Patriotyzm

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Cóż, odsuwając przesłanie utworu na bok a skupiając się na autorze, sami sobie co poniektórzy wystawiają świadectwo- sobie i swojemu pojęciu patriotyzmu.

Dobry człowiek będzie i dobrym patriotą.
W drugą stronę niestety nic pewnego.
zlotykon.pl
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Mazazel pisze:Cóż, odsuwając przesłanie utworu na bok a skupiając się na autorze, sami sobie co poniektórzy wystawiają świadectwo- sobie i swojemu pojęciu patriotyzmu.

Dobry człowiek będzie i dobrym patriotą.
W drugą stronę niestety nic pewnego.
Po czym poznajesz czy przesłanie jest ok czy nie ? Po kunszcie wiązania słów ?
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Po tym, jak wiernie oddaje rzeczywistość- a jak to i kunsztownie robi, tym milej:) Inaczej pisząc, mogłabym to samo napisać swoją prozą, ale po co, jak ktoś ładnie ujął przede mną, co i ja myślę.
zlotykon.pl
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Mazazel pisze:Po tym, jak wiernie oddaje rzeczywistość- a jak to i kunsztownie robi, tym milej:) Inaczej pisząc, mogłabym to samo napisać swoją prozą, ale po co, jak ktoś ładnie ujął przede mną, co i ja myślę.
Ale skąd wiesz czy wiernie oddaje rzeczywistość, a nie tylko Twoje subiektywne wrażenia ?
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

A przeczytałeś w ogóle to co napisałam zanim zacytowałam wiersz?
Tłumaczenie oczywistości męczy mnie, naprawdę.
zlotykon.pl
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Mazazel pisze: Tłumaczenie oczywistości męczy mnie, naprawdę.
Szkoda, bo to dobry sposób weryfikacji poglądów.
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

yang pisze:Blizbor po prostu prezentuje faszystowskie poglądy , także nienawidzi Żydów z urzędu.
Po prostu uwielbiam nastoletnich "łowców faszystów", potraficie poprawić człowiekowi humor lepiej niż kabareciarze :mrgreen: :lol:
konrad_pawlak
Posty: 0
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:42
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konrad_pawlak »

ja patriotą nie jestem.patriotyzm jest dla mnie niczym.jestem kosmopolitą.uważam ze wszystkie państwa powinny się połączyć w jedno(nie moja wina ze Mieszko podbił taki a nie inny teren)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Konrad, kiepsko zaczynasz, nawet się nie przedstawiłeś, a tu walisz z 'grubej rury' przedstawiając przy okazji bardzo utopijną wizję :-/
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Obawiam się, że nie taka utopijna... :roll:
Zima weryfikuje.
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

Konrad, kiepsko zaczynasz, nawet się nie przedstawiłeś, a tu walisz z 'grubej rury' przedstawiając przy okazji bardzo utopijną wizję :-/
+1
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

unabomber pisze:Obawiam się, że nie taka utopijna... :roll:
"wszystkie państwa powinny się połączyć w jedno" - i wszyscy żyli długo i szczęśliwie? ;-) Mamy już namiastkę takiego tworu, nazywa się Unia Europejska i jakoś w praktyce nie działa to to zbyt dobrze.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Raczej miałem na myśli plany "rządu światowego". Że nie działa to ja się zgodzę ale plany tych na samej górze są właśnie takie.
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Konrad sobie zupełnie nie zdaje sprawy z zagrożeń, jakie niósłby ze sobą wspólny dla wszystkich mieszkańców planety rząd. Pewnie jest młody.
" YOU create your own reality "
konrad_pawlak
Posty: 0
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:42
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konrad_pawlak »

ja raczej jestem za anarchią,wiec rząd odpada.
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

konrad_pawlak pisze:ja patriotą nie jestem.patriotyzm jest dla mnie niczym.jestem kosmopolitą.uważam ze wszystkie państwa powinny się połączyć w jedno(nie moja wina ze Mieszko podbił taki a nie inny teren)

ja raczej jestem za anarchią,wiec rząd odpada.



Stary, z całym szacunkiem ale nie masz pojęcia o anarchii. Ale rozwijaj się, bo ja też kiedyś nie miałem... ;-) Wszystko w Tobie jest.
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

anarchia czy pacyfizm to jedne z głupszych idei i dzięki Bogu nie do wcielenia w życie
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Dzieciaki, którzy wierzycie w anarchie.... za mało w życiu widzieliście :). zacznijcie od obejrzeniu paru filmów w stylu mad maxa :).

człowiek to zwierze stadne, a w stadzie ktoś musi rządzić i musi być porządek bo inaczej wszyscy się wybiją :) ....kiedyś to zrozumiecie jak minie Wam młodzieńczy bunt.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2010, 17:14 przez Fredi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Jakoś Twój brak kompetencji mnie nie zachęca do oglądania tych waszych filmów.
Powinieneś wiedzieć, parę lat już żyjesz... Anarchia to nie chaos i bezprawie. Anarchia to małe, lokalne samorządy oparte na dobrowolności.
Mały, ukształtowany przez system chłopczyku, wiedz, że ludzie funkcjonowali tak przez (dokładnie!) 99% czasu swego stąpania po Ziemi.
Włożyli Ci do głowy najprostsze slogany. Wiedz, że jednak można zbudować świat oparty na miłości, zrozumieniu, pomocy. Oparty na tym co jest w nas najpiękniejsze a nie tym co ohydne. Co więcej niektórzy już budują taki świat i żyją w nim, czasem podając wam pomocną dłoń.
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

unabomber pisze:można zbudować świat oparty na miłości, zrozumieniu, pomocy. Oparty na tym co jest w nas najpiękniejsze
Unabomber, ale nazistów to chyba można w mordę lać!? :roll:
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

podoba mi sie to - "tych waszych filmów" :D

unabomber, widze ze wciaz zyjesz ułudą i marzeniami.

anarchia to teoria, teoria która nie sprawdza sie na dłuższą mete, zawsze konczy sie to walką. to sposob zycia dla pojedynczych zbuntowanych jednostek, gdy tych jednostek przybywa i zaczynaja sie laczyc - konczy sie anarchia.

i grzeczniej troche....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ludzie to takie istoty które muszą mieć nad sobą jakąś władzę jeśli jej nie ma zaczynają się problemy. Może to być król, rząd, wódz, czarownik czy jeszcze jakieś inne cholerstwo. Tak samo muszą być instytucje pilnujące porządku bo chyba Unabomber nie wierzysz że nagle wszyscy ludzie zaczną przestrzegać jakichś tam zasad nawet w takiej dobrowolnej grupie. Gdzieś kiedyś słyszałem że demokracja to zła forma rządów ale jak na razie nic lepszego nie wymyślono (Churchill bodajże to powiedział ale mogę sie mylić bo nie pamiętam dokładnie)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

unabomber pisze: Anarchia to nie chaos i bezprawie. Anarchia to małe, lokalne samorządy oparte na dobrowolności.
ta dobrowolność kończy się kiedy zaczynają się kłopoty. Zgadnij dlaczego żadne takie szczęśliwe społeczeństwo nie przetrwało? Organizowałem wiele wypraw. Bez wyraźnego podziału ról, żadna nie jest w stanie działać dłużej. Tzw. kompromisy, ustępstwa, z każdym dniem stają się męczące.
To co się dzieje dzisiaj to już powoli przegięcie w druga stronę. Ale anarchia to jednak zło, utopia. Dobry PR piekła.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 10:20 przez Zirkau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Prowler pisze:ludzie to takie istoty które muszą mieć nad sobą jakąś władzę jeśli jej nie ma zaczynają się problemy.
No... Z takim nastawieniem do ludzi to się powinieneś zapisać do polskiej policji. Oni potrzebują myślących inaczej. :wpale:
Prowler pisze:król, rząd, wódz, czarownik czy jeszcze jakieś inne cholerstwo
Tu znowu gadasz jakbyś z antify był. :sylwester:

Powiem Ci jak żaba żabie, że nic z tego nie kumkam.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

rob do tego pierwszego dawno się załapałem ;) ,a z drugim miałem bardzo przyjazne stosunki w czasach beztroski. Także jak by to powiedzieć obie strony barykady znam ;) (zresztą jak większość policjantów - u mnie 70% to starzy metalowcy i punkowcy :D )


edit. a skoro nie kumkasz to wytłumaczę prościej :) . Ktoś musi rządzić i tyle i od zawsze ktos rządził kwestia tylko tego jak się nazywał ;)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
ODPOWIEDZ