ZAMBERLAN THUNDER GT

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

ZAMBERLAN THUNDER GT

Post autor: Zaki »

Witam. Przymierzam się do kupna butów, które będę używał w lesie jak i w górach. Ostatnio przeczytałem wiele tematów i szczerze to się pogubiłem... już nie wiem na co zwracać uwagę. Buty te mają być na wiosnę, jesień i lato. Cenowo do 350zl.
Co sądzicie o ZAMBERLAN THUNDER GT? Chodzi mi przede wszystkim o to aby były wygodne. Wygląd raczej mnie nie interesuje. Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie butów ale militarnych, gdyż widzę, że jest większe zainteresowanie tego typu butami. Czy militarne są lepsze w sensie wygody od trekowych czy jednak chodzi o ten wygląd?
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

But butowi nie równy ale jak dla mnie to w wojsku raczej nie ma miejsca na wygodę. W każdym razie każde treki które zakładałem były wygodniejsze od każdych wojskowych które miałem. Ale to już kwestia indywidualna co dla kogo wygodne.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Post autor: Zaki »

A te zamberlany jak się mają jakościowo do ceny?
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Zamberlan Thunder to bardzo wporzo buty.
Moja (była) dziewczyna używa ich od roku i jest zadowolona, zarówno z wygody, wyglądu jak i działania. Są wytrzymałe, podeszwa bardzo miła (Vibram Sierra, cieszy mnie to o tyle, że tego wzoru podeszwy używam od 3 lat). But wygląda solidnie, ma świetnie wyprofilowaną piętę i naprawdę dobrze się prezentuje co ma czasem większe niż by się zdawało znaczenie. Na żywo Thundery są jeszcze lepsze niż na zdjęciu. Dodam tylko, że wersja w kolorach beż/oliwka jest o niebo ładniejsza i bardziej klimatyczna ;)
Na potwierdzenie dobroci tego modelu zapytałem kiedyś spotkaną w sklepie panią w okolicach 40-45 lat na której zauważyłem te buty. Potwierdziła krótkie bądź co bądź doświadczenie moje własne zachwalając wytrzymałość i działanie buta.
Polecam.
Wygoda treków vs wygoda wojskowych trepów... zależy od modelu jaki nosisz. Jeżeli chcesz porównać np. Meindla do Desantów to pogadane, ale już w przypadku Belek np. 790 to już inna historia. Pamiętaj, że but wojskowy będzie nieco mniej wypicowany, bo w nim nie liczy się marketingowy wygląd i tysiąc fast debest active systemów tylko niezawodne działanie!
Osobiście uważam, że mając 350 zł można kupić bardzo dobre buty wojskowe albo dobre buty turystyczne.

EDIT: o takim kolorze mówiłem
Obrazek

----------------
Now playing: Janis Joplin - Little Girl Blue
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

palowski pisze:Wygoda treków vs wygoda wojskowych trepów... zależy od modelu jaki nosisz. Jeżeli chcesz porównać np. Meindla do Desantów to pogadane, ale już w przypadku Belek np. 790 to już inna historia. Pamiętaj, że but wojskowy będzie nieco mniej wypicowany, bo w nim nie liczy się marketingowy wygląd i tysiąc fast debest active systemów tylko niezawodne działanie!
A firmy takie jak lowa, meindl i haix, znalazły złoty środek i łączą cechy obuwia trekingowego (W tym te jak to ładnie ująłeś debest active systemy) z niezawodnością wojskowych w swoich seriach militarno-policyjnych. Obuwie wojskowe tych marek można bez wyrzutów sumienia porównywać do treków bo od nich się właśnie wywodzą. Swoje to kosztuje, ale wysokiej klasy cywilne treki (Z których w prostej linii wywodzą się buty z serii wojskowych) tego samego producenta są dostępne w podobnym przedziale cenowym.

Jak dla mnie amerykańskim butom porkoju danner i belleville bliżej do typowego wojskowego trepa (Wystarczy rozłożyć na części pierwsze dowolny model bellevilla i jungle/deserty/combaty by przekonać się, że dzieli je na prawdę niewiele), meindl/haix/lowa w porównaniu do bellek to totalny kosmos. Skoro nawet u amerykanów w Afganistanie widać czasem meindle lub lowy (W końcu ich przydziałowe buty nie są złe, ale skoro wolą wydać własne pieniądze na buty z wyższej półki cenowej), a armia holenderska, brytyjska i niemiecka wyposaża swoje kontyngenty w Afganistanie w produkty lowy, meindla i haixa to o czymś to musi świadczyć (I my odnosimy z tego korzyści bo możemy dorwać na ebayu buty o klasę albo i dwie lepsze od bellevilli/danerów w ich cenie).

BTW chwytów marketingowych/wyglądu...
To się zaczyna liczyć także w wojsku. Wystarczy popatrzeć na produkty crye, albo oakleya.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Dzisiaj z ciekawości przymierzałem w sklepie Thundery w moim rozmiarze, tak mnie ten wątek natchnął :) i tutaj jedna uwaga: wydaje się, że rozmiarówka jest o jakieś pół numeru zawyżona (zamiast 44,5 musiałem ubrać 45).
W sklepie promocja, za 330 są. Wkurzyłem się, bo zaczęły mi się podobać i już prawie wydałem te 330. Sprawdziłem i pasują idealnie do BDU woodland.

----------------
Now playing: Janis Joplin - Bye Bye Baby
Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Post autor: Zaki »

Teraz Ty mnie natchnąłeś:D i myślę, że to tygodnia je zakupie.:)
A może ktoś ma jakieś inne propozycje butów w cenie do 350zl? Jesteście dużo bardziej doświadczeni ode mnie i pewnie w życiu niejedną parę już zajechaliście.:) Moim faworytem są aktualnie buty zamberlan, ale wszystko można zmienić.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Do 350 polecam mimo wszystko wszelkiej maści trepy robione obecnie dla juesarmy. Ręczę. Można spróbować ogarniać to o czym pisał Aciepk.
Z trekkingów ODRADZAM Bergsona - jakieś 4 lata temu miałem model Denali Mid i żałuję, myślałem, że wytrzymają dłużej a się sypnęły po prostu

przeszukaj też forum ngt

...albo kup te Zamberlanki i ciesz się nimi należycie :)

----------------
Now playing: Janis Joplin - Catch Me Daddy
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Zobacz też chociażby Vasque Ranger - wytrzymałe, tanie i wygodne (jest wersja z i bez GTX). Ogólnie na tej marce się nie zawiodłem jak na razie. Niedługo przyjdzie ciorać kolejną wersję buta.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ