Witam!

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Witam!

Post autor: wilk4561 »

Witam wszystkich!
Musiałem w końcu trafić na to forum by rozwinąć się bardziej w tym co kocham. Widzę tu samych ciekawych ludzi więc na pewno skorzystam :).

Coś o mnie: Jestem militarzystą, graczem ASG i czasem trochę rekonstruktorem współczesnych wojsk brytyjskich. Aktualnie dostałem szansę na rekonstrukcję historyczną i na pewno ją wykorzystam, zobaczymy jak to wszystko się rozwinie. Survival jest ważnym elementem w moim życiu. Zawsze jestem gotowy do działania.

Jestem również fascynatem literatury fantastycznej i historycznej. Słucham wszelkich odmian metalu (ostatnio najwięcej black i death).

Pozdrawiam...
Wilk
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

No to powitać siarką i ogniem!
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 61
Rejestracja: 07 lis 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 5106892
Płeć:

Post autor: Franek »

hej!
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Witaj :)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Siarka i ogień. Swojsko hehe...

Blizbor. Avatar jak się nie mylę z wiedźmina tak? Moje pseudo (bo faktycznie nazywają mnie Wilk) wzięło się właśnie od Geralta :) Tylko jakoś ludziom bardziej podpasowało nazywanie mnie Wilkiem. Się więc ostało. A postać Geralta jest mi bardzo bliska. Uwielbiam sagę Sapkowskiego.
Kup se Morę
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

wilk4561 pisze:A postać Geralta jest mi bardzo bliska. Uwielbiam sagę Sapkowskiego.
No to jest Nas już dwóch ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

No to świetnie. A co sądzisz o grze? Jak według Ciebie ma się do książki?
Kup se Morę
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

wilk4561 pisze:No to świetnie. A co sądzisz o grze? Jak według Ciebie ma się do książki?
Ja osobiście uważam, że gra jest absolutnie świetna - naprawdę grałem w wiele cRPGów, ale żaden jeszcze tak mnie nie wciągnął i nie wywołał tylu emocji co Wiedźmin, więc z niecierpliwością czekam na drugą część (a mam nadzieję, że i trzecia wyjdzie ;)).

Co do tego jak się ma gra do prozy Sapka, to uważam że nie ma pomiędzy grą a prozą żadnych sprzeczności. Wielu uważa, że Geralt i Yennefer na końcu sagi giną, ale Ja inaczej to odebrałem czytając opis tych wydarzeń - Jak wiadomo z opisu, gdy Geralt miał umrzeć pojawił się stary znajomy Ciri (jednorożec, którego spotkała gdy błąkała się po pustyni po ucieczce z Thanedd, i ktory potem jeszcze jej pomagał uciec elfom), przy jego pomocy uratowała Geralta i wycieńczoną Yennefer po czym przeniosła Ich do innego świata. Zauważ, że po scenie w której rzekomo oboje umierają... budzą się w jakimś innym miejscu, którego nie znają, a geralt sam przyznaje, że pamięta tylko jak płynęli łudką (którą Ciri zabrała Ich do tego świata)! Tak więc tylko ktoś kto nie rozumie tekstu czytanego mógłby wywnioskować że oboje umarli. Ale dalej idąc - jak wiemy z gry, Geralt jakimś cudem powrócił do swojego świata, spotkał wiele znajomych postaci i przeżył jeszcze więcej przygód. Nie wiem czy nie jest to plotka, ale słyszałem że Sapkowski ponoć uznał wydarzenia z gry jako oficjalną kontynuację przygód Geralta. W każdym razie gra zawiera wiele nawiązań do książki (nawet niektóre dialogi z książki są identyczne w grze!) zarówno w kwestii postaci, jak i wydarzeń, więc hmm... dla kogoś kto nie czytał sagi, gra będzie tylko świetna, zaś dla kogoś kto czytał - genialna, piękna i cudowna (znaczy edycja rozszerzona, bo podstawka miała za mało różnorodności w wyglądzie NPCów). Brakuje mi tylko w grze dwóch postaci - Yennefer i Ciri, w końcu cała saga opiera się właśnie na 3 postaciach: Geralcie, Yennefer i Ciri więc uważam, że w grze także powinny się pojawić i mam nadzieje, że w drugiej części (no, najdalej w trzeciej :p ) pojawią się :). A jeszcze tak odnośnie książki, to uważam, że to najgenialniejsza proza z gatunku fantasy jaka kiedykolwiek powstała - nawet Tolkien ze swoim Władcą Pierścieni może się schować i pokwiczeć co najwyżej :->
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

To prawda. Sapkowski stworzył coś niezwykłego choć byłem rozczarowany momentami. Gdy było za dużo gadania o polityce. To troszkę momentami mierziło ale w żadnym razie nie umniejsza to sadze. Z fantasy uwielbiam jeszcze Maję Lidię Kossakowską. Fantastyka angelologiczna. Coś nieziemskiego. Polecam Żarna Niebios, Siewcę Wiatru i Więzy Krwi. Jestem w trakcie Rudej Sfory. Wg mnie nieziemskie. Lubię również Salvatore. Czasem trochę fantastyki militarnej.
Kup se Morę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”