Szelki do spodni m65 ;)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Szelki do spodni m65 ;)

Post autor: Ciek »

Słuchajcie, mam już powyżej uszu łażenia w spodniach owiniętych wokół kostek, hiphopowców zwracających się do mnie "serwus ziomuś" oraz niewiast i Kochających Inaczej pogwizdujących na widok mojego rowka między pośladkami.

W związku z powyższym, postanowiłem "taktycznie" zaopatrzyć się w "taktyczne" szelki do moich "taktycznych" spodni m65. I tutaj pojawia się pytanie: jakie szelki powinienem kupić? Czy to mają być obojętnie jakie szelki z żabką, czy może do gatek m65 pasują jakieś szelki na guzikach? W sklepie oglądałem szelki BW i wyglądały całkiem fajnie ale, niestety są na guziki i nie pasują, trzeba przyszyć do spodni guziki. Czy ręczne przyszycie kilku guzików może zepsuć spodnie? Czy szelki na żabkach są gorsze niż te na guzikach? Nigdy wcześniej nie używałem takiego sprzętu, więc będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

W sieci znalazłem coś takiego:
http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=429
ale nie bardzo wiem na jakiej zasadzie to działa. Na końcu są chyba jakieś takie haczyki, czy je się przyczepia do takich jakby 2 sznurówek przyszytcyh po wewnętrznej stronie spodni? Jakoś nie bardzo podoba mi się ta konstrukcja.

Może przy okazji zadam pytanie: w spodniach m65 mam przyszytą w kroku po zewnętrznej taką jakby sznurówkę mającą kilka cm. Czemu ona ma niby służyć? :)
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Ciek pisze:Może przy okazji zadam pytanie: w spodniach m65 mam przyszytą w kroku po zewnętrznej taką jakby sznurówkę mającą kilka cm. Czemu ona ma niby służyć? :)
Też się nad tym zastanawiałem ale obstawiam że to po prostu wzmocnienie kroku. Co do szelek za małolata matka mnie katowała takimi wynalazkami. Z tego co pamiętam, szelki z żabką nie były zbyt dobre bo nie raz się w ryło oberwało jak się rozpięła czy coś w tym stylu. Zatem chyba lepsze były by na jakieś guziki.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

Ten sznurek jest do trokow, ktore masz w kieszeni. Przeplatasz je tam i nie beda sie obsuwaly.

Co do szelek, to sa chyba takie z metalowymi koncowkami sluzacymi do zaczepienia ich o guziki w spodniach. Dziadek chyba takie mial.
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

najlepsze to są oryginalne szelki do spodni m65

takie jak z linku


http://allegro.pl/item999090614_orygina ... _nowe.html


sam używam i polecam
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Z tymi haczykami nie ma problemów? Szelki nie spadają? Te linki do zaczepiania się nie urywają, jakoś tak niezbyt solidnie mi one wyglądają ... :(
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

wygląd wyglądem, szelki bardzo dobrze się spisują


mam na pasie zazwyczaj cieżki nóż, po kieszeniach rózne rzezcy i spodnie leca normalnie w dól

przy opcji z szelkami już sie tak nie dzieje,


haczyki bardzo dobrze trzymaja i nawet ze te troki w spodniach wygladają mizernie to są bardzo wytrzymała
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Zgodze się z grzelmatem, mam takie szelki od czasów gdy byłem 20 kilo mniejszy i były mi potrzebne.
Zawsze na pasie nóż czasem jakiś dodatkowy szpej. Wszystko trzyma się w kupie do dzisiaj.
Szelki są wygodne i dobrze trzymają spodnie. I to co dla mnie było zbawienne to to, że spodnie przy długich marszach nie zsuwały się i dzięki temu od czasu gdy zacząłem ich używać ani razy nie zatarł mi się krok.
Cena też nie jest "taktyczna" więc warto zainwestować.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
ODPOWIEDZ