Góra Chełmo

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Szczepenson
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:30
Lokalizacja: Żytno
Gadu Gadu: 9677793
Płeć:

Góra Chełmo

Post autor: Szczepenson »

Ostatnio byłem z bratem na wyprawie, i na nocleg wybraliśmy właśnie Górę Chełmo. WIkipedia pisze o niej niewiele: >klik<

Góra leży na południe od wsi Chełmo. Droga na sam szczyt wzniesienia jest po części bardzo kamienista, dopiero pod sam koniec, gdy jest już zdecydowanie mniej stromo, zmienia się na utwardzoną ścieżkę, nie piaszczystą. Jadąc tą drogą, będziemy mijać nasypy ziemne, niegdyś wały obronne. Za najwyższym z nich będzie znajdował się obszar niezalesiony w kształcie koła, o średnicy hmm... może gdzieś z 20m. Występuje tutaj bardzo dużo grabów, ale ciężko o brzozę. Naprawdę ciężko :) Co do drzewa na ognisko, na ziemi jest od groma suchego i często grubego drewna! Skąd tyle drzewa akurat w tym miejscu? W czasie burzy pioruny walą głównie w szczyt góry, czyli w miejsce, które właśnie teraz opisuję :) W razie takiego wypadku czmychać na dół jak najszybciej :D Gdy zejdziemy nieco po bardziej stromej części góry (od północy), zobaczymy skałę (piaskowiec), z wyrytymi podpisami, niektóre sprzed ponad 100 lat (są daty) :)

Ogólnie: Miejsce ciekawe, jednak w czasie burzy bardzo niebezpieczne. Trzeba uważać także na liczne urwiska. NA tej górze znajduje się także punkt widokowy. Radzę nie przechodzić za "barierkę", ponieważ skała od spodu jest mocno podkopana (jeżeli spojrzymy w dół, ujrzymy kamieniołomy) Warto też (szczególnie podczas nocnych eskapad) zaznaczać drogę, bo zdarzają się ze 2-3 skrzyżowania. niestety co jakiś czas słychać dźwięk koparek itp., ale bardzo cicho :) Jeżeli będzie się rozmawiać, nie będzie ich w ogóle słychać :) Co do zdjęć, są w albumie na NK (Nasza-klasa, jakby coś). Mogę dodać parę, albo podać link do albumu :) Osobiście łatwiej byłoby podać linka, ale jak będziecie przeciwni, to dodam tutaj. (Ostatnio mi słabo w imageshacku ładuje zdjęcia).

Polecam to miejsce :)
Zawsze można zacząć od początku :)
ODPOWIEDZ