Nasze nowe zabaweczki :D

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

nicco, będziesz, będziesz. Mam Maxpedition plecak, katuję go, i jeszcze mnie nie zwiódł. W najgorszym mrozie żaden zamek się nie zepsuł, ani śladu prucia.
A czasami czytając posty kolegów, którzy kupili plecaki "paramilitarne" dowiaduję się że problemy z "ogólnie pojmowanym zużyciem" (szczególnie system nośny) są częste.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Wszystkie produkty tej firmy wykonane są solidnie i z wysokiej jakości materiałów, ten organizer też wygląda solidnie, więc na pewno będzie służył długo. Mam tylko nadzieję że troszeczkę się wyrobi (tzn zmięknie), albo ja przyzwyczaję się do niego i nauczę się pakować, a może po prostu tak ma być :) jak na razie nie mieści mi się w nim tyle gratów co ludziom demonstrującym ten wyrób na youtubie. Ponieważ spodobał mi się od pierwszego ujrzenia dlatego zdecydowałem się go kupić, aby mieć wszystkie drobiazgi w jednym miejscu i zawsze przy sobie. Tak więc jestem dobrej myśli :)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nabyłem całkiem taktyczną krajalnicę do tytoniu, nie pytajcie po co, zwłaszcza, że nie palę. Papierosów :-D
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Ciek pisze:nie pytajcie po co
Możemy się tylko domyślać skoro pytać nie można icon_twisted
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Na pewno jest związane z kolorystyką forum :-D
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Mniam....
:)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
klauzinski
Posty: 21
Rejestracja: 03 sty 2011, 18:55
Lokalizacja: Świnoujście/Wrocław
Gadu Gadu: 4024621
Tytuł użytkownika: Tradycjonalista
Płeć:

Post autor: klauzinski »

Ja przez ostatnie naście dni pokupowałem trochę gadżetów:

Pałka sprężynowa teleskopowa z militaria.pl- szału nie robi ale dobrze mieć:
Obrazek

Sztyletopodobny kawałek stali ze stoiska w galerii handlowej- noname- 30zł:
Obrazek

Szmaty- zielona z kultowego sklepiku z płytami i naszywkami ze Szklarskiej Poręby, biała z kolorami z Cropp Town:
Obrazek

Czteropak sporków od Light my fire- Decathlon:
Obrazek

Petzl Tikkina 2- promocja w Decathlonie
Obrazek


Fotki moje.
W planach Opinel nr 12 i jakiś sympatyczny Leathermann, ale to dopiero na dzień dziecka ;)
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Na batona to ja bym uważał. Miałem teleskopową otwieraną niczym nóż sprężynowy. Któregoś razu chciałem kolesiowi zademonstrować jak wyskakuje, wcisnąłem spust no i...
wyleciało wszystko a została mi w ręku tylko rękojeść. Gdyby tak w innych warunkach...
tylko zastosować ostatni chwyt karate - nogi za pas :D
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

yaktra pisze:Na batona to ja bym uważał. Miałem teleskopową otwieraną niczym nóż sprężynowy. Któregoś razu chciałem kolesiowi zademonstrować jak wyskakuje, wcisnąłem spust no i...
wyleciało wszystko a została mi w ręku tylko rękojeść. Gdyby tak w innych warunkach...
tylko zastosować ostatni chwyt karate - nogi za pas :D
i tu pies pogrzebany, taki sprzet musi byc niezawodny i raczej im mniej skomplikowany tym lepszy
Awatar użytkownika
klauzinski
Posty: 21
Rejestracja: 03 sty 2011, 18:55
Lokalizacja: Świnoujście/Wrocław
Gadu Gadu: 4024621
Tytuł użytkownika: Tradycjonalista
Płeć:

Post autor: klauzinski »

Panowie bez dyskusji o sprzęcie bo zaraz gromy polecą ;) aczkolwiek od siebie dodam że miałem okazję próbować zabaw z automatycznym batonem i doszedłem do wniosku że wkładanie mechanizmu do tak banalnej rzeczy jak baton jest przesadzone. Dlatego tez kupiłem tę pałkę- ruch ręka i jest otwarta, zablokowana i można działać.

Jeszcze (żeby nie było offtopa) się zapomniałem pochwalić- niezwiązane z survivalem, ale za to [...]:
Jako zagorzały fan Metalliki i gitarzysta- po wielu dniach poszukiwań udało mi się znaleźć we Wrocławiu i zakupić w ilości sztuk trzy KOSTKI JAMESA HETFIELDA!!! (klik)
So let it be written, so let it be done.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

klauzinski pisze:Panowie bez dyskusji o sprzęcie bo zaraz gromy polecą
Niby dlaczego. Mój opis (post) sugeruje, że trzeba się zastanowić nad kupnem sprzętu zanim...
zanim go kupimy. Te niby normalne, otwierane ruchem ręki, różnie działają. Jedne trzeba MOCNO szarpnąć inne lżej. Każdy z teleskopów zakończony jest kołnierzem ograniczającym otwarcie/ wysunięcie, zarazem blokuje teleskop. Nigdy nie wiesz jaka jest średnica kołnierza i jak długo wytrzyma. Możliwe, że trafiłem na szajs, nie ukrywam.
Kolega ma tą najzwyklejszą czyli otwieraną ruchem ręki. Po kilku miesiącach zaczął smarować co jakiś czas każdy teleskop ponieważ nieużywana i w stanie spoczynku zaczęła rdzewieć w etui. To powodowało, że kiedy ją otwierał zawsze jeden z teleskopów nie dobijał do końca a to powodowało, że zamykał się w najmniej odpowiedniej chwili. Pracując jakiś czas w firmie ochroniarskiej miałem okazję oglądać te uszkodzone. W każdej z nich był ten sam problem, ŚCINAŁ SIĘ KOŁNIERZ a baton przy ruchu ręki odlatywał - dosłownie. Pamiętać należy o tym, że pałki, Tomfy i Batony działają na agresora różnie, w jednych budzą lęk w innych agresję. A kiedy sprzęt nie zadziała to lipa!!!
Kręć "kopytami" najszybciej jak potrafisz.
Nie wiem jak teraz ma się prawo do Batonów. Na Tomfę trzeba mieć licencję a nosić ją przy sobie można tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych...
sory za OT
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

yaktra pisze:Na Tomfę trzeba mieć licencję a nosić ją przy sobie można tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych...
Licencję musi mieć pracownik ochrony, aby mógł jej używać jako środek przymusu. Jako zwykły człowiek możesz sobie ja posiadać, z tym, że niewygodnie ją nosić :) Batona jak masz z hartowanej stali to możesz się nie obawiać co do jego wytrzymałości, a jak z chińskiej to lepiej nie otwierać za często :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Nie wiem jak Baton. Natomiast Tonfa ze stalowym wkładem jest uznawana za niebezpieczną broń.
zapraszam na art. 4 par. 4 (a)
KLIK
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

yaktra pisze:Nie wiem jak Baton. Natomiast Tonfa ze stalowym wkładem jest uznawana za niebezpieczną broń.
zapraszam na art. 4 par. 4 (a)
KLIK
ale sa tez dostepne tonfy bez wkladu, w tym przypadku ustawa o broni i amunicji nie ma zastosowania
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

tomasz pisze:ale sa tez dostepne tonfy bez wkladu
Zatem doszliśmy do sedna sprawy :)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Tonfa z pcv lub drewniana jest legalna w każdym bądź razie icon_twisted


Baton - artykuł

Jacek Tarka, źródło Arsenał
http://trainingsquad.pl/pdf/1.pdf

Martwe prawo to w polskiej rzeczywistości nic nadzwyczajnego. Dostęp do broni w naszym kraju
jest bardzo utrudniony, ale nie do końca. W rozumieniu USTAWY z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (art. 4.1.) bronią są:
. narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu;
. broń biała w postaci: kastetów i nunczaków,
. pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału (czyli metalowe pałki teleskopowe, pałki wielofunkcyjne typu Tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki, tzw. policyjne - przyp. autora) oraz inne.

Jest to więc broń, którą posiada ogromna rzesza osób. Posiadaczami tych narzędzi są m.in. adepcisztuk walki, kierowcy komunikacji miejskiej, kierowcy taksówek, bramkarze na dyskotekach i w klubach, ochroniarze (zgodnie z obowiązującym prawem tylko licencjonowani pracownicy ochrony mogą posiadać i używać środków przymusu bezpośredniego w postaci np. pałek wielofunkcyjnych typu Tonfa, a już pałek teleskopowych niestety nie). Jak do tej pory tylko w służbach państwowych uregulowano posiadanie i używanie pałek teleskopowych.Oto krótka historia pana Krzysztofa B. Kruszewskiego. Przed kilkoma tygodniami zakupił za pośrednictwem nternetu (platforma [www.lapolicegear]. com) trzy pałki teleskopowe produkcji ASP. Dwie takie same pałki zakupił podobną drogą pół roku temu i po opłaceniu stosownych należności celnych odebrał za pośrednictwem agenta UPS. Tym razem urzędnicy celni wstrzymali przesyłkę, twierdząc że - zgodnie z Ustawą o broni i amunicji - zakupione pałki należy uznać za broń, a zatem na ich odbiór niezbędne jest stosowne pozwolenie. Pan Krzysztof zwrócił się do Wydziału Postępowania Administracyjnego Komendy Stołecznej Policji, gdzie przed laty otrzymał pozwolenie na posiadanie broni palnej "do sportu" oraz nieco później "do ochrony osobistej". Niestety informacje, jakie otrzymał w Komendzie Stołecznej Policji, a później w Komendzie Głównej Policji stanowią, że Policja tego rodzaju sprzętu za broń nie uznaje, a zatem pozwoleń na ich posiadanie nie może wydać. W ten sposób znalazł się w sytuacji bez wyjścia - Urząd Celny oczekuje od niego pozwolenia na zakup i posiadanie broni (pałek teleskopowych), a żadna instytucja w Polsce podobnego pozwolenia wydać nie może, bo tego rodzaju pałek teleskopowych za broń nie uznaje. Pracownicy Wydziału Postępowania Administracyjnego Komendy Stołecznej Policji poradzili mu, aby zwrócił się do Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce jako najbardziej odpowiedniego miejsca, które może wydać respektowane przez Urząd Celny zaświadczenie/certyfikat świadczący, że pałki teleskopowe ASP nie stanowią broni w rozumieniu obowiązującej Ustawy o broni i amunicji. Pan Krzysztof zdając sobie sprawę, że koszt ekspertyzy przekroczy wartość samych pałek, postanowił walczyć o swoje racje. Po przekazaniu opinii wydanej przez WITU przedstawicielowi Urzędu Celnego, pałki zostały mu wydane. Poniżej fragmenty ekspertyzy z WITU:

"Zakres ekspertyzy:
. Analiza zapisów Ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji dotyczących broni białej,
w tym pałek.
. Ogólna konstrukcja i budowa pałek poddanych ekspertyzie.
. Określenie twardości materiału, z jakiego wykonane są pałki."

"Wnioski:
W wyniku przeprowadzenia badań i oględzin stwierdzono, że poddane ekspertyzie pałki teleskopowe firmy ASP:
. w żaden sposób nie imitują oraz ze względu na swój kształt nie są w stanie zastąpić jakichkolwiek
przyrządów (narzędzi) do gry w bejsbol, w tym kija bejsbolowego;
. nie posiadają żadnych ostrzy oraz innych ostrych krawędzi znajdujących się na zewnątrz pałki
bądź ukrytych w jej wnętrzu;
. posiadają zakończenie wykonane z materiału o mniejszej twardości niż inne elementy konstrukcyjne pałki (z wyjątkiem moletowanej gumowej tulei będącej chwytem pałki);
. nie posiadają żadnych wkładek wewnętrznych (w tym z ciężkiego materiału). Teleskopowa konstrukcja
pałek wymaga, by pałki wykonane były z tulei (pustych wewnątrz rurek) i zastosowanie jakichkolwiek wewnętrznych wkładek przy przyjętym sposobie działania pałek jest niemożliwe."
Pełna treść ekspertyzy WITU z 6 listopada 2006 r. w sprawie badania pałek ASP znajduje
się w Redakcji.

Nie jest to jedyna tego typu ekspertyza pałek teleskopowych. Na przykład ekspertyza pałek teleskopowych wydana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji stwierdza oficjalnie i jednoznacznie, że pałka teleskopowa ASP nie jest bronią w sensie definiowanym przez aktualnie obowiązującą Ustawę o broni i amunicji. Po tej krótkiej historii nasuwa się kilka spostrzeżeń.

Po pierwsze - co to znaczy z "ciężkiego i twardego materiału"? Gdzie jest górna granica ciężaru
i twardości? Czy jest możliwa do ustalenia owa granica w dobie stosowania nowych materiałów i
technologii do produkcji ww. elementów? Pojęcie użyte w ustawie jest dość enigmatyczne i pozostawia możliwość wielu interpretacji i możliwości obejścia prawa. Czy o to chodziło ustawodawcy? Tworząc nową ustawę, może należałoby odnieść się na przykład do definicji paralizatorów, gdzie jasno i wyraźnie wyznaczona jest granica pomiędzy jednymi a drugimi.

Po drugie - kupienie pałki teleskopowej lub wielofunkcyjnej nie sprawi nikomu trudności. Niekoniecznie, tak jak pan Krzysztof, musimy kupować za granicą, można je dostać w sklepach sportowych, z bronią, a nawet w sklepach wędkarskich. Handlem na dużą skalę zajmują się sklepy internetowe. Rodzi się kilka pytań, bo jeżeli pałki to broń, to wszystkie podmioty handlujące takimi akcesoriami powinny mieć odpowiednie zezwolenia, czyli koncesję na obrót bronią. Wątpię, żeby tak było, a więc handel jest w zasadzie nielegalny.Mało tego, w załączniku nr 1 do ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja, w punkcie 9 podpunkt 3 znajdujemy już konkretny zapis, jakie pałki podlegają sprzedaży koncesjonowanej, tj. "pałki stosowane w siłach zbrojnych, formacjach uzbrojonych oraz ochronnych, w tym: pałki wielofunkcyjne (tzw. pałki Tonfa, pałki teleskopowe, szturmowe i obezwładniające)". W tym przypadku ustawodawca użył sformułowania niepozwalającego na dowolną interpretację przedmiotu podlegającego koncesjonowanej sprzedaży. Następne pytanie: czy sprzedający sprawdzają, komu sprzedają pałki? Czy informują klientów o kwalifikacji prawnej zakupionego przedmiotu (pałki), a tym samym odpowiedzialności karnej? Jeżeli chodzi o pozwolenie na posiadanie takowych, to jest to niemożliwe do sprawdzania, ponieważ nie ma czegoś takiego jak pozwolenie na posiadanie pałki teleskopowej lub Tonfy. W obecnym stanie prawnym nie jest możliwe wydanie pozwolenia na wyżej wymienioną broń przez organ właściwy, tj. komendanta powiatowego (miejskiego) Policji z uwagi na to, że w rozporządzeniu MSWiA z dnia 20 marca 2000 r. w sprawie szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji... (Dz. U. Nr 19, poz. 240 z późn. zmianami) nie został wskazany cel, w jakim pozwolenie na te egzemplarze broni białej może zostać wydane. Pozostaje jeszcze problem wieku nabywających. Sklepy, które sprzedają bezpośrednio, wiedzą, komu przekazują towar - osobie dorosłej czy dziecku. Jeżeli chodzi o sprzedaż przez internet, niestety, sprawdzenie wieku jest kłopotliwe (broń może dostać się w ręce dzieci).

Po trzecie - tak jak w przypadku służb celnych, które miały problem z identyfikacją, czy sprowadzane pałki są bronią czy nie, tak też przypuszczam, że większość służb odpowiadających za bezpieczeństwo społeczeństwa będzie miało ten sam problem. Po co więc było wpisywanie pałek na listę broni, jeżeli jest kłopot z określeniem, że jest to broń. Kolejna sprawa, skąd stróże prawa, nawet przy rutynowej kontroli i znalezieniu pałki u osoby przeszukiwanej,mogą określić natychmiast, czy znaleźli broń czy nie. Przecież inne procedury obowiązują przy znalezieniu broni (nielegalnej) u delikwenta a inne, gdy takowej nie posiada. Najprawdopodobniej przy takiej kontroli skończy się tylko na wyjaśnieniu, że nosimy pałkę dla własnego bezpieczeństwa (gdy nam zarekwirują, to oczywiście może okazać się to nadużyciem). Po zarekwirowaniu możemy zrobić to samo, co pan Kruszewski i wprawić Policję w zakłopotanie.

Po czwarte - biorąc pod uwagę liczbę podejmowanych tematów dotyczących legalności posiadania pałek, głównie w środowiskach osób ćwiczących różnego rodzaju sztuki walki, w których ćwiczy się posługiwanie pałkami, można dojść do jednego wniosku - świadomość uwarunkowań prawnych, słusznych czy też nie, osób posługujących się pałkami jest niewielka. Winą za to obarczyłbym instruktorów i trenerów, którzy kładą zbyt mały nacisk na uświadamianie swoim uczniom, co jest zgodne z prawem a co nie jest. Ta sama sytuacja dotyczy również pracowników ochrony biorących udział w szkoleniach, na których temat pałek teleskopowych jest pomijany, ponieważ jedyną pałką uznaną dla służb ochrony jest Tonfa. Jakość szkoleń i przygotowanie do posługiwania się pałkami to całkiem odrębny temat.

Podsumowanie - pałki można kupić, nosić i dopiero użycie jej może przysporzyć nam wielu
kłopotów, ale może również, a może przede wszystkim, ocalić nam życie. Rzeczywistość wskazuje jasno - pałki powinny być legalne. Ustawodawca powinien wycofać się już dawno z przepisów, które są martwe, nie do wyegzekwowania. Pałki teleskopowe stworzone zostały do samoobrony. Zabić można nożem lub innym, dowolnym narzędziem codziennego użytku, wyglądem nieprzypominającym jakiejkolwiek broni: żelazkiem, krzesłem, sekatorem itd. Mało prawdopodobne, że akurat przestępcy wyposażą się w dużą liczbę pałek teleskopowych mając do dyspozycji szeroki wachlarz innych "narzędzi". A już na pewno nie będą brali pod uwagę, czy jest to broń w znaczeniu ustawy czy nie. Za to ludzie chcący się bronić, a niestety ograniczenie dostępu do broni palnej jest bardzo duże, zostaliby pozbawieni rozterek legalne, a może nie całkiem?
Pietracha jest nieaktywny
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Tonfa z pcv lub drewniana jest legalna w każdym bądź razie
No i spoko.
Mam kolesia który trenował przez kilkanaście lat jakieś tam rodzaje sztuk walki. Między innymi dłuuugo karate.
Ma swoje powiedzenie - daj mi ołówek a pokaleczę typa dokładnie. I chyba wiele w tym racji...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Obrazek


Na jeżyki ;-)
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Pingwiniak pisze:Na jeżyki ;-)
Takie bez kagańców ma się rozumieć? :mrgreen:
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor pisze:Takie bez kagańców ma się rozumieć?
Pewnie tak. Będąc dziś na małym wypadzie pchnąłem drzwi bunkra (taki bunkier pod mostem) i okazało się, że są otwarte. Mieliśmy obawy aby tam wejść z racji tego, że żaden z nas :-( nie miał latarki. Do oświetlenia pomieszczeń kolega użył lampy mojego aparatu. Pewnikiem nie spróbowalibyśmy tam wejść gdyby nie bagnet przy moim plecaku. Zawsze to jakiś "instrument" pod ręką. Miejsce sugerowało obecność meneli ale owych akurat nie było.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

A to moja nowa zabaweczka , tylko nie pytajcie mnie ile mam już plecaków :roll:
http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz- ... -33689665/
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Dąb pisze:tylko nie pytajcie mnie ile mam już plecaków
Ile masz plecaków :?: :roll:
Kolor również taki :?:
cena Ok, fajny :-)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Wyrwałem na allegro , nówkę jeszcze z metką za coś koło 75zł. Czyli cena jeszcze fajniejsza :-D Powiedzmy że ledwo by starczyło obu rąk , aby je zliczyć :shock: Jaki był kolor taki wziąłem. Choć oliwka była by odpowiedniejsza. To taki pierwszy krok aby się odciążyć na wędrówkach.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
klauzinski
Posty: 21
Rejestracja: 03 sty 2011, 18:55
Lokalizacja: Świnoujście/Wrocław
Gadu Gadu: 4024621
Tytuł użytkownika: Tradycjonalista
Płeć:

Post autor: klauzinski »

Aja sobie morę nabyłem, pierwszą w mym marnym życiu.
Zobaczymy, co to będzie.

Mora Clipper 860MG. W ręku leży fajnie, ostry jak k***a mać, głownia lśni jak lustro... miodzio.
So let it be written, so let it be done.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Buty robocze na działke jakiejś mało znanej firmy.
Obrazek
Zablokowany