"Kompact, Universal, Battle Enhanced Kup"

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

"Kompact, Universal, Battle Enhanced Kup"

Post autor: Okruch »

Cześć wszystkim.

Na swojej świetnej stronie nasza koleżanka Mer przedstawia różne koncepcje wyposażenia kurtki bojowej. Sam też wypełniłem kieszenie Field Jacketa różnościami, ale zawsze brakowało mi małego, składanego kubka "na wszelki wypadek".

Pomyślałem, pokombinowałem, i oto on:
"Kompact, Universal, Battle Enhanced Kup" czyli K.U.B.E.K.

http://picasaweb.google.pl/99Okruch/KUB ... 4099591442

http://picasaweb.google.pl/99Okruch/KUB ... 4099591442

Kartonik po półlitrowym mleku obciąłem mniej-więcej w połowie wysokości, rozłożyłem rogi i dokładnie umyłem. Gotowe!

K.U.B.E.K. spłaszczony mieści się w każdej kieszeni kurtki, z wyjątkiem tych na długopisy ;) Rozłożony nadaje się do picia z niego wody, rozpuszczenia rivanolu lub altacetu. Możemy go zutylizować bez żalu i zastąpić nowym.

Dalsze modyfikacje wg uznania - ja na razie wzmocniłem ścianki srebrną taśmą "100 mph", ale planuję jeszcze owinięcie "pianką pod panele" (ochrona przed gorącą wodą) i dołożenie drugiej warstwy taśmy "100 mph".
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

sprawdź jak się w tym gotuje :)
coś mi się wydaje, że rozleci się to - niestety.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Aluminiowy kubek standardowo noszę z manierką. "Toto" służy awaryjnie. Niska żywotność jest założona - główna zaleta to świadomość, że jak idziesz gdzieś w samej kurtce, masz możliwość napicia się "gościnnie" albo wspomnianego rozpuszczenia tabletek.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Sam kiedyś w dzieciństwie przeprowadzałem eksperyment polegający na zagotowaniu wody w papierowym lejku trzymanym w spiralnie ukształtowanym uchwycie z drutu. Bez problemu można w nim zagotować wodę nie niszcząc papieru. Nie wiem jak zachowa się taśma w w/w przykładzie, można spróbować na małym ogniu z palnika spirytusowego coby nie zakopcić.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

taśma, papier, folia - 3 warstwy kubka, raczej będzie ciężko i powoli wszystko się spali :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Ten kubek nie służy do gotowania w nim wody. To po prostu akcesorium, tak jak Vicek Soldier w kieszonce, który marnie spisuje się w rąbaniu drewna - ale wszak nikt mu tego nie wypomina.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Świetny pomysł, wytrzymuje wrzątek?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Parę razy na pewno. Wyparzyłem go wrzątkiem, by pozbyć się mleka z zakamarków.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Pomysł DiT.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Okruch, spokojnie, ja tylko chciałem uświadomić Stalkerowi, że ta konstrukcja do gotowania się nie nada.

Ale pomysł generalnie niezły i przede wszystkim tani.
Szkoda, że kubek Orikasso nie został pomyślany tak by go przenosić w kieszeni, niestety po rozłożeniu zajmuje zbyt dużą powierzchnie...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Mer zaproponowała, żeby zamiast pudełka po mleku wykorzystać kartonik po napoju 0,2(5). Pomysł świetny, bo K.U.B.E.K - M* jest mniejszy, łatwiejszy do trzymania i poręczniejszy.

* - Mały, Modyfikowany przez Mer (której serdecznie dziękuję!!)
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Oj Fredi, wiem , że gotowanie w tym to zły pomysł co nie umniejsza faktowi, że jest to dobry, łatwo pozyskiwalny patent. I tak prawie nikt nie recycling'uje kartonów po napojach. Pomieszali tam papier z aluminium i polietylenem i stąd rodzi się kolejny absurd drukowania strzałkowego trójkącika ( recyclable ) i hipka wrzucającego token do śmietnika. Wykorzystanie go do w/w celów jest wielce chwalebne.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

A słuchajcie - jakby spróbować ugotować w nim wode tak jak w plastykowej butelce, dyndając ? ;-) Może to sposób ? Chociaż mam troszkę sprzeciwów, bo nie ma tego za bardzo czym przykryć, chyba, że się jest bardzo (bardzo) cierpliwym i jest taka, właśnie... licha konstrukcja, przewiduje, że karton mógłby po prostu pęknąć w czasie gotowania :P Kto spróbuje ? ;> Mnie na razie choroba bierze coś, więc z domu nie wychodzę :-(
Obrazek
Cort
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:01
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Cort »

Mam jeszcze pewien pomysł. Można ochronić KUBEK przed płomieniami owijając go dodatkowo folią aluminiową. Sądzę, że nie zmniejszy to znacznie szybkości podgrzewania wody. Tylko że z folią kubek może stać się troszkę mniej 'mobilny'. ;]
ODPOWIEDZ