Film o budowaniu schronienia

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Film o budowaniu schronienia

Post autor: jakub_kaczmarek »

W środę zamierzam nagrać film o budowaniu schronienia w lesie.
Co waszym zdaniem powinienem umieścić w filmie, jakie ważne (waszym zdaniem) informacje należy podać, itp.

Będę wdzięczny za wskazówki :)
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Nie pokazuj skąd drzewo na budowe wziąłeś tylko...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Rozumiem, że www.survival.strefa.pl/szalasy.htm to za dużo?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
pepin666
Posty: 59
Rejestracja: 06 maja 2009, 20:29
Lokalizacja: pabiance
Płeć:

Post autor: pepin666 »

w końcu 1 zdjęcie to 1000 słów a 1 film to 1000 zdjęć.
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

aa, po prostu nigdy nie przejrzałem Twojej strony "wzdłuż i wszerz", czyli za słabo szukałem zanim napisałem temat, ech... moja wada :-( , oka to jutro wybiera się do lasu w takim razie, mam sporo pracy... ;-)
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Bogdana strone ciężko przejrzeć wzdłuż i wszerz... Ile razy ją odwiedzam zawsze coś nowego znajduję, a ile razy szukam czegoś starego to nie mogę znaleźć ;-)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 08:16 przez w0jna, łącznie zmieniany 1 raz.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

A może warto wypróbować opcję "szukaj"? Powinna działać już od jakiegoś czasu...
Przy okazji jej uruchamiania została strona trochę przebudowana, więc rozumiem pewne trudności.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

Trochę się to rozciągnęło w czasie, ale już filmik mam, muszę jeszcze zmontować i zrobię tutaj premierę czy nadaje się na youtube ;)

[ Dodano: 2009-08-20, 16:59 ]
I jest:



Proszę o ocenę czy nie są to jakieś bzdury, które mogłyby zaszkodzić komuś ;)
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
RogaL
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2010, 18:03
Lokalizacja: Garwolin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: RogaL »

Rozsmieszyles mnie tym : "szaíasu". Heh, filmik przecietny. :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Przepraszam- to nie jest czepianie się, ale masz wyraźną wadę wymowy i jeśli jest to poważne przedsięwzięcie to niestety nie brzmisz "poważnie" Powinieneś skonstruować inaczej ten film. Może poprosić kogoś o bycie lektorem
Obrazek
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Przyjemnie ogląda się ten filmik. Ja dodałbym jeszcze informacje o innych materiałach z których można zbudować taki szałas. Powodzenia w kręceniu następnych odcinków.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

RogaL pisze:Rozsmieszyles mnie tym : "szaíasu". Heh, filmik przecietny. :-/
Ale chłopak przynajmniej się stara i postanowił coś zrobić. +10 punktów za dobre chęci.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Żbik
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Z macicy
Płeć:

Post autor: Żbik »

Oglądając same zdjęcia z tej strony:www.survival.strefa.pl/szalasy.htm przez 30 sekund dowiedziałem się więcej niż z tego filmu :] Chęci chęciami ale wyszlo to tragicznie :p
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Chętnie zobaczyłbym filmiki tych którzy potrafią tylko przyjść i skrytykować, nie podając nawet żadnych argumentów. Żbik, myślisz że Bogdan urodził się już masterem w tej dziedzinie ? Może za 10 lat dowiesz się więcej z filmików Jakuba niż ze strony Bogdana. Od czegoś trzeba zacząć, (a przede wszystkim ruszyć dupę z domu i coś robić, i chwała mu za to że jeszcze się tym dzieli), ale nie, lepiej dojwalić że tragicznie, a niech ma na zachętę.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 08:18 przez Jaca, łącznie zmieniany 1 raz.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Spokojnie,

Jaca
Masz rację, jednak z drugiej strony, żeby nie narażać się na takie komentarze trzeba dopracować materiał, zanim się nim podzieli z innymi, tu znającymi te dziedzinę wiedzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Wydawało mi się że to jest właśnie miejsce gdzie można się podzielić takim filmem i poznać opinie na ten temat i ewentualne wskazówki żeby go dopracować. No ale cóż, jak sam piszesz tu przecież sami znawcy więc lepiej od razu skrytykować, ale nie napisać co można by poprawić. Mi się podoba i uważam że ktoś kto nie ma pojęcia o budowie szałasu sporo może się dowiedzieć, a podejrzewam że do takich osób film jest kierowany.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Jaca pisze:Może za 10 lat dowiesz się więcej...
Za 10 lat to się dowiesz ... ile razy trzeba będzie przywalić łomem w łeb zombie by obniżyć znacząco jego koordynację ruchową. I zgadnij kto będzie tym zombie ? Na pewno nie chłopak, który wybrał los reżysera, a nie kina konesera. A jak nie wiecie spytajcie KnockeR'a ( <thumbs so fu***ng up> ).

A żarty żartami - Jaca ma rację. Sam jestem za stary i na tyle rozgarnięty oraz mam w łepetynie wystarczającą odrobinkę oleju ( oj resztki resztki ) by wiedzieć czym jest szałas i jak go zbudować. Ale w dobie kompletnie odmóżdżonych generacji emo i one-click-kids taka inicjatywa jest jak najbardziej godna wsparcia. Wszyscy krytycy: pokażcie jak to należy zrobić. Przecież to taki banał ! Wystarczy kamerka w waszych iPhone'ach, kilka clicknięć na jutiubie i jestem Wim Wenders... ba Fellini survivalu !

P.S. Sorry uniosłem się po raz n'ty.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
KnockeR
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:48
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: KnockeR »

Fajny filmik! Szacun, że Ci się chciało.... wiem jak w naszym kraju jest ciężko coś zrobić aby ktoś tego nie wyśmiał i skrytykował... ale krytyka też jest potrzebna przynajmniej wiemy co poprawić w przyszłości!
Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy.
Survival Skills
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jaca
Zwróć uwagę na mój pierwszy wpis tutaj odnośnie nagrania.
Przepraszam- to nie jest czepianie się, ale masz wyraźną wadę wymowy i jeśli jest to poważne przedsięwzięcie to niestety nie brzmisz "poważnie" Powinieneś skonstruować inaczej ten film. Może poprosić kogoś o bycie lektorem
Też nie jestem za tym, żeby krytykować tak sobie- zjechać kogoś po prostu.
Jednak zawsze może się trafić taki komentarz i autor ma na to jedynie taki wpływ by jak najlepiej dopracować materiał. Co i tak nie znaczy, że jak film będzie podobał się 99% użytkowników to ten 1% napisze że "to dno" czy coś w tym stylu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Ja rozumiem że ktoś może sobie przyjść i napisać że dno. Ale skoro tak twierdzi to mógłby się pofatygować chociaż o jeden argument dlaczego jest to dno, bo samo napisanie że jest do dupy raczej w niczym nikomu nie pomoże.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Przeglądałem film (na komputerze jadę bez dźwięku) i wyglądał ok, chociaż w sumie niezbyt mnie ta tematyka ciekawi. Dobra robota, może się komuś przyda.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ciek: i tutaj wypowiadać się za bardzo nie możesz, bo problem leży w wypowiedzi (dopisek po przeczytaniu, tuż przed wysłaniem: paradoksalnie na końcu się z Tobą zgodzę, ale nadal uważam, że powinieneś obejrzeć go z dźwiękiem). Filmik jeśli chodzi o realizację, z całą pewnością wymaga paru poprawek. Wada wymowy, wadą wymowy. Nikt nie jest doskonały. Dla niektórych owa wada nawet czasem staje się znakiem rozpoznawczym, atutem. (chociaż ja bym nad tym popracował =P) Na pewno musisz wyeliminować 'mlaskanie' i starać się mówić wyraźniej, ze względu na miejscowe trudności ze zrozumieniem.
Przejdźmy do treści. Po pierwsze, nie profanuj Carla Orffa i wrzuć sensowniejsze wykonanie 'O Fortuna', bo fragment który wrzuciłeś brzmi arytmicznie, jest dziwnie poszatkowany i nie nadaje się w żaden sposób na wstęp. Ten utwór, na tak krótki wstęp wcale wg mnie się nie nadaje, ale jeśli upierasz się przy nim, to napisz mi pw, a postaram się znaleźć jakieś rozwiązanie. =P (tak czy owak, wstęp BĘDZIE MUSIAŁ być dłuższy)
Po drugie, staraj się nie 'lecieć na pałę' tylko napisać swoją wypowiedź, nauczyć się jej i dopiero nagrywać, bo masz kiepskie momenty. Teraz postaram się owe momenty przedstawić. (pomijając przerwy na znalezienie słowa, których jest za dużo i wszechobecne 'eeee' i 'mmmm').
1:03: 'Lin wysokiego napięcia' - chodziło Ci o linie wysokiego napięcia - tego typu błąd nie powinien się tam znaleźć.
1:19: spotkań ze zwierzyną nie powinieneś wymieniać w Polsce jako zagrożenie, bo ludzie zaczną się bać chodzić do lasu - już na reconie widać ten paranoiczny stan. Lepiej ująć to w inny sposób - to my możemy przeszkadzać zwierzynie która chodzi tam się napić.
Od tego momentu zaczynasz się mocno gubić - rozpisz sobie to dokładnie na kartce, zastanów się co do czego, nie numeruj 'ważnych kwestii' na szybko, bo wychodzi dziwacznie. Jak tu:
1:56: Piszesz o szałasie budowanym w zimie, a potem przedstawiasz szałas jednospadowy, który nie chroni nawet przed wiatrem jak postawi się go ze złej strony drzewa. W zimie szałas raczej dogrzewa się czymś więcej niż oddechem, np. świeczką. Komora szałasu musi być szczelna, acz wentylowana i przypominać raczej ziemiankę. Większą wagę ma dla mnie w zimie wiatroszczelność niż rozmiar, choć jasnym jest, że nie zbudujesz stodoły. Na Twoim miejscu zamieniłbym tą wypowiedź na troszkę inną w stylu: " szałas musi być przystosowany do warunków w których przyjdzie nam nocować. W zimie zaimprowizowana kryjówka będzie zasadniczo różnić się od tej, która chronić ma nas przed deszczem, czy wiatrem w lecie. Pamiętajcie przed czym ma was chronić, gdy będziecie rozważać budowę owego schronienia." I oczywiście z nadejściem zimy polecam Ci nakręcić filmik o budowaniu schronienia zimą. Na pewno będzie to bardziej interesujący temat i sam chętnie to obejrzę. No ale nic - lecimy dalej:
2:25 - 3:05: bardzo fajnie, coś tam można poprawić, ale idziesz w bardzo dobrym kierunku.
3:05 - 3:25: trochę się zamotałeś, powtarzasz to co mówiłeś i co po obejrzeniu całości jest całkiem zrozumiałe. Raczej bym to wyciął. W dodatku mało Cię widać w tym ujęciu, co w połączeniu z zamieszaniem daje dziwny efekt. + 3:16: paskudny błąd językowy wynikły z zamieszania.
3:54: "żeby mi nie budować szałasu (...)" WTF? Nie no stary, tak to być nie może. =D
4:04: wyraźnie słychać jak mówisz "źwierząt" - źle to brzmi.
5:51: wydajesz z siebie dziwny dźwięk =P
8:11 - 8:22: wyraźnie widać, że dźwięk nie pokrywa się z obrazem. (albo wykonujesz po prostu absurdalny ruch który daje takie wrażenie)
9:22 - "od środka wygląda to nieco gorzej jeżeli chodzi o wygląd" masło maślane. Mogłeś skończyć na 'gorzej'.
Końcówka fajnie. Szkoda, że nie miałeś 'kamerzysty', efekt byłby lepszy. Dźwięk okrutnie mija się z obrazem.

Generalnie, jak na pierwszy filmik (ew. jeden z pierwszych), to idąc za Ciekiem i Jacą - dobra robota. Mam nadzieję, że błędy które wytknąłem pomogą Ci w przyszłości bardziej zwracać uwagę na pewne rzeczy i robić jeszcze lepsze filmiki. Jeśli masz czas i ochotę, to możesz poprawić i ten, ale właściwie to po co? Pokazałeś najprostszy szałas. Weź się za następne tematy i tam skup się na tym o czym mówimy. I miej w dupie profanów, którzy szydzą, a do lasu boją się wejść samotnie nawet w dzień, bo żmija kąsa.

Pozdrawiam i życzę udanych wypraw. =)

PS. Profanację Orff'a możesz poprawić. Chwilowo nie dodaje uroku w żaden sposób, a poprawienie tego nie zajmie Ci dużo czasu. =P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
wojtek007
Posty: 20
Rejestracja: 03 maja 2010, 10:25
Lokalizacja: Chrzanów
Gadu Gadu: 5804455
Tytuł użytkownika: Wojtek136
Płeć:

Post autor: wojtek007 »

Panie Jakubie Film super co do wady wymowy radze udać się do Logopedy sam chodzę i po 3 miesiącach słysze poprawę więc bardzo polecam odwiedzenie logopedy to nie wstyd chodzić widziałem osoby starsze od pana.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Może temat już nieco wymarły, ale że mi się nudzi to coś napiszę :-)

Popieram i tych krytykujących i obrońców zarazem.

Z jednej strony filmik wymaga sporych poprawek i najlepiej scenariusza, a z drugiej gratuluje inicjatywy i dobrych chęci.
Wiem doskonale jak ciężko jest nagrać coś takiego bo już sam o tym myślałem i nie wyobrażam sobie, żeby to brzmiało w moim wykonaniu profesjonalnie.
Z góry napisany tekst rozwiązuje sporo problemów i dodaje profesjonalizmu.
Trzeba też przemyśleć ujęcia, żeby wyglądało jak najciekawiej i najczytelniej zarazem.

Jakubie, nie obrażaj się tylko na kolegów, ponieważ jestem pewien, że nie chcieli Cię obrazić.
Poprosiłeś o opinie i je dostałeś. Konstruktywna krytyka potrafi nauczyć bardzo wiele, a w odpowiedziach znalazłem jej mnóstwo.
Teraz trzeba się tylko wziąć do roboty i poprawić, lub ewentualnie nakręcić coś lepszego.
Najważniejsze jest żeby zmierzać w dobrym kierunku. Trening czyni mistrza ;-)

Czekam z niecierpliwością na coś nowego w twoim wykonaniu:-)

PS. Jak ja coś podobnego nagram to dopiero będziecie mieli się z czego śmiać :-)
Pewnie będę chciał żeby wyglądało jak najprofesjonalniej a wyjdzie kicz.
Może nakręcić to w formie teledysku :?: :-) :-)
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Wszyscy jesteśmy tu amatorami. Zauważyć należy, że chłopak sam nagrywał filmik stawiając kamerę gdzieś na ziemi. Nawet nie używał statywu który byłby zapewne wygodniejszy. O niebo lepiej by to wyszło gdyby miał "operatora kamery". Ujęcia z jego pozycji, ciasny kadr, czy szałas w tle itp bzdety.
Popieram i tych krytykujących i obrońców zarazem

Ja popieram obrońców. Bo nie tyle skrytykowali filmik co chłopka mowę.

To tak jakbyś powiedział do niewidomego;
coś ty k**** ślepy...
wojtek007 pisze:co do wady wymowy radze udać się do Logopedy
pewnie od tego momentu Kuba się dowiedział, że mówi inaczej niż inni, żenujące...

Od tej chwili Kuba przestał pisać cokolwiek...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
ODPOWIEDZ