ANKIETA - kolory na nowe plecaki Arizzon - seria ultralite

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Jaki z poniższych kolorów wybrałbyś na swój plecak ultralite

kolor 1
1
1%
kolor 2
0
Brak głosów
kolor 3
8
12%
kolor 4
13
19%
kolor 5
0
Brak głosów
kolor 6
0
Brak głosów
kolor 7
6
9%
kolor 8
3
4%
kolor9
5
7%
kolor 10
1
1%
kolor 11
0
Brak głosów
kolor 12
0
Brak głosów
kolor 13
0
Brak głosów
kolor 14
0
Brak głosów
kolor 15
0
Brak głosów
kolor 16
2
3%
kolor 17
17
25%
kolor 18
8
12%
kolor 19
3
4%
kolor20
1
1%
 
Liczba głosów: 68

makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

ANKIETA - kolory na nowe plecaki Arizzon - seria ultralite

Post autor: makato »

Pierwszy nasz produkt z segmentu ultralite "poncho-namiot" znalazł spore grono zadowolonych użytkowników nie tylko w kaju. Jego sukces skłania nas do dalszych działań w kierunku rozszerzenia naszej oferty produktów ultralite.
Od pewnego czasu zastanawiam się nad wprowadzeniem serii plecaków z najnowocześniejszych technologicznie materiałów - mocnych i przy tym bardzo lekkich. Zachowując namiastkę systemów nośnych , spodziewamy się zejść z waga plecaka:
- 30L poniżej 200g ,
- 50L do 300g
- 70L do 400g,
jednocześnie zadbamy o to, aby użyte materiały były maxymalnie wytrzymałe.
Planujemy użycie do ich produkcji cubenu i najgrubszego materiału , który zastosowaliśmy w naszym poncho-namiocie, Kerlonu 1800 .
Przy "dobrych wiatrach" plecaki nasze będą całkowicie wodoszczelne, co przełoży się na dodatkowa korzyść w postaci nie korzystania z worków wodoszczelnych do wnętrza plecaka, a przez to kolejną oszczędność na wadze.

Zastanawiam się teraz nad wyborem indywidualnego koloru, jednek z uwagi na minima produkcyjne muszę szukać kompromisu i wybrać na starcie tej kolekcji tylko jeden kolor .

W tym miejscu prosze o Wasz udział w ankiecie dotyczącej waszych preferencji kolorystycznych dla plecaków z segmentu ultralite.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 20:10 przez makato, łącznie zmieniany 1 raz.
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

3 8 17 9 - te (wg. mojego monitora) najciekawsze. Gdyby był jeszcze drugi i trzeci model to brał bym 20 i 15 (dla bardziej turystycznej klienteli).
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Re: ANKIETA - kolory na nowe plecaki Arizzon - seria ultrali

Post autor: Tanto »

makato pisze: W tym miejscu prosze o Wasz udział w ankiecie dotyczącej waszych preferencji kolorystycznych
Ale chodzi o kolor jak mam te próbki na dole, środku czy górze przeciętnego monitora LCD? ;-) Niestety rewolucja technologiczna (wymarcie kineskopów) doprowadziła do ogromnej dowolności w wyświetlaniu kolorów przez monitory. Dobrze by było podać przy kolorach ich odpowiedniki wg RAL lub Pantone (choć pewnie nie wszystkie mają).
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja wlasnie sie nadzialem na ten fant. W pracy bedac glos oddalem na 18, jak wrocilem do domu i odpalilem swoj odkalibrowany pod fotografie monitorek, to juz bym wolal jednak 17 !
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Re: ANKIETA - kolory na nowe plecaki Arizzon - seria ultrali

Post autor: makato »

Tanto pisze:
makato pisze: W tym miejscu prosze o Wasz udział w ankiecie dotyczącej waszych preferencji kolorystycznych
Ale chodzi o kolor jak mam te próbki na dole, środku czy górze przeciętnego monitora LCD? ;-) Niestety rewolucja technologiczna (wymarcie kineskopów) doprowadziła do ogromnej dowolności w wyświetlaniu kolorów przez monitory. Dobrze by było podać przy kolorach ich odpowiedniki wg RAL lub Pantone (choć pewnie nie wszystkie mają).
Masz w 100% rację , że niemal każdy monitor inaczej wyświetla kolory. W czasach kineskopowych monitorów był z tym jeszcze większy problem. Owszem były monitory z kalibratorami kolorów np. Radius i takie 4 stały u nas w studio projektowym , ale mało kto dysponował podobnym sprzetem.

Abstrachując od 100% zgodności kolorystycznej w dawnych i obecnych monitorach - chodzi mi o ogólny kierunek kolorystyczny , a do tego jak sądzę wystarczy to co jest pokazane w tej ankiecie.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

cóż, recon nie mógłby być dobrym źródłem marketingowych rad, chyba, że grupą docelową w tym wypadku będzie tylko leśne grono.
jakoś mi się wydaje, że szaroburość nie przyciąga szerokiego grona odbiorców...
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Kilka słów o odczuciach - jeżeli można.
- Błekity są "wodniackie" - dla jachtmanów (raczej bogaci!), kajakarzy itp - plecaki koniecznie musiały by być idealnie wodoszcelne.
- Zielenie są i "survivalowe" i "wojskowe" i "turystyczne" i "off-roadowe" i "maskujące" - najbardziej uniwersalne.
- Szary jest "skalny" i "miejski". Może też trochę "turystyczny" i "off-roadowy". Jasne to ew. "zimowe-maskujące".
- Czerwienie i żółć to zdecydowanie "turystyczne", trochę "damskie" ale i jednocześnie "rescue" w sensie grup ratunkowych, świetnie widoczne np. w śniegu, lesie.
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Wszystko się zgadza , ale musimy się zdecydować jak na razie tylko na jedenkolor. Niestety minima produkcyjne .
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

makato: zatem zieleń ;) żaden inny kolor w tym towarzystwie nie przejdzie ;)
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Pablo666 pisze:makato: zatem zieleń ;) żaden inny kolor w tym towarzystwie nie przejdzie ;)
Skoro juz poruszyłeś kwestię "tego towarzystwa" to czy w tym towarzystwie wogóle znajdą sie chętni na ultralite??? Czy " to towarzystwo" nie oczekuje maksymalnej pancerności od pierwszego kontaktu z produktem. Niestety ale nawet nasz ultralite plecak po wzięciu w ręce może robic wrażenie bardzo filigranwego. Mimo iż nie przekłada się to na jego faktyczną wytrzymałość, jednak pierwsze wrażenie może być właśnie takie.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

mój wybór: pancerz, ale ja jestem bardziej militarny. inna sprawa, że rozwiązania ultralight sa jednak kosztowne.
tak czy inaczej osobiście wolę mieć solidny system nośny (taki np. na 20 - 30 kilogramów) choćby kosztem wagi.
plecak czesto leci w takie miejsca, ze jakakolwiek delikatnosc materału jest niewskazana (jedniczesnie wiem jak wyrzymałe na rozdarcia potrafia byc teraz materialy hightech, tylko po prostu nie moge sie do tego przekonac...)
myślę że dla wielu osób pewną bariera psychiczną będzie przeskok z wojskowego plecaka z mega cieżkich i mocnych materiaów na coś lekkiego, w dotyku deikatnego
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

palowski pisze:...... w dotyku deikatnego
a tu się mylisz, tylko pozornie jest to delikatny materiał.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A ja tak trochę z innej beczki...
Te plecaki będą bardziej takie survivalowo-militarne (Znaczy się PALSy w każdym możliwym miejscu w tym na plecach :-D) czy chcecie zrobić coś zupełnie odmiennego od Rosomaków z lekkimi militarnymi inspiracjami? Może jakaś konkurencja dla GoLite?
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

obawiam się, że przy założeniu 200/300/400g PALSy można co najwyżej narysować :/
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

palowski pisze:obawiam się, że przy założeniu 200/300/400g PALSy można co najwyżej narysować :/
I to jest właściwa droga dedukcji :!: :!: :!: :mrgreen:
Ale spokojnie kilku taśm 15 lub 20mm do troczenia dodatkowych przedmiotów napewno nie zabraknie.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 21:29 przez makato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

makato pisze:I to jest właściwa droga dedukcji :!: :!: :!: :mrgreen:
Ale spokojnie kilku taśm 15 lub 20mm do troczenia jaki dodatkowych przedmiotów napewno nie zabraknie.
A to jak są ultra wytrzymałe i zarazem ultra lekkie materiały to już na taśmy nie można liczyć? ;-)

I kiedy można się spodziewać jakiś szkiców/projektów? Bo jestem bardzo ciekaw co wy tam kombinujecie :-D
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Ja tam nie miał bym żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak. Ale jak znam życie pewnie nie będzie.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Dąb pisze:Ja tam nie miał bym nie miał żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak.
No u mnie też padło na forum domowym przy dyskretnej próbie sondowania możliwości kolejnego zakupu: "Cooo? Znowu!?", "Oczywiście za chwilę powiesz, że się przyda...", "Za ile?" :lol:
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

wolfshadow pisze:
Dąb pisze:Ja tam nie miał bym nie miał żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak.
No u mnie też padło na forum domowym przy dyskretnej próbie sondowania możliwości kolejnego zakupu: "Cooo? Znowu!?", "Oczywiście za chwilę powiesz, że się przyda...", "Za ile?" :lol:
No i tu weszliście na wredny temat, a było juz tak miło :evil: :-P .
Cuben jest wybitnie wytrzymały, niektóre jego rodzaje można wulkanizować , więc odpada problem szwów i ich uszczelniania . Ale też jest kosmicznie drogi i poprostu okropnie brzydki. Mimo iż od pewnego czasu daje się barwić to nadal wygląda jak zwykły mleczny lub barwiony transparentny worek foliowy, ponadto gniecie się i zagnioty wygladaja jeszcze mniej ciekawie.
Pytanie ilu znajdzie się chętnych by za takie "kosmiczne brzydactwo" ( fakt lekkie i wytrzymałe) zapłacić kilkakrotnie więcej niż za bdb plecak z segmentu ultralite z innych materiałów. To pytanie zadaję sobie od chwili gdy wpadły mi w rece próbki cubenu.
Przy okazji tego tematu proszę o wasza opinię. Wiem, że to forum nie dokońca odpowiada potencjalnej grupie docelowej , ale każda opinia jest mile widziana.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wszystko zalezy od tego, jak brzydkie toto bedzie, za jakie pieniadze( czy jest konkurencyjne)+ inne drobiazgi :)
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Cena

Kwestia jaką grupę docelową zakładasz.

1. Osoby ,,świadome'' - obyte ze sprzętem, dążące do zmniejszenia wagi, rozumiejące zalożenia projektowe plecaka etc. Wówczas cena musi być konkurencyjna do produktów z tego segmentu dostępnych w USA. Najczęściej 120-160 $, mierzone kursem rzeczywistym; wiadomo że jak dewiza będzie w t1 po 2 zł, a ty przeliczysz po kursie nabycia materiału Cuben kilka miesięcy wcześniej t0 (np. 3 zł), to te osoby wynajdą sposoby aby ściągnąć produkt z US i zaoszczędzić 100-200 zł; taka jest rzeczywistość.

IMO takich osób w PL nadal jest niestety mało (tak samo jak zresztą osób aktywnych).

2. ,,Przeciętny turysta, lasołaz etc.'' - uzna to za wynalazek kosmiczny, drogą torebkę foliową, zdziwi go jakakolwiek cena, zdziwi go że można coś takiego nosić. Wynika to z asymetrii informacyjnej.

Jedyny sposób - długoterminowe zmiany w dziedzinie kultury, szeroka akcja organiczna ;)

3. ,,Lansiarz'' - osoby kupujące sprzęt, żeby trzymać go w szafie; użyją może 1-2 razy w roku, żeby pochwalić się cackiem wśród kolegów; bywa że nie mają wiedzy nt. pełnej funkcjonalności sprzętu. Cena może być dowolna, często traktowane jako dobro luksusowe, więc im wyższa tym lepiej (ale wówczas ograniczasz popyt wśrod innych grup). Bardzo przydatna grupa konsumentów (w pewnym zakresie) - dostarczają pieniędzy, mogą kogoś przez przypadek zainteresować UL etc.

Kolor

Z kolorami jak wyżej. Grupa pierwsza stonowane, grupa druga na chybił-trafił, grupa trzecia najczęściej pstrokate.

Jak przyjdzie co do czego i tak wszyscy będą narzekać, że drogo, że za torebkę foliową żądasz za dużo itp. Nie pomyślą, że może warto trochę więcej popracować, coby kasy zarobić, taka mentalność ;)

EDIT:

Patrząc na tendencję producentów do robienia sprzętu ,,pod użytkownika'' warto pomyśleć o opcjach w stylu PALS; odczepiane kieszenie, zasobniki, siatki (coś w stylu budowy modułowej jak chociażby w przypadku OMM).
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ