawełny (Mówię o tradycyjnych), a nie jakiegoś kurczę brezentu na mieszoki...
źle pamiętasz.
Już bez przesady... Na pewno materiał na kimono jest mocniejsze od M-65 NYCO, NYCO Rip-Stopu, NYCO używanego do szycia kurtek CS'2000... Może być co najjwyżej mocniejsze od dzianiny POCO (M.in. kurtki S’84 i S’94) Rip-stop używany do produkcji kurtek CS’95….
Widziałeś ten materiał? Nie to się nie odzywaj.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Co ty nie powiesz a ja myślałem że TS wynaleźli kosmici.
Nie zrozumiałem tego co napisałeś, więc zadałem pytanie (Raz) i coś tam napisałem (dwa).
w0jna pisze:A może a może a może przestań gadać od rzeczy.
Bo co? Przestanę, jak dasz mi potwierdzenie, że opracowanie multichłamu kosztowało tyle i tyle, testy tyle i tyle... Bo mam prawo przypuszczać, że multichłam został stworzony w photoshopie, że testem było robienie zdjęć w miejscach gdzie multichłam pasował do kolorów otoczenia, a te domniemane miliony które poszły na opracowanie multichłamu to nie łapówki dla ludzi z branży aby Ci stwierdzili, że to najlepszy kamuflaż uniwersalny?
w0jna pisze:To że zdjęcia dla użytku komercyjnego były robione w takim terenie, to nie znaczy że był w takich warunkach testowany.
To czemu zamieszczają tylko takie zdjęcia?
w0jna pisze:A ten twój Tmulticam to nigdzie nie był testowany i to z tego.
A po kiego kija ma być testowany, skoro jak na razie monopol na kamuflaż tego typu ma Crye?
w0jna pisze:źle pamiętasz.
Czyli teraz do kung-fu, ju-jitsu, aikido zakłada się kimona z materiału przeznaczonego do szycia worków na kartofle?
w0jna pisze:Widziałeś ten materiał? Nie to się nie odzywaj.
Widziałem i mówię o tym co widziałem...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Pogadamy na gg.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

aciepk pisze:
w0jna pisze:Multicam był testowany w terenie i crye wydało na ten cel duuużo środków. Multicam to kamuflaż poprzedzony testami, a nie nałożony wzorek na zdjęcie.
Czy wzór kamuflażu ze SMOCK'a Denisona testowano? Chyba nie... Czy testowano ruskie kamuflaże z czasów II WŚ i późniejsze? Też nie, ale za to sprawdziły się w praktyce.
Ktoś wydał na coś co przypomina wymiociny kupę pieniędzy, potem jeszcze to przetestował... Ja w tym sensu nie widzę, testowali to pewnie z użyciem super duper komputerów itede. Tylko skąd wiedzą, że sprawdzi się to w praktyce?
A ja nadal będę uważał, że to co proste i tanie będzie dobre.
Przypuszczam że Denisona też testowano - nie wiem czy na pewno, ale tak sądzę. Już Wojsko Polskie w 1919 testowało mundury pod kątem maskowania, i dlatego właśnie wybrano khaki (oczywiście wtedy wybierano tylko spośród mundurów plain color).

Poza tym nie śmiej się z testów. one czemuś służą i nie wyrzucano by na nie kupy kasy w błoto. Kiedyś np. nie testowano okrętów na modelach i jakie były efekty - budowano metodą prób i błędów - taki np. galeon "Vasa" w XVII zatonął w pierwszym rejsie, bo był źle wyważony. Jeszcze w XIX w. konstruowano okręty intuicyjnie, testując rózne rozwiązania w praktyce - na marynarzach którzy na tych okrętach pływali... a był to okres bardzo szybkiego postępu w technologii zarówno napędu, jak i budowy kadłuba, metalurgii, uzbrojenia itd. Efektem była cała seria nieudanych jednostek oraz sporo katastrof. Strata pieniędzy i ludzkiego życia. Testy, symulacje itd. to przejaw nowoczesności, profesjonalizmu i odpowiedzialności, pozwalają zmniejszyć realne straty na polu walki wskutek wprowadzania pomysłów z księżyca rodem. Profesjonalizm musi triumfować nad amatorszczyzną.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

nordwest pisze:Poza tym nie śmiej się z testów. one czemuś służą i nie wyrzucano by na nie kupy kasy w błoto. Kiedyś np. nie testowano okrętów na modelach i jakie były efekty - budowano metodą prób i błędów - taki np. galeon "Vasa" w XVII zatonął w pierwszym rejsie, bo był źle wyważony. Jeszcze w XIX w. konstruowano okręty intuicyjnie, testując rózne rozwiązania w praktyce - na marynarzach którzy na tych okrętach pływali... a był to okres bardzo szybkiego postępu w technologii zarówno napędu, jak i budowy kadłuba, metalurgii, uzbrojenia itd. Efektem była cała seria nieudanych jednostek oraz sporo katastrof. Strata pieniędzy i ludzkiego życia. Testy, symulacje itd. to przejaw nowoczesności, profesjonalizmu i odpowiedzialności, pozwalają zmniejszyć realne straty na polu walki wskutek wprowadzania pomysłów z księżyca rodem. Profesjonalizm musi triumfować nad amatorszczyzną.
Jak dla mnie to już zupełnie inna sprawa niż testy wzoru kamuflażu...
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

A niby dlaczego? Nie ma tu żadnej różnicy. Jeżeli ktoś (Crye) zamierza sprzedawać jakiś produkt, to musi mieć ten produkt dobrze przygotowany. A jeżeli siły zbrojne zamierzają kupić jakiś rodzaj uzbrojenia czy sprzętu, to też muszą się kierować jakimiś kryteriami - w przypadku kamuflażu jest to skuteczność maskowania.
Pomijam oczywiście gwardie pałacowe republik bananowych gdzie królują jakieś dziwne oczopląsowe wzorki, i gdzie chodzi bardziej o zastraszanie własnej ludności niż skutecdzność na polu walki, albo armie które muszą kupować z drugiej ręki.
Oczywiście oprócz skuteczności maskowania są inne kryteria, np. odróżnialność od mundurów potencjalnego przeciwnika.

Wg Ciebie produkt nietestowany ma być lepszy od testowanego? Poza tym porównujesz rzeczy nieporównywalne, bo Smock Denisona powstał w czasie II wojny, gdy nie było komputerów, czas naglił bo trwała wojna, nie było tych 60 lat doświadczeń które potem narosły, no i technologie barwienia tekstyliów były znacznie mneij rozwinięte. Poza tym alianci celowo podczas II wojny światowej ograniczali stosowanie mundurów camo, by uniknąć pomyłek z przeciwnikiem który ich używał już na dużą skalę. A wysoki poziom niemieckich kamuflaży w II wojnie to właśnie efekt kilkunastu lat prac badawczo-rozwojowych.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

nordwest pisze:Wg Ciebie produkt nietestowany ma być lepszy od testowanego?
A czemu miałby być gorszy? Ja do testów nic nie mam, ale co mi po teście wzoru kamo, który został stworzony jako uniwersalny? Ja uważam, że nie ma kamuflaży uniwersalnych i co mi po testach multichłamu skoro zapewne przetestowany w warunkach mniej więcej takich kolorystycznie jakich sam jest? A i owszem dobrze się w nich sprawdza, ale jak coś jest nazwane uniwersalnym to ja wymagam od tego aby na prawdę było uniwersalne a nie sprawdzało się tylko tu i tam, uniwersalny znaczy sprawdzi się wszędzie, bo żadne testy raczej by tego nie wykazały...
nordwest pisze:Poza tym porównujesz rzeczy nieporównywalne, bo Smock Denisona powstał w czasie II wojny, gdy nie było komputerów, czas naglił bo trwała wojna, nie było tych 60 lat doświadczeń które potem narosły, no i technologie barwienia tekstyliów były znacznie mneij rozwinięte.
Z tego co pamiętam to pierwsze Denison SMOCK'i były pokrywane kamuflażem ręcznie i co może się nie sprawdzały? I dlaczegóż by nie porównywać starego z nowym? Może w takim razie nie powinno się porównywać niemieckiego kamo dębowego z Partizanem (Ruskie kamo dębowe, aby nie mylić)? No bo co z tego, że jedno powstało z drugiego, skoro jest 60 lat różnicy?
nordwest pisze:np. odróżnialność od mundurów potencjalnego przeciwnika.
Czyli miałbym na przykład latać w mundurze pokrytym UCP, mimo, że armia przeciwnika ma nieporównywalnie lepszy kamuflaż do warunków pola walki? Uważam, że miałbym takie same szanse na przeżycie w mundurze wrogiej armii (Wśród swoich), jak nosząc ów uniform w UCP...
nordwest pisze:A wysoki poziom niemieckich kamuflaży w II wojnie to właśnie efekt kilkunastu lat prac badawczo-rozwojowych.
Badania są bardzo przydatne, ale potrzeba na nie środków, a nie wszyscy te środki mają... A i bez badań da się stworzyć dobrą rzecz...
Sowieci raczej nie poddawali badaniom i testom swoje kamuflaże typu Ameby z 1938, albo TTsMKK, który jest przez niektórych nazywany pierwszym pikselowym kamuflażem, mimo iż kiedy został zaprojektowany to słowo piksel jeszcze pewnie nie było znane... I nie mieli wtedy komputerów, a stworzyli kamo pikselowe... Niebywałe...
Zablokowany