Renowacja kurtki puchowej

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
j.w.swietochows
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Renowacja kurtki puchowej

Post autor: j.w.swietochows »

Czołem!

Posiadam starą kurtkę puchową Małachowskiego. Mimo ładnych kilku lat, jest w bardzo dobrym stanie. Jednakże chciałbym ją oddać w ręce fachowców i zmienić oraz naprawić kilka usterek:

- kurtka posiada zamykaną na suwak kieszeń na wysokości klatki piersiowej; tuż obok niej materiał jest stopiony (nie jest to duża powierzchnia, aczkolwiek nie wygląda to estetycznie, a co ważniejsze, przez dziurę ucieka puch;

- zamek błyskawiczny oraz suwak jest do wymiany - najlepiej zastosować YKK;

- nigdy w kurtkach nie lubiłem zatrzasków i guzików - cieszyłbym się z patki na rzepy, która będzie zakrywać zamek główny;

- po lewej wewnętrznej stronie kurtki można dodać jeszcze jedną kieszeń;

- we wspomnianej już kieszeni na wysokości klatki piersiowej również należy wymienić zamek błyskawiczny oraz suwak - YKK;

- dwie zewnętrzne kieszenie - tutaj można wszyć zamki;

- w razie potrzeby konieczna będzie renowacja puchu oraz impregnacja kurtki (nie wiem, czy można ją zastosować w kurtkach puchowych);

- być może warto wzmocnić ramiona i łokcie dodatkową warstwą materiału.

Czy znacie firmę lub osobę, która mogłaby się podjąć renowacji kurtki puchowej? Interesuje mnie Warszawa i okolice.

Firma Yeti odmówiła: "Niestety, nie możemy zająć się Pana kurtką. Chętnie podejmujemy się renowacji kurtek puchowych, ale tylko pod warunkiem, że są to kurtki Yeti. Są to rzeczy bardzo pracochłonne i wobec dużej ilości zamówień produkcyjnych nie mamy możliwości wykonywać innych napraw czy przeróbek".

Małachowski milczy. Poczekam kilka dni. Zależy mi na tym, gdyż w chwili obecnej nie jestem w stanie wydać ponad 1000 zł na nowy kombinezon lub kurtkę puchową, a poza tym jestem przywiązany do starych rzeczy, zwłaszcza tych, które jeszcze się sprawdzają.

W ostateczności udam się do rodzicielki:)

Z góry dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Rozważałbym opcję rodzicielki ;) jak chciałem oddać do regeneracji śpiwór Małacha do Małacha, to kwota jaką mi przedstawili była niewiele mniejsza od zakupu nowego śpiwora Małacha :lol:
Awatar użytkownika
j.w.swietochows
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: j.w.swietochows »

Tak podejrzewałem.

Dzięki za informacje.
ODPOWIEDZ