Wyobraźnia mi niedomaga - HELP !

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Wyobraźnia mi niedomaga - HELP !

Post autor: zmęczon »

Natknąłem się dzisiaj na coś takiego :
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33438
i lekko mnie oszołomiło. Otóż nijak nie mogę sobie wyobrazić zastosowania higrometru w survivalu. Jeszcze poziomnicy, termometrowi i linijce długości 3cm jakoś moja wyobraźnia z trudem dały radę, ale tego higrometru nijak nie mogę strawić. Może Wam coś przychodzi sensownego do głowy ? Zamówiłem aby własnoręcznie sprawdzić co z tym się da zrobić, ale ostatnio poczta w HK trzyma paczki do mnie po dwa miesiące nawet i nie wiem czy dożyję dostawy.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

pomaga okreslic zmiane pogody...acz dla bacznego obserwatora, to zbędne ;)

gadżet ...hmmm....ciekawy...ale jego zastosowanie jest bardzo wąskie, a i wykonanie pewnie nie będzie na zbyt wysokim poziomie.

Jakby tam do kompletu wrzucili radio na korbkę i panel słoneczny...to może by się nadało do czegoś :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Zmęczon, zawartość pary wodnej w powietrzu jest bardzo ważna. Wpływa nie tylko na temperaturę odczuwalną przez nasz organizm, ale również decyduje o tym jak szybko zaczniemy zamarzać, ile wody wyparuje z nas, jak bardzo będziemy się pocić itp.
Przykładowo +35 C na pustyni jest mniejszym obciążeniem dla organizmu niż +35 C w puszczy tropikalnej.
Awatar użytkownika
Wuming
Posty: 14
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:17
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Wuming »

Jak jest nam zimno to trzeba się cieplej ubrać. Bez tego urządzenia nie będziesz tego wiedział i zamarzniesz.
"Life's tough......It's even tougher if you're stupid." -John Wayne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt pierwszej linii”