Yerba mate

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Spróbujcie na początek pić Yerba Mate z dodatkiem trawy cytrynowej. Dla początkujących to chyba najlepsze wyjście...

Dla zainteresowanych artykuł o możliwej szkodliwości tego trunku http://yerbamateinfo.pl/szkodliwosc.html

Z pewnością kawa to mniej ryzykowny wybór ala Yerba to plus 2 do lansu...
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Qasz, jest tak jak pisze Kosa.


lukasz_sp, o możliwej szkodliwości dużo się mówiło i pisało.
Ale ja na przykład palę fajki, piję alkohol i jem niezdrowo więc prawdopodobna możliwość ze strony Yerby mnie najmniej martwi.

A wracając do tematu, pisałem już o tym wcześniej i polecam spróbować z mlekiem (najlepiej zimnym).
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
zackass1
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2011, 19:52
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 11110430
Tytuł użytkownika: niedzielny szwędacz
Płeć:

Post autor: zackass1 »

Widzę, że znalazło się tu paru popijaczy yerby. Więc może oświecicie mnie o co chodzi? Yerbe zacząłem pić jako alternatywę dla mocnej czarnej herbaty (często się zdarzało że parzyłem z 3 dużych torebek 1 szklankę herbaty :p ) wg wszelkiej maści stron internetowych o yerbie i wypowiedziach wielu popijaczy tejże miała mieć właściwości pobudzające. Szczęśliwy pobiegłem od razu do sklepu kupiłem najtańszą bombilę i 0,5kg pajarito (polecana przez wielu jako mocna i naturalna). Zalewałem to zgodnie ze wskazówkami internetowymi to znaczy woda 70*C, 3/4 szklanki yerbowych badyli, odczekanie 15 min, i nic. Smak ciekawy no ale zero pobudzenia, do herbaty to nie ma porównania, właściwie to po 2 porcjach yerby (po 4 zalania każda) to niesamowicie senny się robiłem, ale mimo to twardo "jechałem" na pajarito cały dzień icon_twisted (jakieś 7 porcji). No i tak zużyłem tą paczkę yerby i powróciłem do herbaty. Może ktoś z was wie czemu yerba powoduje senność zamiast pobudzać?
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Przepraszam bardzo ale Yerba mate nie jest TRUNKIEM! ( Mianem Trunku określa się napoje ALKOHOLOWE)

Tylko naparem ziołowym.

Yerba mate ma znikomą szkodliwość, więcej ma pozytywnych dla nas składników i działań niż negatywnych z osiadłego dymu na liściach podczas suszenia.

Pewien czynnik zwiększający ryzyka nowotworu przełyku to tylko i wyłącznie TEMPERATURA naparu, takie same ryzyko ponosimy jedząc ciepłe jedzenie i pijąc ciepłe napoje.

Bardziej nas truje współczesne, pełne zanieczyszczeń powietrze i woda.
A do tego palenie papierosów i picie alkoholu.


Co do możliwego działanie sennego w w/w przypadku, spróbuj mate np. Canarias lub Selecta gdyż one są jednymi z mocniejszych. Działanie mate to nie tylko pobudzenie lub senność ale też uzupełnienie minerałów, detox etc...
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

zackass1 pisze:czemu yerba powoduje senność zamiast pobudzać?
O kolega ma to samo co mój znajomy, on także nie odczuwa działania kofeiny z Yerby - a zrobiłem mu taką że ci co piją yerbe to uznali by to za podwójną siekierę z żyletkami.
Nie wiem jak to możliwe, bo mnie jak kopnie to mógł bym po ścianach biegać, a serce zachowuje się jak szkapa po wielkiej pardubickiej.
Niestety wygląda na to że na jednych dany "rodzaj" kofeiny (w twoim przypadku z Yerby - podejrzewam że również z kawy) po prostu nie działa, może twój organizm jest mało podatny na właśnie kofeinę yerbową, a teinę przyjmujesz bardzo dobrze.

Pociesz sie tym że nie jesteś jedyny ;-)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Ok,

Skoro napisał już ktoś o niby negatywnych skutkach Ostrokrzewu Paragwajskiego.

To teraz poczytajcie o jego właściwościach:

http://yerbamateinfo.pl/wlasciwosci-dzi ... -mate.html
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Bez urazy ale to tak jak by strona "www.kochajcie.wódke.pl" mówiła o negatywnych stronach pijaństwa... :P
zackass1
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2011, 19:52
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 11110430
Tytuł użytkownika: niedzielny szwędacz
Płeć:

Post autor: zackass1 »

@Qasz
Rzeczywiście kawa również powoduje u mnie uczucie senności. Jak znajdę jakiś inny sklepik w okolicy to spróbuje z innym rodzajem yerby, może zadziała.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

zackass1 pisze:@Qasz
Rzeczywiście kawa również powoduje u mnie uczucie senności. Jak znajdę jakiś inny sklepik w okolicy to spróbuje z innym rodzajem yerby, może zadziała.
To odpuść bo stracisz tylko pieniądze - znajomy pił ode mnie 3 gatunki mate
Payero, CBS, Cruz de Malta (diabeł nie yerba) - im mocniejsza tym bardziej go goniło do klopa a wpływu na senność ZERO.
Polecam ci w twoim przypadku czeski czaj, to kiedyś sprzedawano w takich kwadratowych pół litrowych butelkach, było czarne i dość gęste - kopało jak krowa którą bąk ugryzł w cycek.
Nie mogę znaleźć zdjęcia tego ustrojstwa.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
katny
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: katny »

taraaa
Obrazek
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Panowie a wie ktoś może jak pic ten czaj ? w necie wyczytałem ze rozcieńcza się to i starcza na 40 herbatek ? jak ze smakiem tego , nigdy nie widziałem takiego napitku z tąd moja ciekawość :-P oświeci mnie ktoś kto miał do czynienia z tym napitkiem :-)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

jak chcesz mieć kopa w stylu kawy to około 3-4 łyżki stołowe na szklankę i reszta wody, jeśli chcesz mieć napój herbaciany wystarczy 1 łyżka.
Dla hardcorów - 1/3 szklanki czaju + 50ml wódki + letnia woda (i radzę dobrze trzymać się krzesła)
Tak jak KATNY pokazał na obrazku - to jest właśnie to, czaj z dodatkiem rumu.
Wystarczy w googlach wpisać "preso caj" i wyskakuje mnóstwo sklepów gdzie można to kupić.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Qasz :-) dzięki za podpowiedz :-) oczywiście przed napisaniem szukałem lecz wyskakiwały tylko oferty sprzedaży ;-)
ODPOWIEDZ