Zasobnik Piechoty Górskiej - gdzie można znaleźć

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Zasobnik Piechoty Górskiej - gdzie można znaleźć

Post autor: Bojownik »

Witam
Mam zamiar kupić duży i wytrzymały plecak na obozy. Wpadł mi w oko Zasobnik Piechoty Górskiej, lecz mam kłopoty ze znalezieniem tego plecaka. Na allegro znalazłem te zasobniki tylko że niewiadomego pochodzenia i bez podanych materiałów. I tu moje pytanie, czy ktoś wie gdzie można znaleźć te plecaki? I w miarę z dobrych materiałów np. cordura?
Z góry dziękuje za pomoc
niewazne

Post autor: niewazne »

Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

No, tylko nie mają go na stanie i przesadzili z ceną
niewazne

Post autor: niewazne »

Poszukaj jakiegoś pewnego sprzedawcy z alledrogo,
tam kupisz taniej taki sam, ale pewno używany.
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Na allegro nie podają firmy i materiałów.
Sawiol
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2009, 15:22
Lokalizacja: Witkowo

Post autor: Sawiol »

ZPG nie robią z cordury. Więc martwienie się o materiały odpada. ;) Na Alledrogo przeważają produkcje PASO i KONFEKCJONER. Białym krukiem jest ALPINUS, którego od wielu lat się nie szyje.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Może rozejżyj się za PT 75 janysporta. Miałem kiedyś zasobnik piechoty górskiej Konfekcjonera i sprzedałem właśnie po to by kupic PT, jakos ZPG mi średnio podchodził, i materiał nie sprawiał dobrego wrażenia. Chociaż parę patentów miał fajnych.
Awatar użytkownika
Cpt.Cader_S
Posty: 21
Rejestracja: 30 sty 2008, 18:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gadu Gadu: 7346247
Tytuł użytkownika: ODA 021
Płeć:

Post autor: Cpt.Cader_S »

Nie miałem nigdy ZPG, niemniej jednak szczerze go odradzam. Przede wszystkim materiał z którego jest zrobiony nijak ma się do konstrukcji z cordury. Zreszta sama konstrukcja nie należy do zbyt udanych. Produkowany był także przez PAJAK'a, w panterze pustynnej, ale firma woli się do tego nie przyznawać, ze względu właśnie na jego jakość, którą narzucił przetarg MON'owski. Wiem też, że żołnierze zawodowi z bielska z 18bdsz pozbywali się ich na rzecz innych, cywilnych konstrukcji :roll:

Tak jak poprzednicy uważam, że powinieneś zainwestować w jakiś inny, lepszy plecak. Który, to rzecz gustu i kasy. Jest wiele możliwości, zaczynając od ALICE a kończąc na Arizzon Wolverine.
Obrazek
Obrazek
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother;
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

A jakie masz zasoby finansowe na ten cel ??
Ja zakupiłem wisport-a Reindeer-a i od razu widać, że jest to sprzęt solidny i wygodny.
Od siebie mogę polecić Reindeer-a lub Reccoon-a tym bardziej iż producent daje gwarancję na swoje produkty z cordury 5 lat oraz bardzo dobry serwis pogwarancyjny. W pewnym sklepie internetowym jest spora obniżka właśnie na produkty wisport-a.
[nie chcę robić reklamy sklepu]
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

manfred1992 pisze:A jakie masz zasoby finansowe na ten cel ??
No około 500zł, ale to już max. I zależało by mi na dużej wytrzymałości. A pojemność gdzieś około 100l, ZPG podoba mi się ze względu na ten plecak patrolowy odpinany.
Awatar użytkownika
Cpt.Cader_S
Posty: 21
Rejestracja: 30 sty 2008, 18:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gadu Gadu: 7346247
Tytuł użytkownika: ODA 021
Płeć:

Post autor: Cpt.Cader_S »

opcja z patrolowym plecakiem dopinanym do głównego jest w CFP90 jak i w obecnym MOLLE US i w tej cenie z CFP z patrolem spokojnie się zmieścisz, MOLLE musiałbyś poszukać okazji.
Obrazek
Obrazek
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother;
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Berghaus Cyclop II
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Plecakiem patrolowym się nie sugeruj, bo choć sam w sobie jest zdatny do noszenia osobno a nawet powiem więcej jest w miarę wygodny (jak się dobrze spakujesz), to dopięty do ZPG zmienia środek ciężkości i wtedy nadaje się tylko do przenoszenia lekkich i płaskich rzeczy.
Poza tym samo dopinanie patrolówki do plecaka jest strasznie upierdliwe.
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Dziękuję wszystkim za serdeczną pomoc.
Po dłuższym namyśle postanowiłem dozbierać jeszcze trochę kasy i kupić Arizzon Wolverine W70
Marian
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:37
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:

Post autor: Marian »

Również nie miałem zasobnika, ale kolega go dostał. Nie był z niego zadowolony, ponieważ: pusty plecak ważył prawie 3kg, paski do troczenia się rwały i szwy pękały. Mam plecak Janysporta (PT75 po małej przeróbce) niecałe 2 lata, co może wydawać się zbyt krótkim okresem, ale powiem że nie zamieniłbym tego plecaka na żaden inny.
www.maskalat.blogspot.com przepis na zrobienie ghillie suit
roger09
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: roger09 »

Witam,

Na allegro znalazłem właśnie zasobnik piechoty górskiej. Czy możecie mi coś o nim powiedzieć? Czy to samo co w posatch wyżej? Gdyż chciałem kupić ten plecak a nie wiem czy warto. Wizualnie bardzo mi sie podoba nie wiem jak z jakością.

Oto link:

Kod: Zaznacz cały

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



A druga sprawa to pytanie gdyż przeczytałem że ktoś wyżej pisał że chce dozbierać kase i kupić plecak Arizzon Wolverine W70. Pierwszy link w google i mamy coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://arizzon.com/html/produkty/030-0065-W70_monolith_II/plecaki
A mi na allegro wpadł w oko podobny plecak firmy Eye Mountaineer[/u] w dosyc przystepnej cenie.

Link:

Kod: Zaznacz cały

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A oba te plecaki są prawie identyczne.
Czy jest to jakas podróba tego Wolverine?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 10:36 przez roger09, łącznie zmieniany 1 raz.
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Co do zasobnika to nie bierz tego z linka, którego podałeś. Kamo pustynne błyskawicznie się brudzi, a i cena to jakieś zdzierstwo;) Jeśli nie potrzebujesz go na gwałt to obserwuj allegro, pustynne dorwiesz już za 100zł. Ja swój leśny kupiłem za 150zł.

Co do cech użytkowych to polecam go, jeśli planujesz dłuższe wyprawy. Plecak wytrzymały, pojemny, ale za to niesamowicie ciężki bez ładunku(ok. 2,5 kg). Jeśli go dorwiesz w cenach, które podałem to nie ma - moim zdaniem - nic lepszego.
roger09
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: roger09 »

OK, wporządku, a ten drugi plecak, firmy EYE ? To podróba czy wrto kupic ?
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Biorąc pod uwagę różnicę cenową to nie jest to kopia ''wypisz - wymaluj''. Plecaki turystyczne jednak często są do siebie podobne(bo co nowego tu wymyślić?) więc ja bym obstawiał, że to tylko podobieństwo. W tej cenie można by się skusić na tego eye'a, ale nic na jego temat nie jestem w stanie powiedzieć.

Z drugiej strony ten Eye jest bardziej podobny do Woodpeckera(a tym samym do ZPG) niż do tego Wolverine'a.
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

Osobiście nie brał bym tego EYE-a bo coś mam wrażenie że jest to chińska tandeta, żadnej gwarancji, strony producenta , informacji o użytych materiałach. W opisie jakaś siateczka mesq czy jakoś tak, miała to być pordóba siateczki air mesh z produktów np deutera.
Chyba najlepszym wyjciem jest wolverine 70
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

roger09 pisze:OK, wporządku, a ten drugi plecak, firmy EYE ? To podróba czy wrto kupic ?
Napisałem do jednego ze sprzedawców na allegro który oferuje głównie produkty JPA z jakiego materiału jest uszyty plecak EYE MOUNTAINEER ADVENTURE 65L + 10L i dostałem odpowiedź, że z kordury. Bez tych bocznych kieszeni wygląda całkiem fajnie, ponoć ma aluminiowy stelaż i do tego system regulacji punktu zawieszenia szelek. Dobrze by było zapytać kogoś kto użytkował ów plecak jak się sprawuje i jak jest wykonany.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

SmileOn pisze:dostałem odpowiedź, że z kordury
Muszę Cię zmartwić bo KORDURA to nie to samo (czyt. podróbka) co CORDURA firmy DuPont, czyli ta właściwa. Materiał z którego jest wykonany ten plecak prawdopodobnie będzie znacznie mniej wytrzymały od oryginalnej cordury.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

To akurat wiem, zastanawiam się jednak czy sprzedawca nie uprościł nazwy (z niewiedzy że są i inne wersje) podając mi ją w mailu. A co do podróbek cordury to są one z reguły wytrzymalsze niż zwykły 'nylon' na plecakach czy niekoniecznie? Jak to z tymi podróbkami jest?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

kordura to poliester impregnowany PCV i wątpię by była silniejsza od nylonu tej samej gramatury, za tą cenę nie kupił byś wszystkich materiałów na porządny plecak w podobnej pojemności. :-|
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

kordura to poliester impregnowany PCV i wątpię by była silniejsza od nylonu tej samej gramatury, za tą cenę nie kupił byś wszystkich materiałów na porządny plecak w podobnej pojemności.
Bzdura, jest wielu początkujących producentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysoką marżę ze względu na nazwę. Ich plecaki z tego samego materiału mogą być gwałtownie tańsze. Nie oszukujmy się, ale wymieniony tutaj Wolverine to 300zł kosztów za nazwę i import do Polski.

Druga sprawa, że jest różnica pomiędzy początkującymi firmami, a chińszczyzną ;)
ODPOWIEDZ