Patriotyzm

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

MlKl pisze:Wystarczy, że kraje OPEC przejdą na rozliczenie ropy w juanach zamiast w dolarach
Nie przejdą, ponieważ juan ma sztucznie utrzymywany kurs przez Partię Komunistyczną (chodzi o stymulowanie eksportu), a fundusze inwestycyjne z Półwyspu Arabskiego (większość w OPEC) są mocno zaangażowane w amerykańskim systemie finansowym. Zaangażowanie zostało zwiększone jeszcze w 2008, żeby cały ten domek z kart i gwiazdkami i paskami nie rozleciał się w trymiga.
Tak więc sytuacja jest patowa. Chiny raczej nie chcą rewolucji. Im jest potrzebna ewolucja... i nieprzerwana, ale ciągłe zwiększanie kontroli nad globalną gospodarką.

Żyjemy w diabelnie interesujących czasach Panowie.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

USA i kraje Europejskie swoje fabryki powoli zaczyna przenosić do krajów Afrykańskich i do Indii.
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Ja bym wolał te fabryki w Polsce i Europie...

Przynajmniej ludzie mieliby gdzie pracować...
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No tak, ale u nas są te limity w pensjach, w godzinach pracy i by mało zarobili ;] a jak postawią taką fabrykę w Afryce gdzie ludność nic nie kuma i nie ma tam takich praw będą robić 12 godzin za marny grosz, znaczy marny grosz dla nas bo u nich to będzie sporo kasy.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kobra pisze:USA i kraje Europejskie swoje fabryki powoli zaczyna przenosić do krajów Afrykańskich i do Indii.
Kobra pisze:a jak postawią taką fabrykę w Afryce gdzie ludność nic nie kuma
Kobra, ja mam tylko jeną prośbę do Ciebie. Pisz o sprawach o których masz jakiekolwiek pojęcie....

I zanim zaczniesz oceniać inne narody, szczególnie te afrykańskie, poczytaj sobie o skutkach kolonializmu, wyludnieniu Afryki na skutek setek lat niewolnictwa, i wpływie braku dostępu do edukacji na rozwój społeczeństwa.
Na początek polecam lekturę Kapuścińskiego...
No i poproszę o przykłady korporacji, które przeniosły swoje fabryki, albo chociaż montownie do Afryki.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A czy ja napisałem że przeniosły? Napisałem że będą powoli przenosić. Może źle to napisałem. Zaczną przenosić kiedy Chiny zażądają większej kasy. A myślisz że ja nie wiem jakie były skutki kolonizacji? a co ma jedno do drugiego? Nie powiesz mi że część krajów Afrykańskich w których jest bieda do potęgi to geniusze. Takie niestety los ale czasami ktoś musi cierpieć aby drugi miał z tego korzyść ale my nie mieliśmy na to wpływu bo było to sporo lat temu :)
ODPOWIEDZ