Zasobnik Piechoty Górskiej - gdzie można znaleźć

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Omomierz pisze:A to już bzdura kompletna.
Że zasobniki z allegro nie mają gwarancji, czy bergen nie będzie gorszy?
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Że nie będzie gorszy. Mam szacunek do tej firmy, jak najbardziej, ale jeśli ktoś to sprzedaje po tak okazyjnej cenie - poniżej 100zł to nie ma co liczyć, że pociągnie tyle samo, co nowy ZPG. Oczywiście zależy to też od rodzaju eksploatacji, ale tutaj lepiej uogólnić.

No chyba, że ma się naprawdę fart i trafia się aukcję kogoś kto nie wie, co sprzedaje ;)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Mam ZPG kilka lat w kolorze pustynnym i daje radę. Niewątpliwa wada to szelki, które nie są od wewnętrznej strony obszyte siatką i przez to nieprzyjemne latem. Waga pustego też jest spora, próbowałem wyeliminować stelaż, lecz wtedy całość nieco się kondoni. Plecaczka nie dopinam, gdyż ZPG staje się wtedy cholernie nieporęczny, zwłaszcza w środkach masowej komunikacji. Szturmowca zwijam zazwyczaj w rulon i wpycham do wnętrza, by używać wtedy, gdy zasobnik jest zakopany lub wisi zamaskowany na drzewie. Obecnie stał się dla mnie za duży i czeka na strychu do czasu, aż znów zgłupieję na punkcie gadżetów, które można w niego upychać. Trochę sobie poczeka. Dziś nie kupiłbym go, raczej uderzyłbym w Volverina lub Wisporta, a najprawdopodoniej w Golite, takiego, jakiego miał Rzez podczas trawersu Islandii.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Wybaczcie koszmarny odkop, ale mam pewną zagwozdkę. Poszukuję tego małego, "patrolowego" do zasobnika wz 987. Przeszukiwanie serwisów aukcyjnych i sklepów utrudnia mi brak znajomości nazwy tego osprzętu. Obawiam się, że "ten mały od wz987" jest mało precyzyjne :lol: .

Macie może jego nazwę? Albo najlepiej opis całego wz987 :roll:, bo może w takim opisie będzie wymienione... :-P


Wygaśnie, co by złotym szpadlem nie oberwać

Edycja- no to skoro nie bijecie to jednak nie wygaśnie:)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2013, 20:32 przez tre33, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

tre33, po co Ci on właściwie? Nie jest to najlepszy plecak świata i wyjątkowo szybko się zużywa.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Tresor pisze: (...) ten ?
Tak, jak najbardziej. Ale na tej aukcji też nie ma nazwy :/
Abscessus Perianalis pisze:tre33, po co Ci on właściwie? Nie jest to najlepszy plecak świata i wyjątkowo szybko się zużywa.
Koleżanka używa mojego dużego ZPG WZ-987. Bardzo sobie go chwali ( :roll: ) i wyrzuca mi brak małego do kompletu (nigdy małego nie miałem). A, że niedługo kolejny wspólny wyjazd, to znowu będę musiał wysłuchiwać... :cry:
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Może zapytać u producenta ?
http://www.konfekcjoner.pl/wojsko,asortyment_2.html

edit:
podobno ta firma też je szyje: http://www.callida.com.pl/index1.htm
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Ten plecak szyje kilka firm, od Konfekcjonera ma np. Piechota Górska z Bielska, i chwalą sobie ten plecak, wytrzymały i co najważniejsze wygodny. Jest ciężki i to chyba jedyna jego wada. Rok temu dokładnie wypytałem o ten plecak bo sam chciałem go kupić, ale kasa się rozleciała.

Z Wojskowymi gratami które produkują różne firmy jest tak że nie można wrzucać ich do jednego worka.
Są firmy które robią go porządnie, a są takie które wykonują na od***rdol. W przypadku Konfekcjonera, to kawał dobrego plecaka.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, ja pisałem o maluchu, dużego używam i działa, maluch jest dużo mniej wytrzymały, wygodny i tak dalej, dlatego dziwię się, że jest poszukiwany, zamiast kupić np grota i też dotraczać. Jedynym minusem dużego jest dla mnie waga, reszta jest w pytkę.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ